Jump to content

LG GX300 (Dual Sim)


aris1417
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οικονομικό dual sim με κάμερα 2mp και ραδιόφωνο FM

 

http://www.google.gr/url?source=imgres&ct=img&q=http://www.play247.gr/images/Mobile_Phones/lg_gx300.jpg&sa=X&ei=GwqnTOenLsK7jAe5tZWCDQ&ved=0CAQQ8wc&usg=AFQjCNHs58yekZk6uevU8b63NdgD9gdBww

 

Χαρακτηριστικά

 

Τύπος Κινητού Bar

Τύπος Οθόνης TFT, 65K colors

Ανάλυση και Μέγεθος Οθόνης 176 x 220 pixels, 2.2 inches

Touchscreen Όχι

Φυσικό Πληκτρολόγιο Ναι

Φωτογραφική Μηχανή 2 MP

3G Όχι

Υποστήριξη GSM 850 / 900 / 1800 / 1900

Data Protocols GPRS

Εσωτερική Μνήμη 30 MB

Card Slot Ναι έως 4gb (microSD)

GPS Όχι

Wi-Fi Όχι

Bluetooth Ναι

Δόνηση Ναι

Ανοιχτή Ακρόαση Ναι

Φωνητικές Εντολές Ναι

USB Ναι

SMS Ναι

T9 Ναι

MMS Ναι

Video Κλήση Όχι

Dual Sim Ναι

Δυνατότητα Λήψης Βίντεο Ναι

Αναπαραγωγή βίντεο (φορμάτ) MP4/H.264

Δυνατότητα Ηχογράφησης Ναι

Υποστηριζόμενα φορμάτ ήχου MP3/WAV/eAAC+

Ραδιόφωνο Ναι

Χρώματα Black

Μπαταρία Li-Ion, 1500 mAh

Διαστάσεις 116 x 51 x 12.8 mm

Βάρος (γραμ.) 92

 

Τιμή: από 122€

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

εντυπώσεις κάποιος που το αγόρασε?

 

πόσους πομποδέκτες έχει? δε βρήκα πουθενά στο γκουγκλι

Edited by shadowman1480
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
κανενας ακομα δεν το εχει να τον ρωτησουμε αποριεσ εντυπωσεις?

 

την αλλη εβδομαδα θα το αγορασω και θα σας πω εντυπωσεις...

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Tελικα το αγορασα σημερα δεν κρατηθηκα..:D

 

Μερικες πρωτες εντυπωσεις... απλο και ευκολο μενου δυνατη και καθαρη ποιοτητα ομιλιας, αλλαζει τις sim με το πλαινο κουμπι κατευθειαν.. απο καμερα δεν λεει και πολλα.. το μονο καλο ειναι οτι το φλας που ειναι led δουλευει και σαν φακος...

απο μουσικη η ενταση του ηχου κλησης δεν ειναι και δυνατη πολυ δηλαδη σε δρομο με φασαρια δυσκολο να το ακουσετε αλλα ακομα δεν εχω βαλει καποιο mp3 μηπως υπαρχει διαφορα.. το αλλο που εκανε εντυπωση ειναι οτι με το που εβαλα την καρτα του f2g με το internet χωρις να κανω καμμια ρυθμιση μπηκε κατευθειαν με τον broswer του και μετα κατεβασα το opera mini το οποιο δουλευει μια χαρα... για μπαταρια και καποια αλλα θα τα γραψω στις επομενες μερες.. οτι θελετε με ρωτατε...

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

οποτε μπορεσεις αφου το φορτισεις κανα 2-3 φορες πες μας για την μπαταρια.ποσο κραταει και με τι χρηση
Link to comment
Share on other sites

οποτε μπορεσεις αφου το φορτισεις κανα 2-3 φορες πες μας για την μπαταρια.ποσο κραταει και με τι χρηση

 

σημερα εκανα την πρωτη φορτιση οποτε την αλλη βδομαδα θα σας ποσο κραταει αν και πιστευω πως θα κραταει αρκετα λογω του μεγαλου μεγεθους της...

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Μετα λιγες μερες συμβιωσης με το lg να σας κανω ενα review..

 

Eξωτερικα τα πλαστικα του θυμιζουν πιο φθηνα κινητα, τα πληκτρα του ειναι βολικα και με καλη αισθηση.. παντως οπως το βλεπω αντεχει αρκετα στις πτωσεις πραγμα οπου το εχω διαβασει και στο gsmarena (ηδη μου εχει πεσει 2 φορες αλλα δεν καταλαβε τιποτα).

