Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο gui εχει στο swype οχι

 

 

μπορώ να αναβαθμίσω το swype πληκτρολόγιο με πιο καινούργια εκδοση που θα έχει και ελληνικα μετα το φλασάρισμα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μπορώ να αναβαθμίσω το swype πληκτρολόγιο με πιο καινούργια εκδοση που θα έχει και ελληνικα μετα το φλασάρισμα?

 

μπορεις να φλασαρεις ποιο καινουργια εκδοση του android μετα δε χρειαζεται να κανεις μονο στο swype αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να φλασαρεις ποιο καινουργια εκδοση του android μετα δε χρειαζεται να κανεις μονο στο swype αναβαθμιση

 

απλα ρωταω αν γίνεται διοτι μπαίνω και φαντάρος την αλλη βδομάδα και θα μείνω με αυτή την εκδοση μάλλον για κάνα μήνα εκει μέσα. Τουλάχιστον να έχω ελληνικα. Και θέλω να βάλω κάποιο τελευταίο όσο το δυνατόν πιο απροβλημάτιστο froyo για να έχω και flash ;)

Link to comment
Share on other sites

η ρομ ειναι αυτη που φορουσε η συσκευη οταν την αγορασα και σχετικα ειναι παλιοτερη απο τις υπαρχουσες Ελληνικες.

Αν δεν κανω λαθος κυκλοφορουν αρκετες πιο καινουργιες επισημες ελληνικες απο αυτη που εχω.

Εγω εχω την JG1.

 

Δεν εχω κανει καμια ιδιαιτερη ρυθμιση στη συσκευη.

το Galaxy απο μαμα εχεις τις τιμες 40, 50, 60 για τα hidden apps, content provider και empty apps αντιστοιχα. ειναι τα ορια σε mb για καθε τυπο διεργασιας, οπου οταν φτασει η ελευθερη διαθεσιμη μνημη, αρχιζει και κανει Kill το android.

 

Το μονο που εχω κανει ειναι να βαλω τη δωρεαν εφαρμογη autokiller, και απλα εχω αλλαξει τις παραπανω τιμες σε 85, 90, 100.

ειναι μια μιξη strict και aggressive για οποιον χρησιμοποιει το minfree.

αυτο στην πραξη σημαινει οτι εχω ανεβασει τα ορια στα οποια αρχιζει να κλεινει το λειτουργικο εφαρμογες που εχουν μεινει ανοιχτες στην μνημη ram.

αυτο συνεπαγεται οτι εχω την δυνατοτητα θεωρητικα να εχω λιγοτερες μεν εφαρμογες συγχρονως ανοιχτες στην μνημη, απο την αλλη ομως δεν κολλαει ποτε καποια εφαρμογη οποτε θελω να την ανοιξω ειτε ειναι ανοικτη εκεινη την στιγμη ειτε ειναι εντελως κλειστη.

θα φτιαξω το βιντεο μονο και μονο για να μου πειτε εσεις που εχετε το lag fix, αν βλεπετε πολυ μεγαλη διαφορα σε σχεση με το δικο μου που δεν εχω lag fix.

 

Για να το πετύχεις αυτό πρέπει να είσαι root έτσι δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

Για να το πετύχεις αυτό πρέπει να είσαι root έτσι δεν είναι?

Για να αλλάξεις τους τιμές που λέω με την εφαρμογή autokiller πρέπει να είσαι rooted ναι.

Το root δεν είναι τίποτα κακό ούτε πρέπει να είσαι κανένας χάκερ για να το βάλεις.σου προτείνω να το κάνεις.

Όταν δεις το βίντεο που θα φτιάξω θα καταλάβεις :).

