Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:X Γυναικοδουλειά μου μυρίζεται, ελπίζω να μη πήγαν σε άλλη τα μηνύματα ;) :p
Δεν πηγαν σε αλλη φιλε μου στη μια και "μαλωμενη" πηγαν, αλλα εστελνα 3 μερες 10αδες μηνηματα ενω ηταν κλειστο το κινητο, φενοντουσαν οτι τα μηνηματα τα λαμβανε κανονικα γιατι ερχοταν η αναφορα παραδοσης! :mad: κι οσο για τις σωστες ρυθμισεις που ειπε παραπανω ενας φιλος, τις ειχα και εχω παντα τσεκαρισμενες σωστα. Παντα τα προσεχω αυτα. Κινητακι των 25 ευρω αλλη φορα, αν υπαρχει κατι με μυνηματα, και το galaxy, Android για δευτερο.. :mad:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν πηγαν σε αλλη φιλε μου στη μια και "μαλωμενη" πηγαν, αλλα εστελνα 3 μερες 10αδες μηνηματα ενω ηταν κλειστο το κινητο, φενοντουσαν οτι τα μηνηματα τα λαμβανε κανονικα γιατι ερχοταν η αναφορα παραδοσης! :mad: κι οσο για τις σωστες ρυθμισεις που ειπε παραπανω ενας φιλος, τις ειχα και εχω παντα τσεκαρισμενες σωστα. Παντα τα προσεχω αυτα. Κινητακι των 25 ευρω αλλη φορα, αν υπαρχει κατι με μυνηματα, και το galaxy, Android για δευτερο.. :mad:

 

Off topic αλλα φιλε μου κοιτα και την αλλη περιπτωση να πηγαν δηλαδη τα μηνυματα και το κινητο να μην ηταν κλειστο.:p:ninja: Ε ρε πως μας βασανιζουν ετσι:lol:

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Off topic αλλα φιλε μου κοιτα και την αλλη περιπτωση να πηγαν δηλαδη τα μηνυματα και το κινητο να μην ηταν κλειστο.:p:ninja: Ε ρε πως μας βασανιζουν ετσι:lol:
Το τσεκαρα φιλε μου με αλλον τροπο, :p ηταν κλειστο, τσαμπα εστελνα :mad:, κι οσο για τις γυναικες, συμβουλη, τα 2 ποδια σ ενα παπουτσι θελουν :!:, κι οταν λεω ολες εννοω ολες..:mad: . Τελος το Off topic... :)
Link to comment
Share on other sites

Το τσεκαρα φιλε μου με αλλον τροπο, :p ηταν κλειστο, τσαμπα εστελνα :mad:, κι οσο για τις γυναικες, συμβουλη, τα 2 ποδια σ ενα παπουτσι θελουν :!:, κι οταν λεω ολες εννοω ολες..:mad: . Τελος το Off topic... :)

 

 

Τι δουλειά έχει να φταίει ένα κινητό όταν η αναφορά παράδοσης έρχεται απο τον πάροχο?

Link to comment
Share on other sites

Τι δουλειά έχει να φταίει ένα κινητό όταν η αναφορά παράδοσης έρχεται απο τον πάροχο?
Φταιει φταιει οταν το κινητο, η μαλλον το Android λειτουργικο "μπλοκαρει"..
Link to comment
Share on other sites

Φταιει φταιει οταν το κινητο, η μαλλον το Android λειτουργικο "μπλοκαρει"..

 

Έλεος παιδιά. Όχι να τρακάρουμε με τον τοίχο και να έχουμε κατεβάσει 3 μπουκάλια λόγω μιας φούστας και να τα ρίχνουμε στον ανάδρομο Ερμή. Αν είναι δυνατόν.

Τα παράπονα λοιπόν πάνε στον πάροχό σου ή στον πάροχο της λεγάμενης

Link to comment
Share on other sites

Έλεος παιδιά. Όχι να τρακάρουμε με τον τοίχο και να έχουμε κατεβάσει 3 μπουκάλια λόγω μιας φούστας και να τα ρίχνουμε στον ανάδρομο Ερμή. Αν είναι δυνατόν.

