Jump to content

[Επίσημο] HTC HD7


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα σου πω για το θέμα της ταχύτητας ότι είναι απλά άπαιχτα το τηλέφωνο πάει σφαίρα,έχω να πιάσω πολύ καιρό 6.5 αλλά νομίζω ότι καμία σχέση ,πάντως σε σχεση με android ειδικά με galaxy s η μέρα με την νύχτα,ακόμα και με hd desire hd το hd7 θεωρώ γρηγορότερο και σταθερότερο..
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 778
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Το λειτουργικό είναι εν γένει γρηγορότερο και με μακράν καλύτερη απόκριση από το Android. Εντούτοις είναι και αρκετά φτωχό και περιορισμένο. Περιμένουμε να δούμε πως θα πάει και όταν συμπεριληφθούν και άλλα πράγματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως είναι ακόμη η αρχη, απλά απο όσο βλέπω έχουν πέσει λίγο οι τιμές ειδικά στο expancys ακόμη και το htc hd 7 δεν ξεπερνάει τα 500€.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι όντως είναι ακόμη η αρχη, απλά απο όσο βλέπω έχουν πέσει λίγο οι τιμές ειδικά στο expancys ακόμη και το htc hd 7 δεν ξεπερνάει τα 500€.

 

Λογικό είναι αν δεν υπάρχει ζήτηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα δεν έχω καταλάβει καμμιά διαφορά η αναβάθμιση έγινε πολύ ομαλά και γρήγορα και όπως έλεγε ειναι αναβάθμιση για να προετοιμάσει το έδαφος για τις επόμενες αναβαθμίσεις...ο Θεός και η ψυχή τους να δούμε..
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παράξενο δεν είναι όμως; Να δίνει update για να προετοιμάσει το πεδίο για επερχόμενο update! Πόσο μάλλον εν έτη 2011! Ίδωμεν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έκανα και γω την........ "αναβάθμιση". Kαμία ουσιαστική διαφορά αφού, όπως προαναφέρθηκε, πρόκειτε για "κόκκινο χαλί" που στρώθηκε για να περάσουν οι επόμενες αναβαθμίσεις.:p

Αναμένουμε στο ακουστικό.....:rolleyes:

ΘΡΥΛΕ ΘΕΕ ΜΟΥ, ΑΠΟΕΛ ΜΟΥ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έκανα και γω την........ "αναβάθμιση". Kαμία ουσιαστική διαφορά αφού, όπως προαναφέρθηκε, πρόκειτε για "κόκκινο χαλί" που στρώθηκε για να περάσουν οι επόμενες αναβαθμίσεις.:p

Αναμένουμε στο ακουστικό.....:rolleyes:

Απο που κανετε τιν αναβαθμιση παιδια? Πως την κανατε? Πειτε και σε εμας για να την κανουμε και εμεις!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απο που κανετε τιν αναβαθμιση παιδια? Πως την κανατε? Πειτε και σε εμας για να την κανουμε και εμεις!!

 

Έχεις κάνει σύνδεση/συγχρονισμό με το Zune;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει σύνδεση/συγχρονισμό με το Zune;
Καλημερα χρονια πολλα και καλη σαρακοστη. Ναι φυσικα εχω κανει συνδεση και συγχρωνισμο με το zune! OK την εκανα και εγω την αναβαθμιση μεσα απο το zune. Edited by skomat
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε πιο πίσω. Έχεις ξεκλειδώσει τη συσκευή σου;

 

Είδα κάποια site που ξεκλειδώνουν την imei επί πληρωμή. Τι όφελος έχω απο αυτό?

Επίσης για λογαρισμό Live έχω βαλει ελληνικό στην αρχή και κατοπιν Live με email απο Αμερική. Δεν βλέπω τίποτα σε Marketplace (not support to your region/country)

Θα έπρεπε να έχω βαλει το live απο Αμερική πρώτα?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είδα κάποια site που ξεκλειδώνουν την imei επί πληρωμή. Τι όφελος έχω απο αυτό?