 

 

Sent from my Samsung Galaxy S I-9000

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

απλα ρωταω αν γίνεται διοτι μπαίνω και φαντάρος την αλλη βδομάδα και θα μείνω με αυτή την εκδοση μάλλον για κάνα μήνα εκει μέσα. Τουλάχιστον να έχω ελληνικα. Και θέλω να βάλω κάποιο τελευταίο όσο το δυνατόν πιο απροβλημάτιστο froyo για να έχω και flash ;)

βαλε το greek input method απο το market

βεβαια θα κατεβασεις και το flash απο κει για να εχεις

 

εχεις και ακομα μια επιλογη με το λειτουργικο που χεις τωρα και να κατεβασεις τον dolphin browser λενε πως ειναι καλος και υποστηριζει flash

Link to comment
Share on other sites

Ναι και τώρα έχω θέμα γιατί υπάρχει καινούριο version τώρα στο μάρκετ που περιέχει και την δυνατότητα να φλασαρουμε καινούριο kernel και δεν καταλαβαίνω τίποτα...Αλεεεεξ!

 

Sent from my Galaxy S

 

Bασικά σου απάντησε ο RyanZA οπότε πάω πάσο.. θα σου έλεγα ότι είναι ψιλοάχρηστο, αλλά με πρόλαβε :)

 

απλα ρωταω αν γίνεται διοτι μπαίνω και φαντάρος την αλλη βδομάδα και θα μείνω με αυτή την εκδοση μάλλον για κάνα μήνα εκει μέσα. Τουλάχιστον να έχω ελληνικα. Και θέλω να βάλω κάποιο τελευταίο όσο το δυνατόν πιο απροβλημάτιστο froyo για να έχω και flash ;)

 

Πρόσεξε φίλε με το Galaxy S στη βασική, κλέβουν... μην πάθεις κανένα εγκεφαλικό :)

Ναι, γίνεται αυτό που θες, αλλά πρέπει να είσαι root. Αν για την ώρα δε θες Swype, βάλε το Greek input method που είπε ο Μάντζαρος, ή το HTC_IME, διάβασε το FAQ στην υπογραφή μου, είναι εκεί.

 

Παιδια οποιος εχει το SAMSUNG GALAXY S να μου πει να του στειλω pm μια διευθυνση(site livescore ειναι :p) να δει αν την ανοιγει...γιατι το Iphone3gs δεν την ανοιγει.

Βασικα ειμαι αναμεσα σε iphone4 η GALAXY S...παντως το N97 που εχω την ανοιγει.

 

Γράψτην εδώ ή στείλε μου pm αν θες... όλοι εδώ μέσα έχουν το Galaxy S... :P ή έστω σχεδόν όλοι. Πάντως έρχομαι από Ν97, και δεν υπάρχει ΤΙΠΟΤΑ που να ανοιγε εκεί και να μην ανοίγει στο Galaxy.

 

Εχει δοκιμάσει να κάνει κανείς update με το kies σήμερα;

Nαι, τίποτα.

 

Πρώτη φορά γράφω στο φόρουμ αλλά σας παρακολουθώ τακτικά και πριν να έχω αγοράσει καν το κινητό. Έχω δυο ερωτήσεις:

 

1)Όταν ανοίγω το κινητό από κλειστό, στο μενού κάτω στην κεντρική οθόνη δεν εμφανίζονται τα 3 πρώτα εικονίδια, παρα μόνο τον εικονίδιό των εφαρμογών. Επίσης όταν επιλέγω τις εφαρμογές μου εμφανίζονται μόνο 2-3 μέσα. Μετά από 2-3 άνοιξε κλείσε της οθόνης έρχεται στα λογικά του. Προφανώς το έχω αφήσει να κάνει και το αρχικό scan στην sd κάρτα.

Συμβαίνει σε κάποιον άλλον αυτό;Αν ναι υπάρχει λύση;Υπάρχει περίπτωση να φταίει κάποια εφαρμογή που εγκατέστησα;

 

2)Όταν κάνω απεγκατάσταση σε μια εφαρμογή στο μενού των εφαρμογών, όταν είμαι σε προβολή πλέγματος, αφήνει ένα κενό και δεν το “γεμίζει” με τις ήδη υπάρχουσες.

