Jump to content

Αξεσουάρ για Samsung Android (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


TonyK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βολική είναι και αυτή που σου προτείνω και δεν έχει κανένα θέμα με χνούδια-σκόνες,έχει απίστευτη εφαρμογή με την συσκευή απλά δεν είναι μαλακή σαν την σιλικόνη :p,αλλά γιατι την θές μαλακή έτσι κ αλλίως δεν θα κοιμηθείς και πάνω της :rolleyes:

 

τη θελω μαλακη για να αποροφαει τους κραδασμους σε περιπτωση πτωσης :lol:

και επειδη δεν θελω να βαζω πλαστικο πανω στο πλαστικο :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 510
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τη θελω μαλακη για να αποροφαει τους κραδασμους σε περιπτωση πτωσης :lol:

και επειδη δεν θελω να βαζω πλαστικο πανω στο πλαστικο :)

 

Οκ καλύτερα να ακούσεις προτάσεις και απο άλλα παιδιά και αποφασίζεις πάντως απο μια λογική πτώση θα σε προστατέψει και το πλαστικό πάνω σε πλαστικό μη σε απασχολεί,η θήκη είναι τόσο λεπτή που όντως είναι barely there όπως τόνιζει και το όνομα της απλά σκέψου πως αντικαθιστάς το back cover με κάτι πιο ποιοτικό με καλύτερη αίσθηση αφής που παράλληλα προστατεύει :)

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω και τους δυο για τις απαντησεις σας...μαλλον θα ψαχτω λιγο παραπανω απο οτι φαινεται για να αποφασισω :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,καμια καλη βαση στηριξης για παρμπριζ,εχει να προτεινει καποιος?αξιοπιστη και σταθερη πανω απ ολα γιατι αμα κανει και φυγει και πεσει το τηλεφωνο θα πεσει πολυ κλαμα :p Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,καμια καλη βαση στηριξης για παρμπριζ,εχει να προτεινει καποιος?αξιοπιστη και σταθερη πανω απ ολα γιατι αμα κανει και φυγει και πεσει το τηλεφωνο θα πεσει πολυ κλαμα :p

 

απο οτι εχω διαβασει αυτη που κυκλοφορει απο την εταιρεια η επισημη τα σπαει ,σκεφτομαι να τη τσιμπησω κ εγω

εναν ενδιασμο εχω για το πως παιρνει ρευμα αφου ειναι απο πανω η θυρα για το usb

Link to comment
Share on other sites

απο οτι εχω διαβασει αυτη που κυκλοφορει απο την εταιρεια η επισημη τα σπαει ,σκεφτομαι να τη τσιμπησω κ εγω

εναν ενδιασμο εχω για το πως παιρνει ρευμα αφου ειναι απο πανω η θυρα για το usb

με την θυρα on the top οντως εχουμε ενα θεμα!!!:blink:

φωτο που εχουμε απο αυτην?στο επισημο site?

Link to comment
Share on other sites

φιλε laz37283,αυτη που εχεις παρει (η πρωτη οπως ειπες) εκει που ακουμπα η πλατη του κινητου εχει μαλακο πλαστικο?

μου αρεσει και η δευτερη που προτεινεις,βπεπω εχει ωραιο μηχανισμο,το θεμα ειναι αν το προσθετο που γραφεις για το στερεωμα του κινητου στην βαση,εχει κι αυτο μαλακο πλαστικο,γιατι αν ειναι σκετο <κοκκαλο> θα αφησει σημαδια γμτ,αυτο φοβαμαι.

Link to comment
Share on other sites

Εχει σφουγγαρακια στα πλαινα και πισω ειναι λαστιχο.δεν κανει σημαδια και ειναι στιβαρη

 

τα σφουγγαρακια τα εβλεπα,το πισω μερος δεν μπορουσα να δω απο τι ειναι,αλλα αφου το λες εσυ που την εχεις,θα την χτυπησω,μου αρεσει :happy:

thanks

Link to comment
Share on other sites

 

Παρήγγειλα και εγώ σήμερα την 2η θήκη που πρότεινες, μου αρέσει καλύτερα γιατί είναι λιγότερο ογκώδης και είναι σε καλή τιμή, ελπίζω να είναι καλή, μόλις την παραλάβω θα ενημερώσω... ;-)

 

Έχετε να προτείνετε κάποιον φορτιστή αυτοκινήτου; σκέφτομαι για τον αυθεντικό, αλλά με προβληματίζει το μήκος του καλωδίου, μιας και η υποδοχή είναι στο πάνω μέρος...

