Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλως σας βρηκα :D

4 ωρες αντεξε με τη στοκ ρομ...εγινε ηδη root και περαστηκε μαγειρεμενη ρομ στο κινητο

Κι επειδη εφυγα απο hd2 με android, σας λεω οτι η στοκ ρομ του desire HD εκανε το τηλεφωνο πιο αργο απο το hd2 με cooked android :lol:

Τωρα με τη μαγειρεμενη βγηκε ο πραγματικος χαρακτηρας της συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλως σας βρηκα :D

4 ωρες αντεξε με τη στοκ ρομ...εγινε ηδη root και περαστηκε μαγειρεμενη ρομ στο κινητο

Κι επειδη εφυγα απο hd2 με android, σας λεω οτι η στοκ ρομ του desire HD εκανε το τηλεφωνο πιο αργο απο το hd2 με cooked android :lol:

Τωρα με τη μαγειρεμενη βγηκε ο πραγματικος χαρακτηρας της συσκευης.

 

Μήπως έχεις κάποιον οδηγό στα ελληνικά για το πως να κάνω root την συσκευή? και καμια καλή ρομ αν μπορείς να προτείνεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, θα ηθελα να ρωτησω ποια ρομ μου προτεινεται να περασω στο desire hd που μολις πηρα, πως το κανω ροοτ και αν υπαρχει καποιος οδηγος για να γινει αυτο. στο desire sketo :P οταν το ειχα παρει ειχα βαλει αλλη ρομ αλλα δεν ειμουν και πολυ ικανοποιημενος. θελω ταχυτητα χωρις κολληματα οπως ολοι αλλωστε
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα, θα ηθελα να ρωτησω ποια ρομ μου προτεινεται να περασω στο desire hd που μολις πηρα, πως το κανω ροοτ και αν υπαρχει καποιος οδηγος για να γινει αυτο. στο desire sketo :P οταν το ειχα παρει ειχα βαλει αλλη ρομ αλλα δεν ειμουν και πολυ ικανοποιημενος. θελω ταχυτητα χωρις κολληματα οπως ολοι αλλωστε

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=840040

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Καταρχας ευχαριστω για το λινκ, αλλα εχω μια ερωτηση. στο ντιζαιρ ηταν πολυ πιο απλο αποτι θυμαμε, εδω δεν υπαρχει πιο ευκολος τροπος? οχι τιποτα αλλο αλλα αυτο με τα radio με φοβιζει λιγακι

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας ευχαριστω για το λινκ, αλλα εχω μια ερωτηση. στο ντιζαιρ ηταν πολυ πιο απλο αποτι θυμαμε, εδω δεν υπαρχει πιο ευκολος τροπος? οχι τιποτα αλλο αλλα αυτο με τα radio με φοβιζει λιγακι

 

petidis δες το λινκ στην υπογραφή μου που τα έχω λίγο μαζεμένα σε περίπτωση που μπερδευτείς.

Link to comment
Share on other sites

εμενα που η συσκευη ειναι t-mobile μηπως θελει καποια εξτρα διαδικασια? γιατι κανω το νταουνγκρειντ και μολις κανω επανεκινηση δεν μπορει να διαβασει το αρχειο PD98IMG και μετα μου λεει να κανω απλα μπουτ την συσκευη, δηλαδη απλα το προσπερναει. για την ακριβεια λεει

CID incorrect!

Update Fail!

Press <POWER> to reboot.

Edited by petidis
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή σου είναι branded και μάλλον θα χρειαστεί να κάνεις πρώτα την διαδικασία του goldcard.

 

 

Και η δικη μου Τ mobile γερμανιας ηταν αλλα ακολουθωντας αυτο τον οδηγο

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=964996

 

κατα γραμμα, εγινε η δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...

Θα θελα να μοιραστω μαζι σας ενα μικρο tip που διαβασα για τη μπαταρια και δε χανουμε τπτ να το δοκιμασουμε..