Υπάρχει λύση για αυτό ή πρέπει να μπαλώνω χειροκίνητα τα κενά;

 

Το κινητό είναι “μαμά” και μόνο εφαρμογές από το Market και από το AppBrain έχω βάλει(11 σελιδούλες με βλακίες :D).

 

Έκδοση firmware 2.1-update1

Έκδοση βασικού φάσματος I9000XXJM1

Έκδοση 2.6.29 root@SE-S603 #2

Αριθμός κατασκευής ECLAIR.XWJM3

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

1) Είναι πολύ πιθανό να φταίει κάτι που εγκατέστησες... εκτός αν έχεις εκατομμύρια Media και κακής ποιότητας external sd card.

2) Ναι, έτσι κάνει... δεν έχω βρει τρόπο να το αλλάξω... αλλά μόλις βάλεις κάτι καινούριο παίρνει εκείνη τη θέση, οπότε γεμίζει πάλι.

 

Μια χάρη, επειδή είμαι περίεργος αν μπορείς... πήγαινε στο dialer και γράψε *#1234#, και πες μου τί λέει στην οθόνη σου...

Μετά γύρνα πίσω στον dialer και γράψε *2767*4387264636# . Και πάλι πες μου τί λέει, ειδικά στη γραμμή PCode.

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

(Θέλω να βρω ακριβώς την τελευταία έκδοση που δίνουν στην Ελλάδα, και φαίνεται ότι εσύ έχεις μια από τις πιο καινούριες... Είναι Γερμανός ή Κοσμοτέ; Ή κάτι άλλο;)

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Bασικά σου απάντησε ο RyanZA οπότε πάω πάσο.. θα σου έλεγα ότι είναι ψιλοάχρηστο, αλλά με πρόλαβε :)

 

 

 

Πρόσεξε φίλε με το Galaxy S στη βασική, κλέβουν... μην πάθεις κανένα εγκεφαλικό :)

Ναι, γίνεται αυτό που θες, αλλά πρέπει να είσαι root. Αν για την ώρα δε θες Swype, βάλε το Greek input method που είπε ο Μάντζαρος, ή το HTC_IME, διάβασε το FAQ στην υπογραφή μου, είναι εκεί.

 

Lol ναι άχρηστο είναι οπότε τζάμπα ο πανικός...false alarm που λένε!

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Μια χάρη, επειδή είμαι περίεργος αν μπορείς... πήγαινε στο dialer και γράψε *#1234#, και πες μου τί λέει στην οθόνη σου...

Μετά γύρνα πίσω στον dialer και γράψε *2767*4387264636# . Και πάλι πες μου τί λέει, ειδικά στη γραμμή PCode.

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

(Θέλω να βρω ακριβώς την τελευταία έκδοση που δίνουν στην Ελλάδα, και φαίνεται ότι εσύ έχεις μια από τις πιο καινούριες... Είναι Γερμανός ή Κοσμοτέ; Ή κάτι άλλο;)

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Όσο για την συσκευή, την πείρα πριν καμία 20αρια μέρες από κατάστημα της cosmote όπου δίνανε μαζί και το destinator.

 

PDA : I9000XWJM2

PHONE : I9000XXJM1

CSC : I9000OXXJM1

 

Sellout SMS : OFF

PCode : GT-I9000HKDCOS

Mode : Test

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Όσο για την συσκευή, την πείρα πριν καμία 20αρια μέρες από κατάστημα της cosmote όπου δίνανε μαζί και το destinator.

 

PDA : I9000XWJM2

PHONE : I9000XXJM1

CSC : I9000OXXJM1

 

Sellout SMS : OFF

PCode : GT-I9000HKDCOS

Mode : Test

 

Ευχαριστώ... άρα έκανες λάθος στο προηγούμενο μήνυμα που είπες JM3. Ok :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Οχ ναι όντος είναι ECLAIR.XWJM2 το σωστό :O

 

Ναι την JM2 τη δίνουν εδώ και καιρό, αλλά κάπου είδα για JM5 να δίνουν επίσημα, μόνο που δε μπορώ να το βρώ τώρα.

