Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια βαζοντας την αναβαθμιση διαγραφονται ολες οι εφαρμογες και τα αρχεια που εχουμε στο κινητο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια βαζοντας την αναβαθμιση διαγραφονται ολες οι εφαρμογες και τα αρχεια που εχουμε στο κινητο?
Εχει αναφερθει στις προηγούμενες σελίδες οτι δεν χανεις τιποτα.Καλο θα ηταν να κανεις hard reset (με sd format) και μετα να προχωρησεις στο update γιατι μερικοι αντιμετωπισαν προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρησει κανεισ κανενα προβλημα με τις κλησεις με την 2.3.3. Σε μενα μερικεσ φορες οταν μιλαω αμα απομακρυνω το τηλεφωνο απο το κεφαλι μου που ενεργοποειτε ο αισθητηρας η οθονη δεν αναβει ή μερικες φορεσ αναβοσβηνει και μετα απο λιγο αναβει.το εχει κανεις αλλοσ αυτο ή να αλλαξω ζελατινα??:lol:
Link to comment
Share on other sites

σημερα αναβαθμισα και το P500 της κοπελας μου

 

εβγαλα τη sim , γιατι ειπωθηκε οτι καλο ειναι και ολα πηγαν μια χαρα

hard reset και λοιπα δεν ειχα , ουτε θα εχω ποτε καμια διαθεση να κανω

 

δεν πειραχτηκε το παραμικρο, μεχρι και ενα notification απο αναπαντητη ειχε παραμεινει στη μπαρα :lol:

 

εγω αναβαθμιζω σε λαπτοπ (μη μας πεσει κανα ρευμα :p ) με windows 7 64 και περασμενους τους drivers

 

παρολα αυτα παραλιγο να μπρικαρω το δικο μου, πιστευω οτι εχει θεμα το suite

δηλαδη σε καποιες φασεις μου ετρωγε κολληματα ή εκλεινε μονο του πριν ξεκινησει να κανει κατι σοβαρο (ευτυχως)

το ιδιο εγινε και πριν αναβαθμισω της κοπελας μου , και ημουν στη τσιτα

αλλα μολις ξεκινησε το φλασαρισμα (emergency mode ) δε με προδωσε ευτυχως

 

σε παλιοτερες εκδοσεις δεν ειχα αυτο το θεμα και το pc μου ειναι αψογο (απο θεματα ιων και hw , δεν ειναι παρατημενο για πεταμα με χιλιαδες σκουπιδια να τρεχουν ) 5 φορες εχω αναβαθμισει αυτο το κινητο, παρολα αυτα τη μια πηγε να γινει το κακο, αρα κατι δεν παει καλα

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Παντως απο θεμα μπαταριας βελτιωση δεν ειδα.Αντιθετως εχω μια υπονοια οτι καταναλωνει περισσοτερο.Εσεις τι βλεπετε?
Link to comment
Share on other sites

Παντως απο θεμα μπαταριας βελτιωση δεν ειδα.Αντιθετως εχω μια υπονοια οτι καταναλωνει περισσοτερο.Εσεις τι βλεπετε?

 

μπα...σε εμενα συμβαίνει το αντίθετο...κανει καλυτερη διαχειρηση της μπαταρίας πιστευω!

Link to comment
Share on other sites

Παντως απο θεμα μπαταριας βελτιωση δεν ειδα.Αντιθετως εχω μια υπονοια οτι καταναλωνει περισσοτερο.Εσεις τι βλεπετε?

 

εγω τη πρωτη μερα του ηπια το αιμα στο σκαλισμα και παρολα αυτα αντεξε 22 ωρες (στο 15% φορτισα)

 

τωρα εχω μια 1 ωρα και 38 λεπτα που το εβγαλα απο τη φορτιση (και μιλησα μονο κανα 3λεπτο , τιποτε αλλο ) και ειναι στο 98%

πιστευω οτι ειναι πολυ καλυτερα απο την προηγουμενη rom, με την προηγουμενη ανετα τωρα θα ημουν στο 95

 

κανει δουλεια το οτι κλεινει πολλα προγραμματα πλεον για να μη δουλευουν ασκοπα στο παρασκηνιο , δες ποσο περισσοτερη ram εχεις σε σχεση με πριν το update ;)

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

παίδες πριν λίγο ξεκινισα να κάνω αναβάθμιση το κινητό ενός φίλου και ενώ όλα ήταν οκ σταμάτησε στο 8% και ζήτησε αποσύνδεση του τηλ κ βγάλσιμο της μπαταρίας απο κει και ύστερα όλα τελειώσαν το κινητό πάγωσε στο λογότυπο της lg καμιά ιδέα κανείς?
Link to comment
Share on other sites

παιδια ολα καλα αλλα ενα σοβαρο προβλημα εχω με την εσωτερικη μνημη

 

η διαθεσιμη μετα απο reset που του εκανα ανηλθε στα 155MB δηλαδη 15MB λιγοτερα απο τα 170 που ηταν πριν :(

 

και σε εσας το ιδιο?

