Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά είναι ιδέα μου ή η 2.3.3 είναι ένα τεράστιο φιάσκο ?? Είναι τραγική rom μου φαίνεται... κολάει αρκετά σε κανέναν άλλο εδώ μέσα; ή είναι η ιδέα μου (εννοώ ότι κάνει κολήματα στο sense) ; ...

έχει γνώση για αυτό η HTC? τεράστια αποτυχία μου φαίνεται, εκτός και έχω κάποιο ασύμβατο app και μου το κολλάει... έλεος.

 

Help!

οχι και σε μενα κολλαει.. στο scroll ειδικα! ..ξαφνικα μπορει να κανει επανεκιννηση στο sense.. ο browser καμια φορα μ δειχνει αλλο αντικειμενο απο αυτο που εχω επιλεξει.. το wifi δεν την παλευει.. θες να συνεχισω?? ..στα μηνυματα μου δειχνει αλλο πληκρολογιο στα ελληνικα, αλλο στα αγγλικα.. οτι ναναι ειναι αυτη η ρομ!!

Edited by teodore88
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε ξερω...εγω τη κατεβασα αλλα δεν ειμα σπιτι...κι ο kriss κοιματσι μιας που εκει ειναι αργαμιση ρε γα%$το...

 

Mcmanus,οχι...δεν εχω τετοιο προβλημα...μηπως δεν ειχες κανει καλο wipe;μηπως επανεφερες data;

 

Sent from my Desire HD

Ναι επανέφερα data από RCmix μετά την αλλαγή μπορεί να είναι και αυτό .

www.McManus.gr
Link to comment
Share on other sites

Ναι επανέφερα data από Mcmix μετά την αλλαγή μπορεί να είναι και αυτό .

 

Αυτο ειναι σιγουρα φιλε μου...Δεν επανεφερουμε data μετα απο περασμα full rom...

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δουλεια δεν ειχε ο διαολος σημερα. :lol:

Anyway εφτιαξα ενα minimal wallpaper για το αγαπημενο hd μας.

http://img12.imageshack.us/img12/3228/unled1ry.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Αντε παμε αλλο ενα. :)

http://img641.imageshack.us/img641/7319/amds.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Οκ τελος για σημερα. :)

 

http://img14.imageshack.us/img14/8140/decepticons.png

 

Uploaded with ImageShack.us

Edited by amdnikos
Link to comment
Share on other sites

Δουλεια δεν ειχε ο διαολος σημερα. :lol:

Anyway εφτιαξα ενα minimal wallpaper για το αγαπημενο hd μας.

 

Πολύ καλό φίλε, μπράβο:)

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω ότι κολάει δεν εννοώ ότι είναι non-functionable όπως περιγράφει ο φίλος από πάνω στο δικό του τηλέφωνο... απλά το δικό μου είναι αρκετά ποιό αργό από πριν, αργό slide, γενικά ένα sturring... και γενικά το sense δεν το αισθάνομαι όπως πριν...σαν να ζορίζεται ένα πράγμα ... πως το λένε στα ελληνικά stutter-ιζει ... αλλά δουλεύει κανονικά... μήπως να κάνω κανένα hard reset στην παντόφλα ? πως είπαμε ότι κάνουμε hard reset? υπάρχει κάποιο suite να κάνω backup τις επαφές μου πρώτα (π.χ. στο pc) ?

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω ότι κολάει δεν εννοώ ότι είναι non-functionable όπως περιγράφει ο φίλος από πάνω στο δικό του τηλέφωνο... απλά το δικό μου είναι αρκετά ποιό αργό από πριν, αργό slide, γενικά ένα sturring... και γενικά το sense δεν το αισθάνομαι όπως πριν...σαν να ζορίζεται ένα πράγμα ... πως το λένε στα ελληνικά stutter-ιζει ... αλλά δουλεύει κανονικά... μήπως να κάνω κανένα hard reset στην παντόφλα ? πως είπαμε ότι κάνουμε hard reset? υπάρχει κάποιο suite να κάνω backup τις επαφές μου πρώτα (π.χ. στο pc) ?