ΕDIT: Το βρήκα, ο Truckman... αν διαβάζεις, μπορείς να μας πεις από πού το πήρες;

Η Vodafone GR δίνει JM4 αλλά δε μ'ενδιαφέρουν τα branded firmwares...

 

Έλεγα να φτιάξω έναν αναλυτικό οδηγό για φλασάρισμα στο επίσημο firmware που δίνουν στην Ελλάδα, γιατί το ζητάνε πολλοί (αν και εγώ θα έβαζα το τελευταίο JM9 αν φλάσαρα κάτι), και θέλω να τον φτιάξω με το πραγματικά τελευταίο. Αν αυτό είναι το JM2 έχει καλώς, αλλά θέλω να το σιγουρέψω πρώτα...

 

Αν κάποιος έχει πιο καινούριο firmware, please come forward.. :)

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Είμαστε και εμείς με το ECLAIR.XWJG1... για εμάς γιατί δεν έχει update σε JM2; :)

 

Αγοράζεις π.χ από τη Cosmote τον Αύγουστο την Α έκδοση λειτουργικού, τον Σεπτέμβριο να είναι με την Β και τον Οκτώβριο με την Γ και να μην υπάρχει official update για αυτούς με την Α και Β. Ειλικρινά δε μπορώ να καταλάβω γιατί υπάρχει αυτό το fragmentation μέσα στην ίδια έκδοση (2.1) :confused:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ας βοηθησει καποιος γιατι προσπαθω να συνδεσω το κινητο μου με το kies για να κανω συγχρονισμο επαφων και αναβαθμιση και δεν λεει να δουλεψει με τιποτα.

το παλευω απο τις 10 η ωρα, εχει παει 2:45 και ειλικρινα το μονο που μου περναει απο το μυαλο ειναι να πεταξω κατο το κινητο και να αρχισω να χοροπηδαω πανω του μπας και ισυχασω.

 

λοιπον κατεβασα το kies v1.5.3.10093_80 απο το site της samsung.

εχο windows 7 ultimate x64 και αρχικα δεν εβρισκε το κινητο.

στην συνεχεια κατεβασα τους 64bitους drivers της samsung με αποτελεσμα

οταν αυτο θελει και συνηθως μονο εαν συνδεσω πρωτα το κινητο και μετα ανοιξω το kies να μπορει το κινητο να συνδεθει με το kies.

 

το θεμα μου ειναι οτι καθε φορα που παταω να μεταφερθουν οι επαφες στο pc απο το εικονιδιο του κινητου στα δεξια της οθονης, μου βγαζει ενα σφαλμα που λεει οτι :

Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ. ΔΙΑΚΟΨΤΕ ΤΗ ΧΡΗΣΗ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗΣ ΚΑΙ ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΞΑΝΑ.

 

τι ειναι αυτο ρε παιδια? τι πρεπει να κανω για να δουλεψει?

γενικα το keis πεταει οποτε θυμαται και απο κανενα σφαλμα την ωρα που το ανοιγω.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ας βοηθησει καποιος γιατι προσπαθω να συνδεσω το κινητο μου με το kies για να κανω συγχρονισμο επαφων και αναβαθμιση και δεν λεει να δουλεψει με τιποτα.

το παλευω απο τις 10 η ωρα, εχει παει 2:45 και ειλικρινα το μονο που μου περναει απο το μυαλο ειναι να πεταξω κατο το κινητο και να αρχισω να χοροπηδαω πανω του μπας και ισυχασω.

 

λοιπον κατεβασα το kies v1.5.3.10093_80 απο το site της samsung.

εχο windows 7 ultimate x64 και αρχικα δεν εβρισκε το κινητο.

στην συνεχεια κατεβασα τους 64bitους drivers της samsung με αποτελεσμα

οταν αυτο θελει και συνηθως μονο εαν συνδεσω πρωτα το κινητο και μετα ανοιξω το kies να μπορει το κινητο να συνδεθει με το kies.

