Jump to content

Ποιος πάροχος κινητής διαθέτει την καλύτερη κάλυψη δικτύου;


TN97
 Κοινοποίηση

Ποιο δίκτυο έχει την καλύτερη κάλυψη;  

1.083 members have voted

  1. 1. Ποιο δίκτυο έχει την καλύτερη κάλυψη;

    • Cosmote
      372
    • Vodafone
      309
    • Wind
      184
    • Κανένα, και τα τρία κινούνται στα ίδια επίπεδα
      172
    • Δεν ξέρω / Δεν απαντώ / Δεν έχω άποψη
      48


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 253
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω πιστευω αν και εχω cosmote οτι η vodafone εχει μακραν την καλυτερη καλυψη..

 

η βονταφον εχει σιγουρα καλυτερη ποιοτητα κλησης (οπως και η wind) και πολυ καλυτερη καλυψη 3g (κατι που η wind δεν εχει)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Τι να πω μυαλό δεν θα βάλει η wind. Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν ακούει του πελάτες της και αυτούς τους λίγους που έχει θα τους χάσει.

Στην επαρχία η κάλυψη 3g και ιδιαίτερα στην περιοχή της Θράκης που βρίσκομαι για εργασία τους τελευταίους μήνες είναι για τα πανηγύρια (στην αρχή μέσα στις πόλεις έπαιζε πολύ καλά έως 3.5mbps αλλά τις τελευταίες 20 ημέρες τα έχει παίξει τελείως – έξω από τις πόλεις έτσι και αλλιώς μόνο 2g παίζει).

 

Έχω το 30αρι τους αλλά τι να το κάνω αν παίζει σωστά μόνο στην πρωτεύουσα και την συμπρωτεύουσα. Εάν την κάνω δεν θα ξανά ασχοληθώ μαζί τους.

 

Το μόνο που είναι αλήθεια διότι διαθέτω τηλ και από τις 3 εταιρίες ότι μακραν η wind έχει το ποιο ποιοτικό επίπεδο στον ήχο κατά την ομιλία. Δεύτερη η VODA και τελευταία η cosmote.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πιστεύω ότι το συγκεκριμένο γκάλοπ δεν μπορεί να είναι αρκετά αξιόπιστο μιας και την wind δεν την έχουν δοκιμάσει αρκετοί.

Εγώ με εκτεταμένη χρήση vodafone και wind μπορώ να πω ότι τουλάχιστον για την Αθήνα η wind είναι πιο αξιόπιστη.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω μυαλό δεν θα βάλει η wind. Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν ακούει του πελάτες της και αυτούς τους λίγους που έχει θα τους χάσει.

Στην επαρχία η κάλυψη 3g και ιδιαίτερα στην περιοχή της Θράκης που βρίσκομαι για εργασία τους τελευταίους μήνες είναι για τα πανηγύρια (στην αρχή μέσα στις πόλεις έπαιζε πολύ καλά έως 3.5mbps αλλά τις τελευταίες 20 ημέρες τα έχει παίξει τελείως – έξω από τις πόλεις έτσι και αλλιώς μόνο 2g παίζει).

 

Έχω το 30αρι τους αλλά τι να το κάνω αν παίζει σωστά μόνο στην πρωτεύουσα και την συμπρωτεύουσα. Εάν την κάνω δεν θα ξανά ασχοληθώ μαζί τους.

 

Το μόνο που είναι αλήθεια διότι διαθέτω τηλ και από τις 3 εταιρίες ότι μακραν η wind έχει το ποιο ποιοτικό επίπεδο στον ήχο κατά την ομιλία. Δεύτερη η VODA και τελευταία η cosmote.

 

Η wind πλέον φυσάει (μάλλον φτιάξανε το πρόβλημα). Η COSMOTE έχει γελοιοποιηθεί τελείως. Ούτε κλίση δεν μπορούμε να κάνουμε. Μάλλον τελικά αυτή την περιοχή της Ελλάδος την έχουν για πέταμα όλες οι εταιρίες (και το ίδιο το κράτος σε πολλά επίπεδα από ότι φαίνεται) :(

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κατά καιρούς τις έχω αλλάξει και τις τρεις και μπορώ να πω ότι όλες έχουν δυνατά και αδύνατα σημεία. Πιστεύω ότι όλες θέλουν να εξυπηρετήσουν κατά τον καλύτερο δυνατό βαθμό τον κόσμο, αλλά η προσπάθειά τους αυτή σκοντάφτει στην ημιμάθεια κάποιων φορέων που δεν θέλουν να δουν κατάματα ποιο είναι το συμφέρον όλων. Όταν κάποιοι ημιμαθείς κατεβάζουν κεραίες ακόμα και στα κατσάβραχα με φαιδρές δικαιολογίες, τότε τι να σου κάνουν και οι εταιρίες; Προσπαθούν, αλλά δεν… Είπαμε, η ημιμάθεια και η δημαγωγία στην Ελλάδα γκρεμίζει πολυκατοικίες . Βέβαια, όταν πέφτει μια κεραία, το μυαλουδάκι σας καλό θα ήταν να πηγαίνει και κάπου αλλού… στην χώρα της διαφθοράς και της μίζας ζούμε…

ΘΈΛΩ Η ΚΕΡΑΊΑ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΝΌΜΙΜΗ

ΌΧΙ ΣΤΙΣ ΚΙΝΉΣΕΙΣ ΗΜΙΜΆΘΕΙΑΣ.

