Jump to content

[Modding] Motorola Milestone


xoulis_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί να την δοκιμάσω μέσα στο ΣΚ την νέα Cronos μιας και ήμουν πολύ ευχαριστημένος όταν την είχα, απλά έλεγα να μην ξαναλλάξω μέχρι να δοθεί επίσημα η 2.2 από την Motorola..

 

Εγκατάσταση και πάλι με update.zip φαντάζομαι γίνεται, πάνω από την 2.2.1 GOT .sbf, σωστά?

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 865
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στις froyo ρομς (π.χ. Cronos) δουλεύει η λήψη βίντεο κανονικά;

Επειδή έχω δει στο xda ότι σε διάφορες ρομς κάποιες λειτουργίες δουλεύουν και κάποιες όχι, στις Cronos τι ισχύει;

 

btw: συγχαρητήρια στον δημιουργό τους!

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

@babis200sx ετσι ακριβως.Πανω σε καθαρο 2.2.1 sbf περνας το update της cronos

 

@keras δεν υπαρχει τετοιο θεμα.Αυτο το ειχαμε οταν περναγαμε τη 2.2 πανω στον παλιο kernel.Τωρα με το καινουριο kernel δεν εχει προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Κι εκεί που έλεγα να περιμένω να κυκλοφορήσει η επίσημη ROM πλέον από την Μοτορολα και να μην κάνω πάλι αλλαγές, το τελευταίο διήμερο το τηλέφωνο έχει γίνει λίγο laggy και γενικά το όλο feeling δεν είναι το καλύτερο. Ειδικά σε σχέση με την Cronos ROM που είχα (1.2.1).

Μάλλον εντός ολίγου θα περάσω πάλι .sbf GOT και καπάκι Cronos 1.4

Nα ρωτήσω κάτι παιδιά: Πόση ελεύθερη RAM έχει η Cronos μόλις περάσεις και το Update της?

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατέβασα την Cronos 1.5.0, και θα την περάσω εντός ολίγου.. Χρειάζεται να περάσουμε και τα Kernel Modules Update μετα? Αυτά τι κάνουν στο σύστημα?
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Εγω μονο cyanogen χρησιμοποιω προς το παρων,γιατι μου φαινεται οι υπολοιποι πλην του nadlabak ειναι λιγο τυχαρπαστοι,δεν ξερω,μπορει και κανω λαθος...

Παντως με την τελευταια του η μπαταρια μου κραταει σιγουρα πιο πολυ απο οτι με τη στοκ 2.1,επισης εγω πρωσοπικια δε χρησιμοποιω με τιποτα recovery των got,ολο προβληματα μου εκανα τα διαφορα tweaks τους...

Προς το παρων αυτο το setup δουλευει πιο καλα και γρηγορα για μενα:

Παντα περασμα clean sbf,τελευταια ρομ cm,androidiani recovery(πολυ καλη,χωρις περιττα φρου φρου),zip allign σε ολα,overclock 250-500-1000,conservative governor,kernel tweaks και οτι αλλο τελοσπαντων προσφερει η androidiani...

Επισης,η μπαταρια εχει μεγαλη διαφορα απο οταν:

Εκλεισα τις ειδοποιησεις απο το μαρκετ για τα update,ξετσεκαρα ολες τις εφαρμογες απο την αυτοματη αναβαθμιση στο μαρκετ,σταματησα να αφηνω ανοιχτο συνεχεια το συγχρονισμο,το κανω χειροκινητα οποτε μου ερθει,και κλεινω την ευρεση θεσης μεσω δικτυου.αν κλεισετε και τις θπηρεσιες παρασκηνιου κανει κι σαυτο διαφορα,αλλα οταν θες να μπεις ξανα μαρκετ θελει παλι ενεργοποιηση,οποτε αυτο το εχω οn.

Απο το πρωι το εχω λιωσει (οσοι με εχουν -ιντερνετικά- γνωρισει απο εδω μεσα ξερουν οτι κυριολεκτω) και εχω 50%,σε αλλη περιπτωση θα ειχα 15%...

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω μονο cyanogen χρησιμοποιω προς το παρων,γιατι μου φαινεται οι υπολοιποι πλην του nadlabak ειναι λιγο τυχαρπαστοι,δεν ξερω,μπορει και κανω λαθος...

Παντως με την τελευταια του η μπαταρια μου κραταει σιγουρα πιο πολυ απο οτι με τη στοκ 2.1,επισης εγω πρωσοπικια δε χρησιμοποιω με τιποτα recovery των got,ολο προβληματα μου εκανα τα διαφορα tweaks τους...

