Jump to content

[Εφαρμογή] Zougla


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ευχαριστώ.

Αν και βιάστηκα λίγο με το update γιατί είδα κάτι bugs.To 3d gallery σε lanscape δεν είναι τόσο καλό, και σαν να μαυρίζει λίγο το view όταν αλλάζω κατηγορία (στο zoom effe).To έχει παρατηρήσει κανείς ?

Επίσης αν είστε στις κατηγορίες πατήσετε σε ένα θέμα μέσα, μετά κλειδώσετε το κινητό.Αν το ξανανοίξετε και πατήσετε άλλη κατηγορία .. θα εμφανιστεί το άρθρο που βλέπατε και δε θα αλλάζει κατηγορία.

Τα λέω για να μη τα ψάχνετε... :D

 

Παιδιά η εφαρμογή υποστηρίζει αλλαγή γραμματοσειράς ( νομίζω οτι δε κρατιέται σαν ρύθμιση αλλά φτιάχνετε).Ενώ βλέπετε ένα άρθρο πατήστε το menu -> μέγεθος κειμένου

 

@Nikos_s3 Μιλάς για την κεντρική σελίδα με τη ροή ειδήσεων να φανταστώ..,γιατί στις κατηγορίες δουλεύει όπως το λες.Ναι θα το κάνω στο follow up fix update. (Πρέπει να περιμένω όμως 2-3 μέρες μη με yiouxaroun όλοι.. 3 update τη μέρα..!)

 

@kallair :Όχι δεν άλλαξα κάτι στα κουμπιά.Το κινητό μάλλον ξεκουράστηκε και αυτό το βράδυ :P

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 100
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@Nikos_s3 Μιλάς για την κεντρική σελίδα με τη ροή ειδήσεων να φανταστώ..,γιατί στις κατηγορίες δουλεύει όπως το λες.Ναι θα το κάνω στο follow up fix update. (Πρέπει να περιμένω όμως 2-3 μέρες μη με yiouxaroun όλοι.. 3 update τη μέρα..!)

 

ακριβώς...στις κατηγορίες παίζει καλά..στην κεντρική σελίδα, η αλλαγή mode σε γυρνάει στην αρχική ροή και δεν παραμένει στο ίδιο άρθρο..;)

thanks in advance..:)

Link to comment
Share on other sites

εγω εννοουσα το μεγεθος της γραμματοσειρας των preview αρθρων στην κεντρικη. :)
Link to comment
Share on other sites

μια παρατήρηση: είμαι σε landscape και διαβάζω ένα άρθρο...γυρνώντας σε κανονικό mode, επιστρέφει στην αρχική σελίδα και δεν παραμένει στο ίδιο το άρθρο...δε θα ήταν πιο σωστό να παραμένει εκεί που ήταν πριν...σκέψου δηλαδή το άρθρο να είναι 7ο-8ο...θα πρέπει από την αρχική να σκρολάρω επί ώρα για να ξαναβρώ το άρθρο και να το επιλέξω για να το διαβάσω από εκεί που είχα μείνει..:O

κατά τ'άλλα, η εφαρμογή είναι πραγματικά σούπερ..!!! well done mate..;)

Νικο, αυτο το ειχα πει στο Γιαννη οτι συμβαινει και στο update που ανεβασε , το εχει διορθωσει. Τουλαχιστον στο μιλεστονε δουλευει σωστα πλεον.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Συγχαρητήρια για την εφαρμογή! Την κατέβασα και περιμένω το update για θεσσαλονίκη!:happy:

Πάντα τέτοια εύχομαι!

 

 

Υ.Γ. Άσχετο αλλά μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος να εμφανίζεται η zougla στο android market για το xperia x8?