Τα παράπονα λοιπόν πάνε στον πάροχό σου ή στον πάροχο της λεγάμενης

Sorry φιλε μου, αλλα λες κατι χωρις να ξερεις. "Δοκιμασα" και με αλλο "απλο" κινητο σε κλειστα κινητα και μου βγαζει αναφορα παραδοσης "εκρεμει" ενω με το galaxy ΑΚΟΜΗ ΤΟ ΙΔΙΟ, εληφθει ΚΑΝΟΝΙΚΑ. Τσεκαρω τα παντα με σιγουρια πριν γραψω κατι εδω.
Link to comment
Share on other sites

Sorry φιλε μου, αλλα λες κατι χωρις να ξερεις. "Δοκιμασα" και με αλλο "απλο" κινητο σε κλειστα κινητα και μου βγαζει αναφορα παραδοσης "εκρεμει" ενω με το galaxy ΑΚΟΜΗ ΤΟ ΙΔΙΟ, εληφθει ΚΑΝΟΝΙΚΑ. Τσεκαρω τα παντα με σιγουρια πριν γραψω κατι εδω.

 

Ξεκινάς θέμα με το ότι δεν έχει αναφορές παράδοσης στο android σου και τα έχεις δοκιμάσει όλα.

 

Μετά λες ότι σου ερχόντουσαν κανονικά.

 

Μετά λες ότι έστελνες επι τρείς μέρες μιας και νόμιζες ότι πήγαιναν.

 

Τώρα λες ότι ήξερες ότι ήταν κλειστό και σε άλλα κινητά ήταν σε αναμονή η παράδοση ενώ σε στο android έδειχνε παράδοση. Το γιατί έστελνες επί τρεις μέρες με το κινητό που σου έλεγε ότι υπήρχε παράδοση ενώ ήξερες ότι δεν υπήρχε δεν μας λες.

Τεσπα βαρέθηκα πάω καμιά βόλτα.

 

Χμμμ πραγματικά βλέπω έχεις καλύψει όλα τα θέματα με τις αναφορές μηνυμάτων.

 

Το να σε έχει βάλει σε blacklist το έχεις σκεφτεί?

Σε εμένα πάντως οι αναφορές δουλεύουν τέλεια. Αν σε βοηθάει αυτό.

Edited by GnF
Link to comment
Share on other sites

Ηρεμα ρε παιδια μερες που ειναι κιολας. Ειρηνη υμιν:) Παντως στο handcent συγκεκριμενα, οταν δεν εχει παει το μηνυμα σου βγαζει το μπλε ρολογακι διπλα και αν πατησεις στις αναφορες γραφει εκκρεμει.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάς θέμα με το ότι δεν έχει αναφορές παράδοσης στο android σου και τα έχεις δοκιμάσει όλα.

 

Μετά λες ότι σου ερχόντουσαν κανονικά.

 

Μετά λες ότι έστελνες επι τρείς μέρες μιας και νόμιζες ότι πήγαιναν.

 

Τώρα λες ότι ήξερες ότι ήταν κλειστό και σε άλλα κινητά ήταν σε αναμονή η παράδοση ενώ σε στο android έδειχνε παράδοση. Το γιατί έστελνες επί τρεις μέρες με το κινητό που σου έλεγε ότι υπήρχε παράδοση ενώ ήξερες ότι δεν υπήρχε δεν μας λες.

Τεσπα βαρέθηκα πάω καμιά βόλτα.

 

Χμμμ πραγματικά βλέπω έχεις καλύψει όλα τα θέματα με τις αναφορές μηνυμάτων.

 

Το να σε έχει βάλει σε blacklist το έχεις σκεφτεί?

Σε εμένα πάντως οι αναφορές δουλεύουν τέλεια. Αν σε βοηθάει αυτό.

