Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ενταξει ελεγα οτι η συσκευη με ικανοποιει οπως δουλευει και δεν θα ασχοληθω.....

αλλα.....

διαβαζα απο εσας για τις αλλαγες που μπορει καποιος να κανει στη συσκευη.....

και λυγισα.....

εκανα root,εβαλα το lagfix και το autokiller(agressive)

και νομιζω οτι εχω αλλη συσκευη,πιο ομαλη στη λειτουργεια,πιο γρηγορη

σαν αλλο τηλεφωνο.Εκανα και την μετρηση με το quandrant απο 887 μαμα εφτασα στο 2134!!!

να εισαστε καλα παιδια(δεν λεω ονοματα γιατι σιγουρα καποιον θα ξεχασω) για ολη τη βοηθεια,οδηγους και υπομονη μου βαζετε καθυμερινα στο φορουμ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ωραία! Κάνα καλό ζευγάρι ακουστικά ξέρει κανείς; πάλι έξοδα...

Sent from my Galaxy S

 

 

Άκυρο μάγκες..δεν φταίνε τα ακουστικά, δοκίμασα κάποια άλλα και μου κάνουν το ίδιο πρόβλημα...άντε τώρα να βρω βελόνα στάχυρα τι φταίει..

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Δείτε ένα συγκριτικό σε κάμερες smart phones να χαρείτε λίγο.

Βέβαια δεν έχει το galaxy έχει όμως το αδελφάκι του.

 

Προσωπικά διαφωνώ με κάποια επιμέρους αποτελέσματα όπως σε 2 απο τα τεστ που ενώ η φωτο του iPhone 4 δείχνει απόλυτη πραγματικότητα δεν επιβραβεβεται.

Στην μια περίπτωση είμαι σίγουρος ότι την απέριψε γιατί δείχνει πόσο κακασχημη είναι η φιλενάδα του που χρησιμοποιεί σαν μοντελο:lol:

 

Το ίδιο και στο άλλο με τα ρομποτακια των android.

 

Έχει ενδιαφέρον να δείτε τις φωτο και να τις συγκρινετε μόνοι σας χωρίς να λάβετε υπ όψη την γνώμη του αρθοργραφου ο οποίος δεν δείχνει ιδιαίτερα αμεροληπτος.

 

Είναι γνωστή η κόντρα μεταξύ Gizmodo και apple που ξέσπασε λόγο της μη επιστροφής του κλαπεντος πρωτότυπου τον περασμένο Μάιο.

Τα δε ρομποτακια δείχνουν και τις προτιμήσεις του.

 

Γι αυτο επιμένω ότι τα blogs δεν είναι τόσο αξιόπιστα επειδή λειτουργούν οπαδικα σαν τις αθλητικές εφημερίδες.

 

http://gizmodo.com/5663890/the-ultimate-smartphone-camera-battle?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+gizmodo%2Ffull+%28Gizmodo%29

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

off topic on

@ dbekia: Η υπογραφή σου είναι διάλογος από το Blade Runner ή κάνω λάθος; Χρόνια έχω να την δω, η επιτομή της SciFi, συγκινήθηκα τώρα :cry:

off topic off

 

Παιδιά δεν έχω την επαναφορά με τα πλήκτρα, δεν έχω πειράξει το κινητό, αλλά επειδή βλέπω ότι πλησιάζει η ώρα της αναβάθμισης, τί θα με συμβουλεύατε να κάνω;

1. Να το πάω σε εξουσιοδοτημένο service Samsung;

2. Να επιχειρήσω την αναβάθμιση όταν τη βγάλει το kies χωρίς το 3button-recovery-download;

3. Να περάσω πρώτα το 3br fix από XDA και να επιχειρήσω να αναβαθμίσω μετά;

4. Να χρησιμοποιήσω adb αν χρειαστεί download ή recovery mode; Θα είμαι σε θέση να πάω σε αυτές τις modes με adb αν κάτι δεν πάει καλά;

Φοβάμαι ότι αν κάνω μπρίκι το γαλαξία θα με γδάρουν όσοι και καλά υποστηρίζουν τη συσκευή στην Ελλάδα. Είναι πολλά τα λεφτά της συσκευής για να ρισκάρω. Εσείς τί θα κάνατε στη θέση μου;

 

Παιδιά καλησπέρα.έχω ρυθμίσει στο μειλ μου να ανανεώνετε κάθε 5 λεπτά και έχω επιλέξει επίσης να εμφανίζετε ειδοποίηση στη γραμμή εργαλείων...αλλά δεν γίνετε τίποτα.

