Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγώ πάλι το προσπαθώ αρκετή ώρα. βάζω 729 αλλά ξανάγυρίζει μόνο του στο 600. είναι root το κινητό και όταν βάζω πάνω από 600 γυρνάει μόνο του στα 600
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι 800 το παω και αυτο για κανενα παιχνιδακι. Ειναι σταθερο παντως οση ωρα το εχω στα 800. Μετα 600 για ολες τις υπολοιπες χρησεις και εχω φτιαξει profile στο setCPU να τη ριχνει στα 245 οταν σβηνει η οθονη για να κραταει η μπαταρια πιο πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι 800 το παω και αυτο για κανενα παιχνιδακι. Ειναι σταθερο παντως οση ωρα το εχω στα 800. Μετα 600 για ολες τις υπολοιπες χρησεις και εχω φτιαξει profile στο setCPU να τη ριχνει στα 245 οταν σβηνει η οθονη για να κραταει η μπαταρια πιο πολυ.

 

ετσι και αλλιως τη ριχνει στα 245 χωρις setcpu...βαλτη στα 122 αν γινεται....στα 800 κολλαει αμα το εχεις παραλληλα σε παιχνιδι και στη φορτιση

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το LG p500(optimus one android 2.2) και δεν μπορω να συνδεθω επιτυχως οταν δημιουργω μια PPTP VPN connection. Το κινητο εχει καποιο προβλημα σ' αυτον τον τομεα(ολα τα optimus one). Γνωριζει κανεις τι πρεπει να κανω ετσι ωστε να δημιουργηθει επιτυχως η συνδεση; Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων παιδια.
Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΗ (Transcend, Class 6, 8GB) η κάρτα λέτε να είναι ΟΚ για το κινητό;

Την έχει δοκιμάσει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΗ (Transcend, Class 6, 8GB) η κάρτα λέτε να είναι ΟΚ για το κινητό;

Την έχει δοκιμάσει κάποιος;

 

Έχω πάρει την ίδια αλλα με 4GB και δεν έχω κανένα προβλημα...

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος πήρε το P500.

Το widget που έχει απο το εργοστάσιο για την ώρα και τον καιρό θέλει gps και του παιδιού δεν εμφανίζει τίποτα, ούτε την ώρα ούτε θερμοκρασία και όταν πάμε να ενεργοποιήσουμε το gps γράφει οτι περασε το χρονικό όριο και απέτυχε κλπ.

Έχει πρόβλημα το gps;

 

Το σκέφτομαι πολύ να το αγοράσω, θα είναι το πρώτο smartphone και το μόνο που έχω χρησιμοποιήσει είναι το x10 mini. Μπορείτε να μου πείτε αρνητικά και θετικά;

Θα το πεθαίνω στη χρήση, τραγούδια, πλοήγηση κλπ

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο σκέφτομαι: Από x10 mini να πάω στο optimus. Ο κύριος και βασικός λόγος είναι η χαμηλή ανάλυση της οθόνης του mini. Πολλές εφαρμογές στο market δεν μπορώ να τις εγκαταστήσω εξ' αιτίας αυτού.

Εσείς έχετε τέτοια προβλήματα συμβατότητας εφαρμογών στο market;

Γενικά αξίζει να πάω από το mini στο optimus; (Βέβαια ρωτάω στα μέρη του optimus....)

Edited by geokaza
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πως δουλεύει αυτό το overclock widget? εμένα δεν ανεβαίνει πάνω από 600

 

Πρεπει να περασεις custom recovery και μετα να φορτωσεις το kernel απο xda για oc.λιγο δυσκολο για πρωτη φορα να το καταφερεις βεβαια...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το LG p500(optimus one android 2.2) και δεν μπορω να συνδεθω επιτυχως οταν δημιουργω μια PPTP VPN connection. Το κινητο εχει καποιο προβλημα σ' αυτον τον τομεα(ολα τα optimus one). Γνωριζει κανεις τι πρεπει να κανω ετσι ωστε να δημιουργηθει επιτυχως η συνδεση; Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων παιδια.

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ. Δεν μου συνδέεται με τίποτα σε VPN connection. Γνωρίζει κάποιος την απάντηση?

Edited by plateia
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!! πουλάω το optimus ΟΝΕ το δικό μου με όλα τα παρελκόμενα του το έχω κάνει τέλειος μαμά ούτε root δεν έχει αλλά οποίος θέλει του το κάνω και root και custom recovery Ι τιμή είναι 150 ευρό και το πήρα το 7 Δεκέμβριου απλός δεν έχω αποδείξει αγοράς και το κουτί μου τα έχω πετάξει αυτά!! οποίος ενδιαφέρετε ας μου στείλει πμ.
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.θέλω συνδέοντας το κινητό με ακουστικά 3.5αρια, να μπορώ να κάνω κλήσεις και να κάνει χρήση του εσωτερικού μικροφώνου της συσκευής. Διάβασα σε Forums ότι δουλεύει by default έτσι και επίσης μίλησα με την υποστήριξη της LG και μου είπαν το ίδιο ακριβώς. Όμως εμένα η συσκευή μου δέν το κάνει. Τί μπορέι να φταίει? Ρωτάω γιατί πιά το handsfree που δίνει η συσκευασία δέν δουλεύει καθόλου καλά και δέν με ακούν καθόλου σχεδόν.
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος πήρε το P500.

