Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα χρονια πολλα και καλες γιορτες σε ολους. θελω να ενημεροσω τους κατοχους vodafone 845 οτι σημερα με ρομ 2,3,7 καταφερα και το εκανα να δουλεψη navigon 4 χωρις να κρασαρη και χωρις ιντερνετ (wifi/data).οποιος θελει βοηθεια και οδηγιες πως να το κανει ας μου πει για να το αναρτησω εδω να το δουνε ολοι οσοι χρειαζονται βοηθεια.τωρα εχω στο κινητακι μου το navigon 4,ndrive,igo τα οποια δουλευουνε τελεια και ξεκιναω να φτιαξω το sygic,copilot και mireo dont panic.αναμενουμε και αυτες τις μερες να βγει και η καινουργια ρομ του slyking η οποια ειναι η καινουργια Ice Cream Sandwhich και το κινητο θα ειναι αστερακι.δεν θα εχει να ζηλεψη τπτ απο καινουργια κινητα νεας γενιας
Link to comment
Share on other sites

κάποιοι λέγανε πως δεν το βρίσκουν και πως δεν υπάρχει ως τιμή. ρίξτε μια ματιά εδώ...

 

Ναι, το είδα κι εγώ οτι έχει επανέλθει στη λίστα εδώ και μερικές μέρες. Το έχει και στην τηλεοπτική διαφήμιση.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα. Μου κόπηκε το καλώδιο του φορτιστή. Αυτό πώς το ζητάω στα μαγαζιά? USB σε micro-usb?
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα. Μου κόπηκε το καλώδιο του φορτιστή. Αυτό πώς το ζητάω στα μαγαζιά? USB σε micro-usb?

 

ακριβως ετσι ειναι ολα τα smartphone τωρα τετοιο καλωδιο εχουν ....

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά πρόσφατα πήρα το πρώτο μου smartphone.Δεν είναι κάτι πολύ καλό αλλά δεν ήθελα να δώσω και πολλά λεφτά.Θα το πρότεινα σε όσους θέλουν ένα κανονικής απόδοσης κινητό με λίγα λεφτά και καινούριο λειτουργικό σύστημα.Θα ήθελα να παραπονεθώ για το πολύ εύθραστο καπάκι του (που αποτελεί και όλο το πίσω μέρος του).Να μην τα πολυλογώ θέλω να μου προτείνετε μερικές θήκες,όχι για να το βάζω και να το βγάζω αλλα για να το έχω συνέχεια εκεί και να είναι απ'έξω μόνο η οθόνη και τα κουμπιά.Επίσης επειδή όπως είπα είναι το πρώτο μου smartphone θα ήθελα να ρψτήσω αν μου προτείνετε να αλλάζω την προστατευτική ζελατίνα που έχει όταν χαλάει ή να το αφήσω "εκτεθειμένο".Τέλευταίο και λιγότερο σημαντικό θα ήθελα αν μπορείτε να μου προτείνετε κανένα φόντο καθώς οι απλές εικόνες δεν προσαρμόζονται όμορφα.Ελπίζω να μην σας κούρασα :X

 

(Συγνώμη αν το έβαλα σε λάθος τόπικ :ninja: )

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά πρόσφατα πήρα το πρώτο μου smartphone.Δεν είναι κάτι πολύ καλό αλλά δεν ήθελα να δώσω και πολλά λεφτά.Θα το πρότεινα σε όσους θέλουν ένα κανονικής απόδοσης κινητό με λίγα λεφτά και καινούριο λειτουργικό σύστημα.Θα ήθελα να παραπονεθώ για το πολύ εύθραστο καπάκι του (που αποτελεί και όλο το πίσω μέρος του).Να μην τα πολυλογώ θέλω να μου προτείνετε μερικές θήκες,όχι για να το βάζω και να το βγάζω αλλα για να το έχω συνέχεια εκεί και να είναι απ'έξω μόνο η οθόνη και τα κουμπιά.Επίσης επειδή όπως είπα είναι το πρώτο μου smartphone θα ήθελα να ρψτήσω αν μου προτείνετε να αλλάζω την προστατευτική ζελατίνα που έχει όταν χαλάει ή να το αφήσω "εκτεθειμένο".Τέλευταίο και λιγότερο σημαντικό θα ήθελα αν μπορείτε να μου προτείνετε κανένα φόντο καθώς οι απλές εικόνες δεν προσαρμόζονται όμορφα.Ελπίζω να μην σας κούρασα :X

