Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις αναβάθμισα από 5.5 σε 7.0 (σε λίγο 7.1 :P) μου αρέσει το νέο look :) Ήθελα να ρωτήσω, στην νέα έκδωση δεν υπάρχει κανένα input method με ελληνικά?? Ούτε το samsung keyboard ούτε το gingerbread ούτε το swype μου είχαν επιλογή για ελληνικά (και ναι έχω βάλει τοπική ρύθμιση ελληνικά)

Εκτός αυτού ένα άλλο προβληματάκι είναι ότι στα video του youtube έχω διαφορά εικόνας με ήχο (ο ήχος έρχεται αργότερα απτην εικόνα), υπάρχει τρόπος να λυθεί?

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας και πάλι,

 

εγκατέστησα το 7.0 non oc και παίζει καλά. Βέβαια κι εκεί έχω παρατηρήσει σημαντικά κολλήματα όπως πχ να μην ενεργοποιείται η σύνδεση δεδομένων και να χρειάζεται reboot ή όταν επιχειρώ tethering να κολλάει το κινητό και να χρειάζεται σβήσιμο. Μερικές φορές στο tethering το κινητό ξαφνικά σβήνει. Εγκατέστησα το update 7.1 και ελπίζω να βελτιωθεί η σταθερότητα του αλλιώς επιστροφή στην 4.1 ή σε κάποια πιο καινούρια της 4.1.

Να ευχαριστήσω τον κύριλλο για την προσπάθεια του.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αναβάθμισα από 5.5 σε 7.0 (σε λίγο 7.1 :P) μου αρέσει το νέο look :) Ήθελα να ρωτήσω, στην νέα έκδωση δεν υπάρχει κανένα input method με ελληνικά?? Ούτε το samsung keyboard ούτε το gingerbread ούτε το swype μου είχαν επιλογή για ελληνικά (και ναι έχω βάλει τοπική ρύθμιση ελληνικά)

Εκτός αυτού ένα άλλο προβληματάκι είναι ότι στα video του youtube έχω διαφορά εικόνας με ήχο (ο ήχος έρχεται αργότερα απτην εικόνα), υπάρχει τρόπος να λυθεί?

Ευχαριστώ :)

 

Με μια επανεκίνηση θα λυθεί λογικά. :)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το δοκίμασα αλλά ακόμα έχω το πρόβλημα..δοκίμασα να αλλάξω μερικά settings στο voodoo control μήπως είχε σχέση αλλά τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

Μερικες ερωτησεις: Εβαλα 2.3.3 jvo επισημη της πορτογαλιας με kernel cfroot, και θελω να μαθω πως μπορω να βαλω crt animation? Εχω βρει κατι θεματα αλλα οι οδηγιες λενε οτι ειναι για deodex roms.. πως ξερω αν η δικια μου ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Μερικες ερωτησεις: Εβαλα 2.3.3 jvo επισημη της πορτογαλιας με kernel cfroot, και θελω να μαθω πως μπορω να βαλω crt animation? Εχω βρει κατι θεματα αλλα οι οδηγιες λενε οτι ειναι για deodex roms.. πως ξερω αν η δικια μου ειναι?

 

Επειδή θα ανάψεις πολλές φωτιές είσαι στο thread του Galaxy 3 Gti5800! Είσαι σίγουρα σωστά εδώ;;; Εμείς περιμένουμε ported 2.3.3!

 

Sent from my Kyrillos Galaxy 3 v7.1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο προγραμα κανεις root την 2.1.1 eclair?

 

Superoneclick 'η z4root.apk :)

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι η διαφορα μεταξυ μιας εφαρμογης που γινεται move2sd με link2sd που γινεται με την παραπανω εφαρμογη?εχω μεταφερει σχεδον ολες τις εφαρμογες στην καρτα και μεσω link2sd ,αλλα η μνημη του τηλεφωνου ειναι σχεδον γεματη.μηπως δεν κανω κατι σωστα?(το τηλ.εχει γινει root).
Link to comment
Share on other sites

Δεν συνδεεται με market με την 7,1 καμια ιδεα;

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

Εμενα μπαινει κανονικοτατα.. μηπως αν εκανες ενα re-boot?

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Εκανα εγκατασταση τον 1.7ultimate Kernel του g3mod.απλα φυσαει.......

