Jump to content

Iphone 4 wind


gregx
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 56
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άραγε να το καθυστέρησαν επίτηδες για να διαθέσουν και το λευκό χρώμα;;;!!!

 

υπαρχει και σε λευκο! και 16 και 32αρι ;)

ξεκινηστε να παραγγελνετε!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Από Παρασκευή 13/05 και επίσημα;)

(Και σε λευκό πολύ σύντομα) :cool:

Edited by Global moderator
http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ακουσε η ξερει κανεις κατι αλλο πολυ σημαντικο; Αν μετα το λανσαρισμα του μηλοφωνου απ την Wind θα μπορουμε επιτελους να στελνουμε και εμεις που ειμαστε σε αυτην, μηνυματα με 160 χαρακτηρες ανα SMS και οχι με 70 που ειναι τωρα;

Ελεος πια μ αυτη την κατασταση. Να τα πληρωνουμε ολα διπλά εμεις που στελνουμε μεγαλα SMS;

Ξερει κανεις τιποτα;

Link to comment
Share on other sites

Αν σας ζητήσει το κινητό ή το itunes να τις εγκαταστήσει αυτόματα, χάνεται η λειτουργεία hotspot στο iPhone.

Αν κατά λάθος τις κατεβάσετε, restore το backup. Με κάρτα άλλου δικτύου μέσα και μετά βάζετε πάλι την wind και ρυθμήσεις μόνοι σας!

Link to comment
Share on other sites

Πριν αγορασετε iphone απο wind διαβαστε την περιπετεια μου και ξανασκεφτητε το

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3643849#post3643849

 

Πιστεύω να βρήκες λύση στο πρόβλημα

Πάντως τώρα πια δεν ισχύει αυτό που γράφεις

"Απο apple πηρα στο ελληνικο κεντρο και ενα εξυπηρετικοτατο παιδι μου ειπε οτι δεν μπορουν να κανουν τπτ εφοσον δεν αντιπροσωπευουν το iphone εδω"

 

Το φέρνει επίσημα οπότε μπορείς να εξυπηρετηθείς όπου θες (systemgraph κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Αν σας ζητήσει το κινητό ή το itunes να τις εγκαταστήσει αυτόματα, χάνεται η λειτουργεία hotspot στο iPhone.

Αν κατά λάθος τις κατεβάσετε, restore το backup. Με κάρτα άλλου δικτύου μέσα και μετά βάζετε πάλι την wind και ρυθμήσεις μόνοι σας!

 

Αν έχω ήδη πάρει backup με τις νέες ρυθμίσεις, υπάρχει περίπτωση να επανέλθω στο χειροκίνητο;

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω να βρήκες λύση στο πρόβλημα

Πάντως τώρα πια δεν ισχύει αυτό που γράφεις

"Απο apple πηρα στο ελληνικο κεντρο και ενα εξυπηρετικοτατο παιδι μου ειπε οτι δεν μπορουν να κανουν τπτ εφοσον δεν αντιπροσωπευουν το iphone εδω"

 

Το φέρνει επίσημα οπότε μπορείς να εξυπηρετηθείς όπου θες (systemgraph κτλ)

 

Οπως γραφω η apple δεν ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ το Iphone στην ελλαδα...κοινος εχουμε μπλεξει με τους παροχους.

Link to comment
Share on other sites

Οπως γραφω η apple δεν ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ το Iphone στην ελλαδα...κοινος εχουμε μπλεξει με τους παροχους.

 

Εσύ είπες πως δεν το φέρνει επίσημα - δεν αντιπροσωπεύει

Τόσο καιρό η WIND δεν το έφερνε επίσημα. Τώρα το φέρνει επίσημα.

 

Από άλλες εταιρίες VODAFONE - COSMOTE αν πάρεις iPhone δεν σε καλύπτουν άλλα μαγαζιά;;;

Εγώ είχα πάρει ένα MacBook Air από Κωτσόβολο είχε πρόβλημα το πήγα System Graph και λύθηκε. Κάτι αντίστοιχο δεν ισχύει για iPhone.

Την Rainbow κάλεσες εσύ;;; Ποια κεντρικά της Apple (ελληνικό κέντρο);;;

Link to comment
Share on other sites

Εσύ είπες πως δεν το φέρνει επίσημα - δεν αντιπροσωπεύει

Τόσο καιρό η WIND δεν το έφερνε επίσημα. Τώρα το φέρνει επίσημα.

