Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρήκα αυτό http://www.lg-phones.org/how-to-root-android-2-3-gingerbread-on-lg-optimus-one.html αλλά δεν ξέρω αν δουλεύει.

 

Εγώ έκανα αυτό (η ίδια διαδικασία αλλά πολύ πιο αναλυτικά): http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=15454927&postcount=7

και δούλεψε μια χαρα.

Χρειάστηκε να κάνω on/off το usb debug την ώρα του rooting και ένα extra reboot - μετά το update του superuser, αλλιώς δεν ήθελε να κάνει update το busybox - αλλά τελικά έγινε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πάντως με την 2.2.2 πήγαινε πολύ καλύτερα το κινητό ακόμα και από μπαταρία .

 

Sent from my Herotab C8

 

facepalm...........

Link to comment
Share on other sites

για restart γενικα σε κινητα android α) θελει εφαρμογη που το κανει αλλα απαιτειται root ή b) περνας μια custom rom που θα εχει την επιλογη restart

 

παντως στο x10 mini, μπορουσες να κανεις επανεκκινηση πατωντας συγχρονως το κουμπι on/off με το κουμπι home... :)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΩΣ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ Η ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ ΕΤΙΚΕΤΑΣ? ΤΟ GPS ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟ , ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΟ IGO8

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

παιδια, ποιες εφαρμογες δεν υπαρχει φοβος να τις σβησουμε? απο τις stock εννοω... σχεδον καμια τους δεν χρειαζομαι, αν μπορει καποιος να μου ποιες να μην διαγραψω κ αμα τις διαγραψω τι φοβος υπαρχει???

 

επισης, ποιον browser χρησιμοποιειτε??? σε android 2.1 ειχα τον dolphin, αλλα τωρα μου κανει κατι κολληματα... ποιον μου προτεινετε???

 

:)

 

παιδια κανεις δεν γνωριζει??? τουλαχιστον ας απαντησει καποιος για τον browser... δεν μπορω να βρω καποιον αλλο, εκτος απο τον opera mini, που δεν με βολευει κ πολυ... :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια κανεις δεν γνωριζει??? τουλαχιστον ας απαντησει καποιος για τον browser... δεν μπορω να βρω καποιον αλλο, εκτος απο τον opera mini, που δεν με βολευει κ πολυ... :)

 

Δοκίμασε τον miren browser.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τον miren browser.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

δεν υπαρχει στο μαρκετ... λογικα δεν υποστιριζει 2.2... ουτε ο dolphin υπηρχε στο μαρκετ, απο ενα site τον κατεβασα κ τον περασα στο κινητο... γενικα πολλες εφαρμογες που ειχα στο Mini μου με 2.1 απο το μαρκετ, τωρα δεν υπαρχουν στο μαρκετ... τι να παιζει???

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει λεει?

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

 

βοήθησε με λίγο φίλος. Που είδες βελτίωση? ευχαριστώ:)

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για αυτούς που έχουν δοκιμάσει και τα δύο... πως θα συγκρίνατε την επίσημη 2.3.3 σε σχέση με custom rom CM7 και Franco Kernel, ιδιαιτέρα στον τομέα της απόδοσης;
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει στο μαρκετ... λογικα δεν υποστιριζει 2.2... ουτε ο dolphin υπηρχε στο μαρκετ, απο ενα site τον κατεβασα κ τον περασα στο κινητο... γενικα πολλες εφαρμογες που ειχα στο Mini μου με 2.1 απο το μαρκετ, τωρα δεν υπαρχουν στο μαρκετ... τι να παιζει???

 

Δεν υπαρχει ο dolphin στο μαρκετ?

 

βοήθησε με λίγο φίλος. Που είδες βελτίωση? ευχαριστώ:)

 

Υπαρχει βελτιωση σε πολλα πραγματα που εχουν ειπωθει στις πιο πισω σελιδες, κανε την αναβαθμιση και θα καταλαβεις

 

Sent from my LG-P500

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει ο dolphin στο μαρκετ?

 

Sent from my LG-P500

 

οχι φιλε μου... κανω αναζητηση κ δεν τον βρισκει... κ αλλα προγραμματα που ειχα στο μινι με αναζητηση δεν μου τα βρισκει... :(

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κατεβάσεις την εφαρμογή Market Enabler και να αλλάξεις τα carrier settings(αφού πρώτα κάνεις save τα δικά σου πατώντας στο κουμπί) και πες μας αν σου τις βγάζει. Επίσης δες αν έχεις την τελευταία έκδοση του market.

 

Εμένα λειτουργεί κανονικά ο Dolphin HD, μπορεί να παίζει κάτι με τον λογαριασμό σου στο google.

Edited by Zenor
Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου... κανω αναζητηση κ δεν τον βρισκει... κ αλλα προγραμματα που ειχα στο μινι με αναζητηση δεν μου τα βρισκει... :(

 

Εμενα γιατι μου το βγαζει?

 

http://i1098.photobucket.com/albums/g375/qsisvts/20110710204759.png

 

Δεν υπαρχει λογικη να τρεχουν εφαρμογες στο μινι και να μην τρεχουν στο P500

 

Sent from my LG-P500

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα μηπως θα μπορουσε καποιος να ανεβασει την μαμα ρομ 2.3 γιατι το δικο μου δεν την βλεπει την αναβαθμιση και εχω την 2.2.2 και μου λεει πως ειναι η πιο ενημερωμενη.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο και το δικό μου. Η αναβάθμιση έγινε χωρίς το παραμικρό πρόβλημα και το μόνο που χάθηκε είναι το root. Αρχίζω τεστάκια και μετά από μια εβδομάδα (αύριο φεύγω για διακοπές) τα συμπεράσματα.
Link to comment
Share on other sites

ολες οι εφαρμογες ανοιγουν πιο γρηγορα. η μεταφορα απο και προς την SD γινεται πιο γρηγορα. πιο γρηγορο ανοιγμα κλεισιμο. σφαιρατο μιλαμε

 

ηρθε η ωρα να απολαυσουμε παιχνιδια

Link to comment
Share on other sites

ειμαι κ εγω μελος της παρεας εδω κ μια εβδομαδα κ ολα οκ εκανα κ την αναβαθμιση αλλα το ροοτ νομιζω οτι ειναι απαραίτητο αρα ενας καλος οδηγος ισως μας σωσει.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το ροοτ νομιζω οτι ειναι απαραίτητο αρα ενας καλος οδηγος ισως μας σωσει.

 

Στο πρώτο post κοίταξες;

 

Επίσης αν θέλεις μη γράφεις με μορφή τύπου sms, απαγορεύεται από τους κανονισμούς του forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...