 

το θεμα μου ειναι οτι καθε φορα που παταω να μεταφερθουν οι επαφες στο pc απο το εικονιδιο του κινητου στα δεξια της οθονης, μου βγαζει ενα σφαλμα που λεει οτι :

Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ. ΔΙΑΚΟΨΤΕ ΤΗ ΧΡΗΣΗ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗΣ ΚΑΙ ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΞΑΝΑ.

 

τι ειναι αυτο ρε παιδια? τι πρεπει να κανω για να δουλεψει?

γενικα το keis πεταει οποτε θυμαται και απο κανενα σφαλμα την ωρα που το ανοιγω.

 

Aφού συνδέεσαι πάλι καλά. Έχεις βρει όλες τις δυνατότητες του Kies για την Ελλάδα αυτή τη στιγμή. Εγώ τουλάχιστον έχω πάρει κι ένα update απ'το Kies. Εσύ δε θα πάρεις, οπότε άδικα παιδεύεσαι. Κλείστο και περίμενε το froyo, κατά τ'άλλα είναι άχρηστο.

Για όνομα του θεού μην πετάξεις το κινητάκι, αν θες να πετάξεις κάτι πέτα το Kies.

 

EDIT: Μία μη επιβεβαιωμένη αιτία για το πρόβλημά σου είναι το lagfix. Το έχεις βάλει;

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Τα δικά μου είναι:

 

PDA: I9000XWJM5

PHONE: I9000XXJM1

CSC: I9000XXJM1

 

SELLOUT SMS: OFF

PCode: GT-I9000HKDEUR

Mode: Test

 

Αγορασμένο πριν 2 εβδομάδες, από Wind, όμως η φορητότητα δεν έχει γίνει ακόμα από cosmote.

 

Did I come forward enough Alex????

Link to comment
Share on other sites

παιδεια τι εχεται να πειται για αυτο http://opensource.samsung.com/.αλλα και οτι εχουμε ισως το ποιο χαμιλο sar 0.24 W/kg (head) απο τα κορυφαια τηλ.
Link to comment
Share on other sites

Τα δικά μου είναι:

 

PDA: I9000XWJM5

PHONE: I9000XXJM1

CSC: I9000XXJM1

 

SELLOUT SMS: OFF

PCode: GT-I9000HKDEUR

Mode: Test

 

Αγορασμένο πριν 2 εβδομάδες, από Wind, όμως η φορητότητα δεν έχει γίνει ακόμα από cosmote.

 

Did I come forward enough Alex????

 

Υοu did indeed, ευχαριστώ :) Άρα η wind δίνει το πιό καινούριο στην Ελλάδα αυτή τη στιγμή. Good to know.

 

παιδεια τι εχεται να πειται για αυτο http://opensource.samsung.com/.αλλα και οτι εχουμε ισως το ποιο χαμιλο sar 0.24 W/kg (head) απο τα κορυφαια τηλ.

Για το source το είδαμε, ωραίο που το δίνουν. Το SAR είναι όντως χαμηλό, αλλά πρέπει να το δούμε σε μια συγκριτική λίστα με άλλα τηλέφωνα από τους ίδιους που κάνανε αυτό... δεν ξέρουμε αν έγινε η μέτρηση στην αμερική με τα δικά τους standards ή στην ευρώπη, μετράνε τελείως διαφορετικά και το υπολογίζουν σε διαφορετικές μάζες ιστού... αλλά μου φτάνει που ξέρω ότι είναι χαμηλό :) (και είτε είναι head είτε body το παραπάνω, και όπου και να μετρήθηκε, είναι χαμηλότερο απ'το μηλόφωνο, μουαχα).

