Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια επειδη πολλοι ρωτανε για πως μπαινει ηχος κλησης ενα δικο μας mp3 αλλα και πως μπαινει ως ηχος μηνυμάτων ενα δικο μας mp3 θα γραψω εναν γρηγορο οδηγο (ο οποιος πιανει σε ολα τα android κινητα). Ας γινει καπως ο οδηγος αυτος bookmark για να μην ρωταμε συνεχεια τα ιδια και ιδια. Ευχαριστω

 

1. Δημιουργουμε στην καρτα μνημης φακελο με το ονομα media.

2. Μεσα στο φακελο media δημιουργουμε φακελο με ονομα audio.

3. Μεσα στο φακελο audio δημιουργουμε 3 φακελους με τα ονοματα ringtones, notifications, alarms.

Στο φακελο ringtones βαζουμε τα mp3 που θελουμε να χρησιμοποιησουμε σαν ηχους κλησης.

Στο φακελο notifications βαζουμε τα mp3 που θελουμε να χρησιμοποιησουμε στα μηνυματα.

Στο φακελο alarms βαζουμε τα mp3 που θελουμε να χρησιμοποιησουμε στα ξυπνητηρια.

Καθε σετ mp3 εμφανιζεται κανονικα και ξεχωριστα (μαζι με τους εργοστασιακους ηχους) οταν παμε στο μενου του κινητου και θελουμε να επιλεξουμε εναν ηχο για καθε μια απο τις παραπανω λειτουργιες.

 

ωραιος, ευχαριστω πολυ! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια επειδη πολλοι ρωτανε για πως μπαινει ηχος κλησης ενα δικο μας mp3 αλλα και πως μπαινει ως ηχος μηνυμάτων ενα δικο μας mp3 θα γραψω εναν γρηγορο οδηγο (ο οποιος πιανει σε ολα τα android κινητα). Ας γινει καπως ο οδηγος αυτος bookmark για να μην ρωταμε συνεχεια τα ιδια και ιδια. Ευχαριστω

Προστέθηκε.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ηλίθια ερώτηση αλλά ποιό είναι καλύτερο, lg optimus one ή lg optimus Me?

 

το one. το me ειναι ο μικρος αδερφος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Σήμερα πήγα και εγώ να κάνω το Update αλλά έχω ένα πρόβλημα..Ενώ το Lg mobile support tool λέει Μια νέα έκδοση λογισμικού είναι διαθέσιμη.

Μπορείτε να προχωρήσετε στην αναβάθμιση του κινητού σας τηλεφώνου. μόλις πατήσω Start Updating και με ρωτάει εάν έχω πάρει BackUp και πατάω ναι μετά μου λέει ότι Η διαδικασία αναβάθμισης λογισμικού δεν υποστηρίζεται για συγκεκριμένο μοντέλο.

 

Γιατί μου το λέει αυτό αφού υπάρχει το Update?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ηρθε χθες απο το service λογω ενος προβληματος με την οθονη και ηρθε χωρις την αναβαθμιση.. Το εκανα και ευτυχως ολα καλα. Τεραστια η διαφορα παντως εν συγκρισει με την 2.2, Σαν να ειναι αλλο τηλ νομιζω...
Link to comment
Share on other sites

παιδια, καμια φορα εκει που δεν το πειραζω, κανει μονο του επανεκκινηση κ λεει οτι δεν υπαρχει καρτα σιμ, αλλα μολις ολοκληρωνεται η επανεκκινηση γραφω κανονικα το πιν κ μπαινει... τι να παιζει??? δοκιμασα να βγαλω κ να ξαναβαλω την σιμ, αλλα τπτ, παλι μου το εκανε σημερα....
Link to comment
Share on other sites

παιδια, καμια φορα εκει που δεν το πειραζω, κανει μονο του επανεκκινηση κ λεει οτι δεν υπαρχει καρτα σιμ, αλλα μολις ολοκληρωνεται η επανεκκινηση γραφω κανονικα το πιν κ μπαινει... τι να παιζει??? δοκιμασα να βγαλω κ να ξαναβαλω την σιμ, αλλα τπτ, παλι μου το εκανε σημερα....

Είναι γνωστό προβλημα....δεν υπάρχει καποιο συγκεκριμένη λύση απλως πολλα πραγματα να δοκιμασεις(οπως format της sd,factory reset ή αγορα μιας aftermarket microsd).Αλλα λέγανε με την 2.3 θα διορθωθει.Εκανες το update? http://goo.gl/Mu7Wu

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό προβλημα....δεν υπάρχει καποιο συγκεκριμένη λύση απλως πολλα πραγματα να δοκιμασεις(οπως format της sd,factory reset ή αγορα μιας aftermarket microsd).Αλλα λέγανε με την 2.3 θα διορθωθει.Εκανες το update? http://goo.gl/Mu7Wu

 

δεν το εκανα ακομα, γιατι με "τρομαξαν" καποια παιδια... ειπαν οτι τους κολλησε κ brickαρε η συσκευη... αμα ειναι ομως θα το κανω... αφου ακουω απο τους περισσοτερους καλα λογια... :)

