Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνοντας σε γνωστή μηχανή σύγκρισης τιμών το βρίσκω από 480€ εώς 599€ σε καταστήματα στην Ελλάδα.

Πως μπορώ να τσεκάρω ότι θα καλύπτεται από εγγύηση της αντιπροσωπείας μήπως ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ψάχνοντας σε γνωστή μηχανή σύγκρισης τιμών το βρίσκω από 480€ εώς 599€ σε καταστήματα στην Ελλάδα.

Πως μπορώ να τσεκάρω ότι θα καλύπτεται από εγγύηση της αντιπροσωπείας μήπως ξέρει κανείς?

 

Με ένα απλό email στην σελίδα από την οποία θα το παραγγείλεις...

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,γνωριζει κανεις απο που μπορω να παραγγειλω καπακι της sim χωρις να πληρωσω το εξωφρενικο ποσο των 15 ευρω για μεταφορικα? Ελεος δηλαδη....και στο επισημο e-shop της HTC και απο το expansys για να παρεις το καπακι στα χερια σου πρεπει να πληρωσεις 37 ευρω:mad:(!!!!)...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ψάχνοντας σε γνωστή μηχανή σύγκρισης τιμών το βρίσκω από 480€ εώς 599€ σε καταστήματα στην Ελλάδα.

Πως μπορώ να τσεκάρω ότι θα καλύπτεται από εγγύηση της αντιπροσωπείας μήπως ξέρει κανείς?

 

Με βάσει το ΙΜΕΙ ή το s/n που θα σου δώσει ο υποψήφιος πωλητής, επικοινώνησε με την HTC Ελλάδας για να στο επιβεβαιώσει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα ήθελα να ρωτήσω εδώ κ δύο μέρες μου έχει κολλήσει το rss feeds, δεν ενημερώνει και σήμερα που πήγα να δω τι φταίει δε μπορώ να κάνω unsubscribe από κάποιο feed ούτε ομαδοποίηση σε φακέλους.μπορώ με κάποιο τρόπο να το λύσω ή να κάνω επενεγκατάσταση της εφαρμοφής?χωρίς hard reset
Link to comment
Share on other sites

Με βάσει το ΙΜΕΙ ή το s/n που θα σου δώσει ο υποψήφιος πωλητής, επικοινώνησε με την HTC Ελλάδας για να στο επιβεβαιώσει.

 

Δηλαδή δεν υπάρχει άλλος τρόπος να το τσεκάρουμε? π.χ. κάποια ένδειξη πάνω στην συσκευασία η οτιδήποτε άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν υπάρχει άλλος τρόπος να το τσεκάρουμε? π.χ. κάποια ένδειξη πάνω στην συσκευασία η οτιδήποτε άλλο...

 

 

θα κανω μια υποθεση.Λοιπον ΟΛΟΙ οσοι παρουμε κατι μεσω ιντερνετ εχουμε το δικαιωμα οταν μας ερθει να μη το παραλαβουμε αν δουμε οτι κατι δεν ειναι οπως θα πρεπε.για παραδειγμα λοιπον παραγγειλε το απο τα μαγαζια που ειναι στα 480(προσεξε απο ποιο γιατι λιγο πιο πισω αναγραφεται το προβλημα που δημιουργηθηκε σε καποιους με την αγορα απο συγκεκρμενο καταστημα)και οταν ερθει τσεκαρε 3 πραγματα.1)αν το κινητο ειανι μεσα σε ζελατινες.μην ανυσηχεις το αυτοκλτο στο κουτακι ανοιγει πολυ ευκολα.2)τσεκαρε η ιεμαι να ειανι ΕΕ.αυτο θα το μαθεις απο την htc ή θα το καταλαβεις απο το κουτι αν θα γραφει ελληνικα για παραδειγμα.3)η ιεμαι του κουτιου να αναγραφεται -η ιδια ασφαλως-στην αποδειξη

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να έχουμε άμεσο push στην εφαρμογή Facebook? Με το iphone, είχα άμεση ειδοποίηση μόλις είχα νέο μηνυμα, καμιά φορά πιο γρήγορα και από την online εφαρμογή. Εδώ δεν το έχω καταφέρει ακόμη αν και στις ρυθμίσεις έχω βάλει Λογαριασμός & συγχρονισμός -> Facebοok for HTC -> κάθε μια ώρα. Περιττό να σας πω πως ούτε κάθε ώρα δέχομαι ειδοποίηση...

