Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε σεις παιδες μια ερωτηση,αυτο εδω ειναι το ιδιο τηλεφωνο?

http://www.ebw.gr/el-GR/Product/7808/HTC-Desire-HD-HTC-A9191-Desire-HD-Android-Phone-Smartphone-GPS-Wi-Fi

και εαν ναι γιατι τοσο φτηνο?ειναι ενταξει να το παρουμε η καποια μαιμουδια παιζει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε σεις παιδες μια ερωτηση,αυτο εδω ειναι το ιδιο τηλεφωνο?

http://www.ebw.gr/el-GR/Product/7808/HTC-Desire-HD-HTC-A9191-Desire-HD-Android-Phone-Smartphone-GPS-Wi-Fi

και εαν ναι γιατι τοσο φτηνο?ειναι ενταξει να το παρουμε η καποια μαιμουδια παιζει?

 

ολοιδιο τηλεφωνο ειναι αλλα δεν θα εχεις ελληνικη εγγυηση απο ace hellas

στην περιγραφη γραφει eu και δεν λεει (ενω αλλες φορες το αναφερει) οτι το προιον καλυπτεται απο εγγυηση ace hellas

κοινως κοιτα και τις τιμες στο expansys και clove πριν παρεις τελικη αποφαση,μιας και το τηλεφωνο σε περιπτωση εγγυησης θα αποσταλει στο εξωτερικο

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι η λειτουργια του λογω αισθητηρα φωτος

απο το bt που μιλας δεν βολευει να τερματισεις την κληση?

 

αν κατα λάθος πατήσεις δύο φορές το κουμπί του BT κάνει επανάκληση της τελευταίας κλήσης, επίσης αν μιλάς με κινητό και προλάβει ο άλλος να κλείσει πρώτος, πατώντας το BT τον ξανακαλείς...:(

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Γι’αυτό το λένε έξυπνο γιατί πατώντας πχ το 5 εμφανίζετε και ότι αντιστοιχεί στο 5 και ότι αντιστοιχεί στο Λ και ότι αντιστοιχεί στο Κ και γενικά όλα τα γράμματα αγγλικά και ελληνικά που αντιστοιχούν στο πλήκτρο 5, φυσικά εννοώ εμφανίζει τις αντίστοιχες επαφές, με προτεραιότητα αυτές που καλής πιο συχνά.

Πχ πατώντας 645 εμφανίζει ότι έχω μέσα στης επαφές και αρχίζει από Νικ από γκ από ηλ από οικ κλπ κτλ κτλ

 

Τωρα εγινε η διεκρυνηση γιατι νομιζα οτι πατωντας τα πληκτρα θα εμφανιστουν γραμματα και ελεγα οτι ειναι αδυνατον αυτο. Οντως πατωντας ενα πληκτρο του τηλεφωνου εμφανιζονται οι αντιστοιχες επαφες των γραμματων (το 2 και εμφανιζονται επαφες με a, b, c). Το ιδιο λαθος γινεται και στο manual του τηλεφωνου που λεει οτι μπορεις να εισαγεις αριθμους ή γραμματα. Λαθος. Μονο αριθμους εισαγεις, απλα εμφανιζονται και οι επαφες των αντιστοιχων γραμματων.:happy:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά με την αναβάθμηση του DHD σε 2.3.3 η απόκριση τηε συσκευής είναι πιο smooth, η διαχείρηση της μπαταρίας λίγο καλύτερη (με BT συνδεδεμένο όλη μέρα δείχνει να αντέχει περισότερο). Επίσης κατα τη λειτουργία της συσκευής δεν υπάρχουν μικροκολλήματα και καθυστερήσεις κατα το άνοιγμα των εγαρμογών όπως παλιά με την 2.2

 

Κάτι βασικό για όσους έχουν το Aura Sygic :

Μετά την αναβάθμηση το πρόγραμμα δεν λειτουργούσε.

Ετσι έστειλα email στην μαμα εταιρεία χθές το βράδυ και σήμερα το μεσημέρι μου έστειλαν κάποια αρχείο όπου με κατάργηση και επανεγκατασταση της εφαρμογής όλα δουλέυουν ρολόι. Πολύ καλό service !!!

