Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς δεν ανοίγει. Βγάζω , βάζω μπαταρία, ότι και να γίνει μου βγάζει την (πρασινοκίτρινη !!!) οθόνη με το Emergency Mode.

Καλά με υπολογιστή τίποτα , καμιά επαφή. Δεν μπορώ να καταλάβω τις πταίει, αφού ότι αναβαθμίσεις είχα κάνει μέχρι τώρα, δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Με Hard reset υπάρχει περίπτωση να φτιάξει?? Θα πάρω την αντιπροσωπεία το πρωϊ να δώ.

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

για λιγοτερα προβληματα στην αναβαθμιση καλο ειναι : να βγαζετε την σιμ, να φορμαρετε την sd και να κανετε και ενα hard reset (οχι απαραιτητα - αλλα καλο ειναι) .η sd να μην ιχνος απο φακελους android(μονο οι κλασικοι που δημιουργουνται κατα το φορμαρισμα...), επειτα συνδεστε το για την αναβαθμιση...ελπιζω να βοηθαει αυτο , θα το κανω αναβαθμιση και του κολλητου μου και θα σας δωσω και γω νεα για τον φλας και την ομαλη διαδικασια αναβαθμισης εντος των ημερων

 

Kαντε την αναβαθμιση οπως λεει ο φιλος εδω και δεν θα εχετε κανενα προβλημα..Εγω σε 10 λεπτα ειχα ξεμπερδεψει..

Παντος ειναι πολυ τζαμι η 2.3.3 εξαφανιστηκε και το λαγκαρισμα!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω πριν κανενα μηνα πηγα να κανω την αναβαθμιση σε v10h και μου εβγαλε ολα αυτα emergency mode εγινε ξαφνικα αποσυνδεση με τον υπολογιστη βγαλτε την μπαταρια κτλ απλα ειχε γινει ενα ωραιο τουβλο και το σερβις στην lg ηταν μονοδρομος

το εστειλα αλλαξαν πλακετα και ηρθε ετοιμο με εγκατεστημενη την v10h ευτυχως μεσα σε 3 μερες το ειχαν στειλει πισω δεν ειχα δηλαδη αργοποριες

Link to comment
Share on other sites

Τελικά απογοήτευση η 2.3.3. Πιο αργή από την προηγούμενη και χαμηλότερη βαθμολογία στο antutu(1035 απο 1325στην 2.2.2
Link to comment
Share on other sites

Παντος ακομα δεν καταλαβα την μεγαλη διαφορα απο 2.2 σε 2.3...αν και μεχρι στιγμης η μπαταρια μου για 5 ωρες εφτασε στο 99-98%..ενο πρωτα κατεβαινε στο 70-75%...βρε λετε να κανει θαυματα η 2.3; Πω πω μια χαρα! Και η στεγανοποιηση που εκανα το μεσημερι απο την σκονη μεχρι τωρα δεν πηρε σκομη,πολυ την πιεσα την οθονη ομως,νιωθω θα σπασει.. Μπορει κανεις να μου πει αλλες βελτιωσεις απο την παλια froyo?
iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

Τελικά απογοήτευση η 2.3.3. Πιο αργή από την προηγούμενη και χαμηλότερη βαθμολογία στο antutu(1035 απο 1325στην 2.2.2

 

Εισαι βεβαιος για την εγκυροτητα αυτου του bemchmark?

 

 

Sent from my LG-P500

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

To κινητο εχει βελτιωθει αισθητικα αλλα και σε αποδοση.Στο quandrant βγαζω 800 και στο neocore 35 fps απο 28

 

+1

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε και εμενα η αναβαθμιση :D

 

δε την εχω κανει ακομα. θα την κανω. νομιζω μετα την επισημη 2.3.3 δεν υπαρχει καποιο νοημα για custom rom :p

 

τα ελεγα εγω :happy:

Link to comment
Share on other sites

παιδια.. αρχησε να μην μπορει να μπει στο ιντερνετ η στο μαρκετ.. κανει κανονηκα συνδεση στο wifi του γραφειου μου αλλα μου βγαζει να προσπαθησω ξανα.. ετυχε αυτο σε κανεναν? τι λετε να κανω? εκανα τα βασικα(reboot και αφερεσα μπαταρια να ξεκολησει):blink:
iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

παιδια ας με βοηθησει αν μπορει καποιος γιατι θα το σπασω απο τα νευρα μου... δεν μπορει να μπει ιντερνετ.. με τιποτα! ειναι συνδεδεμενο στο ροοτερ αλλα τιποτα δε κανει! εκανα αδικα επαναφορα και σβησανε ολα οσα εκανα χθες! ουτε τηλεφωνα δεν εχω.. τι διαολο εμεινε να κανω? ουτε στον υπολογηστη δεν συνδεεται.. το hard reset ειναι αυτο που εκανα? η γινεται με καποια κουμπια πατημενα μαζι..???? θα το σπασω σε λιγο
iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κανω root με gingerbreak όπως λέει εδώ http://www.techofweb.com/technology/root-android-gingerbread-gingerbreak.html αλλά τίποτα. Άντα να δούμε τελικά πως θα γίνει root