Το widget που έχει απο το εργοστάσιο για την ώρα και τον καιρό θέλει gps και του παιδιού δεν εμφανίζει τίποτα, ούτε την ώρα ούτε θερμοκρασία και όταν πάμε να ενεργοποιήσουμε το gps γράφει οτι περασε το χρονικό όριο και απέτυχε κλπ.

Έχει πρόβλημα το gps;

 

Το σκέφτομαι πολύ να το αγοράσω, θα είναι το πρώτο smartphone και το μόνο που έχω χρησιμοποιήσει είναι το x10 mini. Μπορείτε να μου πείτε αρνητικά και θετικά;

Θα το πεθαίνω στη χρήση, τραγούδια, πλοήγηση κλπ

 

:)

 

Για να δουλεψει πρεπει να εισαι συνδεδεμενος με το ιντερνετ εστω και για λιγο(ειτε ασυρματα - ειται απο το δικτυο του παροχου) και αμεσως σε βρισκει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Μολις πηρα σημερα το εν λογου κινητο. Θα ηθελα να μου πειτε μιας και ειναι το πρωτο android κινητο μου, τι πρεπει να κανω ωστε να κανω καλυτερη την λειτουργια του δηλαδη τις επιδοσεις του και το λογισμικο του... :) Kατι διαβασα για rooted και custom recovery kai setCPU αλλα δεν καταλαβαινω τπτ... Edited by Andreas_thess
Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες φιλε, παιξε με το κινητο καμια βδομαδα να καταλαβεις πως λειτουργει. μοναδικη συμβουλη προς το παρων ειναι να χεις κλειστο το data γιατι καταναλωνει τριπλασια μπαταρια απο οταν ειναι ανοιχτο συνεχεια...
Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες φιλε, παιξε με το κινητο καμια βδομαδα να καταλαβεις πως λειτουργει. μοναδικη συμβουλη προς το παρων ειναι να χεις κλειστο το data γιατι καταναλωνει τριπλασια μπαταρια απο οταν ειναι ανοιχτο συνεχεια...

 

To data? Πως το κλεινω? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Στη μπαρα ειδοποιησεων το δευτερο απο δεξια, ανοιξε και το manual, να διαβασεις τι παιζει, διαφορετικη φιλοσοφια απο τα symbian
Link to comment
Share on other sites

παιδια κανενα λινκ για να κατεβάσω το navigon έχει κανείς????
Για να μη χάνετε το σταθμό σας ..... Metro Rest plus
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σε περίπτωση που θέλω να διορθώσω το touch bug βάζοντας άλλο kernel κλπ. χάνω την εγγύησή μου;

 

ναι .....,.....

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Ενημερωσε με αν μπορεις οταν παραλαβεις τους χαρτες, κυριως για το αν λειτουργουν σωστα. Μαλλον θα κανω κι εγω το ιδιο.

 

Παρέλαβα τελικά τους χάρτες σήμερα από το Πλαίσιο το οποίο όπως φαίνεται με (μας) δουλεύει κανονικά . Λοιπόν οι χάρτες που μου έδωσαν ήταν Sygic mobile maps. Μου έδωσαν ένα κουτάκι το οποίο κάπου θα τους είχε ξεμείνει , γιατί η συσκευασία ήταν ανοιγμένη και πολύ ταλαιπωρημένη. Η συσκευασία περιείχε μια MicroSD 2GB και μου είπαν ότι μέσα στην SD είναι οι χάρτες! Λοιπόν από την συσκευασία και μόνο κατάλαβα ότι κάτι δεν πήγαινε καλά. Όταν επέστρεψα σπίτι και έκανα την εγκατάσταση είδα ότι μου δώσανε ένα πρόγραμμα χαρτών του 2009 και επίσης ελαττωματικό , διότι στην πλοήγηση δεν δουλεύουν οι φωνητικές οδηγίες.

Απλά θα τους ξαναπάρω τηλέφωνο, θα ξανάπαω από το κατάστημα και η κωμωδία συνεχίζεται……

Link to comment
Share on other sites

Λετε να περασω λοιπoν το kernel; Θελω να κανω και ο/c αλλα το σκεφτομαι. Σε περιπτωση που δεν ξεκιναει παει το κινητο...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...