 

Η καινοτομια του κινητου πιστευω πως ειναι τα 2 φωτακια που ειναι πανω απο το yes και το no οπως θα δειτε και στο παρακατω βιντεο http://www.iwantonly.com/watch/124077/

 

Απο λειτουργιες στον καταλογο τα ονοματα μπορει να φαινονται ολα οσα ειναι και στις 2 καρτες η μπορειτε να επιλεξετε απο ποια καρτα θελετε να τα βλεπετε και στην αναζητηση γινετε το ιδιο και δουλευει καλα η αναζητηση οταν βαζετε 2-3 γραμματα..

 

Επισης τα ονοματα φαινονται με μπλε και κοκκινο για να ξεχωριζετε απο ποια καρτα ειναι οι επαφες.. οταν σας παιρνουν τηλ η παιρνετε εσεις αναβοσβηνει το αναλογο λαμπακι για να δειτε σε πια καρτα σας καλουν η απο ποια παιρνετε.. οι κλησεις που σας εχουν κανει φαινονται παλι με το αναλογο χρωμα το ιδιο ισχυει και για τα μηνυματα που σας ερχονται, επισης οταν γραφετε μηνυματα μπορειτε να αλλαξετε καρτα...

 

Ενα ακομα θετικο ειναι οτι οταν βγαλετε καποια sim οι κλησεις σας δεν χανονται τις κραταει ακομα στην μνημη..

το μενου ειναι πολυ απλο γρηγορο και ευχρηστο, θεματα δεν παιρνει το κινητο (απο οτι φαινεται..)

υπαρχουν συντομευσεις.. επισης υπαρχει ψευτικη κληση που μπορειτε να ρυθμισετε ποτε θα σας παρει και με τι ονομα.. και γενικα εχει αρκετες βολικες επιλογες.. μοιαζει λιγο με τα SE menu

απο καμερα οπως ειπα δεν ειναι κατι αξιολογο... το μονο καλο ειναι οτι το led φλας που εχει χρησιμοποιεται και σαν φακος..

 

Aπο ποιοτητα κλησεων ακουτε καθαρα και δυνατα τους αλλους.. οι αλλοι για να σας ακουν καλα καλο ειναι να μιλατε κοντα στο κινητο(εκτος αν εχετε δυνατη φωνη) γιατι απο οτι εχω καταλαβει δεν σας ακουνε και πολυ δυνατα..

απο το handsfree ακουτε πολυ καλα και δυνατα οταν σας παιρνουν χτυπαει και το κινητο αλλα οχι τοσο δυνατα οσο χωρις το handsfree συνδεδεμενο..

επισης πρεπει να το εχετε κοντα οταν μιλατε για να σας ακουν καλα...

Εχω συνδεσει και bt headset(lg HBM-240) και δουλευει καλα..

 

Απο ηχο κλησης βαλτε καποιο δυνατο mp3 να παιζει για να το ακουτε καλα οταν το θελετε δυνατα τον ηχο κλησης..(δεν ειναι και sonyEricsson)..

Με το ιντερνετ δουλευει πολυ καλα με οπερα κυριως οπως σας εγραψα στο προηγουμενο ποστ και το google maps παιζει καλα αλλα δεν μπορειτε να δειτε βιντεακια στο youtube..

 

Tο ξυπνητηρι χτυπαει ακομα και οταν εχετε κλειστο το κινητο η αθορυβο..

καρτα μνημης εχω βαλει 1gb και βλεπει κανονικα τα αρχεια που ειχα απο πριν...

αυτο που μπορει λιγο να σας φανει μειονεκτημα ειναι οτι η μπαταρια απεικονιζετε με 3 μπαρες μονο και οταν ειναι αδειο καθε 2-3 λεπτα σας λεει οτι εχει αδυναμη μπαταρια... οταν εχετε αδυναμη μπαταρια δεν παιζει το ραδιοφωνο και δεν μπορειτε να ακουσετε δικια σας μουσικη...

δοκιμασα και το bluetooth δουλευει κανονικα βρισκει κινητα, αν θελετε να συνδεσετε bt handsfree να ειναι 2.1 εκδοση γιατι δοκιμασα ενα 2.0 και δεν το εβρισκε επισης μπορειτε να λαβετε και στειλετε επαφες..

 

Eνα ακομη καλο ειναι οτι φορτιστης που εχει ειναι νεου τυπου δηλαδη το καλωδιο του usb πηγαινει στον usb ανταπτορα μπριζας που ειναι πολυς καλης ποιοτητας και μπορειτε ετσι να φορτιζετε οτι κινητο εχει usb καλωδιο..

Απο μπαταρια ειμαι στην 2 φορτιση οπως το βλεπω κραταει 4-5 μερες με περιπου 2 ωρες ομιλια με μερικα μηνυματα αλλα θελω ακομα 1-2 φορτισεις για να σας πω με σιγουρια..

 

Αυτα προς το παρον θα επανελθω για σας πω με την μπαταρια ποσο αντεχει η οτι αλλη απορια εχετε...