 

Από άλλες εταιρίες VODAFONE - COSMOTE αν πάρεις iPhone δεν σε καλύπτουν άλλα μαγαζιά;;;

Εγώ είχα πάρει ένα MacBook Air από Κωτσόβολο είχε πρόβλημα το πήγα System Graph και λύθηκε. Κάτι αντίστοιχο δεν ισχύει για iPhone.

Την Rainbow κάλεσες εσύ;;; Ποια κεντρικά της Apple (ελληνικό κέντρο);;;

 

Πηρα τηλ στο ελληνικο κεντρο

 

Apple Call Center Ελλάδα (για τεχνική υποστήριξη στην ελληνική γλώσσα, με αστική χρέωση)

 

00800 44145417

 

Πηγα στα κεντρικα της Κηφισιας.

 

Μιλησα με την υπευθυνη εκει η οποια σε εντονο υφος μου ειπε

 

α) Τo που ποιος κανει το service ειναι αγνωστο το στελουν στο τεχνικο τμημα (λεωφορως αθηνων 106) και εκει αν δεν ειναι κατι το οποιο επιδιορθωνεται ευκολα (?) το στελνουν "αλλου". Αρχικα μου ειπε οτι το sevice το κανει η ιδια η wind αλλα μετα τις ξεφυγε και μου ειπε οτι οντως τα στελνουν καπου.

 

β) Αυτο το καπου ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ....οπως επισης και το γεγονος οτι στο "service" της Wind ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ τηλεφωνο (...απλα ελεος) ολα γινονται μεσω εξυπηρετησης πελατων.

 

γ) Μου προτεινε να παρω το κινητο πισω και να το παω εγω για service οπου θελω!! Τις λεω μα ετσι δεν θα χασω την εγγυηση...μου λεει τι να σας κανω αφου δεν δεχεστε οτι σας λεει το service.

 

δ) Κατα την αποψη της υγρασια ειναι κοινο φαινομενο...μου ειπε μαλιστα οτι αποκλειεται να μην το εχω ξεχασει καποια φορα στο αυτοκινητο μεσα με ζεστη.

 

ε) Σε αιτημα μου να δω την ζημια ο ιδιος και αυτη αρνηθηκε "γιατι ετσι δουλευει το service" ειτε δεχεσε οτι σου πουν ειτε το παιρνεις και φευγεις κοινος.

 

ζ) Σε αιτημα να μου πει που ειναι το service για να παω να παρω το κινητο μου η απαντηση της ηταν οτι ΜΟΝΟ απο την wind Μπορει να σταλει το κινητο και μετα να παω να το παρω απο το καταστημα.

 

η) Τις ειπα για αναφορες στο internet για το προβλημα του ακουστικου και οτι η apple τα αλλαζει με αλλο κινητο...με αποτελεσμα πιο κατω στην συζητηση να μου πει οτι μπορει να με βοηθησει το internet οταν παρω το κινητο πισω για να το φτιαξω μονος μου.

 

θ) Τις εδειξα τις φωτο και της ειπα οτι δεν αποδεικνυουν τιποτα για το οτι αυτο ειναι το κινητο μου και γελωντας μου ειπε οτι "τι θελετε να πειτε οτι το service λεει ψεματα?" ...αν ειναι δυνατον παιρνουμε σαν ΣΙΓΟΥΡΟ οτι το service ειναι αλανθαστο.

 

Βγαλτε τωρα συμπερασμα εσεις.

 

Το πως κρατησα την ψυχραιμια μου δεν λεγετε. Ειδικα με την ασχετη υπευθυνη.

 

ΤΟ ΚΕΡΑΣΑΚΙ ΣΤΗΝ ΤΟΥΡΤΑ.

 

Οταν της ειπα οτι η apple κανει αντικατασταση κινητου σε περιπτωση βλαβης σαν την δικια μου μου ειπε το θεικο οτι ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ Η APPLE ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. Την ρωτησα που το στηριζεται και μου λεει ελατα να σας δειξω.

 

Μου δειχνει ΜΕΣΑ στο συστημα της wind οτι δεν δεχεται αντικατασταση επιτοπου με αλλο κινητο η WIND για DOA μετα τις τρεις ημερες...κοινως παει για service.

 

Αυτη ηταν η αποδειξη της!! (προφανως DOA δεν ηξερε τι σημαινει.)

 

Τι να πω δεν ξερω τι θα κανω στο τελος ...εχω δουλεια οικογενεια και τρεξιματα με εχουν εκνευριση απιστευτα και δεν εχω κινητο για 20 μερες++.

 

Ποσο ξεφτιλες μπορει να ειναι?

 

Εσύ είπες πως δεν το φέρνει επίσημα - δεν αντιπροσωπεύει

Τόσο καιρό η WIND δεν το έφερνε επίσημα. Τώρα το φέρνει επίσημα.