Προς το παρων αυτο το setup δουλευει πιο καλα και γρηγορα για μενα:

Παντα περασμα clean sbf,τελευταια ρομ cm,androidiani recovery(πολυ καλη,χωρις περιττα φρου φρου),zip allign σε ολα,overclock 250-500-1000,conservative governor,kernel tweaks και οτι αλλο τελοσπαντων προσφερει η androidiani...

Επισης,η μπαταρια εχει μεγαλη διαφορα απο οταν:

Εκλεισα τις ειδοποιησεις απο το μαρκετ για τα update,ξετσεκαρα ολες τις εφαρμογες απο την αυτοματη αναβαθμιση στο μαρκετ,σταματησα να αφηνω ανοιχτο συνεχεια το συγχρονισμο,το κανω χειροκινητα οποτε μου ερθει,και κλεινω την ευρεση θεσης μεσω δικτυου.αν κλεισετε και τις θπηρεσιες παρασκηνιου κανει κι σαυτο διαφορα,αλλα οταν θες να μπεις ξανα μαρκετ θελει παλι ενεργοποιηση,οποτε αυτο το εχω οn.

Απο το πρωι το εχω λιωσει (οσοι με εχουν -ιντερνετικά- γνωρισει απο εδω μεσα ξερουν οτι κυριολεκτω) και εχω 50%,σε αλλη περιπτωση θα ειχα 15%...

Sent from my Milestone

 

Καλησπέρα!θα ήθελα να σε ρωτήσω αυτη που χρησιμοποιείς είναι η rom που περιγράφεις αναλυτικά πως να την περάσουμε?Ευχαριστώ!

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η νέα CM με ΝΕΟ πυρήνα :-)

http://cyanogenmod4milestone.googlecode.com/files/update-0.04-10.11.15-cm-6.1.0-RC4-Milestone-signed.zip

 

Τo θεμα με την μπαταρία λύθηκε ( battery drain during standby )

http://code.google.com/p/cyanogenmod4milestone/issues/detail?id=23

Sent from my Milestone

 

 

απο το IRC για του λογου το αληθες ...................................................

[21:25] <nadlabak> Skrilax_CZ: today I've had 70% battery after 18.5 hours since unplug...

[21:25] <Skrilax_CZ> yeah my battery was good too today

[21:26] <athurh> me too, 70% 16h good job nadlabak!

......................................................

[23:02] <Rebel1> hi. @nadlabak: where did you get the new kernel ? ;-)

[23:09] <nadlabak> :x

[23:13] <LjL> what does "known issue - lockscreen" mean?

[23:13] <Rebel12> :)

...................................................

Edited by xoulis_
function cdl { cd $1; ls;}
Link to comment
Share on other sites

Εγω μονο cyanogen χρησιμοποιω προς το παρων,γιατι μου φαινεται οι υπολοιποι πλην του nadlabak ειναι λιγο τυχαρπαστοι,δεν ξερω,μπορει και κανω λαθος...

 

Θα διαφωνήσω λιγάκι. Δεν έχω πρότερη εμπειρία από ROM κλπ, μιας και το Milestone είναι το πρώτο smartphone μου, αλλά τουλάχιστον οι Cronos ROM του Feeyo που έχω χρησιμοποιήσει κάνουν την δουλειά τους μια χαρά..

Θα συμφωνήσω στις OpenRecovery, ότι αυτή του Androidiani μου φαίνεται κι εμένα καλύτερη από αυτή των GOT.

 

Μόλις κατέβασα την Cronos 1.5.0, και θα την περάσω εντός ολίγου.. Χρειάζεται να περάσουμε και τα Kernel Modules Update μετα? Αυτά τι κάνουν στο σύστημα?

 

Μήπως έχετε καμιά ιδέα?? :)

 

 

Edit: Πέρασα την Cronos 1.5.0 και ξανά τις εφαρμογές που είχα από την αρχή, έκανα και OverClock @ 1GHz που είχα και πριν και άνοιξα το Quadrant. Και παρατηρώ ότι μου βγάζει 950-1000, ενώ πριν με σκέτη την GOT 2.2.1 έπιανα 1350-1400.

Τι μπορεί να συμβαίνει άραγε? Να μην δέχτηκε η Cronos το OC και να δουλεύει ακόμα στα 700MHz το κινητό?

Edited by babis200sx
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω cronos ειχα,αλλα ο τυπος δεν ειναι τοοοοσο γνωστης,οχι στο milestone τουλαχιστον,απο τον nadlabak τα ξεπατικωνει σχεδον ολα,για αυτο του εριξε κι ενα χεσιμο ο nadlabak και απο τοτε τον αναφερει,οτι χρησιμοποιει δικες του λυσεις...

