Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά χαρά παιδιά.

Εγκατέστησα κι εγω την v20c_00.

Ρουφάει την μπαταρία αμέσως.

Υπάρχει κανένας τρόπος να μην ρουφάει την μπαταρία τόσο γρήγορα ?

Αν το ήξερα, δεν θα αναβάθμιζα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά χαρά παιδιά.

Εγκατέστησα κι εγω την v20c_00.

Ρουφάει την μπαταρία αμέσως.

Υπάρχει κανένας τρόπος να μην ρουφάει την μπαταρία τόσο γρήγορα ?

Αν το ήξερα, δεν θα αναβάθμιζα πάντως.

 

Καμια σχεση, αν και μερικοι εχουν κανει παραπονα η νεα ρομ ειναι πολυ οικονομικη στο θεμα μπαταριας

 

Ποσο καιρο την εχεις ?

 

Τετοια καταναλωση εγω παντως δεν ειχα με την προηγουμενη και η κοπελα μου εχει βαρεσει σχεδον 4ημερο κανοντας ελαχιστη χρηση

 

http://i1098.photobucket.com/albums/g375/qsisvts/20110723103450.png

 

Sent from my LG-P500

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Με το που την εγκατέστησα, αμέσως είδα μεγάλη κατανάλωση.

Την έχω γυρω στις 10 μέρες τώρα.

Την φωτεινότητα, πού την έχεις περίπου ?

Εγω την είχα το 90% περίπου και τώρα την κατέβασα στο 60% μπάς και δω άσπρη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου προσωπική μου άποψη είναι να μην το πάρεις γιατί έχει σοβαρό πρόβλημα με το σήμα. Εκεί που οι άλλοι έχουν 4-5 γραμμές εμένα μπορεί να μην πιάνει καθόλου [και μιλάω για μέσα στην πόλη, όχι σε τίποτα κορφοβούνια..]

Απο έρευνα που έκανα στο internet είδα οτι αναφέρεται αρκετα συχνά οπότε στη θεση σου δε θα το διακινδύνευα..

 

Γεια χαρά,

Είμαι ένα βήμα πριν την αγορά του συγκεκριμένου τηλεφώνου. Και θα ήθελα μια τελική άποψη από την κοινότητα εδώ. Απ’ όσο το έχω ψάξει είναι από τις καλύτερες συσκευές στην συγκεκριμένη οικονομική κατηγορία.

Ποια είναι η δικιά σας άποψη??

Επίσης θέλω να ρωτήσω κάτι για τα αξεσουάρ του τηλεφώνου.

Που μπορώ να βρω δερμάτινες θήκες της LG και ζελατίνες προστασίας της LG για το Optimus One??

Ευχαριστώ!!!

 

PS: Ο τίτλος έχω την εντύπωση πως είναι λάθος. Το τηλέφωνο δεν είναι P500 και όχι 550???

Link to comment
Share on other sites

Τι λετε ρε παιδια ποιο προβλημα με το σημα; βαλτο στο 2g και θα εχεισ παντα σημα. Να το παρεις ειναι οτι καλυτερο για τα λεφτα του.

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου προσωπική μου άποψη είναι να μην το πάρεις γιατί έχει σοβαρό πρόβλημα με το σήμα. Εκεί που οι άλλοι έχουν 4-5 γραμμές εμένα μπορεί να μην πιάνει καθόλου [και μιλάω για μέσα στην πόλη, όχι σε τίποτα κορφοβούνια..]

Απο έρευνα που έκανα στο internet είδα οτι αναφέρεται αρκετα συχνά οπότε στη θεση σου δε θα το διακινδύνευα..

 

Πως???

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το που την εγκατέστησα, αμέσως είδα μεγάλη κατανάλωση.

Την έχω γυρω στις 10 μέρες τώρα.

Την φωτεινότητα, πού την έχεις περίπου ?

Εγω την είχα το 90% περίπου και τώρα την κατέβασα στο 60% μπάς και δω άσπρη μέρα.

 

25% σε κλειστους χωρους και 75-100 εξω στον ηλιο

 

Πχ τωρα που ειμαι γυμναστηριο μια χαρα ειναι το 25

 

Και για μολις εχω ξυπνησει βαζω ακομα και μηδεν

 

Τη βρισκω ικανοποιητικα φωτεινη την οθονη για να μαι μονιμα στα 90αρια

 

Sent from my LG-P500

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

25% σε κλειστους χωρους και 75-100 εξω στον ηλιο

 

Πχ τωρα που ειμαι γυμναστηριο μια χαρα ειναι το 25

 

Και για μολις εχω ξυπνησει βαζω ακομα και μηδεν

 

Τη βρισκω ικανοποιητικα φωτεινη την οθονη για να μαι μονιμα στα 90αρια

 

Sent from my LG-P500

 

θα συμφωνησω, εγω παντα στο 25% την εχω την φωτεινοτητα... :)