Link to comment
Share on other sites

ναι σε μενα brikare. Το LG P500 που εχω ως 2ο κινητο. Εκανα οτι προβλεποτανε και πεθανε. Το εστειλα στην LG και το περιμενω απο μερα σε μερα. Τι να πω.Τελικα ειναι καθαρα θεμα τυχης. Ενω το Galaxy S II Που εκανα χθες αναβαθμιση ολα εγιναν μια χαρα.
TCe
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχουν τροποι να το ξεbrickaρουμε μονοι μας?? ή ειναι πολυ δυσκολο κ ουτε καν το αναφερουμε??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Το κινητό μου είναι μέχρι στιγμής unrooted και βρίσκομαι στο εξής δίλημμα: να κάνω το επίσημο update σε Gingerbread ή root και MC7; Εσείς τι με συμβουλεύετε; Ευχαριστώ πολύ για το χρονο σας.
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου, αν δεν χρειαζεσε πολλες εφαρμογες που χρειάζονται root, κατα την γνωμη μου, καλυτερα να κανεις το επισημο update... :)
Link to comment
Share on other sites

παίδες μετά την αναβάθμιση (επίσημη) που έγινε κανονικά χωρίς πρόβλημα σε 2.3.3 δεν μπαίνει στο internet ούτε στο market, έκανα και format άλλα πάλι τα ίδια. Κάποια λύση υπάρχει;
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Σήμερα πήγα και εγώ να κάνω το Update αλλά έχω ένα πρόβλημα..Ενώ το Lg mobile support tool λέει Μια νέα έκδοση λογισμικού είναι διαθέσιμη.

Μπορείτε να προχωρήσετε στην αναβάθμιση του κινητού σας τηλεφώνου. μόλις πατήσω Start Updating και με ρωτάει εάν έχω πάρει BackUp και πατάω ναι μετά μου λέει ότι Η διαδικασία αναβάθμισης λογισμικού δεν υποστηρίζεται για συγκεκριμένο μοντέλο.

 

Γιατί μου το λέει αυτό αφού υπάρχει το Update?

 

και εμενα αυτο εγραφε κανα 2 φορες...μετα ειπα να ξεκινησω τη διαδικασια πρωτα απο το Lg pc suite...και διορθωθηκε το προβλημα...

 

παίδες μετά την αναβάθμιση (επίσημη) που έγινε κανονικά χωρίς πρόβλημα σε 2.3.3 δεν μπαίνει στο internet ούτε στο market, έκανα και format άλλα πάλι τα ίδια. Κάποια λύση υπάρχει;

 

φιλε μου μηπως εχεις το ρουτερ speedtouch 585v6....? σε αυτο οπως και με ορισμενα μοντελα ενω συνδεεται δεν μπαινει στο νετ...

wifi εννοω....δεν υπαρχει λυση ως τωρα σε αυτο το προβλημα

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μηπως εχεις το ρουτερ speedtouch 585v6....? σε αυτο οπως και με ορισμενα μοντελα ενω συνδεεται δεν μπαινει στο νετ...

wifi εννοω....δεν υπαρχει λυση ως τωρα σε αυτο το προβλημα

 

το ρουτερ αυτό που γράφεις είναι άλλα πριν την αναβάθμιση σε 2.3.3 συνδεόταν κανονικά. Αυτό που γράφεις είναι πρόβλημα που έχει σχέση μόνο με την gingerbread 2.3.3;

frastgr
Link to comment
Share on other sites

το ρουτερ αυτό που γράφεις είναι άλλα πριν την αναβάθμιση σε 2.3.3 συνδεόταν κανονικά. Αυτό που γράφεις είναι πρόβλημα που έχει σχέση μόνο με την gingerbread 2.3.3;

 

ναι παρουσιαστηκε μετα την αναβαθμιση σε 2.3.3...εχωτο ιδιο προβλημα οπως και αλλοι ανα τον κοσμο...

Link to comment
Share on other sites

εγώ βλέπω πως η μπαταρία σαρώνει πλέον στην 2.3!! με 3g και data ανοιχτα χάνει 0.8% την ώρα όταν με 2.2 έχανε περίπου 3%!!! smartphone χωρις data δε λεει....
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε παρατησει τι κανει το gps πλεον με τη 2.3??

 

διασυρει ασχημα :cool:

 

ειχα αναφερει τις προαλλες οτι πιανει πλεον και μεσα στο σπιτι μου, αλλα τωρα το δοκιμαζω σε πραγματικες συνθηκες και βλεπω ποσο καλο εχει γινει

 

σε ουτε 10 δευτερα κλειδωνει σημα και το χω δοκιμασει εκτος απο αθηνα σε ολη τη διαδρομη μεχρι το αιγιο (που ειναι το χωριο μου) και μετα μεχρι τη λευκαδα , οπου στη λευκαδα κλειδωνει παντου αμεσα και φυσικα δεν χανει πουθενα σημα

 

ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος και σε αυτο το τομεα, γιατι το gps ηταν καλο με την αρχικη 2.2 , αλλα με τη 2.2.2 μας τα 'χαν χαλασει λιγακι και δεν κλειδωνε τοσο γρηγορα.

πλεον εχει γινει φοβερο

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το παρατήρησα και γώ. Με την προηγούμενη αργούσε πολύ να κλειδώσει ενώ τώρα καλύτερα και από τη gps συσκευή

 

Sent from my LG-P500

Link to comment
Share on other sites

Που θα βρω οδηγίες για να κάνω το κινητό root?

 

εδω πρωτη σελιδα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=285683

TCe
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...