 

Κατεβασε το set cpu να δεις,μαλλον δουλευεις χαμηλα

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη έκανα ότι είπες, πέρασα το SetCPU και πράγματι τρέχει στα 700MHz...

Ξαναδοκίμασα μέσω Recovery να το πάω στο 1GHz, αλλά και πάλι τα ίδια..

 

Μάλλον θα ξαναπεράσω την 2.2.1 GOT όπως είναι. Ευχαριστημένος ήμουν άλλωστε.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπε και ο Βαγγελης ο τυπος τα ξεπατικωνει σχεδον ολα, απο δω και κει. Overclock μονο manual και οχι μεσω OR γιατι εχει παρει απο τα νεα αρχεια του nadlabak (δες στο site του)
function cdl { cd $1; ls;}
Link to comment
Share on other sites

Παιδια νομιζω πως αν βαλετε την καινουργια cm με την επισης νεα androidiani recovery,θα καλυφθειτε πληρως,η μπαταρια μετα απο 12 ωρες ειναι στο 70%,και πλεον ξαναδουλευει το overclock απο recovery.

Τα tweaks που δινει η androidiani κανουν δουλεια,και δεν μπερδευουν τη συσκευη.

Βαλτε ξανα καθαρο sbf απο got,δεν πειραζουμε τιποτα απολυτως σε αυτη τη ρομ,κανουμε ολα τa τρια wipe,περναμε cm και καπακια τα τελευταια google apps (gapps)ξανα wipe,restart,βαζουμε κατευθειαν το gmail μας,ΔΕΝ κανουμε skip τη διαδικασια για αργοτερα,μετα κανουμε οτι ταρζανια θελουμε απο recovery,overclock,zip allign ,κλπ κλπ...

Επισης την πρωτη φορα που θα μπειτε μαρκετ φροντιστε να ειστε σε wifi γιατι θα κατεβασει ολα τα apps που ειχατε στην προηγουμενη ρομ σας.

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια νομιζω πως αν βαλετε την καινουργια cm με την επισης νεα androidiani recovery,θα καλυφθειτε πληρως,η μπαταρια μετα απο 12 ωρες ειναι στο 70%,και πλεον ξαναδουλευει το overclock απο recovery.

Τα tweaks που δινει η androidiani κανουν δουλεια,και δεν μπερδευουν τη συσκευη.

Βαλτε ξανα καθαρο sbf απο got,δεν πειραζουμε τιποτα απολυτως σε αυτη τη ρομ,κανουμε ολα τa τρια wipe,περναμε cm και καπακια τα τελευταια google apps (gapps)ξανα wipe,restart,βαζουμε κατευθειαν το gmail μας,ΔΕΝ κανουμε skip τη διαδικασια για αργοτερα,μετα κανουμε οτι ταρζανια θελουμε απο recovery,overclock,zip allign ,κλπ κλπ...

Επισης την πρωτη φορα που θα μπειτε μαρκετ φροντιστε να ειστε σε wifi γιατι θα κατεβασει ολα τα apps που ειχατε στην προηγουμενη ρομ σας.

 

Sent from my Milestone

 

Με την νεα CM και δεν ειναι απαραιτητο πια το leaked sbf (εχει τον νεο kerne ;) ).... δες εδω

 

15.11.2010 0.04-10.11.15

- power management

- the mainline CM6 camera is back (continuous autofocus + stable shot feature), as it received some updates making it usable on Milestone/Droid again

- do not use overclock scripts from OR clones, it won't work! Better edit the /etc/init.d/10overclock file (the address parameters have changed)

- known issue - lockscreen, I'll look into it later

- 2.2.1 sbf flash is no longer a prerequisite for CM6 installation

 

και απο οτι λέει το overclock το πειράζουμε χειροκίνητα. Να πω ομως οτι την τελευταια androidani δεν την εχω περασει ακομα,(εχω την 3.0 και απο οτι είδα ειναι τώρα στην 3.2) οπότε μαλον ξερεις καλύτερα....

