Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Εδώ θα συζητάμε με ότι έχει να κάνει με το Android Market. Παρακαλώ να διατηρηθεί η συζήτηση σε αυτό το πλαίσιο περιορίζοντας τις off-topic συζητήσεις.

 

 

Edited by Sofos_5
Ενημέρωση Τίτλου

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σας. Προσπαθώ να βρώ να κατεβάσω Destinator απο το μαρκετ αλλά μου λέει ότι δεν υπάρχει οταν το κάνω search. Παίζει κάτι με το region μου ή καμία σχέση. Βασικά χρεάζομαι ένα gps app με χάρτη Κύπρου και Ελλάδος διότι πηγαινοέρχομαι. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Δεν εμφανίζεται γιατί είναι εφαρμογή επί πληρωμή και αυτές ακόμα δεν υποστηρίζονται επίσημα στην Ελλάδα.

Αν είσαι root μπορείς όμως να περάσεις το Market Enabler και να βλέπεις και Paid Apps..

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ίσως φανεί χρήσιμο σε πολλούς.

Πως θα επιστρέψετε μια αγορασμενη εφαρμογη στο android market. (και θα πάρετε τα λεφτά σας πίσω)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

περα απο αυτο παραδειγματος χαρη,οταν μια εφαρμογη που εχεις ηδη κατεβασει και υπαρχει ενημερωση και προβεις σε αυτην μπλοκαρει τη μεχρι τωρα λειτουργια της εκαστοτε εφαρμογης.Ασε που μετα συνηθως τρωει γενικα κολλημα το μαρκετ.εγω εχω το HD2 με περασμενο το λογισμικο του desire και γενικοτερα ειμαι πολυ ικανοποιημενη αν εξαιρεσεις αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ίσως φανεί χρήσιμο σε πολλούς.

Πως θα επιστρέψετε μια αγορασμενη εφαρμογη στο android market. (και θα πάρετε τα λεφτά σας πίσω)

 

και να πω εγω κατι τωρα...αν συνδιασεις π.χ. το Titanium Backup με αυτο το κολπακι;;

Ξυπνησε το Ελληνικο δαιμονιο..:lol::lol::p

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω ένα πρόβλημα με το market. Ενώ κατεβάζω κανονικά applications για μία μέρα μετά από factory reset, την επόμενη με το που πατάω install, δείχνει στιγμιαία το downloading στο notifications και μετά εξαφανίζεται και δεν γίνεται τπτ. Το κάνει για οποιοδήποτε application. Δοκίμασα να κάνω clear στα πάντα, να κάνω uninstall όλα τα applications, διαφορετικούς λογαριασμούς gmail κτλ κτλ. Τίποτα δεν δουλεύει αν δεν γίνει factory reset. Μέχρι και διαφορετικές ROM έφτασα να δοκιμάζω αλλά τζίφος.

Το έχει συναντήσεις κανείς άλλος αυτό;

 

Και ένα printout του adb catlog

D/vending ( 8050): [80] AssetDownloader.downloadAndInstall(): Initiating Download for 1 applications.

 

I/vending ( 8050): [80] DownloadManagerUtil.enqueueDownload(): Enqueue for download com.android.vending.util.DownloadManagerUtil$Request@30e8c288

 

D/vending ( 8050): [80] LocalAssetDatabase.notifyListener(): -5883151914681118616 / null

 

D/vending ( 8050): [80] LocalAssetDatabase.notifyListener(): -5883151914681118616 / DOWNLOADING

 

D/DownloadManager( 1661): http error 403 for download 29

 

D/vending ( 8050): [87] AssetDownloader$DownloadManagerBroadcastReceiver.handleDownloadCompletedAction(): Got a download completed intent.

 

I/vending ( 8050): [87] AssetDownloader$DownloadManagerBroadcastReceiver.startNextDownload(): Found Paused URI null

 

I/vending ( 8050): [87] AssetDownloader$DownloadManagerBroadcastReceiver.startNextDownload(): No more paused downloads.