 

Το ΙΜΕΙ δεν έχει κάτι για να ξεκλειδώσει. Μήπως ζητάνε το ΙΜΕΙ για να κάνουν sim unlock τη συσκευή; Φυσικά εσύ δεν χρειάζεσαι κάτι τέτοιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είδα κάποια site που ξεκλειδώνουν την imei επί πληρωμή. Τι όφελος έχω απο αυτό?

Επίσης για λογαρισμό Live έχω βαλει ελληνικό στην αρχή και κατοπιν Live με email απο Αμερική. Δεν βλέπω τίποτα σε Marketplace (not support to your region/country)

Θα έπρεπε να έχω βαλει το live απο Αμερική πρώτα?

Δεν χρειάζεται να ξεκλειδώσεις τίποτα με το imei,ξεκλείδωμα λέμε για να μπορείς να περάσεις ελληνικό πληκτρολόγιο και καποιες άλλες εφαρμογές αν διαβάσεις απο την 20 σελίδα και μετά θα το βρεις,πρέπει να φτιάξεις πρωτα το λογαριασμό σου με αμερικάνικο hotmail και μετά να στήσεις το τηλέφωνο για να έχεις πρόσβαση στο market place,εδώ http://www.wpcentral.com/wp7-missing-features-around-world θα βρεις τι υποστηρίζει η κάθε χώρα και ανάλογα διαλέγεις αν θα έχεις αμερικάνικο hotmail ή ιταλικό ή ισπανικό ή οτι θέλεις εσύ..αναγκαστικά κάνε επαναφορά στις εργοαστασιακές ρυθμίσεις και ξαναστήσε το τηλέφωνο δεν θα σου πάρει ώρα μια και από ότι εχω καταλάβει δεν έχεις περάσει τίποτα στο τηλέφωνο..μετά την 20 σελίδα τα γράφουμε όλα όπως πως μπορείς να αγοράσεις και εφαρμογές ..καλό διάβασμα και καλή συνέχεια..
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

πρέπει να φτιάξεις πρωτα το λογαριασμό σου με αμερικάνικο hotmail για να έχεις πρόσβαση στο market place,

εδώ θα βρεις τι υποστηρίζει η κάθε χώρα και ανάλογα διαλέγεις αν θα έχεις αμερικάνικο hotmail ή ιταλικό ή ισπανικό ή οτι θέλεις εσύ.

 

 

 

 

Τι πράματα είναι αυτά βρε παιδιά ? Κακώς , πολύ κακώς , τους δώσατε τα ευρώ σας και κάνετε ιστορία ολόκληρη για να λειτουργήσουν οι αρπακολίστικες συσκευές που έβγαλαν οι Αμερικανοί , κρίμα .

Link to comment
Share on other sites

Τι πράματα είναι αυτά βρε παιδιά ? Κακώς , πολύ κακώς , τους δώσατε τα ευρώ σας και κάνετε ιστορία ολόκληρη για να λειτουργήσουν οι αρπακολίστικες συσκευές που έβγαλαν οι Αμερικανοί , κρίμα .

ένα email φτιάχνεις φίλε μου και τελειώσες δεν χάθηκε ο κόσμος..

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι πράματα είναι αυτά βρε παιδιά ? Κακώς , πολύ κακώς , τους δώσατε τα ευρώ σας και κάνετε ιστορία ολόκληρη για να λειτουργήσουν οι αρπακολίστικες συσκευές που έβγαλαν οι Αμερικανοί , κρίμα .

 