 

(Συγνώμη αν το έβαλα σε λάθος τόπικ :ninja: )

 

κάπου είχα δει σε ebay θήκη από καουτσουκ....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια υπαρχει καποια εκδοση 2.3.7 σταθερη?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια υπαρχει καποια εκδοση 2.3.7 σταθερη?

 

εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1295844 και εαν θες ενα γενικο οδηγο με ολες τις rom και οδηγειες για το joy 845 εδω ειναι ο καλυτερος http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1295844 και εαν θες ενα γενικο οδηγο με ολες τις rom και οδηγειες για το joy 845 εδω ειναι ο καλυτερος http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/

 

Προστέθηκε στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μου έσπασε η οθόνη αν πάω να την φτιάξω λέτε να μου πάρουν πολλά;

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μου έσπασε η οθόνη αν πάω να την φτιάξω λέτε να μου πάρουν πολλά;

 

Δεν χάνεις τίποτα να το ρωτήσεις αν και πιστεύω ότι δεν αξίζει (λόγω κόστους).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πιστεύω και εγώ..

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε ένας χρόνος που το έχω το κινητό! Είμαι πολύ happy μαζί του για τα 80 ευρώ που το είχα πάρει μεταχειρισμένο! :D Αλλά... είναι ακόμα μαμίσιο... :worry:

Η χρήση που κάνω είναι κατά 80% σερφάρισμα μέσω opera mini για έλεγχο μέιλ, facebook, myphone, καιρό και τέτοια. [Δοκίμασα κάποτε και τα application για gmail, FB αλλά καθόλου δεν με βόλεψαν και τα 'σβησα και έχω μείνει μόνο στο opera mini.] Ακόμα, 20% λίγες κλήσεις και sms πού και πού και 2-3 εφαρμογές calculator, stopwatch, google maps. Αυτά. Ποτέ never ever παιχνίδια, ράδιο, music player ή οτιδήποτε τέτοιο. [Να σας πω την αλήθεια, GPS πλοηγό θα τον ήθελα, αλλά δεν θέλω να πληρώσω ούτε θέλω σπασμένα προγράμματα, και έτσι δεν έχω ασχοληθεί καθόλου -αλλά σας διαβάζω ότι παιδεύεστε για να δουλέψει σωστά (όσο σωστά μπορεί να δουλέψει ένας πλοηγός γιατί από την εμπειρία μου, αυτός που χρησιμοποιούμε πχ στη δουλειά, 50% μας βοηθάει και 50% μας μπερδεύει περισσότερο :rolleyes:) Προς το παρόν κάνω τη δουλειά μου με το google maps αρκέτα καλά.]

Λέω, λοιπόν, μετά από ένα χρόνο που το έχω το κινητό να γίνω root για να σβήσω επιτέλους τις εφαρμογές της vodafone. :)

Υπάρχει κάποιος λόγος να αλλάξω ρομ για την χρήση που κάνω εγώ;

[Αυτό που λέτε ότι δεν παίζει flash η ρομ 2.1 που έχω, τι σημαίνει;

Αφού βιντεάκια που ποστάρουν στο FB τα βλέπω, τι εννοείτε flash; Το ότι δεν παίζουν πχ τα φλας μπάνερς μάλλον καλό είναι! (Δεν θέλω να παίζουν! Και στο PC έχω το ABP και τα μπλοκάρω.) Εννοείται ότι δεν παίζουν κάποια site που είναι ολόκληρα μόνο σε flash version; οκ, δεν με πειράζει ούτε κι αυτό!]

