Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πατριωτάκι φοράς την μαμά ρομ ή έβαλες καμιά Custom με 2.2??

Το ρωτάω γιατί υπάρχει διαφορετικό apk για την κάθε έκδοση!

 

 

 

 

Καλημερα , την 2.2 φοραω με την moda των 512 Μb. Ο φιλος efo μου το εστειλε και δουλευει μια χαρα.

Ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον.

Ericsson GH197,GH337,GH668, T18, T28s, T39, T66, T68.

Sony-Ericsson T68i, T610, P910, W810, P1.

Nokia 2110, 6600.Samsung SGH600.Motorοla StarTac 80.

Panasonic GD92.Siemens S25, S35.HTC P3300, TyTN II, Diamond.Apple iPhone 3Gs 16Gb.ZTE Blade.

Link to comment
Share on other sites

Για να περασω την rls6 ειμαι αναγκασμενος να την περασω οπως ειναι η μπορω να σβησω πρωτα απο τον φακελο "app" οτι δεν θελω?
:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Για να περασω την rls6 ειμαι αναγκασμενος να την περασω οπως ειναι η μπορω να σβησω πρωτα απο τον φακελο "app" οτι δεν θελω?

 

στην rls6 συγκεκριμενα δεν μπορεις να σβησεις κατι ειναι ολα βασικα ειναι lite version:O

Link to comment
Share on other sites

Για να περασω την rls6 ειμαι αναγκασμενος να την περασω οπως ειναι η μπορω να σβησω πρωτα απο τον φακελο "app" οτι δεν θελω?

 

ναι μπορεις

 

στην rls6 συγκεκριμενα δεν μπορεις να σβησεις κατι ειναι ολα βασικα ειναι lite version:O

 

λαθος, δεν ειναι signed, αρα μπορεις να σβησεις οτι .apk θελεις πριν flash-αρεις

Link to comment
Share on other sites

στην rls6 συγκεκριμενα δεν μπορεις να σβησεις κατι ειναι ολα βασικα ειναι lite version:O

 

Δεν μπορω η δεν χρειαζεται?Για παραδειγμα το car home δεν το θελω, μπορω να το σβησω η θα εχει θεμα?

 

-edit-

 

Ευχαριστω zzzzzzz :)

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

στην rls6 συγκεκριμενα δεν μπορεις να σβησεις κατι ειναι ολα βασικα ειναι lite version:O

 

Μπορείς, απλα δεν προτείνεται :rolleyes:

It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι εχω την απορια γιατι ανοιγουν ενα σωρο αχρηστα apps κατα το boot. Μιλαω για την jelly3 & 4 που ειχα δοκιμασει. Μολις παρω το Blade παλι στα χερια μου θα δοκιμασω την 6.

 

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτές εδώ της NILLKIN από το επονομαζόμενο «Κινέζικο eBay»

http://item.taobao.com/item.htm?id=8911825870

και το πουλάνε σχεδόν 2.4 ευρώ. Προσπάθησα αλλά δεν έβγαλα άκρη. Ποιος κάνει registration στα Κινέζικα;

 

Πλακα κανεις; Κατεβα στο δρομο με το Laptop στο χερι και μεσα

σε 3' θα'χεις κανει registration

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης

Δυστιχως στο sygic οταν παω να να βαλω προορισμο για πλοηγηση με πεταει εξω. Κατα τα αλλα δουλευει. Εχει κανεις το ιδιο προβλημα?

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις 16GB καρτα στο Blade και αν ναι μεχρι τι class?Αξιζει να παρω μια 16GB class 10 που βρηκα σε πολυ καλη τιμή?? Εδω για να δείτε τα specs.

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Το overclock και το hardware acceleration πως θα τα περασω(αφου θα εχω περασει την custom rom πρωτα)?

Θα επιλεξω στο clockwork "install zip from sd card"? Αν ναι, χρειαζεται να εχουν συγκεκριμενη ονομασια η μπααα?

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια τιμη την βρηκες;; Δεν μπορω να το βρω στο site. Θελω και γω να παρω μια αλλα σκεφτομουν στα 8Gb. Αν ειναι καλη η τιμη της θα παω στα 16
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Εχει να προτείνει κανείς κάποια μεγαλύτερη SD card (16/32 Gb) που να δουλέυει στο blade?

http://android.modaco.com/content/zte-blade-blade-modaco-com/327434/16gb-sd-cards-that-definitely-work/

Πλακα κανεις; Κατεβα στο δρομο με το Laptop στο χερι και μεσα

σε 3' θα'χεις κανει registration

 

:) Λες; Να πάω σε κανένα κινέζικο μαγαζί να με βοηθήσουν (LOL)

 

EDIT: Έχει βγει

RLS6 fixes (attached)

 

* Fixed gps.conf

* RIL libs for Saunalahti users to stop it from appearing to be roaming when it's not.

