Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ο αδερφος μου εχει sgs και ενω το βραδυ κοιμηθηκε το ξεχασε κ αυτο επαιζε μουσικη απο ραδιοφωνο,μετα καποια στιγμη το καταλαβε το κλεισε.Το πρωι που πηγε να το ανοιξει σταματαγε στο σημα της samsung..του πα να βγαλει μπαταρια για λιγο αλλα τιποτα.Το κινητο νομιζω φοραει την 2.2.2 και ωομιζω πως ηταν και root χωρις να ειμαι σιγουρος..Υπαρχει καποιος τροπος για να γινει reset με καποιον συνδιασμο κουμπιων ή εχετε καποια αλλη λυση;Ευχαριστω προκαταβολικα.
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια ο αδερφος μου εχει sgs και ενω το βραδυ κοιμηθηκε το ξεχασε κ αυτο επαιζε μουσικη απο ραδιοφωνο,μετα καποια στιγμη το καταλαβε το κλεισε.Το πρωι που πηγε να το ανοιξει σταματαγε στο σημα της samsung..του πα να βγαλει μπαταρια για λιγο αλλα τιποτα.Το κινητο νομιζω φοραει την 2.2.2 και ωομιζω πως ηταν και root χωρις να ειμαι σιγουρος..Υπαρχει καποιος τροπος για να γινει reset με καποιον συνδιασμο κουμπιων ή εχετε καποια αλλη λυση;Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Φιλε Νικο οπως καταλαβαινεις καμια φορα η λυση ειναι στα πιο απλα πραγματα. Δεν χρειαζεται να σκεφτομαστε με τη μια φλασαρισματα κλπ:)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

λολ

μήπως δεν έκανες wipe και πήρε τις ρυθμίσεις που είχες πρίν ;

 

Έκανα και wipe cache και wipe darvik cache (ή όπως την λένε τέλος πάντων).

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση ειναι καλυτερα να βαλω stock jvh με καποιον o/c kernel(αν γινεται) ή να γυρισω στην js8 darky που ημουνα?

Γιατι με την darky v.10 RC6/jvb δεν ειμαι ευχαριστημενος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω να καταθέσω τη δική μου εμπειρία. Πέρασα πριν από μία εβδομάδα την JVH. Το GPS κολλούσε, ο browser έγινε πιο αργός, η ram ήταν στα ύψη. Τα καλά της βέβαια ήταν ότι το κινητό στα μενού ήταν λίιιιγο ταχύτερο από την JS8. Αφού κουράστηκα με την JVH τελικά με μεγάλη μου χαρά επέτρεψα στη λατρεμένη μου JS8. Είναι η έκδοση που λειτουργεί ορθότερα το κινητό από όλες τις απόψεις. Τώρα πάλι όλα λειτουργούν κανονικά. Βαρέθηκα τα φλασαρίσματα με προβληματικές εκδόσεις. Η JS8 είναι η απόλυτα σταθερή και συμβατή έκδοση έως τώρα με το Samsung Galaxy S. Αν μελλοντικά βγει κάποια αντίστοιχη σταθερή έκδοση 2.3.3 με ελληνικά πληκτρολόγια, ελληνικό swype και καλύτερη διαχείριση ram ίσως το σκεφτώ. Έως τότε πίνω κρασί στο όνομα της JS8.

 

+1000000 :lol::lol:

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω ας το αφήσει κλειστό να φορτίσει 1-2 ώρες και μετά ας προσπαθήσει να το ανοίξει και πάλι.

 

Φιλε Νικο οπως καταλαβαινεις καμια φορα η λυση ειναι στα πιο απλα πραγματα. Δεν χρειαζεται να σκεφτομαστε με τη μια φλασαρισματα κλπ:)

 

ΟΚ παιδια ευχαριστω και παλι..του ειπα να βγαλει τη μπαταρια για λιγο και μετα να το βαλει μπριζα για καμια 2-3 ωρες και μετα να μου πει τι γινεται.Ευχαριστω και αν συνεχισει τα ιδια θα σας πω.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση. Τι διαφορα εχει το αρχειο για την JVH στη σελιδα της SamFirmware σε σχεση με το αρχειο που δινει το XDA

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=846913 και γιατι το XDA δινει και την I9000XWJVH_XEEJV3 εκτος απο την I9000XWJVH_NEEJV3 ? Το XDA εδω τα official firmwares δεν παραθετει, οπως η SamFirmware? Αν ειναι ετσι, περναμε κατευθειαν στο flashing το CSC_LUX_JV2 της JVA και εχουμε ελληνικο keyboard kai swype. Ας με διαφωτισει καποιος αν κανω καπου λαθος, ευχαριστω.