 

Από άλλες εταιρίες VODAFONE - COSMOTE αν πάρεις iPhone δεν σε καλύπτουν άλλα μαγαζιά;;;

Εγώ είχα πάρει ένα MacBook Air από Κωτσόβολο είχε πρόβλημα το πήγα System Graph και λύθηκε. Κάτι αντίστοιχο δεν ισχύει για iPhone.

Την Rainbow κάλεσες εσύ;;; Ποια κεντρικά της Apple (ελληνικό κέντρο);;;

 

Απο οσο ξερω το Iphone MONO στου παροχους για service. Θα παρω και systemgraph ενα τηλ Δευτερα αλλα δεν ελπιζω.

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Απο οσο ξερω το Iphone MONO στου παροχους για service. Θα παρω και systemgraph ενα τηλ Δευτερα αλλα δεν ελπιζω.

 

Έψαξα και εγώ όσο μπορούσα το θέμα...

 

Λοιπόν, έχεις δίκιο αν είναι αγορασμένο από VODAFONE - COSMOTE - WIND για service με εγγύηση (αν δεν οφείλεται σε δική σου υπαιτιότητα) σε καλύπτει μόνο ο πάροχός σου!

Αν κάποιος αγοράσει από Κωτσόβολο - Multirama κτλ από θέμα service τί γίνεται;;; Οι ίδιοι το αναλαμβάνουν;;;

 

Πάρε εκεί που σου είπα (ΑΓ. Παρασκευή είναι) ρώτα καταρχάς αν κάνουν service iPhone 4 γιατί έχει πρόβλημα το ακουστικό σου, πες πως το αγόρασες από κατάστημα Wind να δουν τι γίνεται με την εγγύηση και μην αναφέρεις καθόλου πως το πήγες στη WIND και σου είπαν για υγρασία κτλ

Πές τους αν σε καλύπτει η εγγύηση να το πας από εκεί να το δουν... Αν σου πουν και αυτοί θέμα υγρασίας, πληρώνεις το φτιάχνεις και ξεμπερδεύεις.... Αν σου που πως είναι άλλος λόγος, απλώς πας Κηφισίας και τα κάνεις μπ**ρδέλο!

 

Τυχαία ανέφερα την system graph απλώς είχα εξυπηρετηθεί αρκετά καλά! (ψάξε αν θες κι άλλο επίσημο service iphonelab // iphonerepair)

Αυτές οι συσκευές και με το IMEI φαίνεται αν σε καλύπτει η εγγύηση! Πιστεύω να βγάλεις άκρη!

Ενημέρωσε μας για να γνωρίζουμε....

 

PS1: Όσο για την υπεύθυνη στην Κηφισίας.... Ασχολίαστο αυτό που σου είπε για DOA!!! Ναι μεν ισχύει, αλλά τί σχέση είχε για την περίπτωσή σου...

PS2: Είχα παεί και εγώ ένα αξεσουαρ εκεί για αντικατάσταση και μου λέει να το πάω εκεί που το αγόρασα... Καλά της λέω δώστε μου εσείς ένα καινούριο και θα τα βρούμε! Έβγαλε ένα ίδιο φορτιστή από άλλο κουτί και μου το έδωσε! Και ακόμα να καταλάβει τι σημαίνει DOA... Ελπίζω να ήταν η ίδια υπεύθυνη... Μερικοί την έχουν δει δημόσιοι υπάλληλοι! Ειδικά σε ιδιόκτητα που δεν έχουν στόχο κτλ αυτή πραγματικά θα έπρεπε να είναι η δουλειά τους!

Link to comment
Share on other sites

"""""Μου δειχνει ΜΕΣΑ στο συστημα της wind οτι δεν δεχεται αντικατασταση επιτοπου με αλλο κινητο η WIND για DOA μετα τις τρεις ημερες...κοινως παει για service.

 

Αυτη ηταν η αποδειξη της!! (προφανως DOA δεν ηξερε τι σημαινει.)"""

 

Τι ακριβώς σημαίνει "DOA"??

Link to comment
Share on other sites

Doa = Dead On Arrival

 

Επισης πηρα στην systmegraph αλλα δεν κανει service στο iphone..

 

Εστειλα επιστολη στην wind και μολις παρω απαντηση θα την δημοσιευσω.

Link to comment
Share on other sites

Την επιστολη την εστειλα και στο τμημα δημοσιων σχεσεων στο fax 210-6105022 και συγκεκριμενα σε ενα προισταμενο απο οσο μου ειπε η κοπελα που μιλησα.