Να ενημερώσω ότι την εφαρμογή την έχω αγοράσει κανονικά από το official site της Sygic.

Link to comment
Share on other sites

To wipe το κανουμε με το FULL-WIPE 1.3 η υπαρχει αλλος τροπος?

 

Προσωπικη εμπειρια και χρηση ειναι να το κανεις με το full wipe 1.3 και στη συνεχεια και χειροκινητα (wipe data-wipe cache-wipe dalvik cache).Πολλοι χρηστες κανουν μονο με το full wipe 1.3 (η μονο το manual) αλλα το να αφιερωσεις 1 λεπτο ακομα για να το κανεις και manual,δε νομιζω οτι ειναι κοπος και εισαι σιγουρος.Επισης οταν περναω νεα full rom (κι οχι καποιο update) επιλεγω να κανω επισης format data-format cache-format system μεσω της επιλογης mounts and storage στο CWM...Μετα απο αυτα τα βηματα δεν εχω αντιμετωπισει ποτε καποιο προβλημα που να οφειλεται στην εγκατασταση της rom.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

μπορειτε να μου πειτε ποιο ειναι το λινκ με to sense 3 ?

 

 

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=984822

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1045450

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικη εμπειρια και χρηση ειναι να το κανεις με το full wipe 1.3 και στη συνεχεια και χειροκινητα (wipe data-wipe cache-wipe dalvik cache).Πολλοι χρηστες κανουν μονο με το full wipe 1.3 (η μονο το manual) αλλα το να αφιερωσεις 1 λεπτο ακομα για να το κανεις και manual,δε νομιζω οτι ειναι κοπος και εισαι σιγουρος.Επισης οταν περναω νεα full rom (κι οχι καποιο update) επιλεγω να κανω επισης format data-format cache-format system μεσω της επιλογης mounts and storage στο CWM...Μετα απο αυτα τα βηματα δεν εχω αντιμετωπισει ποτε καποιο προβλημα που να οφειλεται στην εγκατασταση της rom.

 

Μαλιστα θα το εχω υποψιν για την επομενη γιατι μολις το εστησα και πηγαν ολα καλα τελικα.Να την δοκιμασουμε τωρα και αν ειναι καλη οσο λενε την κραταμε.Απο μια προχειρη ματια ο καιρος πολυ ψαρωτικος,εφε ηχου δεν εχει ομως?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην αρχικη οθονη πανω, και αριστερα απο το σημα της εμβελειας εμφανιζεται το G και απο κατω 2 βελακια με αντιστροφη φορα

τι ειναι αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην αρχικη οθονη πανω, και αριστερα απο το σημα της εμβελειας εμφανιζεται το G και απο κατω 2 βελακια με αντιστροφη φορα

τι ειναι αυτο?

 

Ειναι τα data του δικτυου σου.Αν δεν εχεις προγραμμα με free mb ειναι καλο να το απενεργοποιησεις απο τις ρυθμισεις-ασυρματα δικτυα-δικτυο κινητης.

 

απο αυτες τις 2 ποια ειναι η καλυτερη?

 

Αυτο ειναι υποκειμενικο...Εγω εχω και τις και τις 2 και μπορω να πω οτι εκει που υπερτερει η μια χανει λιγο η αλλη και το αντιστροφο.Δοκιμασε την i00 αν θες που ειναι αρκετα σταθερη και δε χρειαζεσαι να flashαρεις αλλα προσθετα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Βρε παλικάρια μια βοήθεια.

Όταν μετά από μια συνομιλία θέλω να τερματίσω την κλήση, η οθονη είναι σβηστή και πρέπει να πατήσω το power πλήκτρο να ανάψει η οθόνη κα μετά να τερματίσω την κλήση (Μιλάω για χρήση με BT ακουστικό).

