Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια ασχετη ερωτηση...την φωτεινοτητα στην οθονη σε τι επιπεδο λετε οτι πρεπει να την εχουμε??για να βλεπουμε πραγματικα οσο πιο τελεια γινεται τα χρωματα της οθονης μας φυσικα και οχι για εξοικονομηση ενεργειας :p το ιδιανικο ειναι η αρχικη της ρυθμιση η οχι?? εγω πχ την εχω 2 λιγοτερα κλικ απο το φουλ και χωρις προσαρμογη αυτοματης φωτεινοτητας..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά το παρέλαβα σήμερα! Το έχω και φορτίζει κλειστό. Όταν σύνδεσα για πρώτη φορά το miniUSB χωρίς να την έχω στην πρίζα το κινητό άναψε από μόνο του, έτσι πρέπει να είναι; Επίσης είχε ρυθμισμένες σωστά ημερομηνία και ώρα...

 

Το έσβησα να φορτίσει πιο γρήγορα. Καλά έκανα;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, σήμερα, έχοντας το κινητό να φορτίζει, το έκλεισα. Αυτό αντί να κλείσει, έκανε restart και όταν άνοιξε, έχει οριζόντιο προσανατολισμό. και δεν γυρναέι με τίποτα στα ίσα του λέμε:lol:. Μου είχε ξανασυμβεί πριν από λίγο καιρό συνδέοντάς το με το καλώδιο usb αλλά τότε του έκανα hard reset γιατί δεν κατάφερνα να το συνδέσω με το pc . Μετά το reset επανήλθε ο κανονικός προσανατολισμός (βέβαια με το pc δεν έχω καταφέρει να το συνδέσω ακόμα) . Το κινητό το αγόρασα με Android 2.1, μετά από πολλές προσπάθειες το σύνδεσα με το kies και έκανα αναβάθμηση σε 2.2 και εκτοτε δεν έχω καταφέρει να το ξανασυνδέσω με το pc παρόλο που το έχω ψάξει αρκετά. Τα φώτα σας!!!!!

Μη μου πείτε να ξανακάνω hard reset. Αυτή είναι η εύκολη λύση. άσε που φοβάμαι πως αφού συνέβη ήδη δύο φορές θα ξανασυμβεί.

Trust In Trance
Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει εξαγωγή των επαφών τηλεφώνου στην external και μόλις πέρασα την 2. 2.1 ξαναπερασα τις επάφες αλλά σε όλες, στα νούμερα έχει παύλες ανάμεσα στους αριθμούς. Γιατί να έγινε αυτό??

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ίσως χαζή ερώτηση: Πως το συνδέσατε στην τηλεόραση? Με ειδικό καλώδιο λογικά ε; Σε τι τηλεόραση μπορεί να συνδεθεί? Μόνο σε σχετικά καινούρια που έχει έξοδο HDMI και τα σχετικά;

Α ρε Πάρη, το IGO είναι δυνατό....:):)

εχθες ειχαμε συζητηση εδω για αυτο το θεμα με τα παιδια,πηγαινε εδω να διαβασεις τα σχετικα για το καλωδιο.

edit:στα ελεγα για το igo!!:up:

 

Ρε παιδιά, σήμερα, έχοντας το κινητό να φορτίζει, το έκλεισα. Αυτό αντί να κλείσει, έκανε restart και όταν άνοιξε, έχει οριζόντιο προσανατολισμό. και δεν γυρναέι με τίποτα στα ίσα του λέμε:lol:. Μου είχε ξανασυμβεί πριν από λίγο καιρό συνδέοντάς το με το καλώδιο usb αλλά τότε του έκανα hard reset γιατί δεν κατάφερνα να το συνδέσω με το pc . Μετά το reset επανήλθε ο κανονικός προσανατολισμός (βέβαια με το pc δεν έχω καταφέρει να το συνδέσω ακόμα) . Το κινητό το αγόρασα με Android 2.1, μετά από πολλές προσπάθειες το σύνδεσα με το kies και έκανα αναβάθμηση σε 2.2 και εκτοτε δεν έχω καταφέρει να το ξανασυνδέσω με το pc παρόλο που το έχω ψάξει αρκετά. Τα φώτα σας!!!!!