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παιδιά

 

έχω βρει αυτές τις δύο κάρτες 32GB και 16GB. Ποιά από τις δύο προτείνετε;

 

Επίσης, έχω ήδη μία ζελατίνη της πλάκας (5€ την πήρα) και σκέφτομαι να την αλλάξω με αυτήν που πρότεινε κάποιος φίλος από το extreme-mobile.gr (fingerprint resistant), αξίζει τον κόπο;

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Eμένα πάντως η samsung class 6 (8GB) μου μου δίνει ~11 ΜΒ/s write speeds... δηλαδή το διπλάσιο απ'το ελάχιστο :p

 

Moυ πήρε δώρο η κοπέλα μου την 16άρα Sandisk Ultra. Δουλεύει απίστευτα γρήγορα και το τηλέφωνο τη διαβάζει αστραπή (~23MB/s), δεν έχω κανένα πρόβλημα με video playback κτλ... ΑΛΛΑ είναι πολύ αργή στο γράψιμο. Σπάνια πιάνει 3 ΜΒ/s, είναι σαν παλιό usb stick από write speed. Μούφα η φήμη ότι οι Sandisk ultra είναι γρήγορες στο γράψιμο, δυστυχώς.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Moυ πήρε δώρο η κοπέλα μου την 16άρα Sandisk Ultra. Δουλεύει απίστευτα γρήγορα και το τηλέφωνο τη διαβάζει αστραπή (~23MB/s), δεν έχω κανένα πρόβλημα με video playback κτλ... ΑΛΛΑ είναι πολύ αργή στο γράψιμο. Σπάνια πιάνει 3 ΜΒ/s, είναι σαν παλιό usb stick από write speed. Μούφα η φήμη ότι οι Sandisk ultra είναι γρήγορες στο γράψιμο, δυστυχώς.

 

Και εγω αυτη εχω (16gb mobile Ultra ) και εχω ακριβως το ιδιο θεμα στο γραψιμο το max που πιανει ειναι 4MB/s. Kαι νομιζα οτι μονο η δικη μου ειχε θεμα...:worry:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...!

παιδια πηρε κανεις αυτες τις διπλες μπαταριες...??

http://www.spider-foot.com/2x-akku-usb-wand-ladeger%C3%83%C2%A4t-kabel-3x-bildschirm-protector-for-samsung-i9000-galaxy-s-gsi902beu-p-733.html

 

ξερει κανεις αν ειναι αξιολογες?

Antonis..
Link to comment
Share on other sites

με την θυρα on the top οντως εχουμε ενα θεμα!!!:blink:

φωτο που εχουμε απο αυτην?στο επισημο site?

 

είναι λίγο τσιμπημένη η γνήσια της samsung, αλλά και εγώ την σκέφτομαι κάποια στιγμή. Αυτή είναι

 

http://img1.wantitall.co.za/images/ShowImage.aspx?ImageId=Samsung-Vehicle-Navigation-Car-Mount-with-Built-in-Charging-and-Fitted-Cradle-for-Samsung-Galaxy-S-S%7C41bPwv3mnOL.jpg

 

Παρεπιπτόντως εχθές παρέλαβα το screen protector τησ Sgp Steinheil, ultra crystal clear. Κόστισε γύρω στα 14ευρω με μεταφορικά, έχει 2 τεμάχια μέσα, πανάκι μικροινών, ενα πλαστικο "πενάκι" για να αφαιρείς φουσκάλες και αυτοκολλητάκια για να αφαιρείς ενδεχόμενα υπολείμματα σκόνης που κολλάνε στην κάτω πλευρα της μεμβράνης κατα την εφαρμογή. Η εφαρμογή άψογη, η αίσθηση του κινητού παραμένει ίδια στην αφή ενω οσον αφορα την ποιότητα απεικόνισης είναι σαν να μην τη φοράς. Τη συνιστώ ανεπιφύλακτα

Link to comment
Share on other sites

είναι λίγο τσιμπημένη η γνήσια της samsung, αλλά και εγώ την σκέφτομαι κάποια στιγμή. Αυτή είναι

 

http://img1.wantitall.co.za/images/ShowImage.aspx?ImageId=Samsung-Vehicle-Navigation-Car-Mount-with-Built-in-Charging-and-Fitted-Cradle-for-Samsung-Galaxy-S-S%7C41bPwv3mnOL.jpg

 

Παρεπιπτόντως εχθές παρέλαβα το screen protector τησ Sgp Steinheil, ultra crystal clear. Κόστισε γύρω στα 14ευρω με μεταφορικά, έχει 2 τεμάχια μέσα, πανάκι μικροινών, ενα πλαστικο "πενάκι" για να αφαιρείς φουσκάλες και αυτοκολλητάκια για να αφαιρείς ενδεχόμενα υπολείμματα σκόνης που κολλάνε στην κάτω πλευρα της μεμβράνης κατα την εφαρμογή. Η εφαρμογή άψογη, η αίσθηση του κινητού παραμένει ίδια στην αφή ενω οσον αφορα την ποιότητα απεικόνισης είναι σαν να μην τη φοράς. Τη συνιστώ ανεπιφύλακτα

Ποσο κοστιζει αυτη? Το σκεφτομαι κι εγω μιας και μια universal που εχω ολο ξεκολλαει και το εχω σωσει την τελευταια στιγμη απο πτωσεις ουκ ολιγες φορες.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ποσο κοστιζει αυτη? Το σκεφτομαι κι εγω μιας και μια universal που εχω ολο ξεκολλαει και το εχω σωσει την τελευταια στιγμη απο πτωσεις ουκ ολιγες φορες.