Πρωτον δεν σου επιτεθηκα. Δευτερον δεν ειπα ολα αυτα που κατεβαζεις. Διαβασε καλα τα μυνηματα μου. Αυτα γιατι βαριεμαι να εξυγω τα αυτονοητα που εχω γραψει.
Link to comment
Share on other sites

Ηρεμα ρε παιδια μερες που ειναι κιολας. Ειρηνη υμιν:) Παντως στο handcent συγκεκριμενα, οταν δεν εχει παει το μηνυμα σου βγαζει το μπλε ρολογακι διπλα και αν πατησεις στις αναφορες γραφει εκκρεμει.
Αυτο ακριβως εχω γραψει φιλε μου, οτι στην αρχη μεν εβγαινε μπλε, και μετα εβγαινε και βγαινει παντα πρασινο σε ανοιχτα κλειστα κινητα. Εχει μπλοκαρει φενεται καπου το προγραμμα. Εχω αλλαξει του κοσμου τα κινητα, απλα κιν, windows mobile αρκετα, ξερω απο τεχνολογια αρκετα, καθως παντα ψαχνω τα παντα, αλλα πρωτη φορα το παθαινω. Φιλικα παντα μερες που ειναι :)
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει σημασια σε τι φακελο θα βαλεις το αρχειο. Ανοιξε το mp3 player, πηγενε στη λιστα με τα τραγουδια, βρες αυτο που θες, πατα το και κρατα το πατημενο παρατεταμενα και επελεξε την επιλογη "ορισμος ως". :)

 

Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε μου, να είσαι καλά! Καλά Χριστούγεννα σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Να το πάρω;

Έχω παρακολουθήσει τις τελευταίες 3 μέρες αρκετά θέματα γύρω από το κινητό αυτό.

Αυτή τη στιγμή έχω το omnia II όπως το πήρα από το κατάστημα. Δεν έχω κανένα πρόβλημα, όλα ΟΚ ΚΑΙ το GPS. Εντάξει τρώει κάτι κολλήματα, αλλά με ένα ανοιγοκλείσιμο ξανάρχεται.

Ήρθε όμως η ώρα της αλλαγής. Διαβάζοντας λοιπόν όλα τα θέματα, μου έχει δημιουργηθεί η εντύπωση ότι το κινητό είναι δύσχρηστο (αργό, δε δουλεύει το gps, δε χτυπάει το ξυπνητήρι όταν είναι κλειστό, περίεργο πληγκτολόγιο Ελληνικό κλπ κλπ).

Η χρήση που θα κάνω είναι (wifi, internet, gps, ξυπνητήρι, σημειώσεις, ημερολόγιο κλπ τετοιου στυλ) και η ερώτηση μου είναι: Να το πάρω ή θα βρω τον μπελά μου; Πέρα από το να του βάλω κάποια εφαρμογή δεν κόβομαι ιδιαίτερα να ασχοληθώ μαζί του. Θα βολευτώ; κολλάει;

Μια αλλη επιλογή είναι το lg optimus one και αυτό γιατί έχω μπερδευτεί και με το αν το android είναι σταθερό, βολικό κλπ. οπότε να μη δώσω 500+€, αλλά 250.

Πείτε μου σας παρακαλώ τη γνώμη σας γιατί έχω μπερδευτεί ΤΕΛΕΙΩΣ.

Ευχαριστώ.

 

λοιπόν πριν πω οτιδήποτε, δεν θέλω σε ΚΑΜΊΑ περίπτωση να σε επηρεάσω.