Μη μου πείτε να ξανακάνω hard reset. Αυτή είναι η εύκολη λύση. άσε που φοβάμαι πως αφού συνέβη ήδη δύο φορές θα ξανασυμβεί.

φιλε μου το update στην 2.2 το εκανες,hard reset ομως μετα την αναβαθμιση εκανες??γιατι αν δεν εκανες ολα τα προβληματα που ειχες στην 2.1 εχουν παραμεινει και στην 2.2!! Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και τι επαθα χθες βραδυ ,οταν πηγα να κανω το κολπακι με τα battery stats. Αφου ειχε πεσει πολυ η μπαταρια μου (γυρω στο 10%) λεω ας την αφησω να ξεζουμισει τελειως για να σβησει το κινητο και να ακολουθησω την οδηγια του Βασιλη-κυβοχια. Ετσι κι εγινε, το σκαλιζω πολυ, τελειωνει η μπαταρια, σβηνει μονο του και το τοποθετω στο φορτιστη. Το αφηνω γυρω στο 5λεπτο (εδειχνε κανονικα αδεια μπαταρια στην οθονη η οποια φορτιζε) και το ανοιγω. Εκει επαθα την πλακα μου, αφου ο δεικτης της μπαταριας εδειχνε 44%!!!! Προφανως κατι στραβωσε, αφου μετα κοιμηθηκα και οταν ξυπνησα ηταν στο 5%, αλλα δεν ξερω ακριβως τι. Ισως κατι με τα battery stats...Παντως σημερα φορτισα πληρως και η συμπεριφορα του ειναι κανονικη.

Παναγιωτη μου το εκανε κι'εμενα σε παρομοια ακριβως φαση και εφαγα φλασια.

2 φορες μου το εκανε σε αντιστοιχη φαση.

 

μην ανυσηχεις ομως. ειναι φυσιολογικο. εφοσον διαγραφουμε τα battery stats, στην πραγματικοτητα το κινητο προσπαθει να μαθει παλι απο την αρχη την μπαταρια. ας πουμε οτι κανει παλι calibration απο την αρχη.

 

και επισης επειδη εχει αναφερθει το θεμα που οταν βγαζουμε το κινητο απο τον φορτιστη, οτι πεφτει αμεσως απο το 100% στο 98%, υπαρχει απαντηση και γι'αυτο.

δεν θελει κανενα κολπακι ουτε καμια ρυθμιση. μετα απο περιπου 3-5 πληρη κυκλους φορτισης, το θεμα φτιαχνει κανονικα και απο μονο του !!!!

τσεκαρισμενο στην δικη μου συσκευη :).

 

και μαλιστα εχω να πω και κατι αλλο. οπως εχω πει πολλες φορες στο δικο μου κινητο και με τις 3 επισημες ρομ 2.1 (jg1), 2.2(jph), 2.2.1 (jpy), ειχα μεγαλο προβλημα στην αυτονομια. 15 ωρες μεγιστη αυτονομια ειχα.

 

μετα το σβησιμο του battery stats, εκανα 4-5 πληρες φορτισεις-αποφορτισεις, και χρησιμοποιησα το κινητο με μετρια προς χαλαρη χρηση, και αυτο που προσεξα ειναι οτι καθε φορτιση ειχα και καλυτερη αυτονομια.

 

σημερα εφτασα το μαγικο νουμερο των 48 ωρων αυτονομια, κατι το οποιο για μενα ειναι φοβερο. αυτες οι 48 ωρες εγιναν με μετρια μεν χρηση, αλλα και περιπου 1 ωρα και 35 λεπτα ομιλιας, και καμια 50αρια email, συν την μετρια χρηση που εκανα, με tweeter αυτοματη ενημερωση ανα μια ωρα, οπως επισης το ιδιο και για το facebook, και φυσικα αυτοματους συγχρονισμους του κινητου ολους ανοιχτους.

