Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eβαλα ενα theme me home replacement apps που χρειαζοτανε ομως το wallpaper το βγαζει ψηλα κ δεν φαινεται.Ενα home replacement καλο να φαινεται το wallpaper υπαρχει?

στο market που το κατεβασα εχει το wallpaper ολοκληρο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα μπορει καποιος που το εχει να δει στο βιβλιαρακι που εχει μεσα στο κουτι να μου πει το sar του κινητου?ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα μπορει καποιος που το εχει να δει στο βιβλιαρακι που εχει μεσα στο κουτι να μου πει το sar του κινητου?ευχαριστω εκ των προτερων

 

 

0.93 ειναι

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν υπαρχουν πουθενα ανταλακτικα για το πισω πλαστικο?

Μου επεσε χτες σε τσιμεντο με την πλατη και εχει κανει σημαδακι

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω εσεις που έχετε βάλει gingerbread βλεπετε το facebook for android στο market?

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω εσεις που έχετε βάλει gingerbread βλεπετε το facebook for android στο market?

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

 

Ναι κανονικα.

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν υπαρχουν πουθενα ανταλακτικα για το πισω πλαστικο?

Μου επεσε χτες σε τσιμεντο με την πλατη και εχει κανει σημαδακι

 

Έψαξες στο ebay; λογικά θα έχει...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξερει κανεις αν υπαρχουν πουθενα ανταλακτικα για το πισω πλαστικο?

Μου επεσε χτες σε τσιμεντο με την πλατη και εχει κανει σημαδακι

 

Εννοείς μόνο το καπάκι; Αν ναι θα βρεις όντως στο ebay αυτό που ζητάς. Αν μιλάς για ολόκληρο το housing της συσκευής... δεν είναι απλό να κάνεις την αλλαγή και χάνεις και την εγγύηση αν το κάνεις εκτός επίσημου service.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, αν κ αυτη η ερωτηση δεν σχετιζεται κ πολυ με το κινητο, αλλα θα την κανω μηπως γνωριζει καποιος...οταν παιζουμε παιχνιδια στο κινητο, "τρωει"περισσοτερη μπαταρια με ενεργοποιημενο τον ηχο του παιχνιδιου? Ή ειναι το ιδιο?
Link to comment
Share on other sites

Ναι περισσότερη λογικά, τώρα κατά πόσο δεν ξέρω. Συνήθως όμως η δόνηση καταναλώνει παραπάνω απ'ότι ο ήχος.
Link to comment
Share on other sites

Ναι περισσότερη λογικά, τώρα κατά πόσο δεν ξέρω. Συνήθως όμως η δόνηση καταναλώνει παραπάνω απ'ότι ο ήχος.

 

Η δονηση σιγουρα τρωει περισσοτερο... ευχαριστω για την απαντηση :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εκανα αναβαθμιση στην2.3.3 ολα καλα αλλα ειδα οτι η μνημη εχει μειωθει απο τα 170 μβ στα 153 μβ ξερει κανεις γιατι?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, απο τότε που εκανα update το λογισμικο σε 2.3.3 αντιμετωπίζω καποια προβλήματα όπως όταν έχω μια κλήση και ταυτόχρονα δεχτώ μια δέυτερη δεν με αφήνει να κανω εναλλαγή της κλήσης και εμφανίζεται το σφάλμα "Δεν ειναι δυνατη η εναλλαγή". Δεν ειναι ροοτ το κινητο κι ουτε έχω εγκαταστησει καποια εφαρμογη για κλήσεις για να πειραχθεί καποια ρύθμιση. Στην προηγούμενη εκδοση δεν το αντιμετώπιζα αυτο το θέμα. Συμβαινει και σε σας?

Επίσης οταν εγκαταστώ κάποιες εφαρμογες απο το μαρκετ οπως το "Facebook for android" και κάποιες άλλες πάω να τις τρέξω αλλά γίνονται Force Close αμέσως...