Ανοιγουμε τον browser-περισσοτερα-ρυθμισεις-ενεργοπ. επεκτασεων και επιλεγουμε ''κατα απαιτηση''.

Οσοι το δοκιμασαν και εχουν postαρει στο thread στους xda μιλανε για βελτιωση της μπαταριας αλλα και επιπλεον ταχυτητα...

 

οπως αναφερει ο ιδιος: ''The idea came from a blog I was reading about macbook air and why Apple does not ship it with Flash, as it is this software that chews into the Macbook airs battery.''

 

το αυθεντικο post γραφει: ''Ok i have posted these comments elsewhere. At the moment I have been lihjtly using my phone and it has been on standby since 1930 (10/2/11) and currently it stands at 80% charge at 1430 (11/2/11).All I have done is turn flash to on demand (internet-settings-enable plugins- select on demand) I have also got the option to turn my mobile data usage off as well.''

 

Υ.Γ.:Για το ''I have also got the option to turn my mobile data usage off as well.'' πιστευω οτι οι περισσοτεροι,αν οχι ολοι,το εχουμε απενεργοποιημενο κατα τη διαρκεια της μερας που δε το χρειαζομαστε...;)

 

Ποια θεωρειται την καλυτερη rom αυτη την στιγμη?

 

leedroid και revolution ειναι αυτη τη στιγμη που μιλαμε οι καλυτερες...αλλωστε δεν υπαρχουν και πολλες επιλογες οπως σε αλλα κινητα.

Edited by kollatos

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και η δικη μου Τ mobile γερμανιας ηταν αλλα ακολουθωντας αυτο τον οδηγο

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=964996

 

κατα γραμμα, εγινε η δουλεια.

 

Μάλλον όμως εσύ δεν χρειάστηκες να κάνεις downgrade από την 1.72 στην 1.32, σωστά;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

leedroid και revolution ειναι αυτη τη στιγμη που μιλαμε οι καλυτερες...αλλωστε δεν υπαρχουν και πολλες επιλογες οπως σε αλλα κινητα.

 

Έβαλα leeDroid v2.2.2 και το κινητακι πάει σφαίρα... :P

 

Sent from my LeeDroid DESIRE HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει παρατηρησει κανενας το εξης οταν πας να βγαλεις φωτο...δηλ....ενω εστιαζει και βλεπεις πεντακαθαρα,οταν πατας το κλειστρο στην οθονη στην βγαζει καπως θολη,ενα ελαχιστω...και οχι οπως πριν το πατησεις...

 

tarirs (και οποιος θελει καποιες λυσεις για τη καμερα) διαβασε εδω: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=875230

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

οκ παιδια ευχαριστω, τα καταφερα

 

Χρειάστηκε να κάνεις κάποια αλλαγή επειδή ήταν branded η συσκευή σου? Γιατί και εμένα είναι στην Τ-mobile.

 

Άλλη ερώτηση, αριθμό λογισμικού έχω το 1.39.111.4 θα χρειαστεί κάποια επιπλέον ρύθμιση????

 

Και το σημαντικότερο, αν κάτι δεν πάει καλά μπορώ να το επαναφέρω στην αρχική του κατάσταση το κινητό ή πάει για πέταμα???? :D

Link to comment
Share on other sites

Eίχα εγκαταστήσει το NDrive έτσι για να το τεστάρω και ακολούθως το απεγκατέστησα. Βλέπω όμως στην κάρτα μνήμης ένα φάκελο NDrive. Προφανώς πρόκειται για υπολείμματα. Αν το σβήσω (μέσω PC) θα κάνω βλακεία; Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

Χρειάστηκε να κάνεις κάποια αλλαγή επειδή ήταν branded η συσκευή σου? Γιατί και εμένα είναι στην Τ-mobile.

 

Άλλη ερώτηση, αριθμό λογισμικού έχω το 1.39.111.4 θα χρειαστεί κάποια επιπλέον ρύθμιση????