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου προσωπική μου άποψη είναι να μην το πάρεις γιατί έχει σοβαρό πρόβλημα με το σήμα. Εκεί που οι άλλοι έχουν 4-5 γραμμές εμένα μπορεί να μην πιάνει καθόλου [και μιλάω για μέσα στην πόλη, όχι σε τίποτα κορφοβούνια..]

settings--> wireless networks-->Mobile network setting-->2G (GSM)
Link to comment
Share on other sites

25% σε κλειστους χωρους και 75-100 εξω στον ηλιο

 

Πχ τωρα που ειμαι γυμναστηριο μια χαρα ειναι το 25

 

Και για μολις εχω ξυπνησει βαζω ακομα και μηδεν

 

Τη βρισκω ικανοποιητικα φωτεινη την οθονη για να μαι μονιμα στα 90αρια

 

Sent from my LG-P500

 

Μείωσα την φωτεινότητα στο 60 περίπου απο το 90 και πράγματι είδα άσπρη μέρα.

Σχεδόν διπλασιάστηκε ο χρόνος στην μπαταρία.

Μήπως η νέα ενημέρωση δίνει και περισσότερη φωτεινότητα, ή καλύτερα γραφικά κλπ άρα τρώει περισσότερη μπαταρία?

Πάντως, ανοίγοντας wifi, πρασινίζει και η ένδειξη σήματος, που σίγουρα κι αυτό κάτι τρώει.

Link to comment
Share on other sites

το πρασινισμα υποδηλωνει οτι εχει συνδεθεθει με τη google (ειτε εχεις μπει talk/market/maps/latitude) δεν ειναι κατι το ουσιαστικο

 

ερωτηση προς ολους:

 

σημερα θα μου ερθει καινουρια καρτα μνημης , γιατι χρειαζομαι περισσοτερο χωρο ( class4/8 GB )

ειναι αυτη

 

εγω τι πρεπει να κανω?

 

αυτα που σκοπευω να κανω ειναι τα εξης:

 

να μεταφερω οσες εφαρμογες μπορω ξανα στο τηλεφωνο

να επεγκαταστησω οσες δεν χωρανε στο τηλεφωνο και να τις εγκαταστησω αργοτερα

 

εννοειται θα φροντισω να σωσω τραγουδια , φωτο κτλ..

 

απο και και περα πρεπει να κανω καποιο φορματ μολις βαλω τη καρτα? ή θα φροντισει το λειτουργικο απο μονο του να δημιουργησει τους φακελους που πρεπει?

 

για πειτε εμπειριες και τυχον προβληματα..

 

επισης θελω να ρωτησω αν θα δω βελτιωση στη ταχυτητα μεταφορας αρχειων με τη νεα καρτα γιατι η στοκ ειναι τραγικα αργη

δεν εχω ψαχτει ιδιαιτερα με το θεμα, πηρα τη συγκεκριμενη γιατι μου φανηκε αξιοπρεπης και πανω απο ολα πολυ φθηνη.

και θεωρω οτι θα καλυψει τις αναγκες μου , δεν θελω μεγαλυτερη

(τη θελω για να περναω σειρες/ταινιες για στρατο , μουσικη δε με ενδιαφερει ιδιαιτερα )

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που άλλαξα κάρτα και έβαλα μία τοσίμπα, την αναγνώρισε μόνο του το τηλέφωνο και δεν χρειάστηκε να κάνω κάτι.
Link to comment
Share on other sites

το πρασινισμα υποδηλωνει οτι εχει συνδεθεθει με τη google (ειτε εχεις μπει talk/market/maps/latitude) δεν ειναι κατι το ουσιαστικο

 

ερωτηση προς ολους:

 

σημερα θα μου ερθει καινουρια καρτα μνημης , γιατι χρειαζομαι περισσοτερο χωρο ( class4/8 GB )

ειναι αυτη

 

εγω τι πρεπει να κανω?

 

Εγώ πριν μερικές μέρες από 4GB πήγα σε 16GB και απλά έκανα copy paste ότι είχε μέσα, και όλα δουλεύουν ρολόι...

Link to comment
Share on other sites

ωραια :)

 

ενα παιδι σε ενα αλλο φορουμ εκανε copy ολα τα αρχεια της παλιας του καρτας και να εκανε paste στην καινουρια και απο οτι λεει ολα δουλεψαν τελεια

 

αλλα πρεπει να υπαρχει σκουπιδι στην τωρινη sd, καλυτερα να αποφυγω αυτη τη λυση

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Από όταν πέρασα σε Gingerbread έχω πρόβλημα με δυο εφαρμογές.

 

1. Το battery minder έχει αρχίσει να κρασάρει μερικές φορές και πολύ συχνά κολλάει, δηλαδή δείχνει ένα σταθερό ποσοστό της μπαταρίας ενώ αυτή πέφτει και άλλο (ή ακόμα και όταν τη φορτίζω αυτό επιμένει να δείχνει το ίδιο νούμερο).