 

thanks

 

Mπαινεις bootloader (επαννεκινηση με κρατημενο το volume down) και επιλεγεις στο μενου factory reset.Δοκιμασε το,ισως βοηθησει.Τις επαφες σου δε τις εχεις σε google account η καπου αλλου;

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

@elthis

Οταν βάλω την i00 5.0 στο στήσιμο του κινητού μου λεει αν θέλω να επιτρέπεται η HTC να συλλεγει πληροφορίες !

Να το τικάρω ή όχι !

Link to comment
Share on other sites

@elthis

Οταν βάλω την i00 5.0 στο στήσιμο του κινητού μου λεει αν θέλω να επιτρέπεται η HTC να συλλεγει πληροφορίες !

Να το τικάρω ή όχι !

 

Ναι...Γιατι οχι;Η μονη ειναι που μας εχει φακελωμενους;;;:p

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ναι...Γιατι οχι;Η μονη ειναι που μας εχει φακελωμενους;;;:p

 

επειδή ειναι ροοτ το κινητο γι αυτο ρωταω !

ευχαριστω !

Επίσης δεν μου ανοιγει το titanium backup γιατι λεει δεν μπορει να βρει προσβαση ροοτ και η εφαρμογη δεν θα λειτουργησει !

Και να βεβαιωθω αν υπαρχει busybox !

Edited by kokos_nikos
Link to comment
Share on other sites

επειδή ειναι ροοτ το κινητο γι αυτο ρωταω !

ευχαριστω !

Επίσης δεν μου ανοιγει το titanium backup γιατι λεει δεν μπορει να βρει προσβαση ροοτ και η εφαρμογη δεν θα λειτουργησει !

Και να βεβαιωθω αν υπαρχει busybox !

 

Τη πρωτη σελιδα τη διαβασες;;;εχει θεμα με το su και δε μπορει να το κανει να δουλεψει...Να δωσει δηλ permissions...αυριο ειπε θα ασχολειθει με αυτο...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, να σας ξαναρωτήσω αν ξέρετε. Έχω ένα desire και ένα dedire hd. Και στα δύο έχω στην αρχική οθόνη εγκατεστημένο το γραφικό στοιχείο του facebook (που σε ενημερώνει για τα status). Ξέρεις κανείς γιατί στο hd αυτό κολλάει και δεν ενημερώνεται σχεδόν ποτέ αυτόματα, ενώ στο σκέτο desire δουλεύει άψογα; Έχω κάνει κάποια λάθος ρύθμιση; Δεν δουλεύει καλά η εφαργογή στο hd μήπως; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, να σας ξαναρωτήσω αν ξέρετε. Έχω ένα desire και ένα dedire hd. Και στα δύο έχω στην αρχική οθόνη εγκατεστημένο το γραφικό στοιχείο του facebook (που σε ενημερώνει για τα status). Ξέρεις κανείς γιατί στο hd αυτό κολλάει και δεν ενημερώνεται σχεδόν ποτέ αυτόματα, ενώ στο σκέτο desire δουλεύει άψογα; Έχω κάνει κάποια λάθος ρύθμιση; Δεν δουλεύει καλά η εφαργογή στο hd μήπως; Ευχαριστώ!

 

Δε υπαρχει περιπτωση να δουλευει η οχι καλυτερα απο το desire...Εχεις official να υποθεσω;εχεις αναβαθμισει σε 2.3;Μπορει να παιζει ρολο αυτο οπως και πολλες εφαρμογες που εχουν τα θεματακια τους με τη καινουρια official αναβαθμιση.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, εγώ τόσο καιρό ήμουν με την αρχική έκδοση και root μόνο και μόνο για να μπορώ αν βλέπω τις paid εφαρμογές.

Τώρα που δεν έχουμε τέτοιο θέμα μπορώ απλά να περάσω την OTA αναβάθμιση ή πρέπει πρώτα να το κάνω unroot?

 

Thanks!