 

Με πηρε μια κυρια απο την wind μου ειπε οτι εξεταζουν την υποθεση μου και θα απαντησουν συντομα...να δουμε τι θα δουμε.

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γνωρίζουμε τιμές;;;

 

Στο site της wind θα βρεις το φυλλάδιο. Το ξεφυλλίζεις και βλέπεις και τις τιμές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ακουσε η ξερει κανεις κατι αλλο πολυ σημαντικο; Αν μετα το λανσαρισμα του μηλοφωνου απ την Wind θα μπορουμε επιτελους να στελνουμε και εμεις που ειμαστε σε αυτην, μηνυματα με 160 χαρακτηρες ανα SMS και οχι με 70 που ειναι τωρα;

Ελεος πια μ αυτη την κατασταση. Να τα πληρωνουμε ολα διπλά εμεις που στελνουμε μεγαλα SMS;

Ξερει κανεις τιποτα;

 

Στα μηνύματα ο μετρητής γράφει /160, και ενώ γράφεις με μικρά τα στέλνει κεφαλαία. Άρα δεν νομίζω να είναι στους 70 χαρακτήρες όπως λες.

Link to comment
Share on other sites

Την επιστολη την εστειλα και στο τμημα δημοσιων σχεσεων στο fax 210-6105022 και συγκεκριμενα σε ενα προισταμενο απο οσο μου ειπε η κοπελα που μιλησα.

 

Με πηρε μια κυρια απο την wind μου ειπε οτι εξεταζουν την υποθεση μου και θα απαντησουν συντομα...να δουμε τι θα δουμε.

update:

 

Με πηρε η ιδια κυρια σημερα (επιτελους ενας ανθρωπος να συννενοηθω) και μου ειπε οτι ειτε δεν θα χρεωθω με το service ειτε θα μου γινει αντικατασταση.

 

Της ζητησα το 2ο και μου ειπε οτι αυριο θα εχει την τελικη απαντηση γιατι το φανταστηκε οτι αυτο θα ζητουσα οποτε και εχει προωθησει το θεμα..

 

Θα σας ενημερωσω αυριο για το εγινε.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι στα παιδια που εχουν το λευκο?

διπλα στο κουμπι ειναι γυαλιστερο η ματτ στο λευκο iphone???

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Στα μηνύματα ο μετρητής γράφει /160, και ενώ γράφεις με μικρά τα στέλνει κεφαλαία. Άρα δεν νομίζω να είναι στους 70 χαρακτήρες όπως λες.

 

Πλακα μου κανεις..!! Εσενα γραφει /160; Εμενα ειτε κεφαλαια, ειτε μικρα /70 :mad:

Μηπως εισαι συνδρομητης Vodafone η Cosmote; Για Wind μιλαμε παντα.!

Μηπως το πηρες τωρα απ την Wind; (απο τοτε που το εφερε επισημα εννοω). Για πειτε και εσεις ρε παλικαρια που εχετε iPhone στο δικτυο της Wind, γιατι τα χω παρει στο κρανος με τους 70 Ελληνικους χαρακτηρες ανα SMS :wacko:

Εσας ποσους χαρακτηρες σας χρεωνει ανα SMS;

Link to comment
Share on other sites

Πριν αγορασετε iphone απο wind διαβαστε την περιπετεια μου και ξανασκεφτητε το

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3643849#post3643849

 

Πηρα τηλ στο ελληνικο κεντρο

 

Apple Call Center Ελλάδα (για τεχνική υποστήριξη στην ελληνική γλώσσα, με αστική χρέωση)

 

00800 44145417

 

Πηγα στα κεντρικα της Κηφισιας.

 

Μιλησα με την υπευθυνη εκει η οποια σε εντονο υφος μου ειπε

 

α) Τo που ποιος κανει το service ειναι αγνωστο το στελουν στο τεχνικο τμημα (λεωφορως αθηνων 106) και εκει αν δεν ειναι κατι το οποιο επιδιορθωνεται ευκολα (?) το στελνουν "αλλου". Αρχικα μου ειπε οτι το sevice το κανει η ιδια η wind αλλα μετα τις ξεφυγε και μου ειπε οτι οντως τα στελνουν καπου.

 

β) Αυτο το καπου ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ....οπως επισης και το γεγονος οτι στο "service" της Wind ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ τηλεφωνο (...απλα ελεος) ολα γινονται μεσω εξυπηρετησης πελατων.