Edited by aristarhos
Link to comment
Share on other sites

Με screen protector τί κάνετε; Εκτός από ebay υπάρχει κάτι άλλο;

 

Εμενα παντως μου ηρθαν για το samsung i900 και ειναι σχεδον τελεια! Απο ebay τα πηρα εγω

 

EDIT: Έχει βγει

RLS6 fixes (attached)

 

* Fixed gps.conf

* RIL libs for Saunalahti users to stop it from appearing to be roaming when it's not.

 

Το gps εχει βγει απο την πρωτη μερα της rls6! Το αλλο δεν μας απασχολει καν.. :p

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση δικη μου τωρα. Αν εχω την 2.2 και περναω οσες εφαρμογες το επιτρεπουν στην καρτα, μενουν και υπολείμματα στην μνημη του κινητου;; Δηλαδη μπορω θεωρητικά να περασω οσες εφαρμογες χωραει η κάρτα (500+ π.χ) ή θα γεμισει η συσκευη με τα μικρο kb που θα αποθηκεύονται και εκει;;
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω τις εξής ερωτήσεις:

 

1. έχω βάλει τον rock player και ότι βίντεο ανοίξω το παίζει το πολύ με 8 fps (κολλάει πολύ) τι μπορεί να φταίει? μήπως η κάρτα μνήμης? (sandisk, 8 GB, class 6)

 

2. έχει κατεβάσει κανείς καμιά εφαρμογή πυξίδας? Μήπως ξέρει πως γίνεται το καλιμπράρισμα? είδα κάτι βιντεάκια στο youtube, αλλά όπως και να κάνω το σχήμα 8, η πυξίδα μου δείχνει πάντα την ανατολή...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Μολις το αγόρασα και εγώ!

 

μολις διαπιστώσω οτι δεν εχει κανενα πρόβλημα, θα του περάσω την 512 και custom rom!!

 

μπράβο για την συνεχή ενημέρωση

Link to comment
Share on other sites

παιδια συγχρονιζει το blade με outlook 2010 x64 (οι επαφές με ενδιαφέρουν)? ξερει κανεις? επειγον! Edited by Islas Canarias
MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

παιδια συγχρονιζει το blade με outlook 2010 x64 (οι επαφές με ενδιαφέρουν)? ξερει κανεις? επειγον!

 

συγχρόνισε το outlook με gmail και θα είσαι ok

 

EDIT: Έχει βγει

RLS6 fixes (attached)

 

* Fixed gps.conf

* RIL libs for Saunalahti users to stop it from appearing to be roaming when it's not.

 

τί ακριβώς φτιάχνει στο gps; γιατί εγώ που την πέρασα χθες μια χαρά είναι το gps.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

μήπως ξέρετε κάποιο προγραμματάκι που να αντικαθιστά το υπάρχον εικονίδιο της μπαταρίας? κάποιο άλλο ας πούμε που δείχνει και επί τις εκατό την μπαταρία... όχι widget ούτε απλά να εμφανίζεται στην status bar, να το αντικαθιστά τελείως...
Link to comment
Share on other sites

παιδια, εχω διαβάσει σε 2 μερες ολες τις σελίδες, αλλα κάπου χάθηκα. εχω κρατήσει και σημειώσεις.. :p

 

πώς μπορώ να περάσω τις επαφές μου απο το Νοκια στο blade?

καπου ειδα τον τρόπο να περάσω απο gmail στο android..

 

το θέμα μου ειναι απο το ΝΟΚΙΑ σε gmail...

 

EDIT: τα κατάφερα, σχετικά ευκολα..:D

πέρασα απο το ΝΟΚΙΑ τις επαφές στην καρτα SD, και την εβαλα στο blade.. και ολες οι επαφές ειναι εκει πλέον.

Απλα κάνω και ενα συγχρονισμό με το gmail , ωστε αν την βγάλω να υπάρχει και να συγχρονήσω και την συσκευη.

 

το μόνο θέμα ειναι οτι τους ελληνικούς χαρακτήρες τους εβαλε στο Ζ..

καμια λύση?

 

ευχαριστώ

Edited by panaua13
Link to comment
Share on other sites

παιδια, εχω διαβάσει σε 2 μερες ολες τις σελίδες, αλλα κάπου χάθηκα. εχω κρατήσει και σημειώσεις.. :p

 

πώς μπορώ να περάσω τις επαφές μου απο το Νοκια στο blade?

καπου ειδα τον τρόπο να περάσω απο gmail στο android..

 

το θέμα μου ειναι απο το ΝΟΚΙΑ σε gmail...

Εγώ σε φίλο το έκανα ως εξής:

Από ΝΟΚΙΑ σε OUTLOOK μέσω της σουίτας

Από outlook export σε windows tab separated text και μετά στο gmail import.

It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...