Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Z / T-Mobile G2


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
ποιος χρησιμοποιεί aftermarket μπαταρία με περισσότερα mah; πήρα μια στα 1600. θα δω διαφορά;

 

Δοκίμασε τη και πες μας, εξαρτάται από πολλούς παράγοντες και ότι και να σου πούμε εμείς εδώ είναι θεωρητικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ποιος χρησιμοποιεί aftermarket μπαταρία με περισσότερα mah; πήρα μια στα 1600. θα δω διαφορά;

 

Εγώ χρησιμοποιώ δυο που είναι 1500 αλλά δεν έχω δει διάφορα με την επίσημη.. το ίδιο κρατάνε..

Link to comment
Share on other sites

την περιμενω να έρθει. ελπίζω να κερδίσω σε χρονους...

 

btw τώρα που φοράω την G2 Slim v1.6 παρατήρησα πολύ καλή κατανάλωση της μπαταρίας. με χρηση wifi 2-3 ώρες τη μέρα με βγάζει φουλ 2 μέρες και παραπάνω. δε ξέρω, αλλά είναι η μόνη ρομ(δουλέυει σε στοκ συνότητες ο επεξεργαστής) που με άφησε ικανοποιημενο στο θέμα μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να δεις εάν έχεις root access και εάν έχεις τότε μπορείς εύκολα να βρεις μια ROM να βάλεις. Αν όχι θα πρέπει να αποκτήσεις πρόσβαση στο root είτε διαβάζοντας τον εξαιρετικό οδηγό (tutorial) του Νίκου στο φόρουμ, είτε να διαβάσεις πιο πριν για αναλλακτικούς τρόπους για root access.

Δεν είναι τίποτα, μην νομίζεις, είναι αρκετά εύκολο. Και πολλά παιδιά θα σε βοηθήσουν εάν κολλήσεις κάπου. ;)

 

καλησπερα παιδια.επειδη δεν ειμαι και γνωστης της htc.δεν ηξερα οτι εχει πιο πολλες εκδοσεις αυτο κινητο.εγω πηρα το t mobile g2.για να το ξεκλειδωσω ακολουθω την ιδια διαδικασια?και επισης δεν μπορω να το συγχρονισω με τον υπολογιστη.τι να κανω?ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum. Σε 2-3 μέρες περιμένω ενα desire Z. Και έχω κάποιες ερωτήσεις.

Όταν το παραλάβω τι πρέπει να κάνω; Ποιές είναι οι κυριότερες εφρμογές που πρέπει να του βάλω;

Πρέπει να το κάνω root και να του βάλω κάποια συγκεκριμένη rom; Εδώ πρέπει να πώ οτι έχω mac, υπάρχουν τα προγράμματα για root σε mac;

ICS θα πάρει το DesireZ επίσημα ή ανεπίσημα;

 

 

Αυτά τα λίγα για αρχή...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο να το κάνεις root ντε και καλά. Όταν έχεις κάνει root, έχεις μεγαλύτερη ελευθερία να δοκιμάσεις και άλλες rom, και να βάλεις εφαρμογές που απαιτούν root (titanium), όσο για το ότι έχεις Mac, dιάβασε εδώ http://androidforums.com/htc-desire/79684-htc-desire-mac.html και πολύ περισσότερα στο XDA εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1321582, για το G2 να δεις αν σε καλύπτει.

Όχι το HTCDZ δεν θα πάρει καμία άλλη αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

ανεπίσημα έχουν βγει ics roms όμως. και aosp και με sense4. είναι σε beta στάδιο ακόμη αλλά όσο παν τις καλυτερεύουν.
Link to comment
Share on other sites

Οπότε καλύτερα να το αφήσω και να πάρω ένα desire S στα ίδια χρήματα που βρήκα.

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!:D

Link to comment
Share on other sites

το είδα κκαι το hd αλλά λίγο μεγάλο για τα γούστα μου. Μάλλον η καλύτερη επιλογή για μένα μου φέρνεται να είναι το S
Link to comment
Share on other sites

Για οτιδπήποτε περαιτέρω απευθυνθείτε εδώ, που είναι και το θέμα της επιλογής κινητού. Εδώ μιλάμε αποκλειστικά για το desire Z! :)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε μεινει λιγο πισω εδω η μου φαινεται;;;

Ποιος εχει δοκιμασει ποια rom τον τελευταιο καιρο να ακουσω καμια γνωμη. Η ICS νομιζω εφτασε σε ενα επιπεδο που μπορει να χρησημοποιηθει για καθημερινη χρηση.

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα.. εγώ αυτή την στιγμή έχω την cm 7.2.0 RC2 και περιμένω πως και πως να δουλέψει η κάμερα στις sense 4 roms για να περάσω μια.. έχει δοκιμάσει κανείς καμία να μου πει γενικότερα αν είναι καλή σε ταχύτητα κλπ?

