Jump to content

Εγκατάσταση του Nemo στο N900


mpempoulinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

development staff has announced the release of MeeGo 1.2 Developer Edition for Nokia N900....

http://www.alltechnologynews.com/announced-meego-1-2-developer-edition-for-nokia-n900.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 105
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

19/5 θα είναι διαθέσιμη η έκδοση 1.2 Άντε πολύ καλά νέα.

 

Αν μπορεις να δωσεις ενα link γιατι βαριεμαι να ψαχνω google?:O

meego.org φανταζομαι

 

Eλπιζω επιτελους να αληθευει και να δινει επιλογη για install ως μοναδικο ΟS στη συσκευη.

Αφου το εχω για πειραματα πλεον το θηριο.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Eισαι ωραιος! thanks

 

Ρε παιδια...νευρικοτητα με πιανει...λετε??? λετε να δουμε κι αλλα ωραια πραγματα απο το Ν900?

 

Το κινητο που καθε τοσο φερνει την αισθηση των Χριστουγεννων στις καρδιες μας

(το μαμησα)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πολύ το γουστάρω αυτό το τηλεφωνάκι. Αλλά δυστυχώς τα οικονομικά μου δεν σηκώναν και Ν8 και Ν900 και έτσι επέλεξα το πρώτο. Μακάρι να μπορέσω να βάλω την 1,2 στο Samsung H1 που έχω.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πολύ το γουστάρω αυτό το τηλεφωνάκι. Αλλά δυστυχώς τα οικονομικά μου δεν σηκώναν και Ν8 και Ν900 και έτσι επέλεξα το πρώτο. Μακάρι να μπορέσω να βάλω την 1,2 στο Samsung H1 που έχω.

 

Eκανες καλη επιλογη με το Ν8. Πανω απο ολα τηλεφωνο.

Το Ν900 το λειτουργω πλεον χωρις sim. Δεν παλευεται για συνεχη χρηση τηλεφωνου...

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το Ν900 βασικά δεν είναι τηλέφωνο, είναι φορητή multimedia συσκευή με δυνατότητα πειραμάτων και αλλαγής λειτουργικών. Για μένα είναι το πρώτο φορητό pc με 3,5 ιντσες οθόνη. Αν ήταν και capacitive. Μόνο για πειράματα είναι το μαμημένο.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως, τα ειπες ολα σε 2 γραμμες.

 

Τελειο για πειραγματα και τρελο nerd-factor :p , αλλα με τετοιο παχος και τετοια δυσχρηστια σαν τηλεφωνο...

 

Αν το Meego κανει παπαδες και στον τομεα sms/mms ας πουμε τοτε ελπιζω να "ξεχασω" το παχος του και να το κουβαλαω ξανα παντου μαζι μου :)

 

οχι, δεν αλλαξα στρατοπεδο, απλα το εριξα στα βαρια drugs (N95-1 / Tube)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εχω 2 ερωτησουλες και οποιος μπορει μου λεει :)

 

Θελω να βαλω το Meego 1.1.99.5 (νομιζω αυτη ειναι η πιο προσφατη εκδοση που μπορεις να βαλεις).

Οι αποριες μου ειναι:

 

1) Πως γινεται να το βαλω πανω στο Maemo5, χωρις dual boot, στην μνημη του κινητου δηλαδη

2) Αν βαλω την εκδοση που ειπα, οταν βγει το Μeego 1.2 , θα μπορω "απλα" να το αναβαθμισω? Δηλαδη απο τη στιγμη που ηδη θα εχω Meego θα ειναι σχετικα ευκολο να γινει update σε νεοτερη εκδοση?

 

Αυτα! Αν ξερει κανεις.

 

edit: ειδα στις προηγουμενες σελιδες του thread δυο Links για Meego Installation. Ενα απο τον mirrorofsorrow και ενα πιο προσφατο απο τον anapospasto.

Kαι τα δυο προυποθετουν υπαρξη καρτας μνημης, σωστα? Αρα με dual boot.

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

1) Ο οδηγός για εγκατάσταση στην emmc

 

2) Όχι

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

1) Ο οδηγός για εγκατάσταση στην emmc

 

2) Όχι

 

Ευχαριστω πααααρα πολυ :)

 

Για να δουμε...εχω τα @@@ να το κανω?!:O

 

edit: ευχαριστω και τους δυο σας!

 

 

αρα λογικα αν εγκατασταθει στην internal , θα τρεχει καπως πιο γρηγορα.

 

θελει pc με Ubuntu ε? οποτε εφαγα ακυρο!

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

 

θελει pc με Ubuntu ε? οποτε εφαγα ακυρο!

 

απλα τα κατεβαζεις και ειτε Live cd ειτε εγκατασταση μεσα στα windows (σαν εφαρμογη ;) )

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Στην κατάλληλη στιγμή βλέπω το "θυμήθηκα" να σκαλίσω πάλι το θέμα με το Ν900....

Can't wait!!!

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε την rc3. Παρόλο που δεν δουλεύουν πολλές λειτουργίες το ui μου φαίνεται πάρα πολύ καλό και πολλά υποσχόμενο.
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε την rc3. Παρόλο που δεν δουλεύουν πολλές λειτουργίες το ui μου φαίνεται πάρα πολύ καλό και πολλά υποσχόμενο.

Θα δουμε κανενα UI ιδιο με του N9; Εχω ψηθει πολυ αγρια μιλαμε με το λειτουργικο...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Μοιάζει σε αρκετά σημεία. Εμένα προσωπικά μου άρεσε πάρα πολύ και πιστεύω ότι δεν έχουμε δει τίποτα ακόμη:happy:.
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

MeeGo 1.2 is Officially released

 

Απ'οτι λεει εδω, κυκλοφορησε η 1.2 και οπου να ναι την περιμενουμε στο αγαπημενο μας κομπιουτερακι

 

http://www.meegoexperts.com/2011/05/meego-1-2-officially-released/

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Η σημερινή πρωινή build είναι αυτή που θα παρουσιαστεί στο συνέδριο του San Fransisco όπως μπορούμε να δούμε εδώ. Απογοήτευση όπως αναμενόταν (μια δοκιμή θα σας πείσει).
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Tην δοκιμασες?

 

αν θες κανε μας ενα super mini review. Θετικα και αρνητικα, κατι τετοιο.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σ αυτό το στάδιο που είναι δε γίνεται να κάνεις review. Μερικά "εμπόδια": το wifi εξακολουθεί να είναι απενεργοποιημένο (δεν έχω ιδέα γιατί), οι κλήσεις δεν δουλεύουν, τα βίντεο δεν παίζουν, η μουσική παίζει με δυσκολία, πολλά κολλήματα..
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

περιμενουμε την 1.2 DE λοιπον.

 

thanks mate :)

 

 

"yeah, I mean the N900"

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...