 

SEND FROM MY KYRILLOS' 7.1-G3MOD 1.7 ULTIMATE USING TAPATALK

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα την kyrillos v7.1.Πως μπορω να τρεξω το supercharger script που εχει ενσωματωμενο η rom?Εχω κατεβασει το script manager αλλα ως εκει,noobas!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κύριοι. Μπορεί κάποιος να μου πει πως περνάμε kernel σε μορφή zip μέσω recovery? Θα χρειαστεί wipe data ή περνάει απλά όπως πέρασα την 7.1? Το έχω το αρχείο ήδη στην SD και "ξύνομαι" να περάσω τον 1.7 ultimate. Επίσης μήπως θα χρειαστεί να απενεργοποιήσω το "set on boot" στο SetCPU μήπως και σκαλώσει το φλασάρισμα?

 

Παιδια εβαλα την kyrillos v7.1.Πως μπορω να τρεξω το supercharger script που εχει ενσωματωμενο η rom?Εχω κατεβασει το script manager αλλα ως εκει,noobas!

.

 

Νομίζω έχει οδηγίες ο Κύριλλος στο XDA. Εγώ το έτρεξα με terminal emulator.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να τρεξω παιχνιδακια οπως το asphalt. Που θα βρουμε οδηγιες για εγκατασταση drivers ;

 

SEND FROM MY KYRILLOS' 7.1-G3MOD 1.7 ULTIMATE USING TAPATALK

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω εγκατάσταση την 7.1 μέσω upgrade from sd card στο recovery θα χάσω τα δεδομένα; Πρέπει να κάνω backup; Επίσης μια ερώτηση στον kyrillo. Added Supercharger Script in /system/bin [type su, v6_supercharger to run it. Που το γράφω αυτό το su, mpla mpla mpla για να ενεργοποιηθεί; Η ενεργοποιούνται όλα από μόνα με του που θα βάλω την 7.1; Α έχω την non oc ver.

:worry:

Edited by Falcon36
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι διακοπες γυρναω μεθαυριο. Υπομονη:)

 

Sent from a parallel universe

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!!

μια ερώτηση... γιατι στην 7-7.1 οταν το πληκτρολόγιο είναι στα ελληνικά όλοι οι χαρακτήρες γράφονται με κεφαλαία στα μηνύματα? στο αγγλικο γράφω κανονικά με μικρα :confused::wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπέρα!!

μια ερώτηση... γιατι στην 7-7.1 οταν το πληκτρολόγιο είναι στα ελληνικά όλοι οι χαρακτήρες γράφονται με κεφαλαία στα μηνύματα? στο αγγλικο γράφω κανονικά με μικρα :confused::wacko:

 

Γιατί το πρωτόκολλο των sms υποστηρίζει μόνο κεφαλαία στην περίπτωση των 160 ελληνικών χαρακτήρων/sms. Δουλεύει σωστά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το πρωτόκολλο των sms υποστηρίζει μόνο κεφαλαία στην περίπτωση των 160 ελληνικών χαρακτήρων/sms. Δουλεύει σωστά.

αχα! ευχαριστω πολυ!:D

Link to comment
Share on other sites

με το titanium backup μπορώ να αποθηκεύσω την επιφάνεια εργασίας; Δηλαδή ότι συντομεύσεις έχω να μείνουν για να μην τις ξαναδημιουργώ; Αν ναι ποια είναι η εντολή;
Link to comment
Share on other sites

με το titanium backup μπορώ να αποθηκεύσω την επιφάνεια εργασίας; Δηλαδή ότι συντομεύσεις έχω να μείνουν για να μην τις ξαναδημιουργώ; Αν ναι ποια είναι η εντολή;

δεν ξερω ποιο είναι, αλλα με ολικό backup και μετά restore. μου τα κρατάει ΟΛΑ Προσεξε, εχω την 3.9.0.1 Pro (θα υπάρχει σίγουρα και πιο καινούργια)

Φαντάζομαι είναι μεσα στα data που κρατάει από το skin που τρέχεις

Βεβαια, βλεπω τωρα οτι το launcherPro Plus που χρησιμοποιώ εχει και δυνατότητα backup/restore settings...;)

Edited by amkokos

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ποιο είναι, αλλα με ολικό backup και μετά restore. μου τα κρατάει ΟΛΑ Προσεξε, εχω την 3.9.0.1 Pro (θα υπάρχει σίγουρα και πιο καινούργια)

Φαντάζομαι είναι μεσα στα data που κρατάει από το skin που τρέχεις

Βεβαια, βλεπω τωρα οτι το launcherPro Plus που χρησιμοποιώ εχει και δυνατότητα backup/restore settings...;)

Μέσα στο batch backup proccess είναι. Το θέμα είναι πιο από όλα είναι για να το επιλέξω. Για να κρατήσω τα wifi spots passwords το επιλέγω από εκεί, δεν γίνεται αυτόματα. Κάπως θα γίνεται και με τις συντομεύσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...