 

I/vending ( 8050): [87] AssetDownloader$DownloadManagerBroadcastReceiver.getDownloadStatus(): Unexpected status from download - 403

 

W/vending ( 8050): [87] AssetDownloader$DownloadManagerBroadcastReceiver.handleDownloadCompletedAction(): Couldn't find pathname for completed download URI: content://downloads/download/29 -- assuming the download failed.

 

I/vending ( 8050): [88] AssetDownloader$DownloadManagerBroadcastReceiver$2.run(): Invalidating auth tokens.

 

D/vending ( 8050): [87] LocalAssetDatabase.notifyListener(): -5883151914681118616 / DOWNLOAD_FAILED

Edited by mxa055
Link to comment
Share on other sites

Όταν γράφω κάποιο σχόλιο στο market στο όνομα μου βγαίνει ένα ? πως γίνεται να το αλλάξω έτσι ώστε να βγαίνει ένα όνομα;

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Όταν γράφω κάποιο σχόλιο στο market στο όνομα μου βγαίνει ένα ? πως γίνεται να το αλλάξω έτσι ώστε να βγαίνει ένα όνομα;

μαλλον εχεις βαλει Ελληνικα γραμματα στο ονομα σου.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον εχεις βαλει Ελληνικα γραμματα στο ονομα σου.

 

Δεν ξέρω καν που πρέπει να γράψω το όνομα μου για να εμφανίζεται

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Βασικα πως μπορεις να γραψεις σχολια? Δεν εχω δει καποια επιλογη. Μηπως φταει πως δεν εχω το enabler?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο market μου εμφανίζονται σχόλια μόνο απο Έλληνες χρήστες..Έτσι γίνεται και σε εσάς;;

 

Επίσης αυτές οι αλλαγές που είχαν ανακοινώσει για τον τρόπο προβολής των εφαρμογών πότε θα γίνουν;

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση το Enabler για να γράφεις Σχόλια. Εγώ έχω γράψει σε διάφορες εφαρμογές.

Μπες στο Market, πήγαινε σε μία εφαρμογή που έχεις εγκαταστήσει (από τις Λήψεις), και σητν πρώτη καρτέλα "Σχετικά Με", λέει "Δημοσίευση Σχολίου"..

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση το Enabler για να γράφεις Σχόλια. Εγώ έχω γράψει σε διάφορες εφαρμογές.

Μπες στο Market, πήγαινε σε μία εφαρμογή που έχεις εγκαταστήσει (από τις Λήψεις), και σητν πρώτη καρτέλα "Σχετικά Με", λέει "Δημοσίευση Σχολίου"..

 

Σωστος. Απλως επρεπε πρωτα κανω Αξιολογηση για να με αφησει να γραψω Σχολιο.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηρα το πρωτο μου κινητο με android αλλα εχω ενα προβλημα. ενω ειμαι συνδεδεμενος κανονικα μεσω wifi δεν κατεβαζει τις εφαρμογες απο το market μου βγαζει αποτυχια και να ξαναπροσπαθησω τι γινεται???

 

EDIT:

 

ακυρο ολα οκ!!!!!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Παω να κανω ενημερωση εφαρμογων κι ενω ξεκινα η διαδικασια μετα απο λιγο μου βγαζει <<λυπουμαστε, η εφαρμογη market τερματιστηκε απροσδοκητα. Δοκιμαστε ξανα>> και σταματουν ολα. :mad:

Αυτο γινεται και στο desire και στο galaxy. Ξερει κανεις αν υπαρχει καποιο προβλημα με το market αυτες τις μερες?

Link to comment
Share on other sites

Παω να κανω ενημερωση εφαρμογων κι ενω ξεκινα η διαδικασια μετα απο λιγο μου βγαζει <<λυπουμαστε, η εφαρμογη market τερματιστηκε απροσδοκητα. Δοκιμαστε ξανα>> και σταματουν ολα. :mad:

Αυτο γινεται και στο desire και στο galaxy. Ξερει κανεις αν υπαρχει καποιο προβλημα με το market αυτες τις μερες?