 

απο αυριο θα γινει λιγο πιο βαρυα χρηση και στην επομενη φορτιση θα γινει κανονικη χρηση οπως εκανα παντα (ξεζουμισμα δηλαδη) για να δω πως θα παει.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Αντώνη,με αφορμή το post σου,αν αλλάξω kernel(θέλω να πάω στον Κ12n) θα χρειαστεί να ξανακάνω καλιμπράρισμα την μπαταρία και να κάνω 4-5 φορτίσεις/αποφορτίσεις ή δεν αλλάζει κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Παναγιωτη μου το εκανε κι'εμενα σε παρομοια ακριβως φαση και εφαγα φλασια.

2 φορες μου το εκανε σε αντιστοιχη φαση.

 

μην ανυσηχεις ομως. ειναι φυσιολογικο. εφοσον διαγραφουμε τα battery stats, στην πραγματικοτητα το κινητο προσπαθει να μαθει παλι απο την αρχη την μπαταρια. ας πουμε οτι κανει παλι calibration απο την αρχη.

 

και επισης επειδη εχει αναφερθει το θεμα που οταν βγαζουμε το κινητο απο τον φορτιστη, οτι πεφτει αμεσως απο το 100% στο 98%, υπαρχει απαντηση και γι'αυτο.

δεν θελει κανενα κολπακι ουτε καμια ρυθμιση. μετα απο περιπου 3-5 πληρη κυκλους φορτισης, το θεμα φτιαχνει κανονικα και απο μονο του !!!!

τσεκαρισμενο στην δικη μου συσκευη :).

 

και μαλιστα εχω να πω και κατι αλλο. οπως εχω πει πολλες φορες στο δικο μου κινητο και με τις 3 επισημες ρομ 2.1 (jg1), 2.2(jph), 2.2.1 (jpy), ειχα μεγαλο προβλημα στην αυτονομια. 15 ωρες μεγιστη αυτονομια ειχα.

 

μετα το σβησιμο του battery stats, εκανα 4-5 πληρες φορτισεις-αποφορτισεις, και χρησιμοποιησα το κινητο με μετρια προς χαλαρη χρηση, και αυτο που προσεξα ειναι οτι καθε φορτιση ειχα και καλυτερη αυτονομια.

 

σημερα εφτασα το μαγικο νουμερο των 48 ωρων αυτονομια, κατι το οποιο για μενα ειναι φοβερο. αυτες οι 48 ωρες εγιναν με μετρια μεν χρηση, αλλα και περιπου 1 ωρα και 35 λεπτα ομιλιας, και καμια 50αρια email, συν την μετρια χρηση που εκανα, με tweeter αυτοματη ενημερωση ανα μια ωρα, οπως επισης το ιδιο και για το facebook, και φυσικα αυτοματους συγχρονισμους του κινητου ολους ανοιχτους.

 

απο αυριο θα γινει λιγο πιο βαρυα χρηση και στην επομενη φορτιση θα γινει κανονικη χρηση οπως εκανα παντα (ξεζουμισμα δηλαδη) για να δω πως θα παει.

 

Ε την ψυλλιαστηκα Αντωνη οτι κατι τετοιο θα επαιζε και σιγουρα θα περιμενω να δω τι θα γινει και μετα απο μερικους κυκλους φορτισης. Παντως αυτη τη στιγμη μετα απο 6 ωρες φορτισης περιπου, κανενα μισαωρο στο τηλεφωνο και καμια 10αρια sms ειμαι στο 93%. Ειναι αρκετα καλα θεωρω.

 

Βεβαια μολις ανοιξω το βραδυ το wifi θα αρχισει το πανηγυρι αλλα ειπαμε αυτο θα διορθωθει με τον speedmod. Σημερα βεβαια βγαλανε αλλον, οποτε παλι αναμενουμε να δουμε τι προβληματα θα βγαλει και αυτος. Αν οντως βγαλει, τοτε με βλεπω να πηγαινω στον Κ12L και να τελειωνω με το θεμα γιατι εχουμε και εξεταστικη:)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Αντώνη,με αφορμή το post σου,αν αλλάξω kernel(θέλω να πάω στον Κ12n) θα χρειαστεί να ξανακάνω καλιμπράρισμα την μπαταρία και να κάνω 4-5 φορτίσεις/αποφορτίσεις ή δεν αλλάζει κάτι;

Ναι, θα πρεπει να κανεις 4-5 πληρης φορτισεις-αποφορτισεις για να δεις την μεγιστη αυτονομια. αυτο εχω δει εγω μετα απο πολυ ψαξιμο και πολλες δοκιμες για την μπαταρια μου. οταν λεω 4-5 πληρη αποφοστισεις, εννοω τις 2 πρωτες να κανετε πληρη φορτιση και πληρη αποφορτιση (μεχρι να σβησει) και τις επομενες, μολις φτανει στην τελευταια ειδοποιηση (στο 5%) να το βαζετε για φορτιση. δεν χρειαζεται να το αφηνετε μεχρι να κλεισει απο μπαταρια.

