Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για όποιον ενδιαφέρεται, υπάρχει μεταφρασμένη στα ελληνικά απο εμένα η Sense 3 Lockscreen. Αν έχετε κάποια παρατήρηση για διόρθωση να μου το πείτε.

 

Sense 3 Lockscreen by Krzysiec

 

Ωραιος ο φιλος!Χρειαζεται root αυτο;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Αν και δε μου πεφτει λογος, ουτε ειμαι ο αρμοδιος για συστασεις, υπαρχουν χρηστες σε αυτο το επιπεδο. Δε νομιζω οτι η σταση σου και το post προσφερει κατι αλλο εκτος απο προσβολη και ειρωνια προς το ατομο που εκανε την ερωτηση. Υπαρχουν moderators για να κρινουν την ποιοτητα των posts και δεν ειναι ουτε δουλεια σου ουτε δικια μου, ουτε κανενος πλην αυτων να παρεμβαινουν στη ροη της κουβεντας.

Για μενα λαθος μεχρι τωρα που το HD δεν εχει ενα δικο του subforum που να το χωριζει σε mods/stock και φυσικα γενικες αποριες.

 

Φιλικα παντα χωρις κανενα ιχνος παρεξηγησης Νικος.

 

παλιωσε η συκευη νικολα για subforums σχεδον εχει κλεισει τον κυκλο ζωης του

και οι περισσοτεροι θα το εγκαταλειψουν για sencation sgs2

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αφού μου το έστειλαν είπα να το περάσω... αλλά δεν θέλει !!!

"E:unknown volume for path [sDCARD:.....]"

Δεν πρόσεξα αν το είπε κάποιος αλλά είμαι root και S-OFF κλπ

Πρέπει να κάνω unroot και όλα σε κατάσταση εργαστασιακή για να περάσει η ΟΤΑ ?

Link to comment
Share on other sites

παλιωσε η συκευη νικολα για subforums σχεδον εχει κλεισει τον κυκλο ζωης του

και οι περισσοτεροι θα το εγκαταλειψουν για sencation sgs2

 

Μανο, το subforum δεν εχει καμμια σχεση με τον κυκλο ζωης του τηλεφωνου. Απλα γινεται ενας αχταρμας σε ενα γενικο thread που περιλαμβανει αποριες, ερωτησεις, custom roms, custom kernels, themes, stock roms, προβληματα, μπαταριες, θηκες (μισο να παρω μια ανασα και συνεχιζω) :p

Εδω εχει dedicated subforum το blade. Νομιζω το δικαουμαστε. Οσο το περι παλαιοτητας 6 μηνες μετραει βρε απο το release. :lol:

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστω πολύ με βοήθησαν πολύ οι οδηγίες που μου έστειλες !

Link to comment
Share on other sites

Μανο, το subforum δεν εχει καμμια σχεση με τον κυκλο ζωης του τηλεφωνου. Απλα γινεται ενας αχταρμας σε ενα γενικο thread που περιλαμβανει αποριες, ερωτησεις, custom roms, custom kernels, themes, stock roms, προβληματα, μπαταριες, θηκες (μισο να παρω μια ανασα και συνεχιζω) :p

Εδω εχει dedicated subforum το blade. Νομιζω το δικαουμαστε. Οσο το περι παλαιοτητας 6 μηνες μετραει βρε απο το release. :lol:

αν εχω καταλαβει καλα subforums δημιουργουνται οταν υπαρχει ικανος (μεγαλος) αριθμος επισκεπτων

εγω το εζησα στα φορα του lg x2 αλλα εκει ειναι αρκετα διαφορετικα τα πραγματα

μιας και η (σωστη) δουλεια εγινε απο την αρχη, εμπειρικα βολευει παρα πολυ

Στο παρον θεμα ομως πιστευω οτι πλεον εχει μεγαλωσει τοσο πολυ που ειναι αδυνατο να στρωσει η κατασταση εκτος και αν κλειδωσει το παρον και ανοιξουμε απο την αρχη ενα θεμα με υποφορουμς και παει λεγοντας

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε GB εχω πρόβλημα με 2 συγκεκριμένες εφαρμογές :συγκεκριμένα η camera 360 και το tunein radio δεν λειτουργούν . Κάποιος με το ίδιο πρόβλημα ?

