Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρακαλώ θέλω να κάνω μια ερώτηση για όποιον ξέρει. Επειδή έχω ακούσει ότι σε μερικά κινητά αφής δεν μπορείς να βάλεις ως φόντο φωτογραφίες(είτε τραβηγμένες από την κάμερα, είτε γενικά εικόνες περασμένες σε αυτό), θέλω να μάθω αν ισχύει κάτι τέτοιο και στο συγκεκριμένο τηλέφωνο.

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αναβάθμισα χθες και το δικό μου, όλα πηγαν μια χαρα, και ΔΕΝ σβηνουν τα δεδομένα που εχετε ήδη μέσα.

 

α λαθος μου τοτε για τα δεδομενα. ηταν απλα υποθεση που κακως δεν ανεφερα γιατι τις επαφες μου τις εχω στη sim και οχι στο τηλεφωνο. επειδη αναφερει για backup πριν κανεις την αναβαθμιση γιαυτο θεωρησα οτι χανονται τα δεδομενα. αλλιως τι νοημα εχει να το γραψει? :p

 

εμένα με βλέπω να μη βάζω ούτε την 2.3.....τι διαφορά έχει η 2.2 με την 2.2.2 δε κατάλαβα.....

 

Επίσης το τηλέφωνο ανταποκρίνετε πολυ ποιο γρηγορα και ειναι επίσης πολυ ποιο ομαλό στην κινηση των μενου και γενικοτερα στην λειτουργια του!!!!!

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

 

το ιδιο βεβαια ανεφερα και εγω οταν την πρωτοεβαλα εκτος το κλεισιμο των security exploits, το sms bug fix και αυτο που ανεφερες για την ενταση του ηχου (το οποιο καλα το εκαναν γιατι με μπερδευε στο αναποδο)

 

Παρακαλώ θέλω να κάνω μια ερώτηση για όποιον ξέρει. Επειδή έχω ακούσει ότι σε μερικά κινητά αφής δεν μπορείς να βάλεις ως φόντο φωτογραφίες(είτε τραβηγμένες από την κάμερα, είτε γενικά εικόνες περασμένες σε αυτό), θέλω να μάθω αν ισχύει κάτι τέτοιο και στο συγκεκριμένο τηλέφωνο.

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

ναι μπορεις να βαλεις οτι θελεις

 

Δεν παρατηρησα μεγαλη διαφορά....μονο λιγο μειωση στη χωρητικ. μνημης του τηλεφωνου....

 

ναι γιατι σου αναβαθμισε τις εκδοσεις διαφορων εφαρμογων και σου εβαλε το google street view που επρεπε να το κατεβασεις extra (3MB μειωθηκε)

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά εγώ κάνει το τηλεφωνώ root και custom rom όπως είναι να την κάνω την αναβαθμίσει η να το κάνω unroot? και αν σβήνει από μέσα αρχεία επαφές και τέτοια!!

 

Μή ξεκινήσειεσ την αναβάθμιση έχοντασ την Custom rom γιατί θα κολλήσει. Πρέπει ή να βγάλεις την custom και να ξαναπεράσεις την stock με το kdz update( Ψάξε μερικέσ σελίδες πίσω) ή μπορείν να βάλεισ μια καινούργια custom rom βασισμένη σε 2,2,2 ( NESSY, LIGHT,LOL 1.4) http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=839 ;)

Παρόλαυτά η stock 2,2,2 δεν γίνεται root, τουλάχιστον ακόμα..

Link to comment
Share on other sites

Εμμενα στην αναβαθμιση μου κολλαει στο 4% και μου βγαζει μηνυμα οτι υπαρχει προβλημα επικοινωνιας υπολογιστη κινητου και αναφερει να βγαλω μπαταρια να ξανασυνδεσω και να πατησω επαναληψη και κολλαει παλι.Εχω απενεργοποιησει antivirus

εχω win 7 64bit.καμια ιδέα.......?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εμμενα στην αναβαθμιση μου κολλαει στο 4% και μου βγαζει μηνυμα οτι υπαρχει προβλημα επικοινωνιας υπολογιστη κινητου και αναφερει να βγαλω μπαταρια να ξανασυνδεσω και να πατησω επαναληψη και κολλαει παλι.Εχω απενεργοποιησει antivirus

εχω win 7 64bit.καμια ιδέα.......?

 

να ξαναπερασεις τους drivers? υπαρχουν 64bit drivers για το optimus?

Link to comment
Share on other sites

Μή ξεκινήσειεσ την αναβάθμιση έχοντασ την Custom rom γιατί θα κολλήσει. Πρέπει ή να βγάλεις την custom και να ξαναπεράσεις την stock με το kdz update( Ψάξε μερικέσ σελίδες πίσω) ή μπορείν να βάλεισ μια καινούργια custom rom βασισμένη σε 2,2,2 ( NESSY, LIGHT,LOL 1.4) http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=839 ;)

Παρόλαυτά η stock 2,2,2 δεν γίνεται root, τουλάχιστον ακόμα..

 

Τι λολ 1.4 εχω πανω οποτε τιν κανω αφοβα ετσι? Θα μου σβειση τιποτα ?

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος θέλει να του πάρω screen protector για το p500 του.