 

γ) Μου προτεινε να παρω το κινητο πισω και να το παω εγω για service οπου θελω!! Τις λεω μα ετσι δεν θα χασω την εγγυηση...μου λεει τι να σας κανω αφου δεν δεχεστε οτι σας λεει το service.

 

δ) Κατα την αποψη της υγρασια ειναι κοινο φαινομενο...μου ειπε μαλιστα οτι αποκλειεται να μην το εχω ξεχασει καποια φορα στο αυτοκινητο μεσα με ζεστη.

 

ε) Σε αιτημα μου να δω την ζημια ο ιδιος και αυτη αρνηθηκε "γιατι ετσι δουλευει το service" ειτε δεχεσε οτι σου πουν ειτε το παιρνεις και φευγεις κοινος.

 

ζ) Σε αιτημα να μου πει που ειναι το service για να παω να παρω το κινητο μου η απαντηση της ηταν οτι ΜΟΝΟ απο την wind Μπορει να σταλει το κινητο και μετα να παω να το παρω απο το καταστημα.

 

η) Τις ειπα για αναφορες στο internet για το προβλημα του ακουστικου και οτι η apple τα αλλαζει με αλλο κινητο...με αποτελεσμα πιο κατω στην συζητηση να μου πει οτι μπορει να με βοηθησει το internet οταν παρω το κινητο πισω για να το φτιαξω μονος μου.

 

θ) Τις εδειξα τις φωτο και της ειπα οτι δεν αποδεικνυουν τιποτα για το οτι αυτο ειναι το κινητο μου και γελωντας μου ειπε οτι "τι θελετε να πειτε οτι το service λεει ψεματα?" ...αν ειναι δυνατον παιρνουμε σαν ΣΙΓΟΥΡΟ οτι το service ειναι αλανθαστο.

 

Βγαλτε τωρα συμπερασμα εσεις.

 

Το πως κρατησα την ψυχραιμια μου δεν λεγετε. Ειδικα με την ασχετη υπευθυνη.

 

ΤΟ ΚΕΡΑΣΑΚΙ ΣΤΗΝ ΤΟΥΡΤΑ.

 

Οταν της ειπα οτι η apple κανει αντικατασταση κινητου σε περιπτωση βλαβης σαν την δικια μου μου ειπε το θεικο οτι ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ Η APPLE ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. Την ρωτησα που το στηριζεται και μου λεει ελατα να σας δειξω.

 

Μου δειχνει ΜΕΣΑ στο συστημα της wind οτι δεν δεχεται αντικατασταση επιτοπου με αλλο κινητο η WIND για DOA μετα τις τρεις ημερες...κοινως παει για service.

 

Αυτη ηταν η αποδειξη της!! (προφανως DOA δεν ηξερε τι σημαινει.)

 

Τι να πω δεν ξερω τι θα κανω στο τελος ...εχω δουλεια οικογενεια και τρεξιματα με εχουν εκνευριση απιστευτα και δεν εχω κινητο για 20 μερες++.

 

Ποσο ξεφτιλες μπορει να ειναι?

 

 

 

Απο οσο ξερω το Iphone MONO στου παροχους για service. Θα παρω και systemgraph ενα τηλ Δευτερα αλλα δεν ελπιζω.

 

Kατανοητος ο εκνευρισμος σου για το προβλημα της συσκευης σου αλλα γιατι τα φορτωνεις ολα στη Wind?

Καλως η κακως τη στιγμη της αγορας σου το κινητο ήταν παραεισαγωγη της Wind.

Οπως θα διαπιστωσες η αποδειξη σου γραφει "ΕΞΥΠΝΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ" - υπευθυνη για το service ειναι η αλυσιδα που το αγορασες βεβαια.

Το επισημο iphone δεν εχει διαδικασια DOA. (Α ρε Steve!)

Το επισημο iphone δεν εχει 2 χρονια εγγυηση. (Α ρε Steve!)

Το service της Wind οπως και της COSMOTE καλως η κακως δεν μιλαει με πελατες.

Η υπευθυνη ξε-υπευθηνη ειναι μεσάζοντας-οτι της πουν κανει. Επισης ακουει τη γκρινια μιας χαλασμενης/ελαττωματικης συσκευης για την οποια δεν ειναι υπευθυνη!1000 φορες θα προτιμουσε να στην αλλαξει αν ηταν στο χερι της παρα να σε ακουει!!:)

Υγρασια δε σημαινει οτι εριξες απαραιτητα νερο...μπορει να προελθει και απο aircondition!

ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΑΔΙΚΟ ΑΛΛΑ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΠΤΥΧΗ!

 

Πιστευω οτι η επιστολη σου ηταν το καλυτερο που εκανες.

Φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...