Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σαι καλά!

 

Και κάτι ακόμα.

Το αρχείο .vcf που έχω κρατήσει απο το "εξαγωγή επάφών στην κάρτα μνήμης", μπορώ να το χρησιμοποιήσω όταν θα χει περαστεί η νέα ρομ ή θα έχω θεματα με τις επαφές?

 

Καλησπέρα!

 

Κάποιος που να ξέρει κάτι??

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!

 

Κάποιος που να ξέρει κάτι??

 

Εάν έχεις λογαριασμό στο gmail μπορείς να συγχρονισεις τις επαφές σου με αυτό και λογικα στην συνέχεια θα επιλεξεις στο κινητό σου την επιλογή εμφάνιση επαφών από λογαριασμό gmail.

Link to comment
Share on other sites

η ΟΤΑ 2.3 απο htc εχουμε ημερομηνια?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ηθελα να ρωτησω τι ειναι το radio και το kernel και καθε ρομ εχει την δικια του εκδοση ?

Διάβασε αυτά! ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε αυτά! ;)

 

φιλε μηπως ξερεις αν με αυτο που λεει εδω

"Αυτή τη στιγμή το πιο διαδεδομένο custom recovery είναι το ClockWorkMod (CWM) που μας επιτρέπει (πέρα από τους

ελέγχους και το hard reset) να περνάμε κάποια custom rom και γενικά να βλέπουμε τα αρχεία της συσκευής όταν το λειτουργικό δεν τρέχει."

 

σαν hard reset ειναι οταν θες να γυρισεις πισω την συσκευη σου απο το root για να το κανεις παλι οπως το πηρες?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μηπως ξερεις αν με αυτο που λεει εδω

"Αυτή τη στιγμή το πιο διαδεδομένο custom recovery είναι το ClockWorkMod (CWM) που μας επιτρέπει (πέρα από τους

ελέγχους και το hard reset) να περνάμε κάποια custom rom και γενικά να βλέπουμε τα αρχεία της συσκευής όταν το λειτουργικό δεν τρέχει."

 

σαν hard reset ειναι οταν θες να γυρισεις πισω την συσκευη σου απο το root για να το κανεις παλι οπως το πηρες?

 

Όχι καμία σχέση, το CWM απλά σου επιτρέπει να αλλάζεις rom και να πειράζεις τα αρχεία του συστήματος όταν το Android δεν τρέχει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες θέλω να βάλω το τελευταίο radio γιατι έχω κάποια θεματάκια με το σήμα..Πρέπει να φλασάρω και το αντίστοιχο ril μαζί? Απ' ότι διαβάζω σε CM7/MIUI δε χρειάζεται...Τί ισχύει?
Link to comment
Share on other sites

Όχι καμία σχέση, το CWM απλά σου επιτρέπει να αλλάζεις rom και να πειράζεις τα αρχεία του συστήματος όταν το Android δεν τρέχει.

 

δηλαδη αν η ρομ που εχεις τωρα πανω δεν ανοιγει το κινητο μπορεισ να βαλεις αλλη cooked rom αλλα οχι να το κανεις οπως ηταν αρχικα !

Καλα καταλαβα ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση εγώ που εχω xp δεν μπορώ να κάνω όλη την διαδικασία που χρειάζεται για αλλαγή rom?

 

Μήπως θα μπορούσατε να μου απαντήσετε σε αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα μπορούσατε να μου απαντήσετε σε αυτό?

 

φιλε εγω απο w7 εκανα κανονικα αλλα δεν πιστευω να παιζει κανενα ρολο το λειτουργικο του pc !

αφου βαζεις το ραρ αρχειο στην καρτα και ολα τα υπολοιπα τα κανεις απο το κινητο !

αλλα δεν ειμαι σιγουρος !

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παίδες θέλω να βάλω το τελευταίο radio γιατι έχω κάποια θεματάκια με το σήμα..Πρέπει να φλασάρω και το αντίστοιχο ril μαζί? Απ' ότι διαβάζω σε CM7/MIUI δε χρειάζεται...Τί ισχύει?

 

Δεν είναι απαραίτητο.

 

δηλαδη αν η ρομ που εχεις τωρα πανω δεν ανοιγει το κινητο μπορεισ να βαλεις αλλη cooked rom αλλα οχι να το κανεις οπως ηταν αρχικα !

Καλα καταλαβα ?

 

Μπορείς να το κάνεις και όπως ήταν αρχικά εγκαθιστώντας μια official rom μετά.

 

Μήπως θα μπορούσατε να μου απαντήσετε σε αυτό?

 

Αν μιλάς για την επίσημη αναβάθμιση, τρέχεις το exe, ακολουθείς τις οδηγίες και είσαι έτοιμος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση εγώ που εχω xp δεν μπορώ να κάνω όλη την διαδικασία που χρειάζεται για αλλαγή rom?

Περνας drivers για την συσκευη και βουρ για flashαρισμα.

 

Πρίν μερικές μέρες κάποια παιδιά είχαν θέμα γιατί το κινητό χαμήλωνε την ένταση στον ήχο κλήσης απο μόνο του. Το είχα και εγώ απο χθές και διαπιστωσα πως έβαλα μια εφαρμογή που λέγεται applanet. Απο το πρωί που την απεγκατάστησα το κινητό δεν έχει αλλάξει ένταση στον ήχο κλήσης.

 

Ελπίζω να βοηθήσει....