 

εαν ειναι με βεντουζα δοκιμασε λακ μαλλιων και μετα κολλα την στο παρμπριζ

εγγυημενο κρατημα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω ξαναζητησει την γνωμη σας περι ποιοτικης θηκης για τον γαλαξια, λογω πιεσης χρονου αργησα να ψαχτω αλλα κατεληξα τελικα σ'αυτες τις δυο:

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=44054

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=43936

για την barely there ακουω και διαβαζω οτι ειναι κορυφαια αλλα σε σχεση με την HYBRID Tough Case ποια ειναι καλυτερη;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Και οι 2 είναι κορυφαίες ναι απλά η μία δίνει έμφαση στο χαμηλό προφίλ και η άλλη στην μέγιστη προστασία,αν την θες την θήκη σε περίπτωση που σου πέσει το κινητό απο το τραπέζι πχ τότε πάρε την barely there,αν είσαι απρόσεκτος και φοβάσαι πτώση απο ψηλότερα πάρε την hybrid.
Link to comment
Share on other sites

Και οι 2 είναι κορυφαίες ναι απλά η μία δίνει έμφαση στο χαμηλό προφίλ και η άλλη στην μέγιστη προστασία,αν την θες την θήκη σε περίπτωση που σου πέσει το κινητό απο το τραπέζι πχ τότε πάρε την barely there,αν είσαι απρόσεκτος και φοβάσαι πτώση απο ψηλότερα πάρε την hybrid.

 

με βοηθησε πολυ η απαντηση σου...τελικα θα παρω την barely there

thanks :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ΠΡΟΤΑΣΗ για αγορα(Σημερα). Λοιπον θελω,καρτα μνημης 8 Η 16 αναλογα την τιμη τους,εννοειται να ειναι γρηγορες. Επισης θελω screen protector+μια θηκη.

Απο ΠΛΑΙΣΙΟ,Multirama Η καποιο αλλο καταστημα αρκει να υπαρχει στη Θεσσαλονικη !

Link to comment
Share on other sites

σημερα παρελαβα την barely there (παραδοση σε 20 ωρες απο τη eclick :)) και πραγματικα η θηκη δεν παιζεται...ειναι αυτο που εψαχνα!!!

αψογη και αξιζει πραγματικα τα λεφτα της :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Είδες που στα 'λεγα ;)

 

το'δα το΄δα :D

να σαι καλα με βοηθησες πολυ :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παλικαρια εχω αγορασει μια εφαρμογη που μου δειχνει 0-10 και διαφορα αλλα για το αμαξι και ειναι ακρως επαγγελματικη. Η συγκεκριμενη εφαρμογη μπορει να κανει μετρησεις ειτε μεσω του gps δεκτη, ειτε αν συνδεθει με το αυτοκινητο με την obd2, μεσω ενος bluetooth adapter.

γνωριζει κανεις απο που μπορω να βρω να αγορασω εναν τετοιο adapter, και μηπως καποιος εχει και κανενα μεταχειρισμενο ?

η εφαρμογη ονομαζεται torque και ειναι αυτη :

http://torque-bhp.com/

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Παλικαρια εχω αγορασει μια εφαρμογη που μου δειχνει 0-10 και διαφορα αλλα για το αμαξι και ειναι ακρως επαγγελματικη. Η συγκεκριμενη εφαρμογη μπορει να κανει μετρησεις ειτε μεσω του gps δεκτη, ειτε αν συνδεθει με το αυτοκινητο με την obd2, μεσω ενος bluetooth adapter.

γνωριζει κανεις απο που μπορω να βρω να αγορασω εναν τετοιο adapter, και μηπως καποιος εχει και κανενα μεταχειρισμενο ?

η εφαρμογη ονομαζεται torque και ειναι αυτη :

http://torque-bhp.com/

αντε φιλαρακι περιμενουμε εντυπωσεις μολις το κανεις,θελουμε και εμεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Και οι 2 είναι κορυφαίες ναι απλά η μία δίνει έμφαση στο χαμηλό προφίλ και η άλλη στην μέγιστη προστασία,αν την θες την θήκη σε περίπτωση που σου πέσει το κινητό απο το τραπέζι πχ τότε πάρε την barely there,αν είσαι απρόσεκτος και φοβάσαι πτώση απο ψηλότερα πάρε την hybrid.

 

Και το ερώτημα μου είναι. Υπάρχει θήκη που όταν έχουμε το κινητό σε επίπεδο επιφάνεια δε ¨μπουκώνει¨το ηχείο όταν χτυπάει; :worry:

Έχω μία PURO και ενώ χωρίς τη θήκη ακούγεται σχεδόν φυσιολογικά σε επίπεδη επιφάνεια με τη θήκη ξαφνικά χάνει αρκετά από την ένταση του. Έχω χάσει αρκετά τηλεφωνήματα έτσι και δε θέλω να χω ανάποδα τη συσκευή. Συνεπώς ψάχνομαι για εναλλακτικές :cool:

Οποιαδήποτε εμπειρία ευπρόσδεκτη :)

FuTuRe TaKeS PlAcE DeEp In SpAcE......
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...