Jump to content

Samsung B2710


tsoukou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας

Απο χτες ειμαι κατοχος του Β2710 και φαινεται ΟΚ ομως ..............

ο ηχος της συνομιλιας μου φαινεται πολυ χαμηλος!!!

παλαιοτερα ειχα το ιδιο θεμα με samsung 880 οπου με ενα κρυφο μενου ανεβαινε η ενταση του ηχου.

 

μηπως υπαρχει κατι ανιστοιχο η τελος παντων καποιος αλλος τροπος να αυξηθει η ενταση του ηχου????

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 120
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σας ευχαριστώ για τις χρήσιμες πληροφορίες! μπορείτε να μου πείτε από το αρχείο rar πού έχει 3 αρχεία μέσα τη διαδικασία ακολουθάμε??

δεν μπορώ να κατεβάσω το πρόγραμμα για το flash!!

Edited by cretaman
Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα τη βοήθεια σας το κινητό το έχει φίλος αλλά του έπεσε από την τσέπη την ώρα που ήταν πάνω στο τρακτέρ και το βούτηξε ο "σπαστήρας" και έσπασε την οθόνη το εξωτερικό πλαστικό αλλά και την οθόνη εντός κατά τα άλλα το κινητό δουλεύει αλλά δεν βλέπεις τίποτα στην οθόνη, κοίταξα ebay για τα ανταλλακτικά αλλά τα βρίσκω ακριβά λόγω έξοδα αποστολής υπάρχει κάποιο μαγαζί εδώ που να τα φτιάχνει οικονομικά?

 

πάντως για να πάθει μόνο αυτά πρέπει να είναι πολύ ανθεκτικό κινητό. ο σπαστήρας διαλύει τα ξύλα μετά από κλάδεμα για όσους δεν γνωρίζουν

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα σε ολους,

 

Εχετε παρατηρησει και εσεις οτι αν εχετε 2 επαφες και ειναι ιδιες αλλα με διαφορετικο ονομα τοτε οταν σας καλεσει το ονομα της επαφης δεν κυλλαει??? Δινω και παραδειγμα για να γινω κατανοητος.

 

π.χ. εχεις 2 επαφες. Τα ονοματα ειναι τυχαια.

1. Γιαννοπουλος Αντωνης

2. Γιαννοπουλος Γρηγορης

και τοτε οποιος και να καλεσει στην οθονη θα γραψει "Παπαδοπουλος..." και δεν θα ξερεις ποιος απ τους 2 θα ειναι διοτι το ονομα δεν θα κυλισει.

 

Το εχει παρατηρησει κανενας αλλος?? και αν ναι τοτε εχει βρει κανενας καμια λυση στο να κυλησει το ονομα?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπέρα, υπάρχει κάποια πληροφόρηση για το αν θα βγει κάποια νέα έκδοση της συσκευής ή παρόμοιας από την samsung;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει κάποια πληροφόρηση για το αν θα βγει κάποια νέα έκδοση της συσκευής ή παρόμοιας από την samsung;

 

Καμία πληροφορία;:(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπερα εχω το Samsung B2710 Xcover και θα ηθελα να μου πειτε αν γνωριζετε πως μπορω να εισαγω την ελληνικη γλωσσα καθως το τηλεφωνο το αγορασα στο εξωτερικο και ενω εχει αγγλικα και τοσες αλλες γλωσσες δεν εχει ελληνικα και θα ηθελα να μαθω την διαδικασια για να κανω την προσθηκη της ελληνικης γλωσσας Edited by isolato1980
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα στην κοινότητα,

 

Ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους, αν το ραδιόφωνο παίζει χωρίς ακουστικά;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην κοινότητα,

 

Ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους, αν το ραδιόφωνο παίζει χωρίς ακουστικά;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά:)

 

Δυστυχώς όχι φίλε μου. Μπορείς να ακούσεις ραδιόφωνο μόνο με το handsfree επειδή κλασσικά το χρησιμοποιεί σαν κεραία.

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να κάνω restore από backup σε nokia (.nbu)?

 

Το είχα κάνει παλιότερα με το Kies αλλά τώρα δεν μου δίνει την επιλογή..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Πως μεταφέρω τις επαφές από το pc studio samsung στο Kies Setup;

 

Έχει την διαδικασία εδώ για το Samsung H1.. Φαντάζομαι πως είναι παρόμοια και στην δικη σου περίπτωση.

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει την διαδικασία εδώ για το Samsung H1.. Φαντάζομαι πως είναι παρόμοια και στην δικη σου περίπτωση.

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δεν βοηθάει.

Η υπόθεση είναι να μεταφέρω τις επαφές χωρίς να γίνουν σαλάτα.

Δηλαδή να μεταφερθεί κάθε επαφή όπως είναι, με συμπληρωμένα όλα τα αντίστοιχα πεδία.

 

Μια βοήθεια για το Samsung B2710.

 

Έχω όλες τις επαφές στο τηλέφωνο και με κατάταξη βάση του επωνύμου.

 

Θέλω όταν γράφω στην αναζήτηση των επαφών για παράδειγμα το < Μ >, να μου παρουσιάζει τα επώνυμα που αρχίζουν από < Μ >.