Τα παραπάνω τα δοκίμασα με "μαμα" Froyo και τώρα με Leeroid 1.5.1

Κατα τα άλλα ακόμη την παλεύω να μείνω με μπαταρία για περισσότερο από 10 ώρες αλλά με το ζόρι!

--------------------------------------------

ROM: LeeDrOiD HD v1.5.1 A2SD+ Patch

Radio: 12.35d.60.140f_26.06.03.24_M2

Kernel: Leedroid 1.4v

--------------------------------------------

Link to comment
Share on other sites

θα κανω μια υποθεση.Λοιπον ΟΛΟΙ οσοι παρουμε κατι μεσω ιντερνετ εχουμε το δικαιωμα οταν μας ερθει να μη το παραλαβουμε αν δουμε οτι κατι δεν ειναι οπως θα πρεπε.για παραδειγμα λοιπον παραγγειλε το απο τα μαγαζια που ειναι στα 480(προσεξε απο ποιο γιατι λιγο πιο πισω αναγραφεται το προβλημα που δημιουργηθηκε σε καποιους με την αγορα απο συγκεκρμενο καταστημα)και οταν ερθει τσεκαρε 3 πραγματα.1)αν το κινητο ειανι μεσα σε ζελατινες.μην ανυσηχεις το αυτοκλτο στο κουτακι ανοιγει πολυ ευκολα.2)τσεκαρε η ιεμαι να ειανι ΕΕ.αυτο θα το μαθεις απο την htc ή θα το καταλαβεις απο το κουτι αν θα γραφει ελληνικα για παραδειγμα.3)η ιεμαι του κουτιου να αναγραφεται -η ιδια ασφαλως-στην αποδειξη

 

Εγώ χθες παρέλαβα ένα HTC Desire HD και είναι branded σε Τ-Mobile Γερμανίας. Δεν είναι όμως sim-locked.

 

Η συσκευασία ήταν 100% σφραγισμένη (με ζελατίνες και το κλασικό htc sealer)

 

Επίσης αν δεν είναι εισαγωγή από χώρα της Ασίας αλλά της Ευρωπαικής Ένωσης, θεωρείται παραεισαγωγή? (Σύμφωνα με ένα post του athanaso77 λίγες σελίδες πιο πίσω)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χθες παρέλαβα ένα HTC Desire HD και είναι branded σε Τ-Mobile Γερμανίας. Δεν είναι όμως sim-locked.

 

Η συσκευασία ήταν 100% σφραγισμένη (με ζελατίνες και το κλασικό htc sealer)

 

Επίσης αν δεν είναι εισαγωγή από χώρα της Ασίας αλλά της Ευρωπαικής Ένωσης, θεωρείται παραεισαγωγή? (Σύμφωνα με ένα post του athanaso77 λίγες σελίδες πιο πίσω)

 

φιλε μου οπως και εσυ ετσι και αλλος φιλος απο δω το πηρε στα 480 απο συγκεκρμενο μαγαζι και ειχε το ιδιο θεμα.καπου το γραφει....δεν ειανι σωστο (για το φορουμ οχι το μαγαζι)να γραψουμε το ονομα δημοσια.στειλε μου πμ η στειλε και στον ενδιαφερομενο παραπανω.απο κει και περα οπως μου χουν πει ολα ειναι κομπλε με σερβις κλπ σε ολη την ΕΕ εφοσον εχει αγοραστει-φτιαχτει για καποια χωρα της.ειναι παραεισαγωγης αλλα επειδη αφορα την ΕΕ δεν υπαρχει προβλημα στην εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