Οσο για την CM (την RC4 ντε) μετά το τελευταίο update εχω ενα τρομερο τηλεφωνο με 2.2 που πετάει, εχει νορμαλ ζωη μπαταριας, και το γουσταρω απιστευτα :D

Edited by xoulis_
function cdl { cd $1; ls;}
Link to comment
Share on other sites

Με την νεα CM και δεν ειναι απαραιτητο πια το leaked sbf (εχει τον νεο kerne ;) ).... δες εδω

 

15.11.2010 0.04-10.11.15

- power management

- the mainline CM6 camera is back (continuous autofocus + stable shot feature), as it received some updates making it usable on Milestone/Droid again

- do not use overclock scripts from OR clones, it won't work! Better edit the /etc/init.d/10overclock file (the address parameters have changed)

- known issue - lockscreen, I'll look into it later

- 2.2.1 sbf flash is no longer a prerequisite for CM6 installation

 

και απο οτι λέει το overclock το πειράζουμε χειροκίνητα. Να πω ομως οτι την τελευταια androidani δεν την εχω περασει ακομα,(εχω την 3.0 και απο οτι είδα ειναι τώρα στην 3.2) οπότε μαλον ξερεις καλύτερα....

Οσο για την CM (την RC4 ντε) μετά το τελευταίο update εχω ενα τρομερο τηλεφωνο με 2.2 που πετάει, εχει νορμαλ ζωη μπαταριας, και το γουσταρω απιστευτα :D

 

ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΕΡΑΣΑ ΤΗΝ androidani3,2 ΣΕ MILSTONE 2.1 ΠΗΓΑ ΜΕΤΑ Κ ΕΚΑΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΝΟΥ ΤΗΣ OVERCLOCK Κ ΤΨΡΑ ΤΟ ΚΙΝ.ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΝΗΓΕΙ ΤΟ ΒΑΖΩ ΣΤΗΝ ΠΡΙΖΑ Κ ΜΟΥ ΚΟΛΑΕΙ ΣΤΟ ΜΟΤΟ ΤΗ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΠΩ ΣΕ ROCOVERY ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ????

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων γραμμάτων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone.

Edited by navi55
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Αν εκανες κατι λαθος και δε μπορεις να μπεις με τπτ recovery,μονο φλασαρισμα με sbf σε σωζει,που σημαινει οτι χανεις τα παντα,εκτος αν σαν καλο παιδι ειχες κανει nandroid backup.

Για οδηγιες στα how to...

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Αν εκανες κατι λαθος και δε μπορεις να μπεις με τπτ recovery,μονο φλασαρισμα με sbf σε σωζει,που σημαινει οτι χανεις τα παντα,εκτος αν σαν καλο παιδι ειχες κανει nandroid backup.

Για οδηγιες στα how to...

 

Sent from my Milestone

 

Εχω κανει backup θα προσπαθησω να φλασαρω, ελπιζω να πανε ολα καλα!ακομα το εχω στην πριζα....

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ψάχνοντας τα τελευταία ποστ και προσπαθώντας να βρω αν χρειάζεται να ανβαθμίσω το Milestone μου, έπεσα πάνω σε αυτο:

 

Androidiani OR 3.3

 

Υπάρχει καποιο updated how-to που να λέει τι κάνουμε για να βάλουμε Froyo?

Απ'ότι κατάλαβα τα τελευταία HOW-TO , δεν ισχύουν πλέον (δεν χρειάζεται να περάσουμε το sbf)

 

Αν είμαστε ήδη στην 2.2 (με GOT rom ) χρειαζόμαστε:

1) Androidiani OR 3.3

2) Cronos Froyo Milestone 1.5.0

 

Σωστά; Χρειάζεται να φλασάρουμε sbf?

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται ποια ρομ θα φλασαρεις,η cm λεει οτι δεν ειναι απαραιτητο,οι αλλες δεν ξερω,αλλα αφου θα σβηστουν ετσι κι αλλιως τα δεδομενα σου,γιατι δεν το φλασαρεις κιολας να καθαριζει η συσκευη?

Τα δεδομενα τα κραταει η cm αν περασεις πανω της παλι cm,για τις αλλες δεν ξερω.

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

@vangelisda: Διάβασα πιο πάνω οτι χρησιμοποείς την cm (οχι την Cronos) και είσαι ευχαριστημένος με το τηλέφωνο γενικώς και την μπαταρία ειδικότερα. Με το overclock δεν καταλαβα τι κάνεις.

Θα ήθελα να περάσω ρομ απο πάνω αν γίνεται (να μην σβήσω τα δεδομένα) και προσπαθώ να βρώ τρόπο....

 

Αν παιζεις Angry Βirds θα με καταλαβεις....