Κι εγώ την ίδια απορία έχω. Το zougla.gr γιατί δεν "φαίνεται" σε x8;

In Trance We Trust
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την ίδια απορία έχω. Το zougla.gr γιατί δεν "φαίνεται" σε x8;

 

Παιδιά πραγματικά δε ξέρω. Θα το κοιτάξω αυτές τις μέρες. Είναι λίγο περίεργο καθώς υποστηρίζει 1.6 και πάνω και όλες τις αναλύσεις. Θα ρωτήσω και στο forum της erricson.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πραγματικά δε ξέρω. Θα το κοιτάξω αυτές τις μέρες. Είναι λίγο περίεργο καθώς υποστηρίζει 1.6 και πάνω και όλες τις αναλύσεις. Θα ρωτήσω και στο forum της erricson.

Συγχαρητήρια πάντως για την πολύ καλή δουλειά σου. Ελπίζω να βρεις λύση για το x8 και περιμένω και άλλες εφαρμογές σου. Συνέχισε έτσι..

In Trance We Trust
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να εχω την εφαρμογη για vodafone 845 ? δεν εμφανιζεται στο market οποτε και οποιοδηποτε qr code ειναι αχρηστο..χρειαζομαι το .apk

 

(το ιδιο προβλημα εχω για 10αδες εφαρμογες κυριως ελληνικες)

Edited by The X
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

με μια καθυστερηση κατεβασα την εφαρμογη και εινα παρα πολυ καλη .σε ευχαριστω φιλε μου ,εψαχνα κατι τετοιο:D
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μιας και πήρε παράταση ο διαγωνισμό htccompetition και δε προλαβαίνω αφού θα μπω φαντάρος ,αποφάσισα να βγάλω πιο σύντομα μία εφαρμογή μου που θα είναι πολύ σύντομα έτοιμη.

Είναι news and weather android application για το Zougla.gr.

Έχω βάλει ένα videaκι με development preview στο youtube.Προφανώς οποιαδήποτε πρόταση είναι καλοδεχούμενη.

Sorry για τα γράμματα στο video απ'ότι φαίνεται δε το έχω με το video editing.

Να επισημάνω ότι το video είναι από emulator. Σε θέματα ταχύτητας εικόνας κτλ κτλ δεν έχει καμία σχέση με μια πραγματική συσκευή.

Ελπίζω να σας αρέσει.

http://img163.imageshack.us/img163/2679/prsc1.png http://img836.imageshack.us/img836/7065/prntsr2.png http://img689.imageshack.us/img689/1189/prntscr3.png

link

 

 

 

Καλησπέρα φίλε και συγχαρητήρια για την SUPER εφαρμογή σου!!!:D

Ειλικρινά τα σπάει!;) Χαίρεσαι να μπαίνεις και να διαβάζεις ειδήσεις!:D

Καλός πολίτης και με το καλό που θα βγεις περιμένουμε κι' άλλες εφαρμογές σαν κι' αυτήν!;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε και συγχαρητήρια για την SUPER εφαρμογή σου!!!:D

Ειλικρινά τα σπάει!;) Χαίρεσαι να μπαίνεις και να διαβάζεις ειδήσεις!:D

Καλός πολίτης και με το καλό που θα βγεις περιμένουμε κι' άλλες εφαρμογές σαν κι' αυτήν!;)

 

Ρε παιδιά δεν τη βρίσκω στο market! Σε άλλες εφαρμογές δεν έχω πρόβλημα, ελληνικές τις έχω εγκαταστήσει... έχω Sony X8 Rooted 2.1. Any ideas?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν τη βρίσκω στο market! Σε άλλες εφαρμογές δεν έχω πρόβλημα, ελληνικές τις έχω εγκαταστήσει... έχω Sony X8 Rooted 2.1. Any ideas?

 

 

Γράφεις στο market Zougla και δε σου βγάζει κανένα αποτέλεσμα;:blink:

Δοκίμασε να γράψεις greek apps και κάνε search. Μπορεί να σου το βγάλει έτσι.;)

Αν για κάποιο λόγο και πάλι συμβαίνει αυτό και δε σου το βγάζει, μήπως η εφαρμογή δεν υποστιρίζεται από το Χ8;

Αλλά γιατί να μην υποστιρίζεται;

Link to comment
Share on other sites

Γράφεις στο market Zougla και δε σου βγάζει κανένα αποτέλεσμα;:blink:

Δοκίμασε να γράψεις greek apps και κάνε search. Μπορεί να σου το βγάλει έτσι.;)