 

Και το σημαντικότερο, αν κάτι δεν πάει καλά μπορώ να το επαναφέρω στην αρχική του κατάσταση το κινητό ή πάει για πέταμα???? :D

 

Επρεπε να κανω γκολντκαρντ πρωτα, μετα νταουνγκρειντ οπως ακριβως τα λεει ο οδηγος. Απλα πρεπει να δωσεις βαση στις λεπτομεριες, ακριβως κατα ηραμμα

Link to comment
Share on other sites

Eίχα εγκαταστήσει το NDrive έτσι για να το τεστάρω και ακολούθως το απεγκατέστησα. Βλέπω όμως στην κάρτα μνήμης ένα φάκελο NDrive. Προφανώς πρόκειται για υπολείμματα. Αν το σβήσω (μέσω PC) θα κάνω βλακεία;

 

Δε θα ΈΧΕΙΣ πρόβλημα...

 

Sent from my LeeDroid DESIRE HD using Tapatalk

 

Ερώτηση... (λίγο άσχετο)

Υπάρχει κάποιο προγραμματάκι για εγγραφή από ραδιόφωνο???

 

Sent from my LeeDroid DESIRE HD using Tapatalk

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα οτι για να γίνει root χωρίς να χρειαστεί downgrade πρέπει να έχεις έκδοση μικρότερη της 1.7Χ

 

Εγώ με την 1.39.111.4 και branded συσκευή θα πρέπει να κάνω κάτι ή κατευθείαν προχωράω?

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα οτι για να γίνει root χωρίς να χρειαστεί downgrade πρέπει να έχεις έκδοση μικρότερη της 1.7Χ

 

Εγώ με την 1.39.111.4 και branded συσκευή θα πρέπει να κάνω κάτι ή κατευθείαν προχωράω?

 

minarokeftes, είναι branded σε T-mobile Γερμανίας?

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση... (λίγο άσχετο)

Υπάρχει κάποιο προγραμματάκι για εγγραφή από ραδιόφωνο???

 

Sent from my LeeDroid DESIRE HD using Tapatalk

 

Νομιζω γινεται με την full εκδοση της εφαρμογης RADIO RIP που υπαρχει στο market

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Ναι Γερμανίας!

 

Δεν χρειάζεσαι goldcard τότε αφού η 1.39 της T-Mobile είναι η αντίστοιχη branded της 1.32.

 

1.Kατεβάζεις το Visionary από market, κάνεις πρώτα temproot και μετά permroot.

 

2.Κάνεις Radio S-off με αυτό.

 

3.Κάνεις Eng S-Off με αυτό

 

4.Κατεβάζεις τον Rom Manager από το market και κάνεις εγκατάσταση μέσω της εφαρμογής το Clockworkmod Recovery 2.5.x και ΟΧΙ 3.0.x.

 

5.Περνάς καινούριο radio. Η διαδικασία βρίσκεται εδώ και το πλέον συμβατό radio, 12.28e.60.140fU_26.04.02.17_M2 θα το βρείς εδώ.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ:Η διαδικασία αλλαγής radio είναι σχετικά ριψοκίνδυνη και αν δεν την κάνεις σωστά, παίζει να καταλήξεις με ένα ωραιότατο τουβλάκι (clopyright ατάκας από kollatos)

 

Κατόπιν παίζεις μπάλα με σχεδόν όποια rom θέλεις (οι Cyanogen Build θέλουν clockworkmod 3.0.x)

 

 

ΥΓ: Αυτή είναι η διαδικασία που ακολούθησα εγώ. Σε καμία περίπτωση δεν φέρω ευθύνη για σπασμένες/καμμένες/bricked/raped συσκευές :P

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

2.Κάνεις Radio S-off με αυτό.

Είμαι σε αυτό το βήμα κι έχει κολλήσει η εφαρμογή λίγο πριν το τέλος - κάπου 70-80%. Πάτησα cancel, κόλλησε η εφαρμογή κι έκανα επανεκκίνηση PC και κινητό (άργησε λίγο το κινητό η αλήθεια είναι). Τί λάθος παίζει να έγινε;

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...