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

thanks γενικα και περιμενουμε να μας πεις μια πιο ολοκληρωμενη αποψη για την μπαταρια.2-3 ωρες χρονο ομιλιας τωρα και σου κραταει 4-5 μερες?η καταλαβα λαθος?
Link to comment
Share on other sites

thanks γενικα και περιμενουμε να μας πεις μια πιο ολοκληρωμενη αποψη για την μπαταρια.2-3 ωρες χρονο ομιλιας τωρα και σου κραταει 4-5 μερες?η καταλαβα λαθος?

 

την πρωτη φορτιση την εκανα σαββατο μεσημερι και μιλησα 2:30 ωρες λιγο ιντερνετ εστειλα μερικα μηνυματα και η μπαταρια ηταν αδεια τεταρτη πρωι, το κινητο το αφηνα και το βραδυ ανοικτο οποτε υπολογιζω 4-5 μερες να κραταει αμα κανεις παρομοια χρηση..

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 4 φορτισεις μπορω να πω για την μπαταρια οτι κραταει περιπου 5 μερες με ενα δυωρο ομιλια και μερικα μηνυματα και το βραδυ το εχω κλειστο τωρα αν μιλατε αρκετα παραπανω 3 μερες τις βγαζει ανετα... τωρα ενα ακομη ελαττωμα που βρηκα ειναι οτι οταν η μπαταρια ειναι αδεια σας λεει καθε 5 λεπτα περιπου οτι εχετε αδυναμη μπαταρια και κανει ενα προειδοποιητικο ηχο που χτυπαει ακομα και αν το εχετε αθορυβο..

Και απο θεμα ακτινοβολιας το sar που δινει η lg ειναι 1.54 επειδη εχει 2 δεκτες(δηλαδη 0.77 ο καθε ενας) παντως εχει χαμηλη ακτινοβολια οταν μιλατε, καθως εχω μιλησει κανα 10λεπτο και δεν ζεσταθηκε καθολου το ακουστικο και ουτε ενιωθα να ζεσταινετε το αυτι μου.. σε αντιθεση με το SE c510 που ειχα, εστω και 2 λεπτα να μιλουσα αναβε το αυτι μου...

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το ραδιόφωνο θέλει handsfree για να λειτουργήσει?

Και όταν μιλάς στην μια γραμμή εάν σε πάρουνε στην δεύτερη φαίνεται ότι σε καλεί κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Το ραδιόφωνο θέλει handsfree για να λειτουργήσει?

Και όταν μιλάς στην μια γραμμή εάν σε πάρουνε στην δεύτερη φαίνεται ότι σε καλεί κάποιος?

 

Ναι το ραδιοφωνο θελει handsfree..

Οταν σε παρουν στην δευτερη γραμμη φαινεται κανονικα ποιος σε περνει ακους και ενα ηχο οτι σε καλει αλλος και μπορεις να βαλεις σε αναμονη τον αλλον και να μιλησεις κανονικα και να το ξανα αλλαξεις..

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρηθεί κανένα πρόβλημα όταν μιλάς στην δεύτερη γραμμή (ή κάποιο άλλο πρόβλημα)? Γιατί στο samsung που έχω έχει κάτι τέτοια περίεργα......
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο ακομη, κανονικα αλλαζει τις γραμμες χωρις καποιο προβλημα...

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρηθεί κανένα πρόβλημα όταν μιλάς στην δεύτερη γραμμή (ή κάποιο άλλο πρόβλημα)? Γιατί στο samsung που έχω έχει κάτι τέτοια περίεργα......

 

Δεν περνάς από το νήμα του να μας πεις τι εννοείς, γιατί εμένα δεν μου έχουν πει κάτι τέτοιο.:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αγορα χθες το απογευμα το κινητο και το εβαλα να φορτιζει εδω κ 24 ωρες..οποτε παω να επιχειρησω να το ανοιξω(χωρις να σταματησω τη φορτιση) εχοντας μεσα καρτα σιμ, παταω το πιν μου λεει αποδεκτο κ μετα κλεινει...οταν παω να το ανοιξω χωρις να εχω μεσα σιμ ανοιγει κανονικα αλλα με το που βγαζω το καλωδιο φορτισης μου κλεινει κατευθειαν απο μονο του!!! ΤΙ ΦΤΑΙΕΙΙΙΙΙ?ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω αγοράσει το e2152 της samsung και αντιμετωπίζω κάτι μικρο προβληματάκια. Τα συγκεκριμένα dual sim τα φτιάχνουνε στην Ινδία και δεν είναι τόσο αξιόπιστα.Αυτό έχω καταλάβει...
Link to comment
Share on other sites

Αγορα χθες το απογευμα το κινητο και το εβαλα να φορτιζει εδω κ 24 ωρες..οποτε παω να επιχειρησω να το ανοιξω(χωρις να σταματησω τη φορτιση) εχοντας μεσα καρτα σιμ, παταω το πιν μου λεει αποδεκτο κ μετα κλεινει...οταν παω να το ανοιξω χωρις να εχω μεσα σιμ ανοιγει κανονικα αλλα με το που βγαζω το καλωδιο φορτισης μου κλεινει κατευθειαν απο μονο του!!! ΤΙ ΦΤΑΙΕΙΙΙΙΙ?ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ!