Είναι μεγάλο το δίλημμα να έχει περάσει 3-stars τα 8 πρώτα levels στο Angry Birds, να κάνεις το update για τα υπόλοιπα 3 , και μετά να φλσάρεις το τηλέφωνο!!!!... :-)

Link to comment
Share on other sites

@mikal

και εγω εχω κολλημα με angry birds (αν και πλεον εχω ολα τα επιπεδα με 3 stars).οποτε αλλαζα rom πριν το full wipe εκανα ενα backup το angry birds με το my backup (app+data) και αφου περνουσα τη rom εκανα ενα restore και ολα ΟΚ.

 

Εγω εχω την CM και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος και απο λειτουργικοτητα και απο μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

@mikal

και εγω εχω κολλημα με angry birds (αν και πλεον εχω ολα τα επιπεδα με 3 stars).οποτε αλλαζα rom πριν το full wipe εκανα ενα backup το angry birds με το my backup (app+data) και αφου περνουσα τη rom εκανα ενα restore και ολα ΟΚ.

 

Εγω εχω την CM και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος και απο λειτουργικοτητα και απο μπαταρια

 

Thanx!

Αναφέρεσαι να υποθέσω στο My Backup.

Δεν είχα δοκιμάσει καποιο app για backup-restore σε data. Μονο σε εφαρμογές που το υποστήριζαν και για τα bookmarks / sms.

Υποθέτω οτι θα γίνεται κατι αντίστοιχο και απο το Nandroid.

 

Θα δοκιμάσω να περάσω την νέα CM και Androidiani 3.3.

Εσύ πριν περάσεις την νέα CM έκανες flash την .sbf?

Link to comment
Share on other sites

Thanx!

Αναφέρεσαι να υποθέσω στο My Backup.

Δεν είχα δοκιμάσει καποιο app για backup-restore σε data. Μονο σε εφαρμογές που το υποστήριζαν και για τα bookmarks / sms.

Υποθέτω οτι θα γίνεται κατι αντίστοιχο και απο το Nandroid.

 

Θα δοκιμάσω να περάσω την νέα CM και Androidiani 3.3.

Εσύ πριν περάσεις την νέα CM έκανες flash την .sbf?

 

Εγω επειδη εχω την CM απο τοτε που πρωτοβγηκε ειχα κανει flash την 2.2.1 γιατι δε γινοταν αλλιως.Απο εκει και μετα απλα κανω τα updates και ειμαι κομπλε.Στις τελευταιες αναβαθμισεις υποτιθεται πως δε χρειαζεται να περασεις την 2.2.1. αλλα εγω καλου κακου θα περναγα πρωτα την sbf και μετα thn CM.

 

Oσο για το mybackup, ναι σε αυτο αναφερομαι...!

Link to comment
Share on other sites

Και το τιτανιουμ σωζει τα levels απο angry birds :p

 

Overclock πάντα από androidiani o.r. κανω,και εχει και επιλογη για συντηρητικο ανεβασμα της συχνοτητας (conservative) για καλυτερη μπαταρια,η interactive για επιδοσεις

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

'Εκανα την πρώτη προσπάθεια χθές για update ως εξής (χωρίς πολλές λεπτομέρειες):

- Titanium Backup -> User Apps, Data

- OR -> Nandroid Backup ALL

- REBOOT

- RSD Lite -> SBF 2.2.1 (GOT_RTEU_2_2_1FULL.sbf)

- REBOOT

- Install Androdiani Recovery 3.3

- 3 wipes

- REBOOT

- FLASH CyanogenMod 6.1.0 RC5 for Milestone (zip στο /sdcard/OpenRecovery/updates και απο το ΟR menu -> Apply Update)

- 3 wipes

- REBOOT

- FLASH Google Apps (zip στο /sdcard/OpenRecovery/updates και απο το ΟR menu -> Apply Update)

- 3 wipes

- REBOOT

- Gmail setup

- Titanium Restore -> User Apps, Data

 

Το Angry Birds "σωθηκε" :lol: ....!!!

 

Δεν έμεινα πολύ στην updated ROM για 2 λόγους.

1) Είχε πάει 12.30 και δεν άντεχα να κατσω να σεταρω home panels, apps ktl. (Έβγαλα μια πίστα στο Angry Birds, έκανα ένα nandroid backup και μετά ξαναγύρισα στην ρομ που είχα πρίν)

2) Ο δεύτερος και σημαντικότερος λόγος είναι οτι δεν ήξερα πως να περάσω το theme του kalaga ( Mixed Rom No11) .....

 

(Ο φάκελος "/sdcard/OpenRecover/Addons/Themes" δεν υπάρχει στην Androidiani Recovery...)

 

Ξέρει κανείς πως θα το περάσουμε ?

 

BTW: Που είναι ο kalagas?.... (έχει χαθεί τελευταία)

Edited by mikal
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...