Τάσος

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Είναι και θέμα περιοχής η λήψη ποιοτικού σήματος, εμένα ας πούμε με βολεύει η κοσμοτέ, έχει καλό σήμα στον χώρο μου.
Link to comment
Share on other sites

Είναι και θέμα περιοχής η λήψη ποιοτικού σήματος, εμένα ας πούμε με βολεύει η κοσμοτέ, έχει καλό σήμα στον χώρο μου.

 

Αυτό είναι το θέμα. Εμένα μόνο η Vodafone πιάνει επαρχεία στο πατρικό. Στην Αθήνα και Θεσσαλονίκη, όλες πάνω κάτω το ίδιο είναι. Σε ίντερνετ όμως, η Vodafone έχει το πιο σταθερό και γρήγορο. Με την cosmote είχα πολλά προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

θεωρω η cosmote καθως κι εμπιστευομαι...wind δεν ειμαι ευχαριστημενη καθολου, απλως ειναι πιο οικονομικη...vodafone δεν ειχα ποτε αλλα εχω ακουσει καλα λογια....
Link to comment
Share on other sites

σε περιοχη του κεντρου αθηνας που μενω,

ειναι ολοκληρα οικοδομικα τετραγωνα, που δεν πιανεις vodafone ουτε για πλακα, cosmote μολις και μετα βιας, (1-2 γραμμουλες) και μενει μονο η wind....

Εξαιρουνται οσοι μενουν σε ρετιρε, ολοι οι υπολοιποι απλα γκαριζουν και αλλαζουν δεκα πνευμονια μεχρι να συνεννοηθουν....

 

Απορω τι ρολο βαρανε τα μαγαζια στη περιοχη που διατηρουν,

ιδιως αυτο της vodafone, ειπα στον υπαλληλο, τι το εχετε το μαγαζι αφου δεν πιανει μια?

ε τι να κανουμε μου λεει, αφου μας ριξανε της κεραιες....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Δεν ξέρω για τις άλλες ή για την Αθήνα, αλλά η Wind στον Πειραιά είναι μέτρια πράγματα γενικά, αλλά στο σπίτι μου έχω πολύ καλή κάλυψη. Επαρχία που πάω στο χωριό κάθε Χριστούγεννα και Πάσχα είναι ζόρι γιατί μετά βίας έχω Gprs.
Αν δεν κοιτάς εκεί που θες να πας, θα πας εκεί που κοιτάς ;)
Link to comment
Share on other sites

Γενικά με τα σηματα υπαρχει πολυ μεγαλο προβλημα απο ολες τις εταιριες! πρεπει να εχεις triple sim κινητο! wind προβληματα μεγαλα σηματα σπιτι μου κοντα κεντρο Αθηνας αλλα και στην δουλεια μου Δυτικα προαστια κοντα σε βουνο (εγιναν αποξηλωσεις κεραιων γιαυτο). Vodafone στην δουλεια μου σημα ΜΗΔΕΝ απλα δεν υπαρχει. Cosmote καλο σημα σε ολα αυτα τα σημεια, αλλα δεν εχει καλο στο εξοχικο μου κοντα Σχοινια. Εχει ομως στην παραλια :):) η wind σε αυτα τα μερη εχει πολυ καλο ομως και με Η+ ετσι εχω cosmote whats up και wind παγιο (αλλα θα γινει f2g) και παιζω με οτι με συμφερει καλυτερα κτλ.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Ίσως να είναι η cosmote λόγω συμφερόντων...

 

Απεστάλη από LG-D802 μέσω Greek Forums, δημιουργήθηκε απο το appyet.com

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 years later...
Wind.Mεσα στο σπίτι μου η μόνη με 4g. Ακολουθεί η vodafone.Η cosmote μία γραμμή με το ζόρι που κι αυτή χάνεται.Wind η μόνη αξιόπιστη.

Edge SA For Ever

Link to comment
Share on other sites

Ένα όπλο ρε παιδιά... Wind αξιόπιστη..που αν ξεκινήσεις από Αθήνα να πας σύνορα θα είσαι με G εκτός ίσως εξω από Βόλο ,Λάρισα,ξανθη

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Cosmote και από μένα. Τουλάχιστον για Σέρρες - Θεσσαλονίκη και γύρω περιοχές. Πάντα 3g και άριστη ποιότητα σήματος.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, και απο μεριας μου cosmote, γιατι οπου κινουμαι εχει το καλυτερο σημα σε ολους τους τυπους δικτυων.