Το θέμα είναι όμως να δούμε τι θα κάνουμε τώρα που τα έχουν δώσει...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Mετά τo update(OS version 7.0.7008.0) μπορούμε να ξεκλειδώσουμε κανονικά τη συσκευή(Chevron)? Κάπου έχω διαβάσει ότι μετά το update δεν μπορεις... Γνωρίζει κανείς κάτι περισσότερο?
ΘΡΥΛΕ ΘΕΕ ΜΟΥ, ΑΠΟΕΛ ΜΟΥ
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να ξεκλειδώσεις τίποτα με το imei,ξεκλείδωμα λέμε για να μπορείς να περάσεις ελληνικό πληκτρολόγιο και καποιες άλλες εφαρμογές αν διαβάσεις απο την 20 σελίδα και μετά θα το βρεις,πρέπει να φτιάξεις πρωτα το λογαριασμό σου με αμερικάνικο hotmail και μετά να στήσεις το τηλέφωνο για να έχεις πρόσβαση στο market place,εδώ http://www.wpcentral.com/wp7-missing-features-around-world θα βρεις τι υποστηρίζει η κάθε χώρα και ανάλογα διαλέγεις αν θα έχεις αμερικάνικο hotmail ή ιταλικό ή ισπανικό ή οτι θέλεις εσύ..αναγκαστικά κάνε επαναφορά στις εργοαστασιακές ρυθμίσεις και ξαναστήσε το τηλέφωνο δεν θα σου πάρει ώρα μια και από ότι εχω καταλάβει δεν έχεις περάσει τίποτα στο τηλέφωνο..μετά την 20 σελίδα τα γράφουμε όλα όπως πως μπορείς να αγοράσεις και εφαρμογές ..καλό διάβασμα και καλή συνέχεια..

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ . Ολα ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Η Microsoft καθυστερεί το NoDo update για τα Windows Phone 7

 

Ο Eric Hautala ήταν ξεκάθαρος, η Microsoft θα καθυστερήσει το NoDo update για τα Windows Phone 7 γιατί οι μηχανικοί θέλουν να βεβαιωθούν ότι δεν θα προκύψουν προβλήματα παρόμοια με αυτά της Samsung.

 

But I believe it’s important that we learn all we can from the February update. So I’ve decided to take some extra time to ensure the update process meets our standards, your standards, and the standards of our partners. As a result, our plan is to start delivering the copy-and-paste update in the latter half of March.

 

Θα πρέπει να περιμένουμε μέχρι το τέλος Μαρτίου 2011 ή κάπου προς αυτή την ημερομηνία για να κατεβάσουμε το NoDo στα κινητά και να αποκτήσουμε copy&paste, καλύτερο Marketplace και τα άλλα καλούδια που ετοιμάζει η Microsoft. Ο Hautala διαβεβαιώνει ότι τα υπόλοιπα update θα παραδοθούν στην ώρα τους και δεν πρόκειται να επηρεαστούν από την καθυστέρηση του NoDo, απλά η Microsoft θέλει να σιγουρευτεί ότι δεν πρόκειται να αντιμετωπίσει τα ίδια προβλήματα ξανά. Υπομονή 2-3 εβδομάδες για να μάθουμε να κάνουμε copy&paste στα Windows Phone 7 και να δούμε το NoDo σε δράση… χωρίς προβλήματα για τα Samsung smartphones.

 

A ρε Μicro$oft ξύλο που σου χρειάζεται......:mad::hunter::chair::shoot::whip: :kill: :knife::dash:

ΘΡΥΛΕ ΘΕΕ ΜΟΥ, ΑΠΟΕΛ ΜΟΥ
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα το HD7 ερχόμενος πρώτη φορά σε επαφή με τα WP7. Η εντύπωση που μου άφησε η συσκευή ήταν εξαιρετική τόσο όσον αφορά το UI τους όσο και την απόκριση της. Κρίμα που δεν έρχεται με ελληνικό πληκτρολόγιο, μάλιστα παρά τις αμφιβολίες που είχα για την μορφή του η πληκτρολόγηση μαζί του ήταν εξαιρετική ακόμα και όταν κρατούσα την συσκευή με το ένα χέρι! Γενικά και ανεξαρτήτως τι λέγεται για τα WP7, τα βρήκα πολύ όμορφα και το UI τους μου φαίνεται πολύ εύχρηστο σε σχέση με άλλα που έχω δοκιμάσει κατά καιρούς (S^3, Android, iOS), μόλις "μεγαλώσουν λίγο" (updates) θα τους δώσω οπωσδήποτε μια ευκαιρία!

Νομίζω ότι η Nokia έκανε καλά που τα προτίμησε (όσο και αν αυτό ακούγεται ιερόσυλο για ορισμένους)

:)

Edited by Directx

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...