Jump to content

[Επίσημο] HTC HD7


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 778
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Παιδιά εμείς τελικά που έχουμε HTC HD 7 θα το πάρουμε το update σε 7.8 ?

 

Όπως ειπώθηκε ήδη... ναι, αλλά (δυστυχώς) μέχρι εκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Προσπάθησε κανείς να κάνει αναβάθμιση εγώ που προσπάθησα μου βγάζει συνέχεια σφάλμα Edited by sider
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. 'Έχω ένα πολύ περίεργο πρόβλημα.

Προσπάθησα να ανοίξω μετά από πάρα πολύ καιρό το HD7. Δεν άνοιγε λόγο άδειας μπαταρίας και αφού το άφησα στο φορτιστή λίγο, προσπάθησα να το ξανανοίξω.

Μπήκε κανονικά, αλλά με το πού το συνδέω στο φορτιστή, ή με usb στον υπολογιστή, μετά από 2 δευτερόλεπτα κάνει reboot και κολλάει σε bootloop στην άσπρη οθόνη.

Έκανα hard reset πατώντας τα volume buttons και το power, αλλά τίποτα...

 

Τώρα το έχω συνδέσει στον υπολογιστή, και μετά από καμιά 10ρια reboot σταμάτησε να κάνει την δόνηση της επανεκκίνησης. Το κάνει μόνο ανά 5 λεπτά.

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα τη συμβαίνει;

Η ειρωνία είναι οτι το άνοιξα για να το δώσω σε μια φίλη που το δικό της έκανε "βουτιά"... :(

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σιγουρέψου ότι υπάρχει σωστή επαφή ανάμεσα στα pin της συσκευής και της μπαταρίας. Ενδεχομένως (λόγω της απραξίας) να χρειάζεσαι και άλλη μπαταρία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είναι η μπαταρία. Το άφησα χθες μερικές ώρες και φόρτισε μέχρι το 50%. Δοκίμασα να το συνδέσω στο PC και δεν έκανε πια restart και φόρτιζε κανονικά.

Αλλά με το που πάω να το χρησιμοποιείσω, σε άσχετες στιγμές (π.χ απλά scoll στην homescreen) κάνει restart και bootloop, και χωρίς να είναι πια στο ρεύμα.

 

Το πρόβλημα είναι ότι επειδή του είχα περάσει μια custom rom, για να το πάω για service θα πρέπει να περάσω την αρχική, και φοβάμαι μην κάνει reboot κατα τη διάρκεια του flash, και μου μείνει...

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω δει παρόμοιες περιπτώσεις σε διάφορες συσκευές. Από αυτά που μου λες δεν προκύπτει κάπου ότι αποκλείεται να φταίει η μπαταρία. Σιγουρέψου ότι πατάει καλά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε κανείς να κάνει αναβάθμιση εγώ που προσπάθησα μου βγάζει συνέχεια σφάλμα

 

αμέσως μόλις βγήκαν τις έβαλα...έχεις μπαταρία 50% και πάνω και τροφοδοτείται?? μήπως κάποιο σφάλμα σε ασύρματο δίκτυο? καλό είναι να τις κάνεις τις αναβαθμίσεις ενσύρματα, απο το zune, κι όχι ασύρματα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.

 

Περιγράφεται σε αυτό το πόστ στο θρεντ με την goldcard και το usb y cable.

 

Αν είναι οφτοπικ το ποστ μου στο πρωτο θρεντ, ας το μεταφερουν μονο εδω.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ενας φιλος γυρισε απο αγγλια και εφερε μαζι του ενα HD7,

το κινητο ηταν κλειδωμενο στον αγγλικο παροχο O2, αλλα ξεκλειδωθηκε.

Δυστυχως δεν μπορει να επιλεξει γλωσσα ελληνικα, εχει αγγλικα, γερμανικα και ισπανικα αν θυμαμαι καλα.

Και στα μηνυματα με ελληνικους χαρακτηρες υποστηριζει 70 χαρακτηρες πριν παει στο 2ο μηνυμα.

Τελος φοραει την 8773 εκδοση.

Πως μπορουμε να λυσουμε αυτα τα 2 θεματακια?

Να περαστει ελληνικο μενου δλδ και να εχουμε 140 ή 160 χαρακτηρες στα μηνυματα

Τελος η ερωτηση προς τον colossus_r ή οποιον αλλο ξερει φυσικα, μπορουμε να περασουμε στο δικο μας την 7.8 που εβαλες στον τιτανα σου?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν κατεχω και πολλα,

λιγη βοηθεια θα ηταν ευπροσδεκτη.

Για αρχη θα παρουμε την αναβαθμιση 7.8 οποτε αξιζει να τη βαλω εγω απο τωρα?

Και εφοσον παω να κανω την αναβαθμιση οπως γραφουν στο xda φορουμ τα 4 βηματακια που λεει μπορεις να μου τα εξηγησεις λιγο γιατι δεν....:blink:

(Αγγλικα ξερω αλλα αυτα που γραφει δε νιωθω καν τι ειναι, χαθηκε ο κοσμος να τρεξεις εκει ενα .exe αρχειο?)

Link to comment
Share on other sites

Το αν αξίζει ή όχι έχει και καλά αλλά και ρίσκο.

Το + είναι ότι είναι ξεκλείδωτο,και με ένα προγραματάκι και αλλαγή κάποια στοιχεία στην registry μπορείς να βάζεις εφαρμογές της νόκια π.χ. το navi τους και όλα τα καλούδια της νόκια και είναι πολύ περισσότερα από της HTC.

Δηλαδή το zune θα το βλέπει σαν νοκια ή τι άλλο θα διαλέξεις στο μηχάνημά σου.