Οφειλω να πω ομως οτι στο εξοχικο μου κοντα στην περιοχη του Μαραθωνα εχει κατωτερο απο τις αλλες 2, στο Περιστερι ψηλα κοντα στο βουνο η voda ειναι ανυπαρκτη και τοσο εκει οσο και στο σπιτι μου κοντα κεντρο Αθηνας η Wind ειναι τραγικη απλα.....

σε παιρνουν τηλ και δεν μπορουν να σε βρουν, ερχονται μυνηματα μετα απο ωρες οτι σε πηρε καποιος κτλ.

Οποτε προσωπικα προς το παρον μονο Cosmote και τιποτα αλλο.

Επισης δοκιμες με στικ 4G εχω δει πολυ καλο σημα.

Link to comment
Share on other sites

Απορω πως η Cosmote ειναι πρωτη...!

 

Vοdafone και απο εμενα

 

Και γω απορώ..Την θεωρώ τραγική. :)

Edge SA For Ever

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, ειναι γεγονος οτι σαν καλυψη δεν υπαρχει καλυτερη απο την COSMOTE.

Ομως αναλογα τα σημεια η καθε εταιρια αλλου εχει αλλου οχι.

Η vodafone πχ ειναι απλα τραγικη στην δουλεια μου, ειμαι σε μαγαζι και οποιος ερχεται και δεν εχει σημα, του λεω τι εταιρια εχετε και μου λεει vodafone! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

με παιρνουν τηλεφωνο για προσφορες και τους λεω για το σημα και ειρωνευωνται κιολας....

οταν εχεις ενα προβλημα πρεπει να το παραδεχεσαι και οχι να κοροιδευεις!!!

Η wind πχ το παραδεχοταν οταν ειχα προβλημα σπιτι μου και ειχα διακοψει συμβολαιο χωρις να δωσω τιποτα και πηρα και επιδοτηση.

Τωρα ειναι καλυτερα αλλα ακομα εχει θεμα.

Η cosmote παλι δεν πιανει καλα μεσα στο σπιτι στο εξοχικο μου ενω αμα παω παραλια εχει σημα καμπανα λεμε!

βεβαια για 4G με εξωτερικη κεραια πανελ κανω το σημα τερμα απο μια γραμμη που εχει εκει.

Η vodafone επειδη εχει κεραια σε κοντινο βουνο και το ξερω απο 1ο χερι (δεν λεω τους λογους) εχει σημα καραμπανατο!

Παλιοτερα στην μονιμη κατοικια μου ειχα θεμα με το σημα γιατι ο καλος μας δημαρχος (τοτε ο Κακλαμανης) τα εβαλε με τις κεραιες κατι που ανεφερε και στην σελιδα του δημου! ετσι συντομα εμεινα χωρις καθολου σημα!!!! δυσκολευτηκα να διακοψω 18μηνο συμβολαιο σε πολυ συντομο χρονικο διαστημα τελικα δεν το εκοψαν οπως η wind αλλα για 6μηνες τουλαχιστον δεν πληρωνα τιποτα απολυτως με εβαλαν σε μηδενικο παγιο.

και περι προσωπικης αποψης γενικα στα σημεια αυτα σπιτι-δουλεια-εξοχικο, οπου κινουμαι και εχω παει δεν εχω δει κατι καλυτερο απο cosmote.

οποτε ολα ειναι σχετικα....:)

 

Αν εφτιαχναν το ρημαδι το σημα τους στην δουλεια μου, που δεν υπαρχει ουτε 1 γραμμη για δειγμα, μπορει να προτιμουσα vodafone γιατι ειναι αρκετα καλυτερη απο την wind που απλα sucks....αλλα δεν γινεται να μην εχω σημα εκει που ειμαι 9-10 ωρες την μερα!!!!!

οποιος με καλει για προσφορα του λεω θα ηθελα αλλα δεν εχει σημα! μου λεει εμεις???? Αποκλειεται!!!!

μεχρι που μου ειπαν οτι τα κινητα θα ειναι χαλασμενα!!!!! Ελεος!!!!

μην πω για τα τηλεφωνα που ενοχλουν κτλ συνεχεια!!! μονο για αυτο δεν παω ποτε στην εταιρια τους....για κλαματα απλα!

Η κατασταση που τους δερνει ειναι tragic οσο δεν παει!

 

 

 

---Από Ομάδα Διαχείρισης---

Ασκούμε κριτική σε ιδέες και όχι σε ανθρώπους

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 1 year later...

Cosmote σε ολη την Ελλαδα,ακομα και Οθωνους που πηγαινω

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...