αν στις 4-5 πρωτες φορτισεις δειτε οτι μολις το φορτισετε και το βγαλετε απο τον φορτιστη, πεφτει αμεσως στο 98% μην αγχωθειτε οπως ειπα. θα στρωσει απο μονο του :).

 

* και κατι τελευταιο. στις 4-5 πρωτες αποφορτισεις καποιοι ισως θα παρατηρησετε οτι :

1) η μπαταρια οσο κατεβαινει, τοσο πιο αργα τελειωνει.

δηλαδη απο το 90% στο 70% κατεβαινει πολυ πιο γρηγορα, σε σχεση με το πως κατεβαινει απο το 40% στο 20%.

 

2) μπορει να σας δειχνει 8% μπαταρια και να πατε να κανετε μια κληση και να σας κλεισει το κινητο. μολις το ανοιξετε ξανα (χωρις να το βαλετε στον φορτιστη, θα δειτε οτι ακομα εχει 8% μπαταρια).

μην σας ανυσηχησουν αυτα. συμβαινουν απο μεταβαση ρομ σε ρομ, και απο κερνελ σε κερνελ.

 

Ε την ψυλλιαστηκα Αντωνη οτι κατι τετοιο θα επαιζε και σιγουρα θα περιμενω να δω τι θα γινει και μετα απο μερικους κυκλους φορτισης. Παντως αυτη τη στιγμη μετα απο 6 ωρες φορτισης περιπου, κανενα μισαωρο στο τηλεφωνο και καμια 10αρια sms ειμαι στο 93%. Ειναι αρκετα καλα θεωρω.

 

Βεβαια μολις ανοιξω το βραδυ το wifi θα αρχισει το πανηγυρι αλλα ειπαμε αυτο θα διορθωθει με τον speedmod. Σημερα βεβαια βγαλανε αλλον, οποτε παλι αναμενουμε να δουμε τι προβληματα θα βγαλει και αυτος. Αν οντως βγαλει, τοτε με βλεπω να πηγαινω στον Κ12L και να τελειωνω με το θεμα γιατι εχουμε και εξεταστικη:)

Παναγιωτη οπως σου εχω πει ψηνομαι να περασω κερνελ αυτη την χρονικη περιοδο (οταν σιγουρευτω).

αυριο θα δοκιμασω παλι μια μετρια χρηση, και στην επομενη φορτιση θα το κανω κανονικη δικη μου χρηση (ξεζουμισμα). αν μου καλυψει κοντα στις 30 ωρες αυτονομια με την δικη μου χρηση, ισως να μην περασω κερνελ γιατι θα ειμαι πολυ ευχαριστημενος με τις 30 ωρες.

θα σας γραψω εδω πως θα παει η αυτονομια μετα τις 2 επομενες φορτισεις :)

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

- Η μπάρα στα δεξιά του μενού δεν έχει ελληνικούς χαρακτήρες.

Αυτό πλέον δεν ισχύει, τουλάχιστον για την JPH που χρηστιμοποιώ έγω οι επαφές με ελληνικούς χαρακτήρες έχουν κατηγοριοποιηθεί κανονικά.

- Πώς στέλνω sms στα Ελληνικά; Στέλνω μόνο ερωτηματικά! Kαι στέλνει μικρά μηνύματα!

Επίσης και χωρίς να αλλάξω σε αυτόματο το μήνυμα πήγε κανονικά, απλά ήταν όλα κεφαλαία.

