Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό σου λέω παραπάνω, με S-OFF.

 

Ναι το καταλαβα αυτο. Εννοω απο που την κατεβαζω γιατι στο site της htc δεν βρηκα τιποτα. Δεν θα πρεπε να υπαρχει; Εννοειτε να ειναι με Ελληνικα κτλ, η επίσημη δηλαδη έκδοση.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εσεις που δε μπορειτε να κανετε ΟΤΑ μηπως εχετε κανει απεγκατασταση built-in εφαρμογων μεσα απο το Titanium;

Αν ναι, τοτε πιθανον αυτη ειναι η αιτια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το καταλαβα αυτο. Εννοω απο που την κατεβαζω γιατι στο site της htc δεν βρηκα τιποτα. Δεν θα πρεπε να υπαρχει; Εννοειτε να ειναι με Ελληνικα κτλ, η επίσημη δηλαδη έκδοση.

 

Αν ξεκλειδώσεις το κινητό (S-OFF) τότε ξεχνάς τις "επίσημες" αναβαθμίσεις και βάζεις κάποια custom rom,

η οποία βέβαια βασίζεται στην επίσημη κι έχει κι ελληνικά απλά έχει περισσότερες δυνατότητες για να την κάνεις ότι θες.

 

Αν δεν θέλεις να το ξεκλειδώσεις τότε απλά κάνεις υπομονή μέχρι να έρθει η αναβάθμιση.

Εσεις που δε μπορειτε να κανετε ΟΤΑ μηπως εχετε κανει απεγκατασταση built-in εφαρμογων μεσα απο το Titanium;

Αν ναι, τοτε πιθανον αυτη ειναι η αιτια.

Με τίποτα όμως, γιατί για να μπορέσεις να βγάλεις built-in εφαρμογές με το titanium θέλει να έχεις root access.

Οπότε αν δεν έχεις δεν μπορείς να βγάλεις τίποτα και το update γίνεται μια χαρά, αν από την άλλη έχεις root access

τότε ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ OTA UPDATES γιατί πολύ απλά δεν περνάνε και βγάζουν error.

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εσεις που δε μπορειτε να κανετε ΟΤΑ μηπως εχετε κανει απεγκατασταση built-in εφαρμογων μεσα απο το Titanium;

Αν ναι, τοτε πιθανον αυτη ειναι η αιτια.

 

Το θέμα είναι ότι εγώ το πήρα, το άνοιξα και αμέσως έκανα OTA update.

 

Μετά απο 5 ημέρες το πήρε και ο φίλος μου, απο το ίδιο μαγαζί, το άνοιξε και πήγαμε να το κάνουμε update και λεει το τηλεφωνο ειναι ηδη στην τελευταια εκδοση. :blink:

 

Τεσπα, αυριο ισως παρουμε την HTC να ρωτησουμε...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους....να ρωτήσω πώς μπορώ να σώσω μία φωτογραφία που μου έχουν στείλει μέσω mms;

Χρησιμοποιώ το Handcent sms, αλλά και με το κανονικό πρόγραμμα πάλι δεν με αφήνει να αποθηκεύσω ότι εικόνα μου στέλνουν...

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι εγώ το πήρα, το άνοιξα και αμέσως έκανα OTA update.

 

Μετά απο 5 ημέρες το πήρε και ο φίλος μου, απο το ίδιο μαγαζί, το άνοιξε και πήγαμε να το κάνουμε update και λεει το τηλεφωνο ειναι ηδη στην τελευταια εκδοση. :blink:

 

Τεσπα, αυριο ισως παρουμε την HTC να ρωτησουμε...

 

Έμενα μου λέει έχει τη τελευταία αναβάθμιση δεν βγάζει error

Link to comment
Share on other sites

απλα κοιταξετε τον αριθμο λογισμικου στις ρυθμισεις και τον αριθμο του update εγω με βαση τον αριθμο του update εχω το τελευταιο

 

to MENU> Settings> About Phone> Software Information> Software number). The new Software number will be 1.32.405.6.

 

επισης εκανα hard reset το κινητο και οταν τελειωσε η επαναφορα ειδα οτι ειχε ολες τις εφαρμογες που ειχα κατεβασει εγκατεστημενες ( αυτο ειναι και καλο και κακο )

 

ξερετε που τις αποθικευει ;

 

και κατι που δεν μου αρεσει στο κινητο ειναι το καπακι της μπαταριας ποια η γνωμη σας ;

Η προσωπικη μου σελιδα http://www.findpoi-gis.com
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μετα απο δοκιμη πολλων θηκων δοκιμασα αυτη της otterbox. Απλα η καλυτερη:)

 

Και η πιο ακριβή να συμπληρώσω εγώ, γενικά και εδώ ισχύει το ότι πληρώνεις παίρνεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μετα απο δοκιμη πολλων θηκων δοκιμασα αυτη της otterbox. Απλα η καλυτερη:)

 

εχεις καποιο λινκ?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτό το «πρόβλημα» που είχα με την μπαταρια (επεφτε αντι να ανεβαινει), παρατήρησα πως οταν το φορτίζω με το usb και ειναι πχ στο 50%, μετα απο αρκετη ώρα είτε το βλέπω στο 50% έιτε στο 48%, αλλά εαν το αφήσω και άλλο «ξεκολλάει» και απο 50% το βλέπω 60% ....... :p
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αν ξεκλειδώσεις το κινητό (S-OFF) τότε ξεχνάς τις "επίσημες" αναβαθμίσεις και βάζεις κάποια custom rom,

η οποία βέβαια βασίζεται στην επίσημη κι έχει κι ελληνικά απλά έχει περισσότερες δυνατότητες για να την κάνεις ότι θες.

