Jump to content

[Επίσημο] Nokia PC Suite / Nokia Suite / Software Updater


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ θα φιλοξενούνται προβλήματα, συμβουλές και γενικότερα συζητήσεις με ό,τι έχει να κάνει με τα προγράμματα της Nokia για υπολογιστές. Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το NOKIA PC Suite 7.1.30.9.

 

Όταν συνδέω με bluetooth το κινητό 2630 με το pc και πάω στις επαφές (μέσω του pc suite), τα ονόματα των επαφών είναι πετσοκομμένα.

 

Πχ γράφει: "Αντων α" αντί για "Αντωνία"

 

Αυτό γίνεται σε όλες τις επαφές με ελληνικούς χαρακτήρες ΜΟΝΟ!

 

Συμβαίνει και σε εσάς;

Καμία βοήθεια;;;

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Παιδιά θέλω να κάνω backup τις επαφές μου με το pc suite ή το ovi.

Όταν το κάνω οι επαφες δεν αναγράφονται σωστά.

 

Κάνω κάτι λάθος;;;

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Έχω συνδέσει το κινητό μου με τον υπολογιστή και με το πρόγραμμα της νοκια προσπάθησα να περάσω τις επαφές στον υπολογιστή και να δημιουργήσω ένα αρχείο με αυτές αλλά πέρασαν μόνο οι επαφές που είναι αποθηκευμένες στην συσκευή, αυτές που είναι στην κάρτα σιμ δεν αποθηκεύτηκαν. Υπάρχει τρόπος να αποθηκεύσω και τις επαφές της σιμ στον υπολογιστή?? Ένας τρόπος είναι να τις αντιγράψω απο την σιμ στην συσκευή αλλά δεν θέλω να το κάνω αυτό γιατί μάλλον θα τις δείχνει διπλές όταν θα κάνω αναζήτηση για κάποιο όνομα..
Link to comment
Share on other sites

Έχω συνδέσει το κινητό μου με τον υπολογιστή και με το πρόγραμμα της νοκια προσπάθησα να περάσω τις επαφές στον υπολογιστή και να δημιουργήσω ένα αρχείο με αυτές αλλά πέρασαν μόνο οι επαφές που είναι αποθηκευμένες στην συσκευή, αυτές που είναι στην κάρτα σιμ δεν αποθηκεύτηκαν. Υπάρχει τρόπος να αποθηκεύσω και τις επαφές της σιμ στον υπολογιστή?? Ένας τρόπος είναι να τις αντιγράψω απο την σιμ στην συσκευή αλλά δεν θέλω να το κάνω αυτό γιατί μάλλον θα τις δείχνει διπλές όταν θα κάνω αναζήτηση για κάποιο όνομα..

Δεν υπάρχει άλλος τρόπος. Θα πρέπει να τις περάσεις από την sim στην συσκευή και μετά στο ovi suite. Αν έχεις νούμερα στην sim τα οποία δεν υπάρχουν στην μνήμη της συσκευής τότε αντέγραψε τα στην μνήμης της συσκευής.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Έχω τις επαφές μου στο Nokia suite μόνο. (Όχι στα Ovi suite ή PC suite.) Δεν έχω κινητό.

Μπορώ με κάποιο τρόπο να τις μεταφέρω σε έναν άλλο υπολογιστή; Δε βλέπω προφανή λύση... :worry:

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει διαφορά, απλά λόγο αμέλειας από μέρους μας δεν έχει αλλαχθεί ο τίτλος. :)

Λογικά, δεν το έχω δοκιμάσει, άμα αντιγράψεις το αρχείο που έχει δημιουργηθεί από το Nokia Suite με τις επαφές σε άλλο υπολογιστή δεν θα έχεις πρόβλημα. Ρίξε και μια ματιά εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=275355

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Δυστυχώς, το Nokia Suite φαίνεται εντελώς διαφορετικό πρόγραμμα και δεν έχει κάποια επιλογή για export. Επίσης, ψάχνω, αλλά δε βρίσκω τα αρχεία των επαφών... Καμία ιδέα για το πού μπορεί να είναι;

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...