 

Sent from my Herotab C8

Link to comment
Share on other sites

παιδια ας με βοηθησει αν μπορει καποιος γιατι θα το σπασω απο τα νευρα μου... δεν μπορει να μπει ιντερνετ.. με τιποτα! ειναι συνδεδεμενο στο ροοτερ αλλα τιποτα δε κανει! εκανα αδικα επαναφορα και σβησανε ολα οσα εκανα χθες! ουτε τηλεφωνα δεν εχω.. τι διαολο εμεινε να κανω? ουτε στον υπολογηστη δεν συνδεεται.. το hard reset ειναι αυτο που εκανα? η γινεται με καποια κουμπια πατημενα μαζι..???? θα το σπασω σε λιγο

 

Και εμενα μου το εκανε για 2 λεπτα.δεν ξερω βεβαια αν εφτεγε το flash player που εκανα κατι πειραματα.Παντως εφτιαξε μονο του μετα απο 3 λεπτα

Link to comment
Share on other sites

μετα το upgrade σε 2.3.3 ηταν μια χαρα.. τωρα δε δουλευει σημερα, και ειδα οτι σε αλλον εναν δε δουλευει.. τι κολημα ειναι αυτο.. εβαλα χθες και τον flash αλλα τωρα εκανα ξανα hard reset.. δε ξερω..
iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά και εδώ με την αναβάθμιση σε 2.3.3! Το wifi εικονίδιο από άσπρο γίνεται πράσινο όταν κατεβάζεις δεδομένα, καλό!

Το πληκτρολόγιό του όμως γιατί δεν έχει ελληνικά;

Edited by Zenor
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά και εδώ με την αναβάθμιση σε 2.3.3! Το wifi εικονίδιο από άσπρο γίνεται πράσινο όταν κατεβάζεις δεδομένα, καλό!

Το πληκτρολόγιό του όμως γιατί δεν έχει ελληνικά;

 

πανε στις ρυθμισεις για το πληκτρολογιο ....εμενα εγραφε μια ρωσικη γλωσσα...πατησε τα ελληνικα και ολα θα διορθωθουν....

 

μετα το upgrade σε 2.3.3 ηταν μια χαρα.. τωρα δε δουλευει σημερα, και ειδα οτι σε αλλον εναν δε δουλευει.. τι κολημα ειναι αυτο.. εβαλα χθες και τον flash αλλα τωρα εκανα ξανα hard reset.. δε ξερω..

 

φιλε μου εχω το ιδιο προβλημα...ενω συνδεεται κανονικα...λεει σφαλμα συνδεσης....το εικονιδιο παραμενει ασπρο...δεν ξερω τι φταιει εχω απελπιστει και εγω...

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

συνδεθηκα με ενα αλλο ρουτερ wifi και μπηκα νετ...πρασινισε....αλλα στο σπιτι μου παλι προβλημα....τι φταει? μηπως δεχεται ορισμενους τυπους ρουτερ μετα την αναβαθμιση? δεν ξερω...εχω απελπιστει...

 

Πήγα αλλά δεν έχει ελληνικά για επιλογή. Μιλάω για το gingerbread πληκτρολόγιο.

 

στις ρυθμισεις πληκτρολογιο LG πανε....

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά και εδώ με την αναβάθμιση σε 2.3.3! Το wifi εικονίδιο από άσπρο γίνεται πράσινο όταν κατεβάζεις δεδομένα, καλό!

Το πληκτρολόγιό του όμως γιατί δεν έχει ελληνικά;

 

τα εικονιδια (ειτε 3g , ειτε wifi) πρασινιζουν οταν συνδεεσαι με τη google (ναι ειναι γελοια και αχρηστη πληροφορια :p ) , οχι οταν απλα κατεβαζεις δεδομενα

 

το πληκτρολογιο του android ΠΟΤΕ δεν ειχε ελληνικα, ελληνικα μας εδιναν παντα αλλα πληκτρολογια

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ξεφορτώθηκα Twitter + Layar!

Τι αλλο πηρε ποδι;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τα εικονιδια (ειτε 3g , ειτε wifi) πρασινιζουν οταν συνδεεσαι με τη google (ναι ειναι γελοια και αχρηστη πληροφορια :p ) , οχι οταν απλα κατεβαζεις δεδομενα

 

το πληκτρολογιο του android ΠΟΤΕ δεν ειχε ελληνικα, ελληνικα μας εδιναν παντα αλλα πληκτρολογια

 

Ναι το παρατήρησα, όντως άχρηστο τότε.

Πάντως ένα gingerbread keyboard που είχα κατεβάσει από market είχε κανονικά ελληνικά αλλά μετά νομίζω τα έβγαλαν, δεν ξέρω γιατί.

Edited by Zenor
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...