Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Z / T-Mobile G2


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σ ευχαριστώ για την αππαντηση, ο οδηγός αν δεν κάνω λάθος είναι ο ίδιος που υπάρχει στο πρώτο ποστ του θέματος. Το πρόβλημα είναι οτι κάποια λινκ δεν δουλεέυουν πια.. Πχ ο πρώτο για τους htc usb drivers δεν οδηγει σε drivers, η τουλάχιστον εγώ δεν τους βλέπω.. :confused:
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σελίδα 80 σχόλιο 1202.

Είχα προσπαθήσει να βελτιώσω κάπως τη διαδικασία που είχα ακολουθήσει για τον λόγο που αναφέρεις.

Και εμένα δεν δούλευαν όλα τα donwloads. Είχα προσθέσει αυτά που είχα βρει. Αλλίως googlarεις για το όνομα

του αρχείου που ψάχνεις.

Η διαδικασία υπάρχει και εδώ :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=905261

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω πρόβλημα με το σήμα δικτύου· το χάνει πολύ εύκολα. Είμαι με cosmote αλλά δοκίμασα και Vodafone sim, χωρίς αποτέλεσμα. Είναι πρόβλημα software η hardware;
Link to comment
Share on other sites

Με κοσμοτε γενικα ειχα θεμα με το σημα παντως. Βοντα δε ξερω. με wind ολα οκ.

 

Μηπως ειναι θεμα δικτυου? Το χεις αποκλεισει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το ρουταρω και να περάσω νέα ρομ. Θα γίνει κάτι ή τζάμπα ο κόπος; από ότι είδα είναι δύσκολη η διαδικασία
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ, αν δε βαριεσαι, ρουταρε το μπας και στρωσει. Δεν ειναι δυσκολη η διαδικασια. Λιγο περιπλοκη ναι, αλλα αν ακολουθησεις τις οδηγιες θα εισαι οκ
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ποιος το χρησιμοποιει ακομη;

λεω να το βγαλω σε χρηση ξανα

 

ποια ρομ λετε να περασω για ΜΕΓΙΣΤΗ διαρκεια μπαταριας; δεν με ενδιαφερουν επιδοσεις, αρκει να μη σερνεται

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Έφαγα φρίκη, θέλω να επανεγκατεστήσω την rom του κινητού αλλά ξέχασα από ποιό menu γίνεται αυτό! Είμαι με Android 2.3.4 και νιώθω βλάκας που έπαθα blackout! :O
Link to comment
Share on other sites

Διάφασε σχόλιο #1193 σελίδα 80.

Επίσης να ανφέρω πως εδώ και 2 μέρες χρησιμοποιώ την rom , ilwt που πάντα ο φίλος mol έλεγε τα καλύτερα λόγια.

πραγματικά το κινητό πετάει. είσαι με 2.3.7 αλλά πάει σφαίρα και η μπαταρία πραγματικά κρατάει... Έχω δοκιμάσει τόσο

καιρό και τις δουλέψα αρκετά και 4.04 και 4.1 . Δεν υπάρχει σύγκριση με την ilwt...http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1242480

Link to comment
Share on other sites

Διάφασε σχόλιο #1193 σελίδα 80.

thanx αλλά δεν θέλω να βάλω κάποια συγκεκριμένη ROM αλλά τη μαμίσια και κάπου από το menu γινόταν αυτό αλλά δεν θυμάμαι που!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι με 4.4.2 τώρα , θα γράψω τα βήματα που έκανα για να μπορέσω να περάσω αυτή την rom :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2586109&highlight=installation+aborted

 

Αρχικά κατέβασα αυτό το αρχείο PC10IMG.ZIP από αυτή την σελίδα :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1728208

Το έβαλα στην κάρτα μνήμης sd και μπήκα σε fastboot ( volume down + power )

μετά οκ στο fastboot με το power πλήκτρο και αποδοχή του update με volume up.

Έπειτα από αυτό σβήνετε το αρχείο από την κάρτα sd.

 

Ύστερα από εδώ :https://drive.google.com/file/d/0B5ahny5WGurFeXZxLTZHX21fb1U/edit

κατεβάζουμε το αρχείο cwmr_6045_vision.PC10IMG.zip και το μετονομάζουμε ξανά σε PC10IMG.ZIP και το βάζουμε στην κάρτα μνήμης sd. Ξανά σε fastboot ( volume down + power ) μετά οκ στο fastboot με το power πλήκτρο και αποδοχή του update με volume up. Έπειτα από αυτό ξανά σβήνετε το αρχείο από την κάρτα sd.

 

Τέλος flashάρουμε την παραπάνω rom και είμαστε με 4.4.2.

Για gapps http://wiki.cyanogenmod.org/w/Gapps

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το moto g με 4.4.2 που έχει ένας φίλος και πάει σφαίρα αλλά δεν σέρνεται. πάει αρκετά καλά νομίζω.

130mb free ram όταν πάω ρυθμίσεις -> Εφαρμογές -> Εκτελούνται... είμαι :D:w00t::yahoo::dance::up:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το moto g με 4.4.2 που έχει ένας φίλος και πάει σφαίρα αλλά δεν σέρνεται. πάει αρκετά καλά νομίζω.

130mb free ram όταν πάω ρυθμίσεις -> Εφαρμογές -> Εκτελούνται... είμαι :D:w00t::yahoo::dance::up:

και λέμε πάντα για το HTC DesireZ ε;
Link to comment
Share on other sites

Ναι το desire z έχω. Απλά ήθελα να πω πως δεν συγκρίνεται με το moto g που έχω δει να τρέχει 4.4.2

αλλά είναι σταθερό...με clean master επίσης δείχνει 131mb ελεύθερα...:tease:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ψάχνω μπαταρία. Να δω ορίτζιναλ η δεν αξίζει?

 

Δεν αναγνωρίζει κάρτα μνήμης η συσκευή. Damaged λέει η δε τη βλέπει καθόλου. Σε άλλες συσκευές φαίνεται κανονικά. Δεν έχω άλλη micro sd να δοκιμάσω.

Τι μπορεί να φταίει?

Επίσης πρεπει να αλλάξω screen protector

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
Δοκίμασε κάποιος την νέα ilwt που είναι βασισμένη στην cm11?

 

Την περασα μολις τωρα και την ψαχνω.

Το τηλεφωνο δειχνει οτι δουλευει με την συγκεκριμενη αρκετα καλα ενω με την PUREKAT απλα σερνεται.

Παντως για οσους θελουν το desire z να πεταει , επειδη την ειχα πριν και μαλλον θα την ξαναπερασω 4.2.2 - Jelly Baby - v2.0

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολλά τα μεταφορικά. Γιατί δεν ψάχνεις για μεταχειρισμένο για ανταλλακτικά ή σε χαμηλή τιμή ;
Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν είναι τα μεταφορικά. Το θέμα είναι αν αξίζει η όλη διαδικασία αλλαγής.

Είναι και δύσκολο στο λυσιμο/δέσιμο το htc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...