Πρέπει να μπω στο εικονίδιο και να κάνω ανανέωση για να μου έρθουν.ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω;

Τον αυτόματο-συνεχή συγχρονισμό τα έχεις τικαρισμένα; Να ξέρεις όμως ότι σε αυτή την περίπτωση ρουφάει τη μπαταρία σαν πορτοκαλάδα!

Edited by me00016
Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους.

Πήρα το κινητό χθές το μεσημέρι. (ήταν δώρο και ήταν το 360. Θα βάλω το κανονικό όταν βγει official 2.2).

 

Ξέρει κανείς αν χρέωσε χρήση vodafone live από τη στιγμη που είχε H η G με τα πάνω-κάτω βελάκια γκρί, χωρίς αυτά να αναβοσβήνουν (λογικά δεν έστελνε-έπαιρνε δεδομένα) και τη συσκευή σε κατάσταση αναμονής? (είχε ενεργό τον συνεχή συγχρονισμό). Ήταν 2 μέρες στην κατάσταση αυτή με τα βελάκια γκρί.

 

Επίσης υπάρχει ενσωματωμένος μετρητής διακίνησης όγκου δεδομένων? (δεν το χω βρει ακόμα)

 

Ευτυχώς έψαξα αρκετά στο forum και το πήρα είδηση νωρίς. Έκανα καινούριο APN με random στοιχεία και έσβησε το H/G με τα βέλη. Υπάρχει καλύτερος τρόπος να απενεργοποιήσεις τελείως τη σύνδεση στο internet μέσω δικτύου? (μόνο το wifi με ενδιαφέρει)

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

@CHG: η εφαρμογη που χρησιμοποιω για ανοιγμα-κλεισιμο data ειναι το extended controls οπου με το αναλογο κουμπι που βαζεις στο widget του ανοιγοκλεινεις αμεσα και χωρις να σου χαλαει καμια ρυθμιση η μπλοκαρισμα
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Στην μια περίπτωση είμαι σίγουρος ότι την απέριψε γιατί δείχνει πόσο κακασχημη είναι η φιλενάδα του που χρησιμοποιεί σαν μοντελο:lol:

 

:p

 

Το ίδιο και στο άλλο με τα ρομποτακια των android.

 

Πραγματικά το Epic είναι καλυτερο ετσι οπως το βλέπω μαζί με το incredible...

 

Η κάμερα του Epic είναι ιδια με του Galaxy s?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Από εκεί και πέρα είναι πόσα θέλεις να δώσεις, να μια καλή κατάξη http://www.amazon.com/gp/bestsellers/electronics/172541/ref=pd_zg_hrsr_e_1_3_last

 

Μεταξυ των αλλων που εχει η συγκεκριμενη σελιδα ειναι και τα Apple earphones with remote & mic. Τα εχει δοκιμασει κανεις στο galaxy να μας πει αν λειτουργουν? (απαντηση σε κληση, αυξομειωση εντασης ηχου κλπ). Γιατι αυτα τα :X που εχει η συσκευασια δεν στεκουν στα αυτια με τιποτα :p

'Η τελως παντων αν ξερει καποιος καποια αλλα με τις αντιστοιχες λειτουργιες που να λειτουργουν ομως στο galaxy.

Δοκιμασα αυτα του nokia 5800 αλλα χωρις αποτελεσμα στο χειρισμο volume, απαντηση κλησης κλπ :(

Link to comment
Share on other sites

Μιας και υπήρξε η συζήτηση πιο πριν και με ενδιέφερε, μιας και κατέβασα 1-2 text editors που όμως δεν μου έκαναν καλή εντύπωση, υπάρχει κάποιος που να προτείνετε και να έχετε δοκιμάσει, με root access που να κάνει την δουλειά μας;
Link to comment
Share on other sites

Μιας και γίνονται πολλές αναφορές και οι πειραματισμοί αυξάνονται, είπα να γράψω έναν μίνι οδηγό για αναβάθμιση στα τελευταία επίσημα non-branded (που δεν ανήκουν σε κάποιο πάροχο π.χ. Vodafone) firmwares που διατίθενται στην Ελλάδα.