Και όχι μαζί να παρουσιάζονται τα επώνυμα που αρχίζουν από άλλο γράμμα, αλλά τα ονόματα που τα συνοδεύουν αρχίζουν από < Μ >.

 

Πώς γίνεται;

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια θελω να αγορασω τον εν λογω κινητο του πατερα μου. Το εχω βρει 75€ απο το galaxystore. Ξερουμε αν ειναι αξιοπιστο μαγαζι; Λεει οτι ειναι ευρωπαικης αντιπροσωπειας και οτι ισχυει η εγγυηση στην Ελλαδα... Ισχυει;;

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να αγορασω τον εν λογω κινητο του πατερα μου. Το εχω βρει 75€ απο το galaxystore. Ξερουμε αν ειναι αξιοπιστο μαγαζι; Λεει οτι ειναι ευρωπαικης αντιπροσωπειας και οτι ισχυει η εγγυηση στην Ελλαδα... Ισχυει;;

Ευχαριστω!

 

Αν και δεν γνωρίζω το εν λόγω μαγαζί, το αν ισχύει η εγγύηση στην Ελλάδα είναι σχετικά εύκολο να το μάθεις. Βλέπεις το imei στο κουτί της συσκευής, παίρνεις ένα τηλέφωνο στη Samsung Helllas ή στη Smartec και κάνεις μια ερώτηση αν το καλύπτουν..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Αν αγοράσω το εν λόγω κινητό χωρίς ελληνικό μενού μπορώ να του περάσω ελληνικό μενού;
Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Κατάφερα και βρήκα ένα firmware σαν το δικό μου.

 

Δοκίμασέ αυτό:

 

http://www.mediafire.com/?2pdw7ha1n6yi5ra

 

Έκανα εγγραφή μόνο και μόνο για να πω χίλια ευχαριστώ! Πήρα το κινητό για ένα φίλο για το χωράφι καθώς ο καταστροφέας έκανε το προηγούμενό του κομμάτια. Το αρχικό του firmware ήταν b2710xxji4 b2710xsaji1 χωρίς ελληνικά. Βάζοντας αυτό το firmware με τις εδώ ρυθμίσεις - (παραθέτω μήπως τις χρειαστεί κανείς)

full download τσεκαρισμενο

boot B2710XXJK1 - CSC_B2710OXCJJ4\BOOTFILES

rsrc1 Rsrc_B2710_Open_Europe_Common.rc1

rsrc2 Rsrc2_B2710(Low).rc2

factory FS FactoryFs_B2710_Open_Europe_Common.ffs

CSC CSC_B2710_Open_Europe_Common_OXC.csc

SHP APP ShpApp.app

(τα υπόλοιπα κενά και απείραχτα)

κινητό σε download mode με vol down + 9 + power, μετά σύνδεση με usb, port search, download, αναμονή, επανεκκινήσεις, έτοιμο!!!!

 

Να σαι καλά που κράτησες το link ενεργό για τόσα χρόνια φίλε malestrom :thanks:

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Παιδιά ένας συγγενής θέλει να του αγοράσω το κινητό, ωστόσο το βρήκα μόνο σε aliexpress και χωρίς ελληνικά.

Είδα ένας φίλος ο MILESTORM που ανεβασε ενα firmware.Λειτουργει κανονικα?μπορει αν γινει brick Η κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Παιδιά ένας συγγενής θέλει να του αγοράσω το κινητό, ωστόσο το βρήκα μόνο σε aliexpress και χωρίς ελληνικά.

Είδα ένας φίλος ο MILESTORM που ανεβασε ενα firmware.Λειτουργει κανονικα?μπορει αν γινει brick Η κατι τετοιο?

πήρα το εν λόγω κινητό ξεκλείδωτο από ebay (Αγγλία).

Έκανα ό,τι είπε ο rarapas και δούλεψε.

Δηλαδή κατεβάζεις το αρχείο του malestrom που περιέχει όλα όσα χρειάζεσαι.

Αποσυμπιέζεις τα αρχεία. Τρέχεις το αρχείο MultiLoader_V5.63_E2.0_(QSC62XX)

και βάζεις τις επιλογές που λέει ο rarapas

 

Υ.Γ

Είχα ήδη εγκατεστημένο το samsung kies στην πιο πρόσφατη έκδοση. Δεν το χρησιμοποιείς κάπου, αλλά μπορεί οι drivers που εγκαθιστανται να χρησιμεύουν για την αναγνώριση του κινητού από τον υπολογιστή.

 

Y.Γ2

ευχαριστώ με τη σειρά μου τον malestrom και τον rarapas.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ρε παιδια εχω το συγκεκριμένο κινητό και δεν μπορω να βρω τις ρυθμίσεις που πρέπει να βαλω για το ίντερνετ γνωριζει καποιος?

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τις ρυθμίσεις για wind

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung B2710
  • 1 year later...

Το κινητό, δεν το δούλευα, ένα χρόνο, και τώρα , δεν δουλεύει το ηχείο.

Κοίταξα στην google, πρέπει να χάλασε, από υγρά από την μπαταρία.

Κάποια γνώμη;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...