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

"και είτε είναι head είτε body το παραπάνω, και όπου και να μετρήθηκε, είναι χαμηλότερο απ'το μηλόφωνο, μουαχα"

 

Κι ακόμα χαμηλότερο από το X10 XPERIA που τόσο πολύ μου άρεσε και ήθελα να αγοράσω πριν τελικά πάρω το Galaxy S. Μεγάλη απογοήτευση το X10 κι αν υπάρχουν χρήστες/ιδιοκτήτες του Galaxy που παραπονιούνται, τότε τι να πουν και οι αντίστοιχοι των XPERIA; Μεγάλο κρίμα, γιατί η συσκευή είναι και πολύ όμορφη και καλοκατασκευασμένη, έχει τρομερή camera για όποιον ενδιαφέρεται (προσωπικά δεν με απασχολεί και τόσο) αλλά υστερεί τόσο μα τόσο πολύ στο λογισμικό του.

 

Η απαράδεκτη SE το δίνει με Android 1.6 κι έταξε ως το τέλος Σεπτεμβρίου (στην Αγγλία) 2.0... Μπορεί τα Mediascape και Timescape να είναι καλογραμμένα και ωραίες προτάσεις για GUI, αλλά δυστυχώς, το τηλέφωνο πήγε στράφι και το έκαψε η ίδια η Sony Ericsson. Θα μπορούσα να συνεχίσω για πολύ, επειδή -καλώς ή κακώς- το Χ10 το έψαξα πολύ, αλλά όχι μόνο θα έβγαινα off topic, αλλά δεν έχει πραγματικά κανένα νόημα η σύγκριση των 2 συσκευών.

Link to comment
Share on other sites

Aφού συνδέεσαι πάλι καλά. Έχεις βρει όλες τις δυνατότητες του Kies για την Ελλάδα αυτή τη στιγμή. Εγώ τουλάχιστον έχω πάρει κι ένα update απ'το Kies. Εσύ δε θα πάρεις, οπότε άδικα παιδεύεσαι. Κλείστο και περίμενε το froyo, κατά τ'άλλα είναι άχρηστο.

Για όνομα του θεού μην πετάξεις το κινητάκι, αν θες να πετάξεις κάτι πέτα το Kies.

 

EDIT: Μία μη επιβεβαιωμένη αιτία για το πρόβλημά σου είναι το lagfix. Το έχεις βάλει;

 

 

 

Wow δεν περίμενα τόσο γρήγορη απάντηση και έκλεισα τον υπολογιστή. Ναι το έχω βάλει το lag fix. Δημιουργεί προβλήματα;

 

Δοκίμασα να συγχρονίσω το κινητό με το gmail όμως και πάλι δεν κατάφερα κάτι. Δεν ασχολήθηκα πολύ με αυτό όμως γιατί είχα τις ελπίδες μου για το kies δεν ξέρω δηλαδή μήπως δεν έκανα κάτι σωστά.

 

Για να καταλάβω τώρα,εάν αυτές είναι μόνο οι δυνατότητες του kies για ελλάδα, τότε ποιος είναι ο τρόπος να αναβαθμίσουμε την συσκευή μας εάν δεν θέλουμε (ακόμα) να του περάσουμε μία cooked rom?

Μία επίσημη αναβάθμιση δεν μπορούμε να πάρουμε;

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις monitoring με system panel σε τι θέση στο βγάζει; Υποψιάζομαι ότι αν στο δείξει και εσένα σε ψηλή θέση, τότε αν το βγάλεις θα δεις μεγαλύτερη βελτίωση ακόμα στην μπαταρία σου..

 

Με Watchdog Lite, σχεδόν στις τελευταίες θέσεις μέσα σε μια μέρα.

Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

Wow δεν περίμενα τόσο γρήγορη απάντηση και έκλεισα τον υπολογιστή. Ναι το έχω βάλει το lag fix. Δημιουργεί προβλήματα;

 

Δοκίμασα να συγχρονίσω το κινητό με το gmail όμως και πάλι δεν κατάφερα κάτι. Δεν ασχολήθηκα πολύ με αυτό όμως γιατί είχα τις ελπίδες μου για το kies δεν ξέρω δηλαδή μήπως δεν έκανα κάτι σωστά.

