Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα ένα τελευταίο build του CM7-RC0 σήμερα το πρωί, με τα τελευταία commits, οπότε όποιος θέλει να πάρει μια γεύση από το Gingerbread μπορεί να ρίξει μια ματιά. Όλα δουλεύουν, έκανα fix για 8MP στην κάμερα. Video δυστυχώς μόνο 480p. Έχω συμπεριλάβει και το καινούριο music player για το Android που έγινε "leak", όπως και το microbes live wallpaper από το nexus s.

 

Για περισσότερες πληροφορίες εδώ

 

Αναμένω εντυπώσεις. :p

 

Είσαι ωραίος. :D

 

Αύριο αν βρώ χρόνο θα το δοκιμάσω. :)

 

Υπάρχει κανένας οδηγός να βαλω το clockworkmod για αρχάριους; Φαντάζομαι δεν είναι ίδιο με το Blade που έχω λιώσει να το πειράζω ... (εκει δεν ειδα πουθενα για s-off και s-on που δεν καταλαβαίνω τι είναι)

 

Α και κάτι άσχετο, μπορούμε να επιστρέψουμε οποτεδήποτε σε κατάσταση που ήταν το κινητό όπως την 1η μέρα (να φύγει οτιδήποτε custom) ... just in case?

Edited by RyDeR
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα,

Μπορεί να μου θυμίσει κάποιος που επιλέγουμε να μένει ανοιχτή η οθόνη όταν φορτίζει το τηλέφωνο, γιατί έχω φάει τον κόσμο αλλά δεν την έχω βρεί την επιλογή;

Σας ευχαριστώ

Φιλικά

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με τα SMS και θέλω να μου πει κάποιος αν το έχει δει:

 

Σε κάποιες επαφές, όταν πάω να κάνω αποστολή SMS, πατάω το "Αποστ." αφού γράψω το μήνυμα και δεν συμβαίνει τίποτα.

Είναι σαν να μην το πάτησα καθόλου.

 

Το έχει δει κανείς αυτό ;

http://users.altecnet.gr/dwc/DW.jpg

I am the end of time !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Μπορείτε να δοκιμάσετε το εξής ;.

 

Απενεργοποίηση του συγχρονισμού φόντου και απενεργοποίηση σφαλμάτων USB. Δείτε αν υπάρχει διαφορά στην κατανάλωση της μπαταρίας. Και φυσικα wallpaper όχι live και όχι μαύρο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Μπορείτε να δοκιμάσετε το εξής ;.

 

Απενεργοποίηση του συγχρονισμού φόντου και απενεργοποίηση σφαλμάτων USB. Δείτε αν υπάρχει διαφορά στην κατανάλωση της μπαταρίας. Και φυσικα wallpaper όχι live και όχι μαύρο.

 

Τα wallpaper "πάντα" σε μαύρο για εξοικονόμηση ενέργειας!!!;)

Υπάρχουν και σχετικές εφαρμογές γι΄αυτό http://www.appbrain.com/app/hd-rare-black-wallpapers-vol-1/com.heroplanet.HDrareblackwallpapersvol1

Οι μεγάλοι άνθρωποι μιλούν για ιδέες, οι μεσαίοι άνθρωποι μιλούν για γεγονότα, οι μικροί άνθρωποι μιλούν για τους άλλους!!!
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω και με μαύρο και θα σου πω. Ίσως και να μην παίζει ρόλο σε LCD οθόνη τελικά.. Πάντως από χθες το πρωί στις 7 μέχρι και τώρα στις 12 η μπαταρία είναι στο 64% !!. Κάνω και χρήση Ιντερνετ, όχι βέβαια και συνέχεια, περίπου 60 λεπτά ομιλίας, μηνύματα, χρήση μάρκετ (τότε ενεργοποιώ και το φόντο). Επίσης ξέχασα να αναφέρω brightness της οθόνης περίπου στο 50% και όχι αυτόματο. Τέλος έχω απενεργοποιήσει την Ενργ. συνεχούς ροής δεδομένων. Μια χαρά μου πάει Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε. Παρατήρησα οτι τα e-mail (έχω σετάρει ένα προσωπικό μου) σβήνονται μετά από κάποιο χρονικό διάστημα μόνα τους. Έχει εντοπίσει κανείς από που αλλάζει αυτό;
iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Από χθες είμαι και εγώ κάτοχος του desire HD και θέλω να ρωτήσω σε ποιό φάκελο περνάω μουσικά αρχειάκια για ήχους κλήσεις και μηνυμάτων?:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμμιά σίγουρη λύση για να μην τρίζει το καπάκι της sim ? Δοκίμασα να το πίσω στο κέντρο οπως λέει στο xda αλλά τίποτα ..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Από χθες είμαι και εγώ κάτοχος του desire HD και θέλω να ρωτήσω σε ποιό φάκελο περνάω μουσικά αρχειάκια για ήχους κλήσεις και μηνυμάτων?:)

 

Φτιαχνεις στην καρτα μνημης 3 φακελους

Alarms

Ringtones

Notification

 