Edited by PCIFIAS
τ
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει ο criskelo στην v54 το ρολοι και το weather widget απο galaxy s 2? πρεπει να τα κανουμε εγκατασταση?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ο αδερφος μου εχει sgs και ενω το βραδυ κοιμηθηκε το ξεχασε κ αυτο επαιζε μουσικη απο ραδιοφωνο,μετα καποια στιγμη το καταλαβε το κλεισε.Το πρωι που πηγε να το ανοιξει σταματαγε στο σημα της samsung..του πα να βγαλει μπαταρια για λιγο αλλα τιποτα.Το κινητο νομιζω φοραει την 2.2.2 και ωομιζω πως ηταν και root χωρις να ειμαι σιγουρος..Υπαρχει καποιος τροπος για να γινει reset με καποιον συνδιασμο κουμπιων ή εχετε καποια αλλη λυση;Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Εβγαλε τη μπαταρια για κανα 15 δευτερολεπτα και μετα το φορτισε για καμια 1.30 ωρα οπως μου ειπατε αλλα το προβλημα παραμενει,οποτε αν μπορειτε πειτε μου πως θα παμε για reset ή καποια αλλη λυση;

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Εβγαλε τη μπαταρια για κανα 15 δευτερολεπτα και μετα το φορτισε για καμια 1.30 ωρα οπως μου ειπατε αλλα το προβλημα παραμενει,οποτε αν μπορειτε πειτε μου πως θα παμε για reset ή καποια αλλη λυση;

 

Σε download mode μπαίνει??(volume down+κεντρικο κουμπι+on/off)

Έχω και JIG πάμε μια βόλτα??:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Σε download mode μπαίνει??(volume down+κεντρικο κουμπι+on/off)

 

Ενω ειναι τελειως κλειστο να του πω να κρατησει πατημενα τα κουμπια που λες;Επειδη δε το χω το κινητο μπροστα μου το μονο που ξερω ειναι οτι οταν το ανοιγει σταματαει στο σημα της samsung..Δε γινεται να κανεις reset μπαινοντας σε καποιο μενου με τα κουμπια πριν μπουταρει το τηλεφωνο;Γενικα και περα απο αυτο που λεω γιατι μπορει να 'ναι βλακεια πες μου αν ειναι τι να του πω να κανει..

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Ενω ειναι τελειως κλειστο να του πω να κρατησει πατημενα τα κουμπια που λες;Επειδη δε το χω το κινητο μπροστα μου το μονο που ξερω ειναι οτι οταν το ανοιγει σταματαει στο σημα της samsung..Δε γινεται να κανεις reset μπαινοντας σε καποιο μενου με τα κουμπια πριν μπουταρει το τηλεφωνο;Γενικα και περα απο αυτο που λεω γιατι μπορει να 'ναι βλακεια πες μου αν ειναι τι να του πω να κανει..

 

ναι υπάρχει, με κρατημένα τα κουμπιά ( Volume Up + Home button + Power button ) μπαίνει σε ένα κρυφό μενού.(recovery)

Ας δοκιμάσει να μπει εδώ, νομίζω πρέπει να υπάρχει επιλογή για factory reset, πάει πάνω κάτω με τα κουμπιά της φωνής και επιλέγει με το κεντρικό.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση. Τι διαφορα εχει το αρχειο για την JVH στη σελιδα της SamFirmware σε σχεση με το αρχειο που δινει το XDA

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=846913 και γιατι το XDA δινει και την I9000XWJVH_XEEJV3 εκτος απο την I9000XWJVH_NEEJV3 ? Το XDA εδω τα official firmwares δεν παραθετει, οπως η SamFirmware? Αν ειναι ετσι, περναμε κατευθειαν στο flaching το CSC_LUX_JV2 της JVA και εχουμε ελληνικο keyboard kai swype. Ας με διαφωτισει καποιος αν κανω καπου λαθος, ευχαριστω.

 

τα ιδια ειναι απλα αλλαζει το csc

αυτο για το lux που λες δεν καταλαβα...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν ειναι το csc της JVA που περιεχει ελληνικα? Το περναμε στο odin με το PDA & MODEM της JVH και εχουμε ελληνικο πληκτρολογιο και ολοκληρωμενο με swype. Το εχω κανει δηλαδη απλα επειδη παρατηρω οτι εχουν ρωτησει αρκετοι πως μπαινει και καθοδηγουνται με τον τροπο του recovery μεσω ROOT μου γεννιουνται αποριες μηπως κατι αλλο συμβαινει και δεν το καταλαβαινω, Προφανως ειναι για αυτους που ηδη την περασαν χωρις, απο το SamFrimware και προς αποφυγην του flashing απο την αρχη, ακολουθουν αυτην τη διαδικασια ετσι? Edited by PCIFIAS
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν ειναι το csc της JVA που περιεχει ελληνικα? Το περναμε στο odin με το PDA & MODEM της JVH και εχουμε ελληνικο πληκτρολογιο και ολοκληρωμενο με swype. Το εχω κανει δηλαδη απλα επειδη παρατηρω οτι εχουν ρωτησει αρκετοι πως μπαινει και καθοδηγουνται με τον τροπο του recovery μεσω ROOT μου γενιουνται αποριες μηπως κατι αλλο συμβαινει και δεν το καταλαβαινω, Προφανως ειναι για αυτους που ηδη την περασαν χωρις, απο το SamFrimware και προς αποφυγην του flashing απο την αρχη, ακολουθουν αυτην τη διαδικασια ετσι?