Δεν βλέπω την αλλαγή ρομ σαν κάτι το ενδιαφέρον, το βλέπω σαν αγγαρεία και θα το κάνω μόνο αν είναι πολύ χρήσιμη μια νέα ρομ. Πιστεύετε ότι θα δω κάποια βελτίωση για τη χρήση που κάνω με νεότερη ρομ ή να μείνω στη μαμίσια;

 

ΥΓ μήπως, αφού δεν μου αρέσουν τα πειράματα και τα σκαλίσματα, το android δεν είναι για μένα και να κοιτάξω το επόμενο κινητό μου να είναι με άλλο λειτουργικό; windows ή τι άλλο υπάρχει; Προτείνετε μου!

 

Συγνώμη για το μακροσκελές φλύαρο ποστ, δεν έχω φίλους κινητόβιους να το συζητήσω το θέμα :O

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αν αλλάξεις rom απλά θα έχεις "πάρει" άλλο κινητό, σε δυνατότητες, ταχύτητα, αυτονομία. Στο κάτω κάτω κάνε το root, πάρε ένα πλήρες backup και αν δεν σου αρέσει το γυρνάς όπως το είχες.
Link to comment
Share on other sites

 

http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2010/04/1004028-vodafone845-02.jpg

 

 

Ωραίο χρωματάκι,εχώ έχω το μάυρο :cry:

 

κάπου είχα δει σε ebay θήκη από καουτσουκ....

Ναι και εγώ την είδα αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα με βολέψει.Ξέρεις αν η τιμή που έχει είναι για όλα τα χρώματα;

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω το εν λογω κινητο κι εγω δεν μπορω να συνδεθω στο gmail μου με τιποτα.εχει εκδοση 2.2 αυτη τη στιγμη
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα καταφερα εβαλα clockworkmod ποια εκδοση android να βαλω τωρα εχω 2.2.2
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα καταφερα εβαλα clockworkmod ποια εκδοση android να βαλω τωρα εχω 2.2.2

 

εδω ειναι φιλε ο καλυτερος οδηγος για το joy 845 με ολες τις rom που υπαρχουνε και αναλυτικες οδηγειες διαλεγεις και παιρνεις ... http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/ εγω εχω 2.3.7 του Slyking και ειμαι πολυ ευχαριστημενος ......:)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια με τις rom ok τα εφτιαξα αλλα δεν μπορω να συνδεθω στο gmail τι πρεπει να κανω?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει να βοηθησει καποιος για το gmail ειμαι ετοιμος να το σπασω.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει να βοηθησει καποιος για το gmail ειμαι ετοιμος να το σπασω.

 

γιατι δεν σε συνδεει φιλε ειναι ολα σωστα ? τι σου λεει εμενα οσες rom εχω βαλει με το Gmail ποτε δεν ειχα προβλημα .. δοκιμασε με wifi να δεις και καμια φορα γραφουμε και λαθος το Gmail η το pass...:(

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο χρωματάκι,εχώ έχω το μάυρο :cry:

 

 

Ναι και εγώ την είδα αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα με βολέψει.Ξέρεις αν η τιμή που έχει είναι για όλα τα χρώματα;

 

το λέει καθαρά... πως ναι είναι η ίδια.

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν σε συνδεει φιλε ειναι ολα σωστα ? τι σου λεει εμενα οσες rom εχω βαλει με το Gmail ποτε δεν ειχα προβλημα .. δοκιμασε με wifi να δεις και καμια φορα γραφουμε και λαθος το Gmail η το pass...:(

 

σωστα τα γραφω το εχω ελεγξει πολλες φορες και τον κωδικο αλλαξα τιποτα ομως εχω δοκιμασει 2 διαφορετικες ρομ τιποτα εχω δοκιμασει και wifi kai gprs 3g κολοκυθια

Edited by venividivici
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα να ρωτήσω αν το Joy δέχεται κάρτα sim άλλης εταιρίας όπως Cosmote ή Wind. Το ρωτάω γιατί είναι branded Vodafone. Αν το αγοράσω θα έχω πρόβλημα να το χρησιμοποιώ με cosmote? Θα μπορώ να έχω ρυθμίσεις internet κανονικά με την cosmote? Ευχαριστώ πολύ.
"Everything should be as simple as it is, but not simpler." Albert Einstein
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...