Άρα πάνω στο κουτί θα πρέπει να έχει Ελληνικά για να έχουμε εγγύηση... κάποιος που έχει πάρει το Ελληνικό θα μπορούσε να ανεβάσει 2-3 φωτογραφίες του κουτιού η οτι άλλο νομίζει πως πρέπει να προσέξουμε... επειδή ψήνομε να το πάρω και δεν θέλω να μπλέξω με τηλέφωνα κ.τ.λ. Δεν μπορώ να τσεκάρω το ΙΜΕΙ μέσω ίντερνετ όπως παλιά?? Που αν δεν ήταν απο ευρωπη δεν μπορούσες να κανείς εγγραφή...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,γνωριζει κανεις απο που μπορω να παραγγειλω καπακι της sim χωρις να πληρωσω το εξωφρενικο ποσο των 15 ευρω για μεταφορικα? Ελεος δηλαδη....και στο επισημο e-shop της HTC και απο το expansys για να παρεις το καπακι στα χερια σου πρεπει να πληρωσεις 37 ευρω:mad:(!!!!)...

 

Ebay ίσως? Link.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Άρα πάνω στο κουτί θα πρέπει να έχει Ελληνικά για να έχουμε εγγύηση... κάποιος που έχει πάρει το Ελληνικό θα μπορούσε να ανεβάσει 2-3 φωτογραφίες του κουτιού η οτι άλλο νομίζει πως πρέπει να προσέξουμε... επειδή ψήνομε να το πάρω και δεν θέλω να μπλέξω με τηλέφωνα κ.τ.λ. Δεν μπορώ να τσεκάρω το ΙΜΕΙ μέσω ίντερνετ όπως παλιά?? Που αν δεν ήταν απο ευρωπη δεν μπορούσες να κανείς εγγραφή...

 

Χμ.. δεν είναι 100% ξεκάθαρο αν ισχύει η εγγύηση Ευρωπαικής συσκευής στην Ελλάδα. Σίγουρα είναι πιο σίγουρο πάντως αν έχει Ελληνικά στο κουτι.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να ξεκαθαρίσουμε λίγο το τοπίο, όσες συσκευές έρχονται επίσημα στην Ελλάδα γράφουν τα χαρακτηριστικά του τηλεφώνου στο πίσω μέρος με ελληνικά.

Αν υπάρχει κάποιο αυτοκόλλητο στο πλάι με ελληνικά αλλά πίσω γράφει αγγλικά τότε δεν είναι επίσημη εισαγωγή.

 

Τώρα όσα δεν γράφουν ελληνικά αλλά τα έχουμε αγοράσει μόνοι μας από το εξωτερικό και έχουμε την απόδειξη αγοράς τότε καλύπτονται κανονικά από

την ACE Hellas αν χρειαστεί να πάνε για εγγύηση.

 

Τέλος όσες συσκευές δεν τις αγοράσαμε εμείς απ' έξω αλλά από ελληνικά καταστήματα και στο πίσω μέρος γράφουν αγγλικά δυστυχώς η ACE Hellas δεν τις καλύπτει και για

την επισκευή τους, αν ποτέ χρειαστεί, θα πρέπει να τι επιστρέψουμε στο κατάστημα που τις αγοράσαμε και αναλαμβάνει το κατάστημα την επισκευή (να το στείλει στην ACE

δηλαδή μιας και το κατάστημα έχει την απόδειξη αγοράς).

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να ξεκαθαρίσουμε λίγο το τοπίο [...]

Αυτά κι ελπίζω να ξεκαθάρισε λίγο το τοπίο για όλους.

 

+1

 

Ευχαριστούμε kollatos, είναι πολύ σημαντικές οι πληροφορίες που παραθέτεις.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τώρα όσα δεν γράφουν ελληνικά αλλά τα έχουμε αγοράσει μόνοι μας από το εξωτερικό και έχουμε την απόδειξη αγοράς τότε καλύπτονται κανονικά από

την ACE Hellas αν χρειαστεί να πάνε για εγγύηση.

 

Αν η συσκευή έχει αγοραστεί από χώρα εκτός Ευρώπης (ή εντός Ευρώπης αλλά συσκευή που προορίζεται για την αγορά της Ασίας για παράδειγμα, οι λεγόμενες "παραεισαγωγής" δηλαδή), ανεξαρτήτως της ύπαρξης απόδειξης, δεν ισχύει η εγγύηση τους πουθενά στην Ευρώπη και κατά επέκταση ούτε στην Ελλάδα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για συσκευές από αμερική, ζητάνε απόδειξη αγοράς... αυτή την απόδειξη μπορούμε με κάποιο τρόπο να την πάρουμε???