 

Για να καταλάβω τώρα,εάν αυτές είναι μόνο οι δυνατότητες του kies για ελλάδα, τότε ποιος είναι ο τρόπος να αναβαθμίσουμε την συσκευή μας εάν δεν θέλουμε (ακόμα) να του περάσουμε μία cooked rom?

Μία επίσημη αναβάθμιση δεν μπορούμε να πάρουμε;

 

Θα έρθει η αναβάθμιση για Ελλάδα, απλά δεν έχει έρθει ακόμα. Αν θες πιο καινούριο firmware, χρησιμοποίησε το Οdin.

Όπως είπα είναι ανεπιβεβαίωτη η πληροφορία για το lagfix, αλλά μπορείς αν θες να δοκιμάσεις να το βγάλεις, να συνδεθείς και να μας πεις αν έφταιγε αυτό. Δεν είναι απίθανο.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ καινούριος στο android και δεν ξέρω πολλά πολλά. Θα ψάξω να δω τι παίζει με το odin και πάνω από όλα θα προσπαθήσω να συγχρονίσω το κινητό με το gmail.

Μόλις το καταφέρω αυτό, θα είμαι έτοιμος για το format οπότε πριν το κάνω θα βγάλω το lag fix να δοκιμάσω αν έφταιγε αυτό.

Θέλω να πιστεύω πως αυτό θα το έχω καταφέρει το πολύ μέχρι μεθαύριο γιατί η συσκευή μου σέρνεται χειρότερα και από υπέρ_φορτωμένο symbian...

 

Καληνύχτα για σήμερα και ευχαριστώ για τις απαντήσεις

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το SAR, ειναι πολυ θετικο που στη συσκευη μας ειναι χαμηλο και θεωρω οτι θα ηταν καλο ολες οι εταιρειες να προσανατολιζονται σε χαμηλες τιμες SAR.

 

Ακομη περισσοτερο εμεις σαν καταναλωτες, περα απο ολα τα υπολοιπα που κοιταμε πριν την αγορα ενος κινητου, ας λαβουμε υποψη μας την επιπτωση στην υγεια μας. Παρολο που δεν ειναι ακομη πληρως διαπιστωμενο επιστημονικα οτι η ακτινοβολια του κινητου εχει βλαβερες συνεπειες στον ανθρωπινο οργανισμο (και ειναι αμφιβολο για πολλους και διαφορους λογους αν διαπιστωθει ποτε), προκαλει "υπερθερμανση" σε τμημα του εγκεφαλου, με τις οποιες αδιευκρινιστες συνεπειες.

 

Το bluetooth υποτιθεται οτι ειναι μια καλη λυση, αλλα σιγουρα η καλυτερη ειναι η κατα το δυνατον μειωση της διαρκειας ομιλιας. Προσοχη λοιπον γιατι καλο το γιαουρτακι και το multitasking, αλλα η υγεια πανω απ'ολα.:)

 

Τελος του off topic

 

Edit - Φιλε OniBocho θα συμφωνησω απολυτως σε ολα οσα λες. Το Χ10 το ειχα σταμπαρει απο τον περασμενο Νοεμβρη και περιμενα υπομονετικα ως το καλοκαιρι. Ακομα και οταν ανακοινωθηκε ο γαλαξιας ημουν ενα κλικ πριν την παραγγελια του Χ10. Ευτυχως τελικα αλλαξα γνωμη. Πραγματικα κριμα για ενα πανεμορφο τηλεφωνο που η ιδια η SE εκαψε πριν καν να μπει δυνατα στον ανταγωνισμο απεναντι στα αλλα smartphones.

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Με Watchdog Lite, σχεδόν στις τελευταίες θέσεις μέσα σε μια μέρα.

 

Τι να πω...εγώ πάντως το έχω πια βγάλει από το κινητό και ήδη βλέπω βελτίωση στην μπαταρία...θα μπορώ να πω περισσότερα μετά από χρήση μιας ακόμα ημέρας..νομίζω ότι αυτή την στιγμή έχω κάνει τα μέγιστα για οικονομία οπότε θα ξέρω σύντομα

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...