To applanet δεν εχει καμμια σχεση με το χαμηλωμα της εντασης του ηχου κλησης σου. Υπαρχει επιλογη στο τηλεφωνο, που οταν πιασεις το κινητο ενω χτυπαει ριχνει την ενταση μονο του γιατι "καταλαβε" οτι ακουσες την κληση.

Γεια σας ηθελα να σας ρωτησω αν καποιος εχει βαλει την ρομ i00 4.6 τι διαφορες εχει απο την 4.2 εκδοση της ιδιας ρομ ?

Σας ευχαριστω .

Διαβαζεις το εκαστοτε changelog που εχουν ολοι οι developers για να δεις τις οποιες προσθηκες-βελτιωσεις η επιλυση bugs περιεχουν οι ανανεωμενες roms.

 

καλησπερα ηθελα να ρωτησω τι ειναι το radio και το kernel και καθε ρομ εχει την δικια του εκδοση ?

Radio ειναι το κομματι λογισμικου που αφορα την επικοινωνια του κινητου με:

wifi

gsm

bluetooth

gps

Kernel ειναι ο μαεστρος του τηλεφωνου που συντονιζει ολες τις λειτουργιες του τηλεφωνου περιεχοντας drivers οπως:

cpu, (συχνοτητα λειτουργιας,governor), gpu drivers καθως και χρονισμους αυτων και η λιστα δεν εχει τελειωμο. Ανεφερα τις βασικοτερες.

η ΟΤΑ 2.3 απο htc εχουμε ημερομηνια?

Απο μερα σε μερα μιας και το official build της 2.3.3 εχει διαρευσει εδω και καποιες μερες.

Link to comment
Share on other sites

Radio ειναι το κομματι λογισμικου που αφορα την επικοινωνια του κινητου με:

wifi

gsm

bluetooth

gps

Kernel ειναι ο μαεστρος του τηλεφωνου που συντονιζει ολες τις λειτουργιες του τηλεφωνου περιεχοντας drivers οπως:

cpu, (συχνοτητα λειτουργιας,governor), gpu drivers καθως και χρονισμους αυτων και η λιστα δεν εχει τελειωμο. Ανεφερα τις βασικοτερες.

 

αυτες τις αποριες μου τις ελυσαν σε ευχαριστω !

 

Απο μερα σε μερα μιας και το official build της 2.3.3 εχει διαρευσει εδω και καποιες μερες.

 

αυτο τι πλεονεκτηματα θα εχει στις cooked rom ?

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες drivers τι εννοείς τους εργοστασιακούς?

Ναι, το Htc sync για το λειτουργικο σου.

αυτο τι πλεονεκτηματα θα εχει στις cooked rom ?

 

H rom ως rom κανενα, μιας και ειναι πρακτικα η ιδια με αυτη που εγινε leak πριν μερικες μερες. Τα sources ομως που υποχρεουνται να δωσουν με το release θα μας δωσει σωστους μαγειρεμενους kernels.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το Htc sync για το λειτουργικο σου.

 

 

 

Το htc sync το έχω εγκαταστήσει στον υπολογιστή μου, άρα είμαι εντάξει?? (πιστεύω!!!).Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου το HTC Sync δεν το χρειάζεσαι όταν έχεις τη δυνατότητα για συγχρονισμό κατευθείαν με gmail.

 

Ναι για τον συγχρονισμό δεν το χρειάζομαι, άρα τους drivers που τους βρίσκω?

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου το HTC Sync δεν το χρειάζεσαι όταν έχεις τη δυνατότητα για συγχρονισμό κατευθείαν με gmail.

Ρωτησε για drivers και οχι για συγχρονισμο. :p

Ναι για τον συγχρονισμό δεν το χρειάζομαι, άρα τους drivers που τους βρίσκω?

 

Τους εχεις ηδη αφου εχεις περασει το htc sync.- :lol:

Link to comment
Share on other sites

κχκχκχ, τους το έκανα σαλάτα το thread, άντε γιατι απο χτές μου είχε αλλάξει τον τίτλο 7 φορές χωρίς να έχει βγάλει rom:lol:

Τα είδα τα Posts σου συνονόματε. Απόλυτο δίκιο έχεις. Ήθελα κι εγώ να το πω: " Ρε άνθρωπε ξεκόλλα. Κάνεις δουλειά (για άλλους καλή, για άλλους όχι) ό, τι κι αν κάνεις στην επιλογή του καθενός είναι αν θα βάλει τη ROM σου, αλλά μη μου αλλάζεις το όνομα (έκδοση) του thread 2 μέρες πριν ανεβάσεις τη ROM σου, για να καταλήξεις, να μην ανεβάσεις καν αυτή που προαναφέρεις 2 μέρες νωρίτερα, αλλά να μετα πηδήσεις στην ακριβώς την επόμενή σου (έκδοση) " . Για όποιους παρακολοθούν την ARDH θα το καταλάβουν.

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

Υπό αυτή την έννοια ναι... αλλά το σετάρισμα από τη μεριά της συσκευής δεν το συνιστώ.

Οπότε εγώ πια διαδικασία θα πρέπει να ακολουθήσω?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για τη δική σου την περίπτωση είναι απαραίτητο να εγκατασταθεί το htc sync στον υπολογιστή σου ούτως ώστε να επικοινωνήσει με τη συσκευή και να κάνεις την αναβάθμιση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...