και τους βαζεις εκει ανα κατηγορια .Καλοριζικο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Από χθες είμαι και εγώ κάτοχος του desire HD και θέλω να ρωτήσω σε ποιό φάκελο περνάω μουσικά αρχειάκια για ήχους κλήσεις και μηνυμάτων?:)

Όπως τα λέει o φίλος Γιάννης το κάνεις. Απλά φρόντισε να βάλεις σχετικά δυνατά γραμμένα mp3, μιας και που το HD δεν φημίζεται για την ένταση του ηχείου του... :p

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λέει o φίλος Γιάννης το κάνεις. Απλά φρόντισε να βάλεις σχετικά δυνατά γραμμένα mp3, μιας και που το HD δεν φημίζεται για την ένταση του ηχείου του... :p

 

 

Σωστα...Υπαρχει τροπος να αυξησουμε την ενταση ενος mp3 πριν το περασουμε στην καρτα ?Ειμαι λιγο off topic αλλα θα ηταν χρησιμο να ξερουμε.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση είδα και άκουσα διαφορά στους ήχους κλήσεις....επιτέλους ακούγονται!!!!!

Χτυπάει το κινητό μου μέσα στη τσάντα μου και το ακούω, χωρίς να έχω αλλάξει ήχους κλήσεις :D

Έχω την εντύπωση ότι είναι 2 κλίκ πιό πανω ο ήχος, το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος;;;;;

Edited by virland
Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

αν και δεν εχω το τηλεφωνο αυτο παλαιοτερα ειχα σωθει απο τριγμους βαζοντας ενα κομματακι blue tack (απο αυτο που στερεωνουμε αφισσες στον τοιχο) ανεμεσα στο καπακι και στο κινητο(εσωτερικα) .
__________________kostas ntinos______________
Link to comment
Share on other sites

Σωστα...Υπαρχει τροπος να αυξησουμε την ενταση ενος mp3 πριν το περασουμε στην καρτα ?Ειμαι λιγο off topic αλλα θα ηταν χρησιμο να ξερουμε.

http://mp3gain.sourceforge.net/download.php

mp3 gain λεγεται.πολυ καλο.

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν εχω το τηλεφωνο αυτο παλαιοτερα ειχα σωθει απο τριγμους βαζοντας ενα κομματακι blue tack (απο αυτο που στερεωνουμε αφισσες στον τοιχο) ανεμεσα στο καπακι και στο κινητο(εσωτερικα) .

 

Παιδιά καμμιά σίγουρη λύση για να μην τρίζει το καπάκι της sim ? Δοκίμασα να το πίσω στο κέντρο οπως λέει στο xda αλλά τίποτα

__________________kostas ntinos______________
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις βάλει σωστά? Αν ναι και εξακολουθεί να υπάρχει πρόβλημα δοκίμασε να βάλεις ένα κομμάτι χαρτί διπλωμένο όσο χρειάζεται και όχι blue tack, μιας και που με τον καιρό βγάζουν ένα αγνώστου προέλευσης υγρό... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμμιά σίγουρη λύση για να μην τρίζει το καπάκι της sim ? Δοκίμασα να το πίσω στο κέντρο οπως λέει στο xda αλλά τίποτα ..

 

Το έχεις βάλει σωστά? Αν ναι και εξακολουθεί να υπάρχει πρόβλημα δοκίμασε να βάλεις ένα κομμάτι χαρτί διπλωμένο όσο χρειάζεται και όχι blue tack, μιας και που με τον καιρό βγάζουν ένα αγνώστου προέλευσης υγρό... :lol:

 

Εμενα σταθεροτατο ειναι.Για κοιτα αυτο που λεει ο φιλος JoeBar

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε. Παρατήρησα οτι τα e-mail (έχω σετάρει ένα προσωπικό μου) σβήνονται μετά από κάποιο χρονικό διάστημα μόνα τους. Έχει εντοπίσει κανείς από που αλλάζει αυτό;

 

Μιλάω για τα εισερχόμενα βέβαια. Κάποιος;;;;;

iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

έχεις κανείς πρόβλημα με το σήμα μετά την αναβάθμιση και με τα μηνύματα; ενώ έχει μία με δύο γραμμές μου βγάζει αποτυχία αποστολής ενώ το μήνυμα το έχει λάβει ο άλλος κανονικά...
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μια καινουργια καρτα μνημης σε τι format πρπει να ειναι πριν την βαλουμε στο κινητο ?

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση είδα και άκουσα διαφορά στους ήχους κλήσεις....επιτέλους ακούγονται!!!!!

Χτυπάει το κινητό μου μέσα στη τσάντα μου και το ακούω, χωρίς να έχω αλλάξει ήχους κλήσεις :D

Έχω την εντύπωση ότι είναι 2 κλίκ πιό πανω ο ήχος, το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος;;;;;

 

Οταν λες αναβαθμιση εννοεις κανονικη απο το μενου ε ; (οχι custom rom)

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες αναβαθμιση εννοεις κανονικη απο το μενου ε ; (οχι custom rom)

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Ναι, την κανονικη την 1.72.405.3

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...