 

Αν δεν θέλεις να το ξεκλειδώσεις τότε απλά κάνεις υπομονή μέχρι να έρθει η αναβάθμιση.

 

Με τίποτα όμως, γιατί για να μπορέσεις να βγάλεις built-in εφαρμογές με το titanium θέλει να έχεις root access.

Οπότε αν δεν έχεις δεν μπορείς να βγάλεις τίποτα και το update γίνεται μια χαρά, αν από την άλλη έχεις root access

τότε ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ OTA UPDATES γιατί πολύ απλά δεν περνάνε και βγάζουν error.

 

λαθος λαθος και παλι λαθος!!

δεν σου εχει κανει εντυπωση πως εχουν φαγωθει στους xda οσοι εχουν s off και το θελουν να μην κανουν την ota αναβαθμιση?

εμενα με s-off μια χαρα την ειχε δειξει και την ειχε κατεβασει κιολας

μπορει να φταινε τα 1000 2 αυτο ειναι λαθος ομως

μπορει να φτιανε οι servers δεν ξερω τι φταιει αλλα οχι το s-off

Link to comment
Share on other sites

εχεις καποιο λινκ?

για να μην κανω διαφημηση απλα βαλτο στο skroutz φιλε μου και θα σου βγαλει μονο 2 μαγαζια απο οτι θυμαμαι.. Η θηκη κοστισε 33 ευρω και αντι για κατι κινεζικο, η μπουρδα απο γερμανο πλαισιο κτλ προτιμησα αυτη

Link to comment
Share on other sites

λαθος λαθος και παλι λαθος!!

δεν σου εχει κανει εντυπωση πως εχουν φαγωθει στους xda οσοι εχουν s off και το θελουν να μην κανουν την ota αναβαθμιση?

εμενα με s-off μια χαρα την ειχε δειξει και την ειχε κατεβασει κιολας

μπορει να φταινε τα 1000 2 αυτο ειναι λαθος ομως

μπορει να φτιανε οι servers δεν ξερω τι φταιει αλλα οχι το s-off

 

Ok χαλάρωσε! Ίσως να την περνάει δεν ξέρω, στο απλό Desire πάντως όταν είχε βγει η 2.2

και οι επόμενες δεν πέρναγαν αν είχες root και custom recovery, απλά κόλαγε κι έβγαζε ένα θαυμαστικό.

 

Για το HD δεν ξέρω γιατί με το που το πήρα το rootαρα και του πέρασα custom 1.72.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ωραια να το εκφρασω αλλιως

οταν εισαι με στοκ ρομ (εστω και ρουτ) παιρνεις updates

οταν εισαι με custom εστω και η stock αλλα zipalignd πχ και με διαφορετικα signs και ονοματα

τοτε οχι μονο δεν τα παιρνεις αλλα δεν τα βλεπεις καν

η recovery ειναι σε διαφορετικο partition και απλα δεν θα σε αφησει να φλασαρεις οχι ομως να δεις και να κατεβασεις το update

πχ στην κατασταση που εισαι τωρα δεν θα δεις ποτε τα επομενα updates

αν ησουν με 1,72 στοκ και ρουτ θα την επαιρνες κανονικα..

Link to comment
Share on other sites

πχ στην κατασταση που εισαι τωρα δεν θα δεις ποτε τα επομενα updates

αν ησουν με 1,72 στοκ και ρουτ θα την επαιρνες κανονικα..

 

Χεχε αυτό θέλω γι' αυτό κι έβαλα την custom, δεν με ενδιαφέρουν τα OTA updates αφού οι rom βγαίνουν άμεσα και στο xda.

Άσε που δεν διανοούμαι να έχω stock κινητό, δηλαδή κλειδωμένο ελεύθερο λογισμικό.

Φαντάζομαι καταλαβαίνεις τι θέλω να πω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει αυτο που λες και το ξερεις;)

 

http://cgi.ebay.com/Genuine-HTC-Desire-HD-Leather-Pull-Up-Pouch-PO-S550_W0QQitemZ150527003244QQcategoryZ68029QQcmdZViewItemQQ_trksidZp5197.m7QQ_trkparmsZalgo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D3%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D6255302438300935715#ht_1630wt_927

 

Αν ξέρεις να μετράς και να ψάχνεις υπάρχει και το ξέρεις και είναι γνησιότατη παρακαλώ με το χάρτινο κουτάκι τις HTC ;)

Edited by vwbest16
Link to comment
Share on other sites

 

δεν εννουσα αυτη που λες. Αυτη εδω ειναι η καλυτερη θηκη για hd:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν λέγετε θήκη, αυτό λέγετε κάλυμμα για να λέμε τα πράματα με το όνομα τους:worry:

πέρα από αυτό λάθος δικό μου δεν πρόσεξα το post που ανέφερες για το κάλυμμα

Edited by vwbest16
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν λέγετε θήκη, αυτό λέγετε κάλυμμα για να λέμε τα πράματα με το όνομα τους:worry:

πέρα από αυτό λάθος δικό μου δεν πρόσεξα το post που ανέφερες για το κάλυμμα

 

Να σε ρωτήσω μιας και την έχεις (η δικιά μου είναι ακόμα στο δρόμο), έχει άνοιγμα κι από κάτω? Όπως φαίνεται στις φώτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Την εχω και εγω αυτη την θηκη ειναι τελεια

και δενει αψογα στο τηλ.

Κατω εχει ανοιγμα για να φορτιζεις το τηλ.

Και μετα ξανακουμπωνει για να το προστατευει

απο σκονες και νερα το βυσμα,εχει μια τρυπουλα μονο

για το μικροφωνο.

(μιλαω για την otterbox)

 

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...