Αν για κάποιο λόγο και πάλι συμβαίνει αυτό και δε σου το βγάζει, μήπως η εφαρμογή δεν υποστιρίζεται από το Χ8;

Αλλά γιατί να μην υποστιρίζεται;

 

 

ούτε έτσι το εμφανίζει αγαπητέ φίλε.. κάτι τρέχει με το Χ8 τότε... αναμονή.. και δεν μπορώ να βρω και πουθενά στο web το apk :(

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω επαναλαβει αρκετες φορες οτι η εφαρμογη δε τη δειχνει με το vodafone joy 845 με την αυθεντικη rom . προσπαθω να βρω το .apk αλλα πουθενα ..ζητησα και απο εδω αν μπορουν να τη στειλουν σε αυτη τη μορφη ,αλλα ...
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω επαναλαβει αρκετες φορες οτι η εφαρμογη δε τη δειχνει με το vodafone joy 845 με την αυθεντικη rom . προσπαθω να βρω το .apk αλλα πουθενα ..ζητησα και απο εδω αν μπορουν να τη στειλουν σε αυτη τη μορφη ,αλλα ...

 

Μπορεί να μας στείλει to APK κάποιος σε pm? Thanks in advance :)

 

Να δούμε τελικώς αν φταίνε τα Χ8 και το Joy...

Link to comment
Share on other sites

Με χρηση QR code μηπως λειτουργησει?

 

nope.. όλα τα έχω δοκιμάσει. QR Code, e-mail με το url για άμεσο donwload.. Δεν τη βρίσκει την εφαρμογή το X8 - γι αυτό και είπα τη λύση του PM. Διαφορετικά, δε νομίζω πως είναι παράνομο να το ανεβάσει κάποιος φίλος π.χ. rapidhare και να μας δώσει εδώ το url ώστε να το κατεβάσουμε το apk

Link to comment
Share on other sites

ούτε έτσι το εμφανίζει αγαπητέ φίλε.. κάτι τρέχει με το Χ8 τότε... αναμονή.. και δεν μπορώ να βρω και πουθενά στο web το apk :(

 

 

Το link της εφαρμογής είναι αυτό: http://www.appbrain.com/app/zougla/com.zougla#

Θα ρωτήσω τον αδερφό μου αν μπορεί να το πάρει που έχει και αυτό Χ8.;)

Link to comment
Share on other sites

το qr code παραπεμπει σε link

τα link δε δουλευουν γιατι ειπαμε οι συσκευες δε βλεπουν την εφαρμογη...με πολλες εφαρμογες γινεται αυτο το προβλημα...εγω px εχω και με το επισης ελληνικο veggos προβλημα στο οποιο δε μπορω να βρω επισης το .apk

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε το link για το application για τα άτομα που δε το βλέπουν από το market.

Θα ανεβάζω και θα postarω στο forum τα updates.

http://www.megaupload.com/?d=XI4X9M2N

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω-ουμε πολυ

η εφαρμογη ειναι απλα απιστευτη

ενημερωτικη μεχρι εκει που δε περνει με ομορφο περιβαλλον στα χερια σου !

εχει καποια μικρα προβληματα απεικονισης σε οθονη 320x240 που εχει το vodafone 845..συγκεκριμενα ο τιτλος της ειδησης πεφτει πανω στην εικονα της (το ιδιο συμβαινει και στο tab του καιρου)

Συγχαρητηρια στο δημιουργο

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω-ουμε πολυ

η εφαρμογη ειναι απλα απιστευτη

ενημερωτικη μεχρι εκει που δε περνει με ομορφο περιβαλλον στα χερια σου !

εχει καποια μικρα προβληματα απεικονισης σε οθονη 320x240 που εχει το vodafone 845..συγκεκριμενα ο τιτλος της ειδησης πεφτει πανω στην εικονα της (το ιδιο συμβαινει και στο tab του καιρου)

Συγχαρητηρια στο δημιουργο

 

+1 από εμένα! Τελικά παίζει στο Χ8 μόνο με το download :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...