Jump to content

Ποιον κατασκευαστή κινητών τηλεφώνων προτιμάτε περισσότερο; (Νο2)


TN97
 Κοινοποίηση

Ποιον κατασκευαστή κινητών τηλεφώνων προτιμάτε;  

1.230 members have voted

  1. 1. Ποιον κατασκευαστή κινητών τηλεφώνων προτιμάτε;

    • Apple
      217
    • BlackBerry
      28
    • HTC
      295
    • LG
      20
    • Motorola
      21
    • Nokia
      309
    • Samsung
      154
    • Sony Ericsson
      128
    • ...άλλον κατασκευαστή
      12
    • ...κανέναν ιδιαίτερα
      46


Recommended Posts

Απο το 2008 που πήρα το iPhone 3G (μετα απο φανατικίλα Nokia) δεν κοιταω πλέον ούτε καν τι κινητά βγαίνουν...

Και ποιο ακριβώς κινητό είχες πριν πάρεις το Άη-Φον;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 208
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο το 2008 που πήρα το iPhone 3G (μετα απο φανατικίλα Nokia) δεν κοιταω πλέον ούτε καν τι κινητά βγαίνουν...

 

 

Και αν βγει καινούργιο iPhone και το χάσεις ????

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Και αν βγει καινούργιο iPhone και το χάσεις ????

 

Μέχρι στιγμής αγοράζω κάθε καινούριο iPhone πουλώντας το παλιό.

 

Έκτο των άλλων έχει και υψηλή μεταπωλητικη αξία και βάζω λίγα σχετικά λεφτά κάθε φορά. Άν πετύχω και επιδότηση, μπορει να μου έρθει και τσάμπα η αλλαγή όπως περσυ :)

Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ Apple για πολλούς λόγους όπως:

1. το καταπληκτικό iOS

2. την υψηλή ποιότητα κατασκευής (ειδικά στο iPhone 4)

3. την υποστήριξη της Apple με συνεχή updates

4. το App Store, χρησιμοποιώ καθημερινά πολλές εφαρμογές για πλοήγηση, ενημέρωση, επικοινωνία και λιγότερο συχνά παίζω games. Οι εφαρμογές έχουν free updates για πάντα.

5. την άψογη συνεργασία iPhone και Mac

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το θέμα λέει: «Ποιον κατασκευαστή κινητών τηλεφώνων προτιμάτε περισσότερο;»
Everybody_Lies...
Link to comment
Share on other sites

Βασικά το θέμα λέει: «Ποιον κατασκευαστή κινητών τηλεφώνων προτιμάτε περισσότερο;»

 

Τότε η λίστα της ψηφοφορίας θα είχε μόνο την Samsung. Ευχαριστημένος?

Link to comment
Share on other sites

Τότε η λίστα της ψηφοφορίας θα είχε μόνο την Samsung. Ευχαριστημένος?

 

Όχι μόνο...απλά αρκετοί ψηφίζουν με λανθασμένα κριτήρια.

Everybody_Lies...
Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson ψήφισα. Χρησιμοποιώ αποκλειστικά συσκευές της συγκεκριμένης εταιρείας και καλύπτουν τις απαιτήσεις μου.:)

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

αν και ακόμα δεν έχω αλλαξει το άβαταρ μου, ψήφισα apple... και αν δεν αλλάξει κάτι τραγικά θα είμαι ερωτευμένος για πολύ καιρό με το 4άρι μου.

 

Μόνο μειονέκτημα είναι η έννοια που απέκτησα, μη το ξεχάσω καπου και μου το κλέψουν, μην το βαλω στην τσέπη με άλλα αντικείμενα και το γρατσουνίσω κτλ.

 

Αλλά, καινούριο κόσκινο, που να το κρεμάσω που λέει και ο λαός? :)

 

Είχα και μια σχετικά σύντομη εμπειρία με RIM αλλά απογοητεύτηκα - μπορεί να έφταιγε οτι το μοντέλο ήταν το storm.

 

@dimitra_ath κάνεις πλάκα για το πλήθος των εφαρμογών σε νόκια, και οτι δεν χρειάζεται να προσφύγεις σε "ειδικά" καταστήματα. Το ovi store είναι πραγματικά ανύπαρκτο μπροστά στα app store & android market.