 

Και να κάνω και εγώ την χαζή μου ερώτηση. Τα παρακάτω menu που βρίσκονται;

 

http://dl.dropbox.com/u/17413068/SC20110105-232812.png

Edited by Tyxerakias
Αφαίρεση tag
Link to comment
Share on other sites

 

Βεβαια μολις ανοιξω το βραδυ το wifi θα αρχισει το πανηγυρι αλλα ειπαμε αυτο θα διορθωθει με τον speedmod. Σημερα βεβαια βγαλανε αλλον, οποτε παλι αναμενουμε να δουμε τι προβληματα θα βγαλει και αυτος. Αν οντως βγαλει, τοτε με βλεπω να πηγαινω στον Κ12L και να τελειωνω με το θεμα γιατι εχουμε και εξεταστικη:)

 

Παντως με speedmod, μη περιμενεις και καμια απιστευτη διαφορα. Δηλαδη οταν εχεις wifi on και κανεις browsing ο κυριος λογος του battery drain ειναι η οθονη. Εγω συνηθως ειμαι σε 30% φωτεινοτητα. Με stock kernel εχανα 1% μπαταρια ανα 2 λεπτά (με Dolphin HD). Τωρα με speedmod χανω 1% ανα 3-3,5 λεπτα με Dolphin HD και ανα 4-6 λεπτα με Opera mini. Βεβαια, ειμαι ακομα στη μεταβατικη περιοδο που περιγραφει ο TonyK πιο πανω, οποτε μπορει να αλλαξουν τα πραγματα.

Edited by Eladrin
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως μπορώ να κλειδώσω την σειρά που εμφανίζονται τα apps στο galaxy s διότι μετά από κάθε update μου μου τα βγάζει ανακατεμένα και μου παίρνει καμιά ώρα να τα βάλω πάλι στην σειρά:confused::confused::confused::confused::confused:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πλέον δεν ισχύει, τουλάχιστον για την JPH που χρηστιμοποιώ έγω οι επαφές με ελληνικούς χαρακτήρες έχουν κατηγοριοποιηθεί κανονικά.

 

Επίσης και χωρίς να αλλάξω σε αυτόματο το μήνυμα πήγε κανονικά, απλά ήταν όλα κεφαλαία.

 

Και να κάνω και εγώ την χαζή μου ερώτηση. Τα παρακάτω menu που βρίσκονται;

Η μπαρα στο μενου των επαφων βγαζει κανονικα πλεον ολα τα ελληνικα γραμματα στην καινουργια JPH η παλι μερικα λειπουν? Οσο για τα μενου που λες ειναι στις ρυθμισεις-πληροφοριες σχετικα με το τηλ-χρηση μπαταριας

Edited by Tyxerakias

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Παντως με speedmod, μη περιμενεις και καμια απιστευτη διαφορα. Δηλαδη οταν εχεις wifi on και κανεις browsing ο κυριος λογος του battery drain ειναι η οθονη. Εγω συνηθως ειμαι σε 30% φωτεινοτητα. Με stock kernel εχανα 1% μπαταρια ανα 2 λεπτά (με Dolphin HD). Τωρα με speedmod χανω 1% ανα 3-3,5 λεπτα με Dolphin HD και ανα 4-6 λεπτα με Opera mini. Βεβαια, ειμαι ακομα στη μεταβατικη περιοδο που περιγραφει ο TonyK πιο πανω, οποτε μπορει να αλλαξουν τα πραγματα.

 

Αυτο που ξερω ειναι οτι η JPY εχει προβληματικους drivers για το wifi και γιαυτο εχουμε τετοιο drain. Παντως τον speedmod θελω να τον δοκιμασω και για αλλους λογους εκτος της μπαταριας, οποτε θα του ριξω μια ματια. Thanks παντως φιλε μου.:)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις να μου απαντησει στο comm #6473??:p:D
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις να μου απαντησει στο comm #6473??:p:D

 

Εμενα στο 30% συνηθως με ικανοποιει, κυριως σε εσωτερικους χωρους. Σε εξωτερικους την ανεβαζω μερικες φορες. Αν εχεισ συνηθισει σε πολυ ψηλες φωτεινοτητες (>70%) και τη βαλεις χαμηλα(<30%) θα σου φανει θαμπο και σκουρο ισως με την 1η ματια, αλλα μετα το συνηθιζεις και σου φαινεται μια χαρα και κανεις και οικονομια μπαταριας. Τωρα για τελεια αναπαρασταση χρωματων που ρωτας χωρις να σε νοιαζει η αυτονομια δεν ξερω να σου απαντησω σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