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τι έχεις πειράξει. Αν είσαι radio s-off ή eng hboot s-off θα πρέπει να περάσεις μια επίσημη rom

και στη συνέχεια να ακολουθήσεις τα βήματα που περιγράφονται εδώ (εκεί που λέει To go back to S-ON.)

για να επιστρέψεις στην stock κατάσταση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω ότι κολάει δεν εννοώ ότι είναι non-functionable όπως περιγράφει ο φίλος από πάνω στο δικό του τηλέφωνο... απλά το δικό μου είναι αρκετά ποιό αργό από πριν, αργό slide, γενικά ένα sturring... και γενικά το sense δεν το αισθάνομαι όπως πριν...σαν να ζορίζεται ένα πράγμα ... πως το λένε στα ελληνικά stutter-ιζει ... αλλά δουλεύει κανονικά... μήπως να κάνω κανένα hard reset στην παντόφλα ? πως είπαμε ότι κάνουμε hard reset? υπάρχει κάποιο suite να κάνω backup τις επαφές μου πρώτα (π.χ. στο pc) ?

 

thanks

δεν ειπα πουθενα πως δεν έιτουργει! ειπα οτι κολλαει σαν εσενα.. ειδικα στο ξεκλειδωμα το flipping clock κατεβαινει μεσα σε 3 frames :P αλλα γενικα η αισθηση του sense δεν ειναι οπως ηταν..

το hard reset δεν θα σε βοηθησει, εμενα τουλαχιστον τπτ δεν εκανε! ευχομαι σε μια αναβαθμιση σε 2.3.4 μπας και φτιαξουν τα bugs αλλιως τσαμπα τα 600 ευρω σε μια τετοια 'μεγαλη' εταιρια..

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τι έχεις πειράξει. Αν είσαι radio s-off ή eng hboot s-off θα πρέπει να περάσεις μια επίσημη rom

και στη συνέχεια να ακολουθήσεις τα βήματα που περιγράφονται εδώ (εκεί που λέει To go back to S-ON.)

για να επιστρέψεις στην stock κατάσταση.

 

Όχι, όχι. Είμαι απλά root με visionary. Τίποτε άλλο. Και ο μόνος λόγος που το χρησιμοποίησα ήταν για το market enabler...

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Δε υπαρχει περιπτωση να δουλευει η οχι καλυτερα απο το desire...Εχεις official να υποθεσω;εχεις αναβαθμισει σε 2.3;Μπορει να παιζει ρολο αυτο οπως και πολλες εφαρμογες που εχουν τα θεματακια τους με τη καινουρια official αναβαθμιση.

 

Σε ευχαριστώ. Εννοείς ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μην δουλεύει καλύτερα το hd; Γιατί αυτό ισχύει σε μένα στο θέμα του facebook. Απείραχτα τα έχω και τα δύο. Και εννοώ ότι συνέβαινε και πριν από την αναβάθμιση σε 2.3. Όταν το desire έχει ήδη συγχρονιστεί με τα τελευταία status των φίλων, το hd είναι κατά πολύ πίσω. Και για ολόκληρες μέρες μένει ασυγχρόνιστο. Έκτός αν κάνω επανεκκίνηση το κινητό όπου τότε μόνο συγχρονίζεται σωστά... Τι μπορεί να φταίει ατο hd; :(

Link to comment
Share on other sites

Όχι, όχι. Είμαι απλά root με visionary. Τίποτε άλλο. Και ο μόνος λόγος που το χρησιμοποίησα ήταν για το market enabler...

 

Ε τότε κάνε ένα απλό Unroot με το Visionary και είσαι οκ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μιας και οι εξελίξεις τρέχουν και ήδη το θέμα αυτό έχει γίνει αρκετά μεγάλο και δύσχρηστο,

παίρνοντας αφορμή την αναβάθμιση του κινητού μας από την HTC είπαμε να αναβαθμίσουμε και το

θέμα μας.

Οπότε όπως καταλαβαίνεται το παρών κλειδώνεται και συνεχίζουμε στο [Επίσημο] HTC Desire HD Μέρος ΙΙ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...