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αν εχω καταλαβει καλα subforums δημιουργουνται οταν υπαρχει ικανος (μεγαλος) αριθμος επισκεπτων

εγω το εζησα στα φορα του lg x2 αλλα εκει ειναι αρκετα διαφορετικα τα πραγματα

μιας και η (σωστη) δουλεια εγινε απο την αρχη, εμπειρικα βολευει παρα πολυ

Στο παρον θεμα ομως πιστευω οτι πλεον εχει μεγαλωσει τοσο πολυ που ειναι αδυνατο να στρωσει η κατασταση εκτος και αν κλειδωσει το παρον και ανοιξουμε απο την αρχη ενα θεμα με υποφορουμς και παει λεγοντας

 

Το forum όπως θα έχετε διαπιστώσει βρίσκεται εν μέσω σημαντικών αλλαγών. Όλα όσα συζητάτε απασχολούν την ομάδα διαχείρισης. Υπομονή και κατανόηση λοιπόν. Μπορούμε και εμείς οι ίδιοι να βοηθάμε το κάθε thread μειώνοντας τα off-topic και δεν μιλάω για τη συγκεκριμένη συζήτηση αλλά γενικότερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το κινητό μου βρήκε αναβάθμιση σε 2,3 όταν έκανα check σήμερα...αν κάνω την αναβάθμιση θα χάσω τα πάντα???
Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το κινητό μου βρήκε αναβάθμιση σε 2,3 όταν έκανα check σήμερα...αν κάνω την αναβάθμιση θα χάσω τα πάντα???

 

Φιλε μου εχει απαντηθει αρκετες φορες στις τελευταιεσ σελιδες.

Δε χανεις τιποτα. Go for it.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εχει απαντηθει αρκετες φορες στις τελευταιεσ σελιδες.

Δε χανεις τιποτα. Go for it.

 

πάνω στη βιασύνη μου το ρώτησα...sorry.. :) Ελπίζω να παν όλα καλά...και να με αφήσει ικανοποιημένο η αναβάθμιση!

Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

μην περιμενεις την αισθηση ενος νεου τηλεφωνου

αλλα σιγουρα ειναι μια καλοδεχουμενη αναβαθμιση εστω και αν αργησε :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αλλα σιγουρα ειναι μια καλοδεχουμενη αναβαθμιση εστω και αν αργησε :cool:

 

...για όσους δεν έχουν πρόβλημα με τις "κλειδωμένες" συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ευτηχως υπαρχει πισω πορτα

(eng off radio off )

 

Μετά την αναβάθμιση σε GB εχω πρόβλημα με 2 συγκεκριμένες εφαρμογές :συγκεκριμένα η camera 360 και το tunein radio δεν λειτουργούν . Κάποιος με το ίδιο πρόβλημα ?

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

μολις δοκιμασα το tune in και παιζει καμπανα!!

Edited by komos
Link to comment
Share on other sites

Οσο το περι παλαιοτητας 6 μηνες μετραει βρε απο το release. :lol:

Ε ναι, μην τρελαθούμε και μπαίνουμε στο τρυπάκι της παλαιότητας ήδη. Ναι η τεχνολογία τρέχει, αλλά εδώ μιλάμε για το καλύτερο τηλέφωνο της HTC (ακόμα). ;)

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, μην τρελαθούμε και μπαίνουμε στο τρυπάκι της παλαιότητας ήδη. Ναι η τεχνολογία τρέχει, αλλά εδώ μιλάμε για το καλύτερο τηλέφωνο της HTC (ακόμα). ;)

 

και αυτο θα το σωσει

οτι δηλαδη πλασαριστηκε σαν ναυαρχιδα της σειρας :D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!!!εχω και εγω μια απορια σαν καινουριος χρηστης του desire hd..το παρελαβα πριν λιγο το κινητο και αυτο που προσεξα ειναι οτι στην εκινηση μου εβγαλε το λογοτυπο T-MOBILE και ξεκινησε με την γερμανικη γλωσσα...εχει ελληνικο μενου αλλα μερικα πραγματα που ψαχνω στο internet μου βγαζει μερικα απο αυτα στα γερμανικα οπως επισης σε ενα μενου για την γλωσσα μου ειχε γλωσσα ελληνικα(γερμανια)..

Μπορει καποιος να μου εξηγησει τι γινεται αν αυτο ειναι καλο η κακο και αν εχει τπτ παραπανω-λιγοτερα απο τα ελληνικα μοντελα???

sorry αν το θεμα μου εχει αναφερθει ξανα αλλα δεν βρηκα κατι που εψαξα..ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

"E:unknown volume for path [sDCARD:.....]"

Δεν πρόσεξα αν το είπε κάποιος αλλά είμαι root και S-OFF κλπ

Πρέπει να κάνω unroot και όλα σε κατάσταση εργαστασιακή για να περάσει η ΟΤΑ ?