 

Είχα το ομνια 2 και πραγματικά κατέβαλα σημαντικές προσπάθειες να συμφιλιωθώ μαζί του. Του πέρασα και 6.5.3 ρομ (επίσημη) η οποία ήταν ΠΟΛΎ καλύτερη από την αρχική. Λοιπόν στο τέλος το πούλησα πάνω στους 3 μήνες και πήρα SGS. Σου λέω με βεβαιότητα ότι δεν έχει καμία απολύτως σχέση, σε κανένα σχεδόν επίπεδο. Δεν ξέρω αν υπάρχουν καλύτερες επιλογές, αλλά σε σχέση με το ομνια 2 είναι η μέρα με τη νύχτα. Αν σε παίρνει στα λ7 είναι με τεράστια διάφορα καλύτερη επιλογή από το Ο2. Καλό, χρυσό, με potentials (τα οποία όμως δεν είχα τον χρόνο και τις γνώσεις να εξερευνήσω) αλλά για τις δουλειές που το ήθελα εγώ πρωτίστως (email, gps, ίντερνετ, εφαρμογές, παρουσιάσεις με tv out) δεν συγκρίνεται με τι SGS. Και το SGS το έχω με στοκ ρομ JG1, η οποία είναι από ότι ακούω η χειρότερη.

 

Μόνη μου παρένθεση, ότι για την ώρα το έχω για τα πάντα εκτός κλήσεων και μηνυμάτων γιατί έχω καλό πακέτο ίντερνετ από τη wind. Δεν ξέρω τι θα γίνει όταν μπουν και αυτά στο παιχνίδι :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως εχω γραψει φιλε μου, οτι στην αρχη μεν εβγαινε μπλε, και μετα εβγαινε και βγαινει παντα πρασινο σε ανοιχτα κλειστα κινητα. Εχει μπλοκαρει φενεται καπου το προγραμμα. Εχω αλλαξει του κοσμου τα κινητα, απλα κιν, windows mobile αρκετα, ξερω απο τεχνολογια αρκετα, καθως παντα ψαχνω τα παντα, αλλα πρωτη φορα το παθαινω. Φιλικα παντα μερες που ειναι :)

 

αν και δεν παρακολούθησα τι λέτε να ξέρεις πάντως ένα

 

δεν γίνεται να κατηγορείς το κινητό-android επειδή δεν σου δουλεύει πλέον το handcent (γιατί είναι πρόγραμμα που εσύ έβαλες, όχι του κινητού και το οποίο 1ον)μπορεί να το ρυθμίσες <λάθος> και να μην λειτουργεί, 2ον) να έχει κάποια bugs 3ον) να κάνει update και να πειραχτούν κάποιες ρυθμίσεις)

το κανονικό της samsung για τα μηνύματα είχε πρόβλημα ή δε το τσέκαρες;

 

υ.γ. και ναι δεν έχω ξαναδιαβάσει να έχει άλλος τέτοιο πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλα Χριστουγεννα.

Σκεφτομαι να παρω ενα Galaxy S, αλλα εχω μερικες ερωτησεις.

Καταρχας, εχω επιδοτηση αχρησιμοποιητη απο vodafone απο το πασχα, και η συνδεση μου δεν εχει καθολου δωρεαν 3G, σκεφτομαι οτι αν τελικα το αγορασω το κινητο θα χρειαστω 3G, αν κανω ανανεωση και αναβαθμιση του συμβολαιου μου ειτε πχ στα 300mb με 10Ε, θα μπορεσω να χρησιμοποιησω και την επιδοτηση ενω εχει περασει αρκετος καιρος απο τοτε? Ξερω οτι οι επιδοτησεις δεν χανονται, αλλα δεν ειμαι και σιγουρος για αυτο σκεφτηκα να ρωτησω πρωτα. Αν η συσκευη αγοραστει απο Vodafone θα ειναι branded? Ο συνδιασμος με τα 3 κουμπια για flashing θα ειναι ενεργοποιημενος?

 

Για την συσκευη την ιδια τωρα, οσο ειμαι στο σπιτι στην Αθηνα δεν εχω WiFi, μπορω να χρησιμοποιησω το laptop σαν WiFi hotspot και να μπορεσει να χρησιμοποιηθει απο το Galaxy S? Το Symbian μου τωρα (5800) δεν μπορει, βγαζει error μολις πατησω να συνδεθει στο δικτυο. Δεν ειναι τοσο σημαντικο αφου κανονικα μενω αλλου και εχω WiFi, αλλα ειπα να το ρωτησω και αυτο.