Edited by tasulm
Link to comment
Share on other sites

Και ποιο ακριβώς κινητό είχες πριν πάρεις το Άη-Φον;

 

Nokia E61.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Απλά Nokia.

Από την εποχή του 2110 για όσους θυμούνται.

Απογοητεύτηκα μόνο 2 φορές, η μία από δικό μου φταίξιμο (δεν είχα πάρει back up του Ν70 και έχασα αρκετά... στην αναβάθμιση), η δεύτερη όταν κόλλησε ένα 6310i.

Εκτός των παραπάνω καμμία συσκευή από όσες πέρασαν από τα χέρια μου, και είναι περισσότερες από όσες χωράνε στην υπογραφή μου, δεν είχε το παραμικρό πρόβλημα.

Για μένα αυτοί οι τύποι εκεί στην Nokia ξέρουν να φτιάχνουν κινητά._

 

στην nokia ξερουν πως να σου περνουν τα λευτα

 

πχ n 95 700 ευρώ απίστευτο πόσο για ένα κινητό που τα πλαστικά ξεβάφουν

 

sasmung η ποιότητα τον κορεατων είναι γνώστη

Link to comment
Share on other sites

Καποτε αλλαζα κινητα καθε λιγους μηνες μεχρι που πηρα Nokia. Απο τοτε εχω αλλαξει μονο 3 εδω και 5-6 χρονια. Λεει πολλα αυτο σωστα; Ισως καποια στιγμη δοκιμασω καποιο htc που εχω ακουσει πολλα θετικα.
Link to comment
Share on other sites

Nokia E61.

Ρώτησα γιατί αν είχες κάποιο S40, λογικό θα ήταν να είχες εντυπωσιαστεί από το Άη-Φον. Τώρα όμως δεν ήταν καθόλου λογικό.

 

στην nokia ξερουν πως να σου περνουν τα λευτα

 

πχ n 95 700 ευρώ απίστευτο πόσο για ένα κινητό που τα πλαστικά ξεβάφουν

 

sasmung η ποιότητα τον κορεατων είναι γνώστη

Αστειεύεσαι προφανώς, μιλάς για το κινητό-σταθμός, που έφερε δεκάδες καινοτομίες. Αξεπέραστο ακόμη και 2 χρόνια μετά την κυκλοφορία του. Και προσωπικά εμένα δεν μου ξέβαψε καθόλου, αν και μου έχει πέσει άπειρες φορές.

 

Τα 700€ για το iPhone4, με τα γνωστά προβλήματα στο σήμα και την κατασκευή που λες και είναι ειδικά φτιαγμένη για να σπάει με το παραμικρό πέσιμο, πώς τα σχολιάζεις; Ή τις πλαστικούρες των κατασκευαστών Android εν έτει 2010;

Edited by TN97
Συνένωση μηνυμάτων. Να χρησιμοποιείς την ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ αν θέλεις να απαντήσεις σε πολλά posts.
Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο...απλά αρκετοί ψηφίζουν με λανθασμένα κριτήρια.

 

Και πάλι δεν είμαι σίγουρος ότι καταλαβαίνω. Αυτό που νομίζω ότι λες είναι ότι "κατασκευαστής = αυτός που φτιάχνει το hardware/συσκευή". Αν ναι, τότε διαφωνώ κάθετα, οριζοντια και διαγώνια.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής αγοράζω κάθε καινούριο iPhone πουλώντας το παλιό.

 

Έκτο των άλλων έχει και υψηλή μεταπωλητικη αξία και βάζω λίγα σχετικά λεφτά κάθε φορά. Άν πετύχω και επιδότηση, μπορει να μου έρθει και τσάμπα η αλλαγή όπως περσυ :)

 

Όλα τα λεφτά λουλούδια ...

 

 

στην nokia ξερουν πως να σου περνουν τα λευτα

 

 

Φυσικά και ξέρουν ... Ειδικά όταν σου πουλάνε κινητάρες στα 250 ευρώ ....