Χρησιμοποιεί κανείς το battery minder να μου πει αν έχει το ίδιο φαινόμενο;

 

2. Το widget του connection manager τα έχει κυριολεκτικά παίξει. Μερικές φορές κάνω disable το 3G και εξακολουθεί να δουλεύει, το κάνω enable και σταματάει.... Και το κακό είναι ότι όταν το πιάσει, δε μπορώ να το επιλύσω με κανένα τρόπο εκτός από επανεκκίνηση της συσκευής.

Συμβαίνει και σε κανέναν άλλο;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τελικά το τελευταιο update αξιζει???να το κανω??

 

αξιζει και να το κανεις

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα μονο βελτιωσεις εχω με κυριες το lag της οθονης , τη ζωη της μπαταριας , τη ληψη του gps (πλεον πιανει αστεια γρηγορα) και τη διαχειριση μνημης

 

παρολα αυτα καποιοι εχουν θεμα με τη μπαταρια, εχουν μεγαλη καταναλωση και υποπτευομαι οτι ισως για αυτο να φταινε καποιες εφαρμογες

 

στους περισσοτερους παντως απο οτι διαβαζω (και εδω μεσα) δεν υπαρχει θεμα

 

επισης διορθωνονται γενικως μικροπροβληματα και το κινητο ειναι αισθητα πιο γρηγορο

δεν βρισκω το παραμικρο λογο να μη τη κανεις (εκτος αν παιζεις με custom rom, εκει αλλαζει το θεμα)

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα..Το κινητό ήταν στα χέρια ενός φίλου που προσπαθούσε να ξεκλειδώσει το μοτίβο πολλές φορές.Τώρα για να το ξεκλειδώσω θέλει να γράψω το e-mail μου και τον κωδικό μου και έχει ένα μήνυμα απο πάνω που λέει:Πάρα πολλές προσπάθειες μοτίβου!

Είμαι σίγουρος πως βάζω email και κωδικό σωστά αλλά μου λέει μη έγκυρο όνομα χρήστη ή κωδικός..Υποψιάζομαι πως μου το βγάζει επειδή πριν γίνει αυτό είχα κλειστό 3g και wifi και δε μπορεί να μπει στο ίντερνετ να τα επιβεβαιώσει..

Έχει πάθει κανείς κάτι παρόμοιο;Μπορώ να κάνω κάτι ή να το πάω να το δουν απο κει που το πήρα;:wacko:

Link to comment
Share on other sites

ωραιος ευχαριστω πολυ φιλε!!!εχω ενα πρ΄ρβλημα όμως δεν βρισκει το pc την συσκευή μου..ξέρεις κατι??δεν βγαζει τπτ το τηλεφωνο περι σύνδεση με lg pc suite
Link to comment
Share on other sites

ωραιος ευχαριστω πολυ φιλε!!!εχω ενα πρ΄ρβλημα όμως δεν βρισκει το pc την συσκευή μου..ξέρεις κατι??δεν βγαζει τπτ το τηλεφωνο περι σύνδεση με lg pc suite

 

εχεις βαλει τους usb drivers?

 

 

σε αλλα νεα..

μου ρθε πριν απο λιγο η νεα καρτα μνημης και εκανα τα διαφορα που πρεπει να κανω..

 

η ταχυτητα της ειναι κατα πολυ ανωτερη απο την αθλια στοκ samsung που με το ζορι επιανε 1 MB/s

για 10 ευρω ηταν μια χαρα αγορα :)

 

http://i1098.photobucket.com/albums/g375/qsisvts/dhhdfsh.png

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα..Το κινητό ήταν στα χέρια ενός φίλου που προσπαθούσε να ξεκλειδώσει το μοτίβο πολλές φορές.Τώρα για να το ξεκλειδώσω θέλει να γράψω το e-mail μου και τον κωδικό μου και έχει ένα μήνυμα απο πάνω που λέει:Πάρα πολλές προσπάθειες μοτίβου!

Είμαι σίγουρος πως βάζω email και κωδικό σωστά αλλά μου λέει μη έγκυρο όνομα χρήστη ή κωδικός..Υποψιάζομαι πως μου το βγάζει επειδή πριν γίνει αυτό είχα κλειστό 3g και wifi και δε μπορεί να μπει στο ίντερνετ να τα επιβεβαιώσει..

Έχει πάθει κανείς κάτι παρόμοιο;Μπορώ να κάνω κάτι ή να το πάω να το δουν απο κει που το πήρα;:wacko:

 

Τελικά έκανα hard reset πατώντας οατημένα το Volume Down-Home Button-Power Button και λύθηκε αυτό το πρόβλημα..

Τώρα όμως δε βρίσκω καμία απο τις εφαρμογές που είχα πριν τις οποίες είχα μετακινήσει στην κάρτα sd..Ξέρετε που μπορώ να τις βρώ;

Edited by manorf
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...