 

μπα...σε εμενα συμβαίνει το αντίθετο...κανει καλυτερη διαχειρηση της μπαταρίας πιστευω!

 

ε ναι αφου ενα απο τα χαρακτηριστικα του 2.3 ειναι η καλυτερη διαχειρηση της μπαταριας

 

System: Improved power management with a more active role in managing apps that are keeping the device awake for too long.
Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

Παντως απο θεμα μπαταριας βελτιωση δεν ειδα.Αντιθετως εχω μια υπονοια οτι καταναλωνει περισσοτερο.Εσεις τι βλεπετε?

Και εγώ μια από τα ίδια.

Επίσης, δεν είδα τρομερή βελτίωση στην ταχύτητα.

 

Και δεν ξέρω γιατί, αλλά η αναβάθμιση πήρα πολύ λιγότερο από 5 λεπτά, κατά τη διάρκεια των οποίων ούτε restart ούτε τίποτα (που γράφουν κάποιοι). Απλά σε κάποια φασή το suite μου είπε ότι η αναβάθμιση έγινε και τότε το κινητό έσβησε. Το άνοιξα και ήμουν με 2.3.3, αλλά χωρίς τρελή βελτίωση στην ταχύτητα και σχεδόν χωρίς βελτίωση στη μπαταρία.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια ολα καλα αλλα ενα σοβαρο προβλημα εχω με την εσωτερικη μνημη

 

η διαθεσιμη μετα απο reset που του εκανα ανηλθε στα 155MB δηλαδη 15MB λιγοτερα απο τα 170 που ηταν πριν :(

 

και σε εσας το ιδιο?

 

Και το δικό μου έτσι έδειξε με την 2.3. Δεν θυμάμαι εαν με την αρχική ROM (όταν το πήραμε) έδειχνε 170 εσωτερική μνήμη...

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου έτσι έδειξε με την 2.3. Δεν θυμάμαι εαν με την αρχική ROM (όταν το πήραμε) έδειχνε 170 εσωτερική μνήμη...

 

ναι ειναι επειδη φαινεται ειναι λιγο πιο μεγαλη σε μεγεθος γιατι τα προγραμματα που ειχα πριν εχω και τωρα. το twitter ας πουμε το εχω ενω καποιοι ειπαν οτι δεν ηταν μεσα. ενταξει τι να κανουμε θα βαλουμε λιγοτερες εφαρμογες. ουτως η αλλως το ξεραμε απο την αρχη οτι αυτη ειναι η αχιλλειος πτερνα του

 

αρχικα ηταν 174 με την 2.2 μετα πηγε 171 με την 2.2.2 και τωρα 155 με την 2.3.3

 

λες να παρουμε και την 4? :D

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα απο μπαταρια καλυτερα τα παει... αλλα το αφησα σε ηρεμια να το καταλαβω(ετρωγε μπαταρια πολυ και σε αδρανια) και εχω 304mb ram περισια μονημος.. χωρις καμια εφαρμογη εξτρα(μονο es file expl) και ενα παιχνιδι. στα υπολοιπα περιπου ιδιο.. και στη ταχυτητα
iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

έχετε να προτείνετε κάποιο καλό handsfree που να λειτουργεί με το κινητό?Θέλω να είναι τέτοιο στύλ http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006699.

thanks

Link to comment
Share on other sites

αυτο δουλευει παντος.. το εχω...
iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

Εγώ γύρισα σε stock ROM και πήγα να φλασάρω το original recovery από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1065197

Μου έβγαζε πρόβλημα ότι δεν μπορεί να το κάνει, και δοκίμασα να ξαναμπώ στο recovery και μπήκε κάπου που γράφει με μικρά γράμματα "Fastboot mode started udc_start()". Aπό τότε το κινητό όταν ανοίγει μένει εκεί.Δεν ανοίγει καν...

 

Ξέρετε τί μπορώ να κάνω ώστε να το βγάλω από εκεί;

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα απο μπαταρια καλυτερα τα παει... αλλα το αφησα σε ηρεμια να το καταλαβω(ετρωγε μπαταρια πολυ και σε αδρανια) και εχω 304mb ram περισια μονημος.. χωρις καμια εφαρμογη εξτρα(μονο es file expl) και ενα παιχνιδι. στα υπολοιπα περιπου ιδιο.. και στη ταχυτητα

 

η ταχυτητα καμια σχεση εξαιτιας του διασημου bug. τωρα πηγαινει σα βουτηρο και κανει μπαμ ακομα και στο menu scrolling. το ειδα και τρελλαθηκα

 

επισης κατι αλλο που δεν υπηρχε USB tethering

 

οπως επισης και αλλαγη στον τροπο επιλογης εικονιδιων και αλλων. με την 2.2.2 ειχα αρκετες φορες καταλαθος πατηματα και ακυρα πατηματα επειδη εβαζα το χερι μου και το κρατουσα για να κανω σιγα σιγα scrolling. καπου σκαλωνε και επιανε το χερι μου ως πατημα. τωρα μολις αρχισεις το scrolling η επιλογη το κιτρινο δηλαδη εξαφανιζεται οποτε δεν υπαρχει περιπτωση να κανεις καταλαθος πατημα.