 

Μήπως ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!!!εχω και εγω μια απορια σαν καινουριος χρηστης του desire hd..το παρελαβα πριν λιγο το κινητο και αυτο που προσεξα ειναι οτι στην εκινηση μου εβγαλε το λογοτυπο T-MOBILE και ξεκινησε με την γερμανικη γλωσσα...εχει ελληνικο μενου αλλα μερικα πραγματα που ψαχνω στο internet μου βγαζει μερικα απο αυτα στα γερμανικα οπως επισης σε ενα μενου για την γλωσσα μου ειχε γλωσσα ελληνικα(γερμανια)..

Μπορει καποιος να μου εξηγησει τι γινεται αν αυτο ειναι καλο η κακο και αν εχει τπτ παραπανω-λιγοτερα απο τα ελληνικα μοντελα???

sorry αν το θεμα μου εχει αναφερθει ξανα αλλα δεν βρηκα κατι που εψαξα..ευχαριστω πολυ

Εχει οντως απαντηθει η ερωτηση σου, αλλα στα γρηγορα σου λεω οτι η συσκευη σου ειναι tmobile γερμανιας. Αυτο που συνεπαγεται ειναι οτι σε περιπτωση προβληματος (μαλλον) δεν θα σε καλυψει η ACE hellas και θα πρεπει να απευθυνθεις στο καταστημα απο που το αγορασες με την αποδειξη αγορας να λειτουργει σαν εγγυηση πανευρωπαικα.

Επεισης σου προτεινω να μην του κανεις ρουτ και γενικως ξεκλειδωματα αν δεν δουλεψεις μια-δυο μερες τη συσκευη και διαπιστωσεις οτι δεν εχει καποιο ελαττωμα.

 

Κατα τα αλλα, δεν εχει καμμια αλλη διαφορα η συσκευη σου με μια αντιστοιχη "ελληνικη" , εκτος του οτι την αγορασες τουλαχιστον 100 ευρω φθηνοτερα :lol:

 

Μήπως ξέρει κανείς?

 

ναι πρεπει να επιστρεψεις σε εργοστασιακη κατασταση...να περασεις την ΟΤΑ .....και να εχεις ετσι μια συσκευη κλειδωμενη μεχρι να δεησει καποιος να βρει ενα ξεκλειδωμα.

Δε μου φαινεται καλο deal προσωπικα, μια και υπαρχουν παρα πολλες εναλλακτικες μαγειρεμενες που ειναι το ιδιο ακριβως build με την επισημη....αλλα ο καθενας κανει αυτο που νομιζει :rolleyes:

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

ναι πρεπει να επιστρεψεις σε εργοστασιακη κατασταση...να περασεις την ΟΤΑ .....και να εχεις ετσι μια συσκευη κλειδωμενη μεχρι να δεησει καποιος να βρει ενα ξεκλειδωμα.

Δε μου φαινεται καλο deal προσωπικα, μια και υπαρχουν παρα πολλες εναλλακτικες μαγειρεμενες που ειναι το ιδιο ακριβως build με την επισημη....αλλα ο καθενας κανει αυτο που νομιζει :rolleyes:

 

Ευχαριστώ :)

 

*** κι εχεις δίκιο μάλον για καλό δεν πέρασε θα περιμένω το root αν και δεν νομίζω να αργήσει :p

Link to comment
Share on other sites

Να και κάτι που δεν το είχα δει ότι υπάρχει και πραγματικά με βόλεψε αρκετά από εχθές που το ανακάλυψα κατά λάθος.

Από home screen πατάμε «τηλέφωνο» για να κάνουμε μια κλίσει και στη συνέχεια πληκτρολογούμε τα πρώτα γράμματα για να βρούμε την επαφή που θέλουμε.

Όταν την εμφανίσει εμφανίζει και το νούμερο που έχουμε ως προεπιλεγμένο.

Αυτό που δεν γνώριζα είναι ότι μπορείς να δεις και τα υπόλοιπα νούμερα που έχει η επαφή όχι μόνο πατώντας πάνω στο εικονίσει αριστερά της επαφής, αλλά, και σύροντας το νούμερο που εμφανίζετε προς τα αριστερά ή δεξιά. Αυτό το δεύτερο δεν το γνώριζα και είπα να το μοιραστώ μήπως υπάρχουν και άλλοι που δεν το ξέρουν.

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει ολα τα απαραιτητα για να περασω αλλη rom,μπορει καποιος να μου πει αν υπαρχει δυνατοτητα πριν βαλω αλλη να κρατησω ενα backup της επισημης ρομ στημενη οπως την εχω τωρα?
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...