Link to comment
Share on other sites

Επίσης οταν εγκαταστώ κάποιες εφαρμογες απο το μαρκετ οπως το "Facebook for android" και κάποιες άλλες πάω να τις τρέξω αλλά γίνονται Force Close αμέσως...

Για τα force close η γρήγορη λύση ειναι να κάνεις Factory data reset απο settings->privacy.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εκανα αναβαθμιση στην2.3.3 ολα καλα αλλα ειδα οτι η μνημη εχει μειωθει απο τα 170 μβ στα 153 μβ ξερει κανεις γιατι?

 

απλα η 2.3.3 θελει περισσοτερο χωρο

Link to comment
Share on other sites

μολις εβαλα την 2.3.3. πως μπορψ να το κανω να αποθηκευονται ολες οοι εφαρμογες στη καρτα μνημης? γιατι απο τισ 10 που κατευαασα πριν λιγο, μονο οι 3 αποθικευτικαν στην καρτα μνημης, και οι αλλαες δεν γινοντε μεταφορα.

 

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Για τα force close η γρήγορη λύση ειναι να κάνεις Factory data reset απο settings->privacy.

 

Έκανα πριν την αναβαθμιση.. Μαλλον θελει παλι..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, σκέφτομαι εδώ και καιρό να πάρω το συγκεκριμένο κινητό λόγω της πολύ δελεαστικής τιμής του και του μικρού μεγέθους του (δηλαδή κάτι παντόφλες με οθόνη 100 ίντσες δεν με ενθουσιάζουν)... Θα είναι το πρώτο μου android κινητό και δεν έχω πάρα πολλές απαιτήσεις. Θέλω όμως αυτές τις λίγες εφαρμογές που θα βάλω (facebook,gmail,google maps, παιχνίδια από το Android Market κτλ) να τα κάνει ΚΑΛΑ, χωρίς να κολλάει. Από την εμπειρία σας, τι έχετε να πείτε; Με προβληματίζει επίσης ένα πράγμα: η έλλειψη υποστήριξης flash. Το browsing σε "βαριά" sites τύπου ign.com, gazzetta.gr κτλ είναι ομαλό ή υπάρχει πρόβλημα; Επίσης τα video στο youtube και στο FB τα παίζει;

Επειδή δεν μπορώ να σκάω 500αρες για κινητά και συσκευή αλλάζω κατά μ.ο. κάθε 2 χρόνια (συγεκριμένα τώρα έχω το LG Renoir 2,5 χρόνων) δεν θα ήθελα να πάρω ένα κινητό που θα έχει τους ίδιους περιορισμούς με αυτό που έχω ήδη. Όσοι το έχετε, τι λέτε, να το τσιμπήσω, να τα σκάσω για κάτι ακριβότερο (το πολύ μέχρι 250Ε) ή να περιμένω για κανένα price drop; Ευχαριστώ!

Edited by shaggy
Link to comment
Share on other sites

@shaggy αν μπορεις περιμενε 1-2 μηνες βγαίνει ο αντικαταστάτης του με τιμή που δεν θα υπερβαίνει τα 200 ευρώ.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=311289

Link to comment
Share on other sites

@shaggy αν μπορεις περιμενε 1-2 μηνες βγαίνει ο αντικαταστάτης του με τιμή που δεν θα υπερβαίνει τα 200 ευρώ.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=311289

 

 

η διαφορα με το Optimus one ειναι τα 200MHz του επεξεργαστη ο οποιος ειναι turbo arm v6 .....