 

μη το ψαχνεις ειναι βελτιωμενο αισθητα οχι μονο στην αποκριση αλλα και στην λειτουργια. ισως εσενα να μη σου εκανε τοση εντυπωση. εγω οταν το πρωτοεπιασα ηταν σαν να πηρα αλλο κινητο

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πρόσεξε κανεις ότι στα μηνύματα βγάζει μεχρι 60 χαρακτήρες?? έχω βάλει την ελληνική γλωσσα απο την ρύθμιση..τι αλλο μπορω να κάνω??
Για να μη χάνετε το σταθμό σας ..... Metro Rest plus
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πρόσεξε κανεις ότι στα μηνύματα βγάζει μεχρι 60 χαρακτήρες?? έχω βάλει την ελληνική γλωσσα απο την ρύθμιση..τι αλλο μπορω να κάνω??

 

70 θες να πεις. αυτο ειναι γνωστο θεμα. βαλε το handcent SMS :happy:

 

http://www.handcent.com/Download.php

Link to comment
Share on other sites

70 θες να πεις. αυτο ειναι γνωστο θεμα. βαλε το handcent SMS :happy:

 

http://www.handcent.com/Download.php

 

της gingerbread ειναι το θέμα? γιατι πιο πριν με τη 2.2 είχα κανονικά 160 χαρακτήρες.

Για να μη χάνετε το σταθμό σας ..... Metro Rest plus
Link to comment
Share on other sites

η ταχυτητα καμια σχεση εξαιτιας του διασημου bug. τωρα πηγαινει σα βουτηρο και κανει μπαμ ακομα και στο menu scrolling. το ειδα και τρελλαθηκα

 

επισης κατι αλλο που δεν υπηρχε USB tethering

 

οπως επισης και αλλαγη στον τροπο επιλογης εικονιδιων και αλλων. με την 2.2.2 ειχα αρκετες φορες καταλαθος πατηματα και ακυρα πατηματα επειδη εβαζα το χερι μου και το κρατουσα για να κανω σιγα σιγα scrolling. καπου σκαλωνε και επιανε το χερι μου ως πατημα. τωρα μολις αρχισεις το scrolling η επιλογη το κιτρινο δηλαδη εξαφανιζεται οποτε δεν υπαρχει περιπτωση να κανεις καταλαθος πατημα.

 

μη το ψαχνεις ειναι βελτιωμενο αισθητα οχι μονο στην αποκριση αλλα και στην λειτουργια. ισως εσενα να μη σου εκανε τοση εντυπωση. εγω οταν το πρωτοεπιασα ηταν σαν να πηρα αλλο κινητο

 

Συμφωνω και εγω με αυτα που λες συν οτι τωρα φορτωνη ποιο γρηγορα της εφαρμογες απο την καρτα κατα την εκκινηση!

Παντος εγω βλεπω πως η μπαταρια κραταει περισσοτερο..

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι επειδη φαινεται ειναι λιγο πιο μεγαλη σε μεγεθος γιατι τα προγραμματα που ειχα πριν εχω και τωρα. το twitter ας πουμε το εχω ενω καποιοι ειπαν οτι δεν ηταν μεσα. ενταξει τι να κανουμε θα βαλουμε λιγοτερες εφαρμογες. ουτως η αλλως το ξεραμε απο την αρχη οτι αυτη ειναι η αχιλλειος πτερνα του

 

αρχικα ηταν 174 με την 2.2 μετα πηγε 171 με την 2.2.2 και τωρα 155 με την 2.3.3

 

λες να παρουμε και την 4? :D

 

το προεγκατεστημενο twitter φιλε voltron το ειχα κι εγω και στη 2.3 γιατι το ειχα αναβαθμισει στη 2.2

λογικα κατα την αναβαθμιση θα προεβλεψαν να συνεχισουν να το εχουν οσοι το χρειαζονται

(ειχα βαλει και στοιχεια λογαριασμου γιατι καποιες στιγμες το χρησιμοποιουσα)

 

το fb και layar που δεν τα χα πειραξει ποτε ειχαν παρει ποδι (αλλα αυτα δε νομιζω οτι εβγαλαν ποτε update στο μαρκετ)

 

στης κοπελα μου πχ που δεν το αναβαθμισε ποτε δεν υπηρχε

 

ΟΜΩΣ, επειδη πλεον δεν το ηθελα θελησα κι εγω να το ξεφορτωθω, πηγα στις επιλογες/applications και εκανα uninstall updates.

συνεχισε να μου δειχνει την εφαρμογη εγκατεστημενη και να πιανει 0 KB χωρο, το εικονιδιο ειχε παραμεινει στο drawer και οταν το πιεζα δεν εκανε φυσικα τιποτα

 

κανω μια επανεκκινηση τη συσκευη και εξαφανιστηκε και το εικονιδιο, πλεον δεν υπαρχει τιποτα απο twitter και σε μενα

 

μπορεις δηλαδη να το ξεφορτωθεις ;)

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...