ναι ξερω οτι ετσι κανεις εξικονομηση αλλα εμενα με ενδιαφερει να βλεπω οσο πιο καθαρα γινεται τα χρωματα γιατι εχουμε και μια οθονη που πρεπει να την χαιρομαστε ;):D
Link to comment
Share on other sites

Η μπαρα στο μενου των επαφων βγαζει κανονικα πλεον ολα τα ελληνικα γραμματα στην καινουργια JPH η παλι μερικα λειπουν? Οσο για τα μενου που λες ειναι στις ρυθμισεις-πληροφοριες σχετικα με το τηλ-χρηση μπαταριας

Κανονικά όλα. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορω να ρωτησω κατι...Εχω συνδεση wind στο galaxy και ειχα κανει αιτηση και απενεργοποιησα το gprs δηλαδη να συνδεομαι στο ιnternet μεσω της wind .Aν βαλω προγραμμα για navigation το οποιο οκ χρησιμοποιει το gps ,επειδη αναφερει μεσα οτι ενδεχεται να χρειαστει σε καποιες περιπτωσεις το internet ,για αναβαθμισεις-ενημερωσεις κτλ ,υπαρχει περιπτωση να με χρεωσει στην συνδεση της wind ? Aν για αυτες τις αναβαθμισεις χρησιμοποιω wifi θα χρεωνομαι ?

Επισης κατι τελευταιο ,τα google maps που εχω θελουν ιντερνετ αλλα επειδη οπως σας ειπα εχω απενεργοποιησει της wind χρησιμοποιω το Wifi .Αυτο ή οτιδηποτε σε maps κατεβασω μεσω wifi υπαρχει περιπτωση να χρεωθω στον λογαριασμο της wind ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορω να ρωτησω κατι...Εχω συνδεση wind στο galaxy και ειχα κανει αιτηση και απενεργοποιησα το gprs δηλαδη να συνδεομαι στο ιnternet μεσω της wind .Aν βαλω προγραμμα για navigation το οποιο οκ χρησιμοποιει το gps ,επειδη αναφερει μεσα οτι ενδεχεται να χρειαστει σε καποιες περιπτωσεις το internet ,για αναβαθμισεις-ενημερωσεις κτλ ,υπαρχει περιπτωση να με χρεωσει στην συνδεση της wind ? Aν για αυτες τις αναβαθμισεις χρησιμοποιω wifi θα χρεωνομαι ?

Επισης κατι τελευταιο ,τα google maps που εχω θελουν ιντερνετ αλλα επειδη οπως σας ειπα εχω απενεργοποιησει της wind χρησιμοποιω το Wifi .Αυτο ή οτιδηποτε σε maps κατεβασω μεσω wifi υπαρχει περιπτωση να χρεωθω στον λογαριασμο της wind ?

 

Όχι δε θα χρεωθείς αν έχεις χάρτες από πρόγραμμα πλοήγησης στο κινητό σου, οι οποίοι δηλαδή δεν κατεβαίνουν εκείνη τη στιγμή όπως γίνεται στο google maps. Eπίσης όταν έχεις συνδεθεί με wifi δε χρεώνεσαι τίποτα από τη wind.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Όχι δε θα χρεωθείς αν έχεις χάρτες από πρόγραμμα πλοήγησης στο κινητό σου, οι οποίοι δηλαδή δεν κατεβαίνουν εκείνη τη στιγμή όπως γίνεται στο google maps. Eπίσης όταν έχεις συνδεθεί με wifi δε χρεώνεσαι τίποτα από τη wind.

 

Παντως τα google maps τα ενεργοποιω και μεσω wifi ,απλα οταν βγεις εξω απο το hotspot χανεται ο χαρτης .Το λεω επειδη ακουγα οτι τα google maps λειτουργουσαν μονο με την συνδεση Internet του κινητου .

Edited by Tyxerakias
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχουν διάφορες υποεκδόσεις της 1.5.3.. η τελευταία είναι αυτή, δοκίμασε. Bγάλε πρώτα τελείως αυτή που έχεις.