 

@kater εγώ προτείνω αυτή νομίζω είναι η πιο ολοκληρωμένη αυτήν την στιγμή!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα.. εγώ αυτή την στιγμή έχω την cm 7.2.0 RC2 και περιμένω πως και πως να δουλέψει η κάμερα στις sense 4 roms για να περάσω μια.. έχει δοκιμάσει κανείς καμία να μου πει γενικότερα αν είναι καλή σε ταχύτητα κλπ?

 

@kater εγώ προτείνω αυτή νομίζω είναι η πιο ολοκληρωμένη αυτήν την στιγμή!

Ευχαριστώ!!!!

Ωραία λοιπόν, θα σε εμπιστευτώ και θα την δοκιμάσω. Σχόλια και εντυπώσεις σύντομα. ;)

 

Θέλει full wipe; Γιατί την έβαλα και παίρνω error το "Unfortunately the process com.android.phone has stopped" και συνεχώς κάνει reboot....

Edited by kater
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα.

Δοκίμασα αυτή virtuous_quattro_rc3_vision

αυτή Beta6

και αυτή audacityb3

και σε όλες δεν δούλευε η κάμερα.

Κρίμα. Κατεβάζω την virtuous_glite-vision-v1.0.3, μπας και σε αυτή δουλεύει....

Κρίμααααα :cry:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!!!!

Ωραία λοιπόν, θα σε εμπιστευτώ και θα την δοκιμάσω. Σχόλια και εντυπώσεις σύντομα. ;)

 

Θέλει full wipe; Γιατί την έβαλα και παίρνω error το "Unfortunately the process com.android.phone has stopped" και συνεχώς κάνει reboot....

 

Κρίμα.

Δοκίμασα αυτή virtuous_quattro_rc3_vision

αυτή Beta6

και αυτή audacityb3

και σε όλες δεν δούλευε η κάμερα.

Κρίμα. Κατεβάζω την virtuous_glite-vision-v1.0.3, μπας και σε αυτή δουλεύει....

Κρίμααααα :cry:

 

όλες οι ρομ θέλουν full wipe.. τι εννοείς δεν σου δουλεύει η κάμερα? στο φόρουμ διαβάζω τουλάχιστον για αυτή που σου πρότεινα ότι δουλεύει μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Xander, έκανα full wipe και μετά δεν είχα πια το error. Αλλά στο preview η κάμερα δεν έδειχνε τίποτα και μετά από λίγο κόλλαγε και δεν άκουγε καμία εντολή (έβγαλα την μπαταρία και τις δυο φορές που το δοκίμασα).

Αυτό που μπορώ να πω όμως είναι ότι έβαλα την Virtuous Affinity και παίζει μια χαρά. Η Quattro ήταν σούπερ αλλά πάλι η κάμερα κόλλαγε :cry:

Ήθελα να δοκιμάσω βλέπεις μια ROM με ICS, αλλά δεν περπατάνε ακόμα, δυστυχώς.

Αν έχεις καμιά ιδέα, θα χαιρόμουν να την ακούσω... Και πάλι ευχαριστώ !!

 

PS

Λες να έκανα καμιά μα***κία εγώ και να μην μου δούλευε η Andromadus;; :O

Edited by kater
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα σοβαρό πρόβλημα κ θα ήθελα την βοήθεια σας. Που λέτε βάζω το κινητό να φορτίσει κ κολαει τελείως με αποτέλεσμα να βγάλω την μπαταρία κ να το ανοίξω ξανά αλλά έκανε όλη την ορα reboot κ δοκίμασα να βγάλω την κάρτα μνήμης αλλά τίποτα γιαυτο κ έκανα factory reset κ τώρα δεν κάνει απόλυτος τίποτα δεν ανοίγει ούτε το φωτάκι όταν φορτίζει τι να κάνω ρε παιδιά λίγη βοήθεια!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

όλες οι ρομ θέλουν full wipe.. τι εννοείς δεν σου δουλεύει η κάμερα? στο φόρουμ διαβάζω τουλάχιστον για αυτή που σου πρότεινα ότι δουλεύει μια χαρά

 

Xander, τώρα μόλις ανακάλυψα ότι το Ελληνικό πληκτρολόγιο Qwerty στην Virtuous δεν δουλεύει καθόλου!!! Άσε που τρώει και κόλλημα και κάνει restart μόνο του.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες παιδια. Χθες στρωθηκα και καταφερα να βαλω την audacity3 στο δικο μου desire και πηγαινει σφαιρα.

 

Η ερωτηση μου ειναι καπως γενικη, θελω να βαλω το market. Εγκατεστησα το apk αλλα οταν το ανοιγω, δεν τρεχει. Δηλαδη το ανοιγω και σκαει. Θελει καποιο fix?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες παιδια. Χθες στρωθηκα και καταφερα να βαλω την audacity3 στο δικο μου desire και πηγαινει σφαιρα.

 

Η ερωτηση μου ειναι καπως γενικη, θελω να βαλω το market. Εγκατεστησα το apk αλλα οταν το ανοιγω, δεν τρεχει. Δηλαδη το ανοιγω και σκαει. Θελει καποιο fix?

Έβαλες τα appz? Γιατί εγώ δεν τα είχα βάλει και έτρωγε συνέχεια κόλημα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...