Για οσους χρησιμοποιουν 3G, πιστευετε οτι τα 300mb ειναι αρκετα για ελαφρια χρηση, χωρις YouTube φυσικα, μονο browsing, e-mail, skype/msn chat (χωρις voice)? Τα widgets με RSS/Facebook feeds, weather κλπ χρησιμοποιουν πολλα δεδομενα?

 

Επισης κατι αλλο που δεν εχω καταλαβει ειναι τι ακριβως χαλαει την εγγυηση και τι οχι.

Για παραδειγμα το να περασεις custom ROM, πχ την 2.2.1 JPU που εχετε ενθουσιαστει ολοι μαζι της στο αλλο νημα για hacks/fixes, φανταζομαι ειναι το πιο επικυνδυνο για να χαλασει η συσκευη αλλα και σιγουρα χανεται η εγγυηση.

Ενω το να κανεις root ειναι σχετικα πολυ πιο ασφαλες και πιο ευκολο να απενεργοποιηθει σε περιπτωση που κατι παει στραβα, αλλα παλι χανεται η εγγυηση?

Τα UI replacements τυπου Launcher Pro σε τι κατηγορια ειναι? Ποσο ευκολο ειναι να περαστει, θελει flashing ή ειναι απλος ενα προγραμμα και δεν πειραζει καν την εγγυηση?

 

 

Ελπιζω να μην σας επρηξα παρα πολυ, ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλά Χριστούγεννα!

 

Μια ερώτηση παιδιά, σαν νέος χρήστης του galaxy. Συνδέω το κινητό με καλώδιο, προσπαθώ να μπω στο kies αλλά μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα:

Επανασυνδέστε το κινητό σε λειτουργία samsung kies(pc studio). το κιεσ δεν υποστηρίζει την τρέχουσα λειτουργία σύνδεσης.

Δεν ξέρω αν είναι χαζό το ερώτημα μου, αλλά έχει κανείς καμία ιδέα για το πως θα συνδεθώ? Προφανώς κάτι δεν κάνω καλά ε?

ευχαριστώ!!!

naselitis
Link to comment
Share on other sites

πηρα το samsung galaxy s και για να φορτισει κανει πανω απο 1μιση, 2 ωρες ειναι νορμαλ η μηπως ειναι ελλατωματικο?:blink:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

μπορει να με πει καποιος πως να μεταφερω τις εφαρμογες μου στην καρτα μνημης ωστε να εξοικονωμησω χωρο στην εσωτερικη;

ευχαριστω και Καλα Χριστουγεννα με υγεια σε ολους!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά,

συνδέω το κινητό με το PC με την επιλογή που είναι για storage (δε θυμάμαι πως ακριβως το λέει) και ενώ εμφανίζει 2 external drive E: και F:, πατώντας πάνω σε αυτά που λέει να συνδέσω την αντίστοιχη συσκευή.. Oi USB drivers είναι περασμένοι κανονικά.. Γιατί γίνεται αυτό? Θέλω απλά να μεταφέρω κάποιες φωτογραφίες από τη συσκευή στο PC.

Eυχαριστώ

 

Διάβασε τους οδηγούς για νέους χρήστες, υπάρχει ακριβώς η ερώτησή σου στα FAQ... απλά δεν έχεις κάνει mount το τηλέφωνο στο PC... Αυτή είναι η σωστή επιλογή, όχι το media player που σου απάντησαν

 

Αν η συσκευη αγοραστει απο Vodafone θα ειναι branded? Ο συνδιασμος με τα 3 κουμπια για flashing θα ειναι ενεργοποιημενος?