 

Καλο ειναι να το επιστρεψεις απο εκει που το πηρες και να σου δωσουν αλλο δεν χρειαζεται να πανικοβαλεσαι.. μαλλον θα φταιει η μπαταρια.. αλλα αφου ειναι καινουργιο μην ανχωνεσαι..

εγω παντως οσο καιρο το εχω δεν εχει κανενα προβλημα και ας μου εχει πεσει κατω 3-4 φορες..

 

επισης αν μπορειτε μην γραφεται για αλλο κινητο υπαρχει αλλο θεμα για το samsung

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
re paidia exw kapoio provlima me ta eiserxomena sms..3mhnes twra pou to exw mou exei emfanisei kommena misa kamia 10ria sms..m erxetai to sms to anoigei kanonika alla meta apo 2-3 protaseis mou grafei "(apousiazei)" k m kovei olo to upoloipo sms...k otan to diagrapsw mou erxetai epaneillhmena akrivws to idio kommeno sms...exei kaneis allos edw paromoio provlhma???ftaei to logismiko?to ekana k anava8mish pantws k ta idia pali...mhpws ftaei h karta sim pou exw pou mporei na einai palia????an xerei kapoios as me voh8hsei!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

re paidia exw kapoio provlima me ta eiserxomena sms..3mhnes twra pou to exw mou exei emfanisei kommena misa kamia 10ria sms..m erxetai to sms to anoigei kanonika alla meta apo 2-3 protaseis mou grafei "(apousiazei)" k m kovei olo to upoloipo sms...k otan to diagrapsw mou erxetai epaneillhmena akrivws to idio kommeno sms...exei kaneis allos edw paromoio provlhma???ftaei to logismiko?to ekana k anava8mish pantws k ta idia pali...mhpws ftaei h karta sim pou exw pou mporei na einai palia????an xerei kapoios as me voh8hsei!!!!!!!!

 

Μου εχει τυχει και εμενα αυτο βεβαια πιο λιγες φορες αλλα δεν με ενοχλει ιδιαιτερα καθως δεν μου ερχονται και πολλα μηνυματα μαλλον καποιο bug του λογισμικου θα ειναι αν θες στειλε ενα email στην lg να σου πουν αν μπορουν να κανουν κατι..

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θέλω να πάρω το gx300 για απλή χρήση και για να μην κουβαλάω 2 συσκευές....

Αξίζει να το πάρω ή θα έχω προβλήματα?

Με ενδιαφέρει να μην έχει προβλήματα με την μπαταρία και τις 2 κάρτες.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

re paidia exw kapoio provlima me ta eiserxomena sms..3mhnes twra pou to exw mou exei emfanisei kommena misa kamia 10ria sms..m erxetai to sms to anoigei kanonika alla meta apo 2-3 protaseis mou grafei "(apousiazei)" k m kovei olo to upoloipo sms...k otan to diagrapsw mou erxetai epaneillhmena akrivws to idio kommeno sms...exei kaneis allos edw paromoio provlhma???ftaei to logismiko?to ekana k anava8mish pantws k ta idia pali...mhpws ftaei h karta sim pou exw pou mporei na einai palia????an xerei kapoios as me voh8hsei!!!!!!!!

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα ήθελα να σε παρακαλέσω να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες και όχι με greeklish, κάτι το οποίο απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ..

Aν δεν σου κάνει κόπο ξανά γράψε το με Ελληνικούς χαρακτήρες.Για οποιαδήποτε απορία μην διστάσεις να επικοινωνήσεις. :)

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το Gx300 ωραίο κινητό και βολικό με τις 2 sim, αλλά το κινητό κλειδώνει το πληκτρολόγιο μόνο αυτόματα...

Ξέρει κανείς πως γίνεται να το κλειδώνουμε και χειροκίνητα? Περιμένω να κλειδώσει κάθε φορά για να το βάλω στη τσέπη... :p

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Είνι σιγουρο οτι οταν μιλας στην μια SIM και καποιος σε καλει ταυτοχρονα στην δευτερη SIM, οτι η νεα εισερχομενη κληση φαινεται κανονικα στην οθονη του κινητου με επιλογη να την απαντησεις και να βαλεις σε αναμονη την κληση που ηδη εχεις ενεργη;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...