Τα - είναι ότι μπορεί να κρασάρει το μηχάνημά σου.Δηλαδή σε μένα με μια ρομ 8779 έκανε το κινητό μου από μόνο του 2 φορές hard reset και όταν το χρειάστηκα.....Σβήστηκαν τα πάντα.

Με αυτήν την 7.8

έκανε από μόνο του επανεκίνηση,αλλά χωρίς να πειραχτεί τίποτε άλλο.

Για αυτό που λέει στο xda εννοεί ότι αν έχεις mango έκδοση,πριν το φλασάρεις θα πρέπει να περάσεις πρώτα μια έκδοση παλιότερη πριν την mango.Για το πως δες εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316887

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=312806

Οι εικόνες είναι από το HD7 μου αλλά και με γερμανικό market.Που για να αλλαχτεί θέλει κάμποση δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα φιλε μου πανω κατω αρκετα πλεον.

Ειχα δει αυτους τους οδηγους αλλα πολυυυυ δουλεια..

ΜΙα τελευταια ερωτηση, υπαρχει τροπος να ξαναπερασω μια rom, official ωστε να λειτουργουν ολα καλα?

Την ιδια δλδ που εχω, που ειναι και η τελευταια απλα για να εχω πληρη υποστηριξη ελληνικων.

Δε μου χρειαζεται να ειναι ξεκλειδωτο, κυριως να μπορω να στειλω μηνυματα με 140 ή 160 χαρακτηρες

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου για το ενδιαφερον και τις απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δυστυχως στο κινητο μου σταματησε να δουλευει το Power button.

Χθες βραδυ μια χαρα, το εβαλα για φορτιση και το πρωι που σηκωθηκα (το αφησα στη μπριζα ολο το βραδυ) απλα δεν λειτουργει.

Το βραδυ κατα τη φορτιση αναβοσβησε η οθονη καποιες φορες χωρις να το πειραζω (απλα εβλεπα φως στο δωματιο) αλλα δεν εδοσα καμια σημασια.

Το κινητο δουλευει μια χαρα, δεχθηκα και μηνυμα κατα τις 4 το πρωι και το ξυπνητιρι δουλεψε κανονικα.

Ολα δουλευουν αψογα αλλα οχι το power button oxi, για να κανω Unlock παταω το κουμπι να ανοιξει η καμερα.

Καποια ιδεα?

Επικοινωνησα με την HTC στην αγγλια, μιας και το κινητο ειναι αγγλικο και μου ζητησαν να το στειλω μιας και ειναι μεσα στην εγγυηση.

Ξεχασα να αναφερω πως το reset δε βοηθησε

Link to comment
Share on other sites

Το κουμπακι ξαναδουλεψε με τοπου επεσε η μπαταρια κατω απο 10%

μαλλον εχει θεμα η μπαταρια και επιρρεαζει διαφορα, αλλα η ατιμη θα ελεγα οτι ειναι γυρο στο 55-65% της αρχικης αντοχης.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

Εχω ενα HTC HD7 και εχει ενα προβλημα με τα χρωματα της οθονης.

Μου βγαζη της φωτογραφιες μοβ...Ξερει κανεις αν εχει καπιες ρυθμησης οθονης το κινητο?

Ευχαρηστω..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
παιδιά έχω το htc hd 7 στην τελευταία έκδοση δεν ειναι ξεκλείδωτο και δεν μου εμφανίζει τους φακέλους στης φωτογραφίες τη να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλησπερα σας, ανοιγω θεμα για να σας ρωτησω, θελω να επαναφερω το κινητο σε αλλη os version, πως θα το κανω αυτο? βασικα πρεπει να μεταφερθει στην

ROM 5.12.401.01

Model HTC HD7 T9292

OS 7.10.8107.79

Firmware 2250.21.51201.401

Radio Software 5.71.09.02a_22.51.50.21

Bootloader (SPL) 5.12.2250.0

 

ξερει καποιος που θα βρω αυτη την εκδοση?

Edited by varateme
προσθηκη στοιχειων
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας, ανοιγω θεμα για να σας ρωτησω, θελω να επαναφερω το κινητο σε αλλη os version, πως θα το κανω αυτο? βασικα πρεπει να μεταφερθει στην

ROM 5.12.401.01

Model HTC HD7 T9292

OS 7.10.8107.79

Firmware 2250.21.51201.401

Radio Software 5.71.09.02a_22.51.50.21

Bootloader (SPL) 5.12.2250.0

 

ξερει καποιος που θα βρω αυτη την εκδοση?

 

Για ποιο λογο θες να πας εκει ?

Αν θες να βαλεις custom rom πρπει να πας ακομη πιο πισω ...

Ριξε μια ματια στο μπλογκ μου εχω οδηγιες για downgrade !!!

http://colossusr.blogspot.gr/2012/09/htc-usb-y-goldcard-1st-2nd-gen.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας έχω ένα HD7 και έχει custom ρομ.. Αυτή τη στιγμή έχει RSPL 3.1 . Επιθυμώ να επιστρέψω στην επίσημη rom μπορεί κάποιος να μου δώσει link γιατί του xda έχουν πέσει Λόγω rapidshare. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω το htc hd 7 στην τελευταία έκδοση δεν ειναι ξεκλείδωτο και δεν μου εμφανίζει τους φακέλους στης φωτογραφίες τη να φταίει?

 

Εμενα παλι εχει μουλαρωσει και δεν ανοιγει στις ρυθμισεις το wallpaper.

Εχω παρατηρησει παντως οτι αυξηθηκε η αντοχη της μπαταριας στο δικο μου με την τελευταια αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...