Έχετε να προτείνετε κάποια συγκεκριμένα απο ebay;

Είδα τα εξής αλλα δε ξέρω αν έχουν διαφορές

 

1

2

3

4

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, προσπαθώ να στείλω κενό μήνυμα στη wind, στο 1212, αλλά αν δεν πληκτρολογήσεις κάποιο χαρακτήρα δεν ενεργοποιείται η αποστολή...έχει κανείς καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Τι λολ 1.4 εχω πανω οποτε τιν κανω αφοβα ετσι? Θα μου σβειση τιποτα ?

 

Άμα έχεις την lol 1.4 τότε έχεισ ήδη την 2,2,2. Μην κάνεις τίποτα άλλο. είσαι κομπλέ

Link to comment
Share on other sites

Άμα έχεις την lol 1.4 τότε έχεισ ήδη την 2,2,2. Μην κάνεις τίποτα άλλο. είσαι κομπλέ

Πω πω σορρυ τωρα το ειδα ειμαι 2.2.2 αλλα συνδεσα το καλοδιο. Με το προγραμμα του update της lg και μου εβγαλε μια αναβαθμιση για μια νερσιον 10 κατι δεν θυμαμε τωρα και μου ελεγε πως αν θελω να το αναβαθμισω σε αυτη....μπορω να το κανω η θα μπρικαρι το τηλ?

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ο φάκελος Lazylist στην κάρτα sd τι αρχεία είναι αυτά που περιέχει; είναι τίποτα χρήσιμο ή κρατάει ''σκουπίδια'' τα οποία μπορούμε να σβήσουμε;

 

ευχαριστώ

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Σημερα περασα τη Nessy στην εκδοση Cassandra, ειναι καινουρια ρομ βασισμενη στην 2.2.2 εκδοση Android. Ειναι πολυ γρηγορη και εχει μονο τα απαραιτητα (ολα τα αλλα κατεβαινουν κατα βουληση). Το μονο μειον ειναι οτι δεν εχει ελληνικο πληκτρολογιο, παρολο που εχει ελληνικο μενου.

 

Πως μπορω να περασω ελληνικο πληκτρολογιο?

Link to comment
Share on other sites

Το χω δει σε φίλο , δε το εχω εγω αλλα ειχε ελληνικα, πηγαινε ρυθμισεις γλώσσας μηπως εχει εκεί, η μέσα στο πρόγραμμα ψάξε, αποκλείεται να μην έχει κάτι
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ο φάκελος Lazylist στην κάρτα sd τι αρχεία είναι αυτά που περιέχει; είναι τίποτα χρήσιμο ή κρατάει ''σκουπίδια'' τα οποία μπορούμε να σβήσουμε;

 

ευχαριστώ

 

τα παντα μπορεις να σβησεις απο την SD καρτα. οτι χρειαζεται το λειτουργικο τα δημιουργει οταν του κανεις φορματ

 

Lazylist is a generic folder created and used by multiple apps to store cached image files. Open the filder and view the files as images and you'll see images from apps you've used. This is used to help speed up the loading of the market, apps, etc. There's no harm in deleting the folder, but it will come back. It would be wise to delete it since it can take up quite a bit of useless storage space.

 

http://androidforums.com/samsung-moment/205418-lazy-list.html

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να αγορασω το τηλ ειδικα τωρα που επεσε η τιμη του αλλα με αυτα που γραφεται εχω τρομαξει

αλλαγη πλακετας

απωλεια σηματο 2g

δεν αναγνωριζει καρτες μνημης

τελικα τι ισχυει? αν το παρω θα εχω προβληματα?

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να αγορασω το τηλ ειδικα τωρα που επεσε η τιμη του αλλα με αυτα που γραφεται εχω τρομαξει

αλλαγη πλακετας

απωλεια σηματο 2g

δεν αναγνωριζει καρτες μνημης

τελικα τι ισχυει? αν το παρω θα εχω προβληματα?

 

Σε όλα τα προϊόντα υπάρχουν ελλατωματικές παρτίδες...

Εγώ δεν έχω κανένα απολύτως κανένα πρόβλημα εκτός από τι θέμα της κάρτα μνήμης που αυτό είναι πρόβλημα της κάρτας και όχι του τηλεφώνου.Έτσι αγόρασα μία άλλη και είναι κομπλέ το κινητάκι....;)

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα προϊόντα υπάρχουν ελλατωματικές παρτίδες...

Εγώ δεν έχω κανένα απολύτως κανένα πρόβλημα εκτός από τι θέμα της κάρτα μνήμης που αυτό είναι πρόβλημα της κάρτας και όχι του τηλεφώνου.Έτσι αγόρασα μία άλλη και είναι κομπλέ το κινητάκι....;)

Ακριβώς τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση δεν αντιμετωπιζω προβλημα με sd kingston 8gb class 4.....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα προϊόντα υπάρχουν ελλατωματικές παρτίδες...

Εγώ δεν έχω κανένα απολύτως κανένα πρόβλημα εκτός από τι θέμα της κάρτα μνήμης που αυτό είναι πρόβλημα της κάρτας και όχι του τηλεφώνου.Έτσι αγόρασα μία άλλη και είναι κομπλέ το κινητάκι....;)

 

ευχαριστω για την απαντηση

το θεμα ειναι κατα ποσο η lg και γενικοτερα ολες οι εταιρειες αντιλαμβανονται το προβλημα και φροντιζουν εστω η επομενη παρτιδα να ειναι οκ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...