 

Για την συσκευη την ιδια τωρα, οσο ειμαι στο σπιτι στην Αθηνα δεν εχω WiFi, μπορω να χρησιμοποιησω το laptop σαν WiFi hotspot και να μπορεσει να χρησιμοποιηθει απο το Galaxy S? Το Symbian μου τωρα (5800) δεν μπορει, βγαζει error μολις πατησω να συνδεθει στο δικτυο. Δεν ειναι τοσο σημαντικο αφου κανονικα μενω αλλου και εχω WiFi, αλλα ειπα να το ρωτησω και αυτο.

Για οσους χρησιμοποιουν 3G, πιστευετε οτι τα 300mb ειναι αρκετα για ελαφρια χρηση, χωρις YouTube φυσικα, μονο browsing, e-mail, skype/msn chat (χωρις voice)? Τα widgets με RSS/Facebook feeds, weather κλπ χρησιμοποιουν πολλα δεδομενα?

 

Επισης κατι αλλο που δεν εχω καταλαβει ειναι τι ακριβως χαλαει την εγγυηση και τι οχι.

Για παραδειγμα το να περασεις custom ROM, πχ την 2.2.1 JPU που εχετε ενθουσιαστει ολοι μαζι της στο αλλο νημα για hacks/fixes, φανταζομαι ειναι το πιο επικυνδυνο για να χαλασει η συσκευη αλλα και σιγουρα χανεται η εγγυηση.

Ενω το να κανεις root ειναι σχετικα πολυ πιο ασφαλες και πιο ευκολο να απενεργοποιηθει σε περιπτωση που κατι παει στραβα, αλλα παλι χανεται η εγγυηση?

Τα UI replacements τυπου Launcher Pro σε τι κατηγορια ειναι? Ποσο ευκολο ειναι να περαστει, θελει flashing ή ειναι απλος ενα προγραμμα και δεν πειραζει καν την εγγυηση?

 

Ελπιζω να μην σας επρηξα παρα πολυ, ευχαριστω εκ των προτερων.

 

 

Αυτό δεν μπορεί να στο απαντήσει κανένας, εξαρτάται από τη φουρνιά που θα το πάρεις και αν θα το πάρεις απ'ευθείας από τη βονταφον ή από κάπου αλλού με βοντα σύνδεση. Αν το πάρεις από την ίδια τη βονταφον είναι πολύ πιθανό να είναι branded. Δεν ξέρω για τα κουμπιά, αλλά όπως και να'χει τον ενεργοποιείς μόνος σου αν θέλεις το συνδυασμό.

 

Για το hotspot, όχι, δε γίνεται αυτό που θες. Θες wifi router.

Για τη χρήση που λες, ίσως φτάσουν τα 300, αλλά δεν είμαι σίγουρος... εξαρτάται από το browsing που κάνεις και τί σελίδες με τί περιεχόμενο κοιτάς. Για τον καιρό και τέτοια πάντως φτάνουν.

 

Για το τελευταίο μέρος, διάβασε το πρώτο μήνυμα στο θέμα hack/root κτλ. που αναφέρεις. Η εγγύηση βασικά χάνεται Ο,ΤΙ και να βάλεις στο κινητό που δεν έχει βγει επίσημα από τη Samsung. Χάνεται με την ανεπίσημη 2.2.1 ή με root ή με οποιαδήποτε ρομ.

Τα UI replacements, ανήκουν στην κατηγορία apps, είναι το 2ο απ'αυτά που υποθέτεις, ένα απλό πρόγραμμα.

 

Καλησπερα,

μπορει να με πει καποιος πως να μεταφερω τις εφαρμογες μου στην καρτα μνημης ωστε να εξοικονωμησω χωρο στην εσωτερικη;

ευχαριστω και Καλα Χριστουγεννα με υγεια σε ολους!

 

Μόνο με Froyo. Αλλά και πάλι δε χρειάζεται, έχει υπεραρκετό χώρο το τηλέφωνο.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Φταιει φταιει οταν το κινητο, η μαλλον το Android λειτουργικο "μπλοκαρει"..