αυτό είναι τουλάχιστον σπαστικό.Υπάρχει ρύθμιση ή εφαρμογή που να κρατά την οθόνη αναμένη κατά την διάρκεια της κλήσης:

Έχω κάνει αναζήτηση και έχω βρεί και άλλους με το ίδιο πρόβλημα, αλλά δεν βρήκα κάποια απάντηση που να δίνει λύση.

Για όποιον έχει το ίδιο πρόβλημα το έλυσα τελικά με εφαρμογή του δικού μας "Konstantinos Polychronis".

Η εφαρμογή είναι η "Screen On" και φυσικά είναι δωρεάν.

 

Υ.Γ. Ξέρω ότι εδώ δε συζητάμε για εφαρμογές, απλά επειδή εδώ ρώτησα νομίζοντας ότι υπάρχει ρύθμιση,δίνω και την λύση που βρήκα...

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την RUU ace gingerbread 2.36.405.8 μπορω να τρεξω τωρα την RUU ACE HTC 1.72.405.3για να κανω down grade?

 

 

οχι εχεις μεινει με αυτη μεχρι να βρεθει τροπος :lol:

καλα ξυπνητουρια

Link to comment
Share on other sites

οχι εχεις μεινει με αυτη μεχρι να βρεθει τροπος :lol:

καλα ξυπνητουρια

 

εννοειται οτι γινεται απλα ηθελα να δω αμα το εχει κανει κανεις

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εκανα downgrade σε

 

2.2

2.6.32.21

1.32.405.6

 

αλλα μου πεταει ερρορ συνεχεια το One click Radio S-OFF tool λογω connection problem ενω εχω κανονικα USB debugg on ?

 

τι λαθος κανω ?

HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

Υπαρχει καποιος call recorder που να δουλευει κανονικα?Εχω δοκιμασει και εχω διαβασει,....δεν καταφερα να βγαλω ακρη.Να ηχογραφει δηλαδη εσωτερικα και οχι απο το μεγαφωνο?Χρησιμοποιοει καποιος κανεναν?

Σας ευχαριστω....

Νεος χρηστης DHD

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος call recorder που να δουλευει κανονικα?Εχω δοκιμασει και εχω διαβασει,....δεν καταφερα να βγαλω ακρη.Να ηχογραφει δηλαδη εσωτερικα και οχι απο το μεγαφωνο?Χρησιμοποιοει καποιος κανεναν?

Σας ευχαριστω....

Νεος χρηστης DHD

 

Απ οσο γνωριζω εχει συμπεριληφθει αυτη η δυνατοτητα μονο σε cooked rom.Για παραδειγμα αυτη εδω.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart
Πολυ διαβασμένος!!!!Ευχαριστω πολυ.Με βλεπω ισως να περιμενω να βγει καποια εφαρμογη γιατι προς "το παρον" δεν ειμαι για μαγειρεματα...:)
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους έτοιμο το DHD με RCMix . Τα Σπάει Κανένα απολύτως πρόβλημά.

Μου άρεσε πολύ η νεα έκδοσή.

Όποιος δεν τολμα να βαλει coocked εκδωση να τολμήσει. Με προσεκτικά βήματά ολα γίνονται .

Να ευχαριστήσω όσους με βοήθησαν ειτε δημόσια είτε με Πμ μηνύματά που τους ζάλισα.

www.McManus.gr
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχει ερθει σε ολους το σχετικο μηνυμα για ενημερωση λογισμικου (2,3) γιατι σε μενα τιποτα. Επειχειρησα να το ψαξω και χειροκινητα αλλα μου λεει καμια ενημερωση. Edited by tsifsta
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχει ερθει σε ολους το σχετικο μηνυμα για ενημερωση λογισμικου (2,3) γιατι σε μενα τιποτα. Επειχειρησα να το ψαξω και χειροκινητα αλλα μου λεει καμια ενημερωση.

 

Η ενημερωση γινεται βαση IMEI.Δε την εχουν παρει ολοι...υπομονη..;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι παιζει με την ενταση του ηχειου στην ioo νομιζω οτι δεν εχει καμια διαφορα με την 1.32 που ειχα.Σε σχεση με την τελευταια επισιμη παλι νομιζω οτι ακουγεται λιγοτερο.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...