 

 

Μεταφέρθηκε στο αντίστοιχο θέμα

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

off topic on

@ dbekia: Η υπογραφή σου είναι διάλογος από το Blade Runner ή κάνω λάθος; Χρόνια έχω να την δω, η επιτομή της SciFi, συγκινήθηκα τώρα :cry:

off topic off

 

Παιδιά δεν έχω την επαναφορά με τα πλήκτρα, δεν έχω πειράξει το κινητό, αλλά επειδή βλέπω ότι πλησιάζει η ώρα της αναβάθμισης, τί θα με συμβουλεύατε να κάνω;

1. Να το πάω σε εξουσιοδοτημένο service Samsung;

2. Να επιχειρήσω την αναβάθμιση όταν τη βγάλει το kies χωρίς το 3button-recovery-download;

3. Να περάσω πρώτα το 3br fix από XDA και να επιχειρήσω να αναβαθμίσω μετά;

4. Να χρησιμοποιήσω adb αν χρειαστεί download ή recovery mode; Θα είμαι σε θέση να πάω σε αυτές τις modes με adb αν κάτι δεν πάει καλά;

Φοβάμαι ότι αν κάνω μπρίκι το γαλαξία θα με γδάρουν όσοι και καλά υποστηρίζουν τη συσκευή στην Ελλάδα. Είναι πολλά τα λεφτά της συσκευής για να ρισκάρω. Εσείς τί θα κάνατε στη θέση μου;

 

 

Τον αυτόματο-συνεχή συγχρονισμό τα έχεις τικαρισμένα; Να ξέρεις όμως ότι σε αυτή την περίπτωση ρουφάει τη μπαταρία σαν πορτοκαλάδα!

 

Που είναι o αυτόματος συνεχής συγχρονισμός για να τον ενεργοποιήσω;

Link to comment
Share on other sites

Που είναι o αυτόματος συνεχής συγχρονισμός για να τον ενεργοποιήσω;

 

Ρυθμίσεις - Λογαριασμοί και συγχρονισμός.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

άσχετο...σχετικά με το πρόβλημα που έχω αναφέρει για τα ακουστικά(εχω δοκιμάσει και άλλα ακουστικά και συμβαίνει το ίδιο) που δεν μπορώ να σταματήσω τον mp3 player όταν παίζει, παρατήρησα ότι όλες οι άλλες λειτουργίεs του κουμπιού των ακουστικών ισχύουν, δηλαδή μπορώ να πάρω μία κλήση κλπ..αυτό έχει συμβεί και σε κάποιον άλλον;

 

Όταν προτοαγόρασα το κινητό από amazon.de δοκίμασα το ακουστικό και λειτουργούσε όπως λες: κλήσεις κλπ οκ αλλά player όχι. Τότε το κινητό φορούσε την ρομ JF3. Θεώρησα απλά ότι τα ακουστικά δεν έχουν αυτήν τη δυνατότητα.

 

Κάποια στιγμή εντελώς τυχαία το ξαναδοκίμασα, αφού πέρασα την μαμίσια JM1, και τώρα λειτουργεί.:confused:

 

Δεν μπορώ και εγώ να καταλάβω τι έφταιγε και τι το διόρθωσε...

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Το δκο μου ειναι αγορασμενο πριν περιπου 20 μερες απο wind αλλα εχει περασμενη την JM2 με επιλεγμενο το COS.

προμηθευεται η wind συσκευες απο κοσμοτε? χαχα καλο και αυτο!!!

Link to comment
Share on other sites

Άλεξ καλημέρα, σε ευχαριστούμε ωραίος οδηγός!

Δύο απορίες..αν βάλουμε λοιπόν ένα από τα δύο, θα μπορούμε να αναβαθμίσουμε μέσω kies ή πρέπει να έχουμε περασμένο το firmware που είχαμε αρχικά όταν πήραμε το τηλέφωνο (εγώ είχα την JF3), και αν έχουμε και τον rom manager ή το titanium και του κάνουμε restore backup το κινητό θα γίνει σε θέμα εφαρμογών και settings όπως είναι τώρα;

 

άσχετο...σχετικά με το πρόβλημα που έχω αναφέρει για τα ακουστικά(εχω δοκιμάσει και άλλα ακουστικά και συμβαίνει το ίδιο) που δεν μπορώ να σταματήσω τον mp3 player όταν παίζει, παρατήρησα ότι όλες οι άλλες λειτουργίεs του κουμπιού των ακουστικών ισχύουν, δηλαδή μπορώ να πάρω μία κλήση κλπ..αυτό έχει συμβεί και σε κάποιον άλλον;

 

Καλημέρες και από μένα

 

1. Ναι με μία από τις 2 official θα είσαι οκ για αναβάθμισή μέσω κιες

 

2. Όχι δεν μπορείς να κάνεις ρεστορε εφαρμογές απο eclair σε φρόντο

Link to comment
Share on other sites

Όταν προτοαγόρασα το κινητό από amazon.de δοκίμασα το ακουστικό και λειτουργούσε όπως λες: κλήσεις κλπ οκ αλλά player όχι. Τότε το κινητό φορούσε την ρομ JF3. Θεώρησα απλά ότι τα ακουστικά δεν έχουν αυτήν τη δυνατότητα.