 

επειδή είμαι μάγκας και καραμπουζουκλής θα σου πω τι έγινε...

μόλις δοκίμασα την αναφορά(δεν την χρησιμοποιούσα ποτέ)

σήμερα έχω στίλει καμιά 40αρια μηνύματα ΡΕΚΟΡ για μένα μόνο και μόνο για να καταλάβω τι παίζει

Φιλαράκο, έφαγες blacklist με κάποιον τρόπο σορι, δεν σου φταίει το ανδροιδ.

Και αυτό μπορείς να το δοκιμάσεις με έναν απλό τρόπο, βάλε άλλη σιμ στο κινητό και δοκίμασε να στίλεις μήνυμα, θα δεις οτι η αναφορά στο συγκεκριμένο άτομο θα είναι κομπλε.

 

Άντε καλά χριστούγεννα. :)

 

:ninja:

 

EDIT

στα 300mb με 10Ε, θα μπορεσω να χρησιμοποιησω και την επιδοτηση ενω εχει περασει αρκετος καιρος απο τοτε? Ξερω οτι οι επιδοτησεις δεν χανονται, αλλα δεν ειμαι και σιγουρος για αυτο σκεφτηκα να ρωτησω πρωτα. Αν η συσκευη αγοραστει απο Vodafone θα ειναι branded? Ο συνδιασμος με τα 3 κουμπια για flashing θα ειναι ενεργοποιημενος?

 

10 ευρώ για 300mb? ΘΕΕ ΜΟΥ *********** !!!! *** Aπό Ο.Δ.: Εκφράσου καλύτερα στο forum σε παρακαλώ **

όταν το διάβασα αυτό πήγα να πάθω καρδιακό!!!!

εγώ το πήρα απο vodafone με επιδότηση ενός φίλου(έκανα μια ανταλλαγή κινητό με την επιδότηση)

Και branded ήτανε και τα 3 κουμπιά δεν δουλεύανε, ελπίζω να βοήθησα

Edited by Tyxerakias

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Για να το λήξουμε κι αυτό το θέμα γιατί βλέπω τα πνεύματα να οξύνονται, το android στέλνει μια χαρά αναφορές. Το μήνυμα που βλέπεις που λέει την ώρα που το έστειλες κάτω από τη φούσκα της συζήτησης, ΔΕ σημαίνει ότι παραδόθηκε κιόλας. Την αναφορά παράδοσης την ενεργοποιείς από την εφαρμογή μηνύματα, μπες μέσα στην εφαρμογή, μετά πάτα το αριστερό κουμπί menu, ρυθμίσεις, και στην υποενότητα Ρυθμίσεις μηνυμάτων, τικάρεις εκεί που λέει Αναφορές παράδοσης. Μετά όταν παραδίνεται το μήνυμα θα σου έρχεται ένα άλλο μήνυμα εσένα που θα λέει παραδόθηκε.

Το android δουλεύει μια χαρά.

 

Και το handcent έχει κι αυτό την ίδια λειτουργία, αρκεί να μη βαριέσαι να ψάξεις λίγο τα μενού του.

 

Αν τίποτα από τα παραπάνω δε δουλεύει, έχει κάποιο πρόβλημα η συσκευή σου, και μάλλον όπως είπανε θα στρώσει με ένα factory reset.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Να το πάρω;

Έχω παρακολουθήσει τις τελευταίες 3 μέρες αρκετά θέματα γύρω από το κινητό αυτό.

Αυτή τη στιγμή έχω το omnia II όπως το πήρα από το κατάστημα. Δεν έχω κανένα πρόβλημα, όλα ΟΚ ΚΑΙ το GPS. Εντάξει τρώει κάτι κολλήματα, αλλά με ένα ανοιγοκλείσιμο ξανάρχεται.