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

στην ιστορια της κινητης τηλεφωνιας, η νοκια πρωτοπορησε σε παρα πολλα πραγματα, πολυ λογικο λοιπον να ειναι no.1 σε ολον τον κοσμο και να παραμεινει no.1 για πολλα ακομη χρονια. Η πολυ χαμηλη ποιοτητα κατασκευης των οικονομικων συσκευων της ομως με ξενερωνει, κατι που η samsung το προσεχει (την ποιοτητα κατασκευης και στα φτηνα κινητα)
Link to comment
Share on other sites

HTC από το 2006, έχουν περάσει από τα χέρια μου απο τα high end, μέχρι και τα πιο φθηνά (Qtek 8500 με 100 ευρώ) και είμαι υπερευχαρηστιμένος.
Link to comment
Share on other sites

Και πάλι δεν είμαι σίγουρος ότι καταλαβαίνω. Αυτό που νομίζω ότι λες είναι ότι "κατασκευαστής = αυτός που φτιάχνει το hardware/συσκευή". Αν ναι, τότε διαφωνώ κάθετα, οριζοντια και διαγώνια.

 

Από το πρώτο:

Θέμα: Απόψεις: Ποιον κατασκευαστή κινητών τηλεφώνων προτιμάτε περισσότερο;

Συνεχίζοντας των σειρά των δημοσκοπήσεων που έχουμε αρχίσει εδώ και λίγο καιρό, σήμερα δίνουμε στους χρήστες του myphone.gr την δυνατότητα να ψηφίσουν την κατασκευάστρια εταιρεία κινητών τηλεφώνων που προτιμούν περισσότερο από τις άλλες.

 

Ανεξαρτήτως του ποια συσκευή έχετε, του αν έχετε smartphone ή «συμβατικό» κινητό τηλέφωνο, του πόσο κοστίζει η συσκευή σας, των λόγων που προτιμάτε ως καταναλωτές μία εταιρεία ή του πόσο συχνά αλλάζετε κινητό, λοιπόν, το ερώτημα είναι: Ποιον κατασκευαστή προτιμάτε περισσότε

 

 

 

Λάθος δικό μου.

Everybody_Lies...
Link to comment
Share on other sites

σε συνολο 700 ψηφων, η Νοκια ειναι ελαχιστα πανω. Δεν το περιμενα καθολου...
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

σε συνολο 700 ψηφων, η Νοκια ειναι ελαχιστα πανω. Δεν το περιμενα καθολου...

 

για να πω την αληθεια ουτε και εγω!

Link to comment
Share on other sites

htc...πιστεύω ότι είναι η πιο ανερχόμενη κατασκευάστρια εταιρεία .. όποιο htc και αν πέρασε από τα χέρια μου μου έκανε εντύπωση η στιβαρότητα του , η ποιότητα κατασκευής και η αξιοπιστία του hardware ... μια φορά που χρειάστηκε να πάει στο service το diamond μου, ήταν γρηγορότατο και οι υπάλληλοι εξυπηρετικότατοι, Τα nokia που πέρασαν από τα χέρια μου μέχρι και το Ν97 μου φάνηκαν αρκετά τριζάτα.. και για την apple προσωπική μου άποψη είναι ότι κατασκευαστικά το 3GS είναι πολύ πιο δεμένο από το 4,γενικά η apple έχει ποiότητα κατασκευής αλλά όχι σαν την htc... σημειωτέον ότι για όλα τα τηλέφωνα έχω ιδία πείρα .. μιας και όπως αναφέρουν πολύ γύρω μου "χρήζω ψυχιατρικής παρακολουθήσεως " λόγω αγοράς πολλώ τηλεφώνων που π΄ρσαν και περνάν απο τα χέρια μου (αδυναμίες βλέπετε...:lol:) . Κριτήριο για την ψήφο μου αποτέλεσαν η ποιότητα κατασκευής , η αντοχή στον χρόνο,η πληθώρα των επιλογών που σου προσφέρει η κάθε εταιρεία σε hardware και software, to value for money και το after sales service ...δεν κρίθηκε το λογισμικό που φοράνε οι συσκευές γιατί απλά κρίνουμε κατασκευάστρια εταιρεία
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...