 

Από τη στιγμή που στο κάνουν όλες οι συσκευές είναι είτε θέμα δικτύου (ίσως κάνει κάποιο conflict με την περιοχή σου) ή θέμα της αναβάθμισης που όλοι περιμένουμε. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο...

 

DesireHD/Tapatalk

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

μήπως χρησιμοποιείς από το titanium backup την επιλογή ''integrate system apps updates into ROM''? :worry:
Link to comment
Share on other sites

μήπως χρησιμοποιείς από το titanium backup την επιλογή ''integrate system apps updates into ROM''? :worry:

 

Δεν εχω καν εγκατεστημενο το titanium οποτε κατι αλλο παιζει.

 

Πριν λιγο κατεβασα το εορτολογιο, ολα ok. Παω αμεσως μετα να συνεχισω τις ενημερωσεις εφαρμογων και ξανα τα ιδια. Πριν καν ολοκληρωθει η δευτερη ληψη το ''συστημα'' επεσε και παλι:mad:

Αυτο που με παραξενευει ειναι οτι το ιδιο προβλημα συμβαινει και με τις δυο συσκευες και γι' αυτο πιθανολογω οτι εχει να κανει με την επικειμενη αναβαθμηση του market οπως ειπε και ο προηγουμενος φιλος.

 

Εκτος κι αν ζηλεψαν που μπηκε αναμεσα τους κι ενα n8. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι συν φορουμίτες........

 

Μου έχει τύχει να κατεβάσω 2 widgets (συγκεκριμένα το tv guide & ένα για μπαταρίες) και μετά από επανεκκίνηση του τηλεφώνου δε μου τα φορτώνει και μου βγάζει error downloading. Έχει τύχει σε κανεναν άλλο αυτό?

 

ps. Και προκειμένου να δουλέψει πρέπει να το κάνω ξανα εγκτατάσταση

Link to comment
Share on other sites

makis_m μπας και τα έχεις εγκαταστήσει στην κάρτα μνήμης..?? γενικά ότι έχεις σε widget καλό είναι να είναι στην μνήμη τηλεφώνου..;)

oiko37 όντως αναμένεται update στο μάρκετ, οπότε κάνε λίγη υπομονή και το ξανατσεκάρεις..:)

Link to comment
Share on other sites

Οποιος βιαζεται μπορει να το βρει το νεο market ΕΔΩ σαν zip αρχειο και να το εγκαταστησει οπως τις custom rom (μεσω recovery δηλαδη). ΠΡΟΣΟΧΗ!! ΜΟΝΟ για οσους εχουν προσβαση root και θα συνιστούσα να κανετε ενα backup πρωτα σε περιπτωση που παει κατι στραβα. Δοκιμασμενο σε custom roms σε Ν1, Desire Z και Desire HD. Με λιγα λογια αν δεν εχετε custom rom αφηστε το καλυτερα...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα παιδια, εχω το se x10 mini pro και εχω προβλημα με την μνημη... οταν κατεβαζω εφαρμογες απο το Market εγκαθηστουνται στην μνημη του τηλεφωνου με αποτελεσμα να μην εχω χωρο... και εχω μεσα καρτα μνημης 2 gb και ειναι αδεια... πως μπορω απο το market να αποθηκευνται στην καρτα μνημης? ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Εγκατάσταση εφαρμογών στην SD (App2SD λειτουργία) από Android 2.2 και πάνω. Οπότε δύσκολο αν δεν έχεις Froyo. ;)
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Εγκατάσταση εφαρμογών στην SD (App2SD λειτουργία) από Android 2.2 και πάνω. Οπότε δύσκολο αν δεν έχεις Froyo. ;)

εχω Android 2.2 το froyo τι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...