Ήρθε όμως η ώρα της αλλαγής. Διαβάζοντας λοιπόν όλα τα θέματα, μου έχει δημιουργηθεί η εντύπωση ότι το κινητό είναι δύσχρηστο (αργό, δε δουλεύει το gps, δε χτυπάει το ξυπνητήρι όταν είναι κλειστό, περίεργο πληγκτολόγιο Ελληνικό κλπ κλπ).

Η χρήση που θα κάνω είναι (wifi, internet, gps, ξυπνητήρι, σημειώσεις, ημερολόγιο κλπ τετοιου στυλ) και η ερώτηση μου είναι: Να το πάρω ή θα βρω τον μπελά μου; Πέρα από το να του βάλω κάποια εφαρμογή δεν κόβομαι ιδιαίτερα να ασχοληθώ μαζί του. Θα βολευτώ; κολλάει;

Μια αλλη επιλογή είναι το lg optimus one και αυτό γιατί έχω μπερδευτεί και με το αν το android είναι σταθερό, βολικό κλπ. οπότε να μη δώσω 500+€, αλλά 250.

Πείτε μου σας παρακαλώ τη γνώμη σας γιατί έχω μπερδευτεί ΤΕΛΕΙΩΣ.

Ευχαριστώ.

 

δες καλυτερα καποιο htc η παρε το optimus που λες...

βεβαια εκει θα εχεις αλλα θεματα, αλλα οχι δεν θα χρειαστει να ασχοληθεις τοσο οσο στο galaxy

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Για να το λήξουμε κι αυτό το θέμα γιατί βλέπω τα πνεύματα να οξύνονται, το android στέλνει μια χαρά αναφορές. Το μήνυμα που βλέπεις που λέει την ώρα που το έστειλες κάτω από τη φούσκα της συζήτησης, ΔΕ σημαίνει ότι παραδόθηκε κιόλας. Την αναφορά παράδοσης την ενεργοποιείς από την εφαρμογή μηνύματα, μπες μέσα στην εφαρμογή, μετά πάτα το αριστερό κουμπί menu, ρυθμίσεις, και στην υποενότητα Ρυθμίσεις μηνυμάτων, τικάρεις εκεί που λέει Αναφορές παράδοσης. Μετά όταν παραδίνεται το μήνυμα θα σου έρχεται ένα άλλο μήνυμα εσένα που θα λέει παραδόθηκε.

Το android δουλεύει μια χαρά.

 

Και το handcent έχει κι αυτό την ίδια λειτουργία, αρκεί να μη βαριέσαι να ψάξεις λίγο τα μενού του.

 

Αν τίποτα από τα παραπάνω δε δουλεύει, έχει κάποιο πρόβλημα η συσκευή σου, και μάλλον όπως είπανε θα στρώσει με ένα factory reset.

Συγνωμη βρε παιδια τι σας εκανα χρονιαρες μερες..? Και τις ρυθμισεις εχω πει οτι εχω φτιαξει και ολα στο handsent sms, απλα μου δειχνει, οπως εχω πει πιο πανω, πρασινακι και σε ανοιχτα και σε κλειστα κινητα, δηλ οτι το μυνημα εληφθη. Βρε παιδια ξερω τι λεω για ονομα του θεου.. (Κι εγω αυτο πιστευω σιγουρα οτι θελει factory reset, καποια στιγμη θα το κανω). Και παλι χρονια πολλα σε ολους και ολες, με υγεια κι ευτυχια πανω απ ολα :) Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

πηρα το samsung galaxy s και για να φορτισει κανει πανω απο 1μιση, 2 ωρες ειναι νορμαλ η μηπως ειναι ελλατωματικο?:blink:

 

Είναι νορμαλ.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

πηρα το samsung galaxy s και για να φορτισει κανει πανω απο 1μιση, 2 ωρες ειναι νορμαλ η μηπως ειναι ελλατωματικο?:blink:

 

πανω απο 2ωρο στανταρ...

1500mAh ειναι αυτα... :lol:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...