Όσο για τις εφαρμογές σου, μην ανησυχείς, αν είναι αγορασμένες θα φαίνονται στο market σου κανονικά μετά την αναβάθμιση, ανεξάρτητα από factory reset. Δε θα χρειαστεί να τις ξαναπληρώσεις.

 

Συγνώμη που πάλι ενοχλώ κατάφερα να βάλω την 2.2.1 και μετά από hard reset προσπαθώ να ξαναβάλω το greek input method που στην προηγούμενη δούλευε θαυμάσια.Ομως τώρα δεν βρίσκω πως να βάλω την input method στο automatic.Στο προηγούμενο αν θυμάμαι καλά το κατάφερα χρησιμοποιώντας το κάτω αριστερό κουμπί τώρα δεν μου φαίνεται να το βρίσκω.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που πάλι ενοχλώ κατάφερα να βάλω την 2.2.1 και μετά από hard reset προσπαθώ να ξαναβάλω το greek input method που στην προηγούμενη δούλευε θαυμάσια.Ομως τώρα δεν βρίσκω πως να βάλω την input method στο automatic.Στο προηγούμενο αν θυμάμαι καλά το κατάφερα χρησιμοποιώντας το κάτω αριστερό κουμπί τώρα δεν μου φαίνεται να το βρίσκω.

 

Διάβασε το πρώτο post εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=284103

 

Παντως τα google maps τα ενεργοποιω και μεσω wifi ,απλα οταν βγεις εξω απο το hotspot χανεται ο χαρτης .Το λεω επειδη ακουγα οτι τα google maps λειτουργουσαν μονο με την συνδεση Internet του κινητου .

Όχι λειτουργούν με κάθε σύνδεση internet, απλά όταν είσαι στο δρόμο συνήθως δεν υπάρχουν wifi να συνδεθείς, γι'αυτό και δεν το αναφέρουν.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε το πρώτο post εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=284103

 

 

Όχι λειτουργούν με κάθε σύνδεση internet, απλά όταν είσαι στο δρόμο συνήθως δεν υπάρχουν wifi να συνδεθείς, γι'αυτό και δεν το αναφέρουν.

 

Συγνώμη νομίζω ότι στην έκδοση 2.2.1 το greek input method δεν ξέρω πως θα λειτουργήσει γιατί όταν δοκιμάσω να στείλω msm ζητά να μπεί η λειτουργία automatic και πατώντας ακριβώς το αριστερό κουμπί touch όταν είσαι στην εφαρμογή δεν δείχνει κάποιο σχετικό πεδίο

 

Συγνώμη νομίζω ότι στην έκδοση 2.2.1 το greek input method δεν ξέρω πως θα λειτουργήσει γιατί όταν δοκιμάσω να στείλω msm ζητά να μπεί η λειτουργία automatic και πατώντας ακριβώς το αριστερό κουμπί touch όταν είσαι στην εφαρμογή δεν δείχνει κάποιο σχετικό πεδίο

 

Λοιπόν το βρήκα.Διαφέρει από το 2.2!!Μπαίνεις στα μηνύματα, πρίν αρχίσεις να γράφεις πατάς το αριστερό κουμπί μετά πάλι ρυθμίσεις και στο πτυσόμενο μενού βρίσκεις το περίφημο input method.

συγνώμη για την ταλαιπωρία!!

Edited by Tyxerakias
Link to comment
Share on other sites

Το παρόν θέμα έφτασε αισίως τις 435 σελίδες. Το θέμα λοιπόν κλειδώνεται και η συζήτηση θα συνεχιστεί στο θέμα Samsung Galaxy S Μέρος ΙΙΙ. Τα 2 πρώτα θέματα θα καθαριστούν σιγά-σιγά από άχρηστα και εκτός θέματος μηνύματα έτσι ώστε να μπορούν να διαβαστούν ευκολότερα. 10 εκατομμύρια Γαλαξίες πούλησε μέχρι τώρα η Samsung, έχει "σουξέ" το θέμα..

 

Θα υπενθυμίσω τους κανόνες χρήσης της ενότητας Samsung Android OS καθώς και το ευρετήριο θεμάτων της ενότητας Android.

 

Καλή συνέχεια.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...