 

για κοροιδα ψαχνουν

Link to comment
Share on other sites

πηρα το κινητο πριν 5 μερες απο την LG. Μα υπενθυμισω οτι μου brickare κατα την αναβαθμιση σε 2.3

Λοιπον το πηρα και μου εκανε η LG αναβαθμιση, μην παθω τα ιδια :)

 

Οσον αφαορα την 2.3

1) Καλυτερη αποδοση μπαταριας

2) Απιστευτη αποκριση οθονης. Εχω και το Galaxy S II και μπορω να πω οτι η αποκριση του LG πλεον μοιαζει με του Galaxy

3) Ποιο γρηγορο σερφαρισμα

 

Ειλικρινα το κινητο μεταμορφωθηκε πολυ απο πριν (με την 2.2). Το προτεινω σε ολους να κανουν την αναβαθμιση και αν κατι δεν παει καλα (οπως σε μενα) απλα το στελνετε στην LG και αναλαμβανει αυτη με τη σειρα της

TCe
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.μια ερωτηση απο εναν ασχετο με τα adroid κινητα.οταν λεμε να κανουμε το κινητο root τι ενοουμε?

 

Σημαίνει ότι έχεις πλήρη πρόσβαση στα στοιχεια του κινητού και μπορείς να επεξεργαστείς ρυθμίσεις και να διαχειριστείς εφαρμογές που ως απλός χρήστης δεν μπορείς..

Link to comment
Share on other sites

η 2.3.3 γενικα με εχει αφησει πολυ ευχαριστημενο με κυρια σημεια το θεμα της οθονης αλλα κυριως της μπαταριας , εκει ειδικα υπηρξε μεταμορφωση

 

αυτο ομως που με προβληματισε ειναι το κατα ποσο μπορω να αφηνω ανοικτο το κινητο για πολλες μερες

 

γενικα παντα το εκλεινα καθε 4-5 μερες , ομως αφου εβαλα τη 2.3.3 ειπα να το αφησω μεχρι οσο παει

 

συνολικα το αφησα ανοικτο 14+ μερες μεχρι που αναγκαστηκα να το σβησω

 

να αναφερω οτι εκεινες τις μερες επεφτε πολυ βαρια χρηση (επειδη ημουν διακοπες τις 8 απο αυτες τις μερες)

 

πολλη ωρα στο 3g ("εφαγα" 320 απο τα 350 ΜΒ που εχει η συνδεση μου και ελπιζω να δουλευει καλα ο μετρητης.. ) , πολυ ωρα σαν wifi hotspot (για το λαπτοπ) και παρα πολλη πλοηγηση γιατι ημουν σε αγνωστες για μενα τοποθεσιες

(να πω αλλη μια φορα οτι το gps δουλευει φανταστικα)

 

φυσικα και οι κλησεις πηγαιναν συννεφο (μιλαω 7+ ωρες το μηνα γενικως ) και ολα αυτα ειχαν σαν αποτελεσμα η μπαταρια αρκετες φορες να μου βγαζει 15-17 ωρες που δεν τις θεωρω κακες δεδομενης της χρησης .

 

 

το προβλημα εμφανιστηκε αφου γυρισα στην αθηνα και εκανα πλοηγηση καπου στη καλλιθεα

το κινητο αρχισε να τρωει κολληματα και σε καποια φαση, οταν αρχισε να αντιδρα παλι δεν δουλευε το touch , μονο τα κουμπια

 

μετα δουλεψε και το touch για καποια ωρα , μεχρι που ξανακανε το ιδιο κι επειδη αυτη τη φορα αργουσε να επανελθει , εβγαλα μπαταρια

 

απο τοτε παλι δουλευει αψογα

 

προβληματιστηκα γιατι δεν ξερω αν εφαγε κολληματα το ndrive (το οποιο χρησιμοποιουσα αβερτα ολες αυτες τις μερες και εκανε τα δικα του , αλλα πού και πού δεν θα τη χαρακτηριζα προβληματικη εφαρμογη) , ή αν εφταιγε οτι ειχα το κινητο τοσες μερες ανοικτο

 

παντως λεω να συνεχιζω να το κλεινω ανα καποιες μερες καλου κακου , γιατι εδω που τα λεμε τη στιγμη που μου κολλησε οντως χρειαζομουν τη συσκευη και αναγκαστηκα να κανω το αυτοκινητο στην ακρη και να περιμενω να ξανανοιξει για να συνεχισω τη πλοηγηση μου

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...