 

καμια gingerbread δεν διαθετει ελληνικο πληκτρολογιο-swype η για να το πω πιο σωστα το σκανδηναβικο csc εχει περαστει απο πανω και ετσι δεν φαινονται τα ελληνικα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ναι υπάρχει, με κρατημένα τα κουμπιά ( Volume Up + Home button + Power button ) μπαίνει σε ένα κρυφό μενού.(recovery)

Ας δοκιμάσει να μπει εδώ, νομίζω πρέπει να υπάρχει επιλογή για factory reset, πάει πάνω κάτω με τα κουμπιά της φωνής και επιλέγει με το κεντρικό.

 

Φιλε χιλια ευχαριστω,μπηκε απο recovery και εκανε hard reset και ολα ΟΚ..ευχαριστω και παλι.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Ενω ειναι τελειως κλειστο να του πω να κρατησει πατημενα τα κουμπια που λες;Επειδη δε το χω το κινητο μπροστα μου το μονο που ξερω ειναι οτι οταν το ανοιγει σταματαει στο σημα της samsung..Δε γινεται να κανεις reset μπαινοντας σε καποιο μενου με τα κουμπια πριν μπουταρει το τηλεφωνο;Γενικα και περα απο αυτο που λεω γιατι μπορει να 'ναι βλακεια πες μου αν ειναι τι να του πω να κανει..

 

Ναι υπαρχει γι αυτο σε ρωτάω αν δουλευει.Πες του να πατήσει vol up+home key+on/off οπως ειπε και ο saliez, αν μπει θα ψαξει να βρει factory reset.Αν δεν μπει θα πρεπει να το κανει μεσω adb και εκει εχουμε πιο πολυ δουλεια ας το δοκιμασει και βλεπουμε...

 

edit:Δεν ειδα οτι το έλυσες...τελος καλο ολα καλα.

Έχω και JIG πάμε μια βόλτα??:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εχω βαλει εγω ειναι το csc της GT_I9000_XWJVA_XXJVK_LUXJV2 απο εδω: http://droidangel.blogspot.com/2011/05/samsung-galaxy-s-i9000-android-233.html και το εχω παντρεψει οπως σου προανεφερα με PDA&MODEM απο την I9000XWJVH_NEEJV3 του XDA απο εδω:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=846913 και εχω ελληνικα κανονικα. Τελικα ποια η διαφορα στο XDA της I9000XWJVH_NEEJV3 με τη I9000XWJVH_ΧEEJV3?
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εχω βαλει εγω ειναι το csc της GT_I9000_XWJVA_XXJVK_LUXJV2 απο εδω: http://droidangel.blogspot.com/2011/05/samsung-galaxy-s-i9000-android-233.html και το εχω παντρεψει οπως σου προανεφερα με PDA&MODEM απο την I9000XWJVH_NEEJV3 του XDA απο εδω:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=846913 και εχω ελληνικα κανονικα. Τελικα ποια η διαφορα στο XDA της I9000XWJVH_NEEJV3 με τη I9000XWJVH_ΧEEJV3?

 

Εχουν δημιουργηθεί για διαφορετικές χωρες.

Έχω και JIG πάμε μια βόλτα??:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Οποτε ειμαι ενταξει και με απλο τροπο, σωστα?

 

Δεν το εχω κανει με αυτο τον τροπο αλλα αν τα βλεπεις ολα εντάξει θα εισαι κιόλας.

Έχω και JIG πάμε μια βόλτα??:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω κανει με αυτο τον τροπο αλλα αν τα βλεπεις ολα εντάξει θα εισαι κιόλας.
Κοιτα εμενα μου δημιουργηθηκε η περιεργια επειδη δεν ειδα πουθενα να γραφεται αυτη η διαδικασια (οπου ειναι και η πιο απλη) και υπεθεσα μηπως τελικα το αρχειο που δινει η SamFrimware σε σχεση με αυτο του XDA ειναι διαφορετικο και μεμονομενα το Offcial. Η διαφορα δηλαδη ειναι μονο οτι τα δινει σε ενα αρχειο ζιπαρισμενα ολα μαζι ετσι?
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εμενα μου δημιουργηθηκε η περιεργια επειδη δεν ειδα πουθενα να γραφεται αυτη η διαδικασια (οπου ειναι και η πιο απλη) και υπεθεσα μηπως τελικα το αρχειο που δινει η SamFrimware σε σχεση με αυτο του XDA ειναι διαφορετικο και μεμονομενα το Offcial. Η διαφορα δηλαδη ειναι μονο οτι τα δινει σε ενα αρχειο ζιπαρισμενα ολα μαζι ετσι?

 

Εχει αναφερθει πιο πισω στο Hack root καπου εδω αλλα δεν μπορω να βρω που ακριβως.Ναι απλα ειναι ετοιμη η μοντα..

Έχω και JIG πάμε μια βόλτα??:shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...