 

Κάποια στιγμή εντελώς τυχαία το ξαναδοκίμασα, αφού πέρασα την μαμίσια JM1, και τώρα λειτουργεί.:confused:

 

Δεν μπορώ και εγώ να καταλάβω τι έφταιγε και τι το διόρθωσε...

 

Και εγώ μαμά είχα την JF3 και παίζανε όπως επίσης και στην JG5 που έχω τώρα παίζανε πριν λίγες μέρες...τσέκαρα κάποες τελευταίες εφαρμογές που πέρασα τώρα τελευταία αλλά δεν φταίνε αυτές γιατί τις έβγαλα και πάλι δεν έπαιζε...μάλλον έχει τις κακές του το κινητό:lol:

Edit

Δείτε και εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=8631947#post8631947...ΗΡΘΕ?????

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη αλλαξα υπολογιστη κ εχασα το samsung kies,καποιο παιδι ειχε ποσταρει εδω ενα λινκ με αυτο,επειδη μεσα σε τοσες σελιδες χανεσαι.....υπαρχει καποιος να το ξαναβαλει....?:(
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη αλλαξα υπολογιστη κ εχασα το samsung kies,καποιο παιδι ειχε ποσταρει εδω ενα λινκ με αυτο,επειδη μεσα σε τοσες σελιδες χανεσαι.....υπαρχει καποιος να το ξαναβαλει....?:(

 

Κοίτα σελίδα 72...

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

- Καλορυζικα ..... !!! :D

 

- ....... FROYO comes for me .... OFFICIAL !!!! :cool:

 

http://img155.imageshack.us/img155/4439/cimg8106copy.jpg

Edited by hitech
- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

@hitech

εεεε....σου ηρθε το froyo φιλε ? καταλαβα καλα ?

 

@Tyxerakias

Ευχαριστουμε πολυ για τον οδηγο Αλεξ :). !!!!

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

- Καλορυζικα ..... !!! :D

 

- ....... FROYO comes for me .... OFFICIAL !!!! :cool:

 

 

Με γειά!!

Εννοείται ότι περιμένουμε εντυπώσεις....χτες!!:lol:

Edited by mirrorofsorrow
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

2.Τα JM2 και JM5 που περιγράφει ο Άλεξ δεν είναι eclair ; Δηλαδή αν κάνω restore από JG5 τις εφαρμογές μέσω titanium ή rom manager δεν θα παίζουν σε JM2 ή JM5;

 

Ναι είναι, νόμιζα εννοούσες εάν δουλεύει το restore από JM σε froyo

Σόρυ, είμαι με 3ις ώρες ύπνο :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι, νόμιζα εννοούσες εάν δουλεύει το restore από JM σε froyo

Σόρυ, είμαι με 3ις ώρες ύπνο :)

 

:lol:Don't worry και εγώ με 4 ώρες ύπνο είμαι...κατάλαβα τι εννοούσες μετά...Λοιπόν είναι πιθανό αυτό το Σ/κο να δοκιμάσω...τώρα το ότι έχω cosmote δεν νομίζω να πρέπει υποχρεωτικά να βάλω την JM2 γιατί θέλω να βάλω τηνJM5...μετά θα δοκιμάσω και τον rom manager για να δούμε τι λέει...

Edit

Επειδή έχω το lag fix για να μην έχω τίποτα ιστορίες θα το βγάλω, θα το ξερουτάρω, μετά back up με rom manager (και με titanium για καλό και για κακό) και αφού περάσω το καινούριο firmware τότε restore απο rom manager και install lag fix από μάρκετ..έτσι νομίζω ότι όλα θα πάνε καλά..

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια εκανα αναβαθμιση λογισμικου και ειναι κολλημενο στην αρχικη οθονη με το ''S'' τι κανουμε...?Αναβαθμιση εγινε μεσω KIES......:blink::(:wacko:
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...