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εάν αγοράσεις από εξωτερικό ευρωπαϊκό κατάστημα άρα και η απόδειξη αγοράς είναι από εξωτερικό καλύπτεται από την πανευρωπαϊκή εγγύηση όπου και εάν είσαι σε άλλη ευρωπαϊκή χώρα, όμως εάν αγοράσεις απο ελληνικό κατάστημα παραεισαγωγης και άρα έχεις ελληνική απόδειξη καλύπτεται απο το επίσημο service της χώρας που προέρχεται η παραεισαγωγη.έτσι είναι τα πράγματα και μην παραπληροφόρησης άθελα μας βέβαια αυτούς που δεν γνωριζουν

 

Με προλαβες φίλε kollatos.ακριβώς όπως τα λες και εσυ.

 

 

απο Htc μου το παν αυτο φιλε....

ΣΥγγνωμη αλλα δεν υπηρχε κατι πιο επισημο να πω χωρις να λεω οτι δεν υπαρχει λαθος στα γραφμενα....

 

για τις φωτογραφιες που λετε παραπανω του κουτιου θα στειλω με πμ σημερα το βραδυ η αυριο

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για συσκευές από αμερική, ζητάνε απόδειξη αγοράς... αυτή την απόδειξη μπορούμε με κάποιο τρόπο να την πάρουμε???

 

Εμάς ρωτάς; Αυτούς που σου το πούλησαν δεν πρέπει να ρωτήσεις; :confused:

 

Ρώτησες στην ACE Hellas για συσκευή αγορασμένη από Αμερική και σου είπαν ότι με την απόδειξη αγοράς σε καλύπτει η εγγύηση;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμάς ρωτάς; Αυτούς που σου το πούλησαν δεν πρέπει να ρωτήσεις; :confused:

 

Ρώτησες στην ACE Hellas για συσκευή αγορασμένη από Αμερική και σου είπαν ότι με την απόδειξη αγοράς σε καλύπτει η εγγύηση;

 

Πηγα από την αντιπροσωπία και ήταν μια χάδι κοπελίτσα που δεν ήξερε και πολλά απότι φαίνεται...

Την συσκευή την κέρδισα ΣΕ ένα διαγωνισμό... άρα δεν είχε απόδειξη μέσα... αλλά εγγύηση Λογικά θα έχει 2 χρόνια ΌΠΩΣ όλες οι συσκευές...

Η κοπελίτσα λοιπόν μου είπε ότι είναι αγορασμενο από αμερική και ότι αν δεν εχω την απόδειξη αγοράς δε μπορού να μου καλύψουν εγγύηση...

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

 

Γιαυτό ρωτάω αν μπορώ να βρω την απόδειξη κάπως...

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα... μόνο που στην ιστοσελίδα αναφέρεται το όνομα συμμετοχης... τίποτα παραπάνω... απλά δεν έκανα θέμα με τον διαχειριστή. Γιατί ολόκληρο κινητό 600 ευρώ μου χάρισε... μόνο που έχει πρόβλημα το gps... :(

(Και νομίζω πως είναι software bug γιατί με cyanogen 7 δουλεύει τέλεια...)

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα... μόνο που στην ιστοσελίδα αναφέρεται το όνομα συμμετοχης... τίποτα παραπάνω... απλά δεν έκανα θέμα με τον διαχειριστή. Γιατί ολόκληρο κινητό 600 ευρώ μου χάρισε... μόνο που έχει πρόβλημα το gps... :(

(Και νομίζω πως είναι software bug γιατί με cyanogen 7 δουλεύει τέλεια...)

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

 

τι ωραιος διαγωνισμος ηταν αυτος?Htc δωρο?

ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ!Εγω περυσι που χα παρει ενα νοκια απο ενα διαγωνισμο της κοκα κολα οταν το παρελαβα απο μιντια μαρκτ μου δωσαν μηδενικη αποδειξη...

Link to comment
Share on other sites

ΌΠΩΣ και να χει... είμαι χωρίς απόδειξη...

Αν στείλω mail στην αντιπροσωπία αμερικής, θα μπορέσουν να μου στείλουν αντίγραφο απόδειξης???

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...