Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aλεξ τι ακριβως θα κανεις με τα αρχεια της js3??:p θα μας πεις αν ειναι καλυτερη απο jpy?:p

 

Θα δώ πόσο διαφορετικά είναι... :) Και θα κλέψω και το ελληνικό πληκτρολόγιο αν είναι διαφορετικό απ'αυτό που έχουμε τώρα της JPA, που δεν κρατάει τις ρυθμίσεις.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Aλεξ τι ακριβως θα κανεις με τα αρχεια της js3??:p θα μας πεις αν ειναι καλυτερη απο jpy?:p

 

Της κάνει voodoo :lol:

 

BTW. Πως θα γίνει να βάλω το GPS controller του Blade στο Galaxy? :(

 

http://dl.dropbox.com/u/17413068/snap20110117_181409-gps.png

Link to comment
Share on other sites

παντως γνωμη μου ειναι μην κλεβεις πληκτρολογια και τετοια για να τα προσθετεις στους οδηγους για jpy απλως να αντικαταστησεις τον οδηγο της jpy με αυτον της js3 εφοσον ειναι και αυτη 2.2.1 και ειναι επισημη ευρωπαικη ;)
Link to comment
Share on other sites

θελω να γινω root και ο γαλαξιας μου τρεχει την2.2.1 εκδοση jpy πιο προγραμμα να χρησιμοποιησω?

εχω εγκαταστησει σαν πληκτρολογια το greek keyboard και to htc ime mod ,αλλα με οποιο και να στειλω μυνημα ο παραληπτης λαμβανει ερωτηματικα!! Τι εχω κανει λαθος?

Link to comment
Share on other sites

παντως γνωμη μου ειναι μην κλεβεις πληκτρολογια και τετοια για να τα προσθετεις στους οδηγους για jpy απλως να αντικαταστησεις τον οδηγο της jpy με αυτον της js3 εφοσον ειναι και αυτη 2.2.1 και ειναι επισημη ευρωπαικη ;)

 

Ναι αυτο προτεινα κι εγω, αλλα καλα κανει ο Αλεξ και θελει να απομονωσει και τα αρχεια του ελληνικου πληκτρολογιου γιατι καποιος φιλος μπορει να θελει να εχει ελληνικα σε καποια custom ας πουμε;)

 

@marios_m Θα το πω για μια ακομη φορα (εχω καταντησει γραφικος) κοιτατε στους οδηγους!! Αν και κανονικα δεν επρεπε να ξαναβοηθησω τετοιες αποριες...

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

θελω να γινω root και ο γαλαξιας μου τρεχει την2.2.1 εκδοση jpy πιο προγραμμα να χρησιμοποιησω?

εχω εγκαταστησει σαν πληκτρολογια το greek keyboard και to htc ime mod ,αλλα με οποιο και να στειλω μυνημα ο παραληπτης λαμβανει ερωτηματικα!! Τι εχω κανει λαθος?

 

ζζζζζζ ;

root: EDIT βασικά άκυρο κοίταξε οδηγούς. :)

μηνύματα --> ρυθμίσεις --> μέθοδος εισαγωγής --> αυτόματη

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

παντως και απο αποψη μπαταριας με τοσες ωρες πειραγμα απο την ωρα που την περασα τα παει μια χαρα θα ελεγα ;)
Link to comment
Share on other sites

παντως και απο αποψη μπαταριας με τοσες ωρες πειραγμα απο την ωρα που την περασα τα παει μια χαρα θα ελεγα ;)

 

Ασε να κανει τους κυκλους της και μπορει να τα παει και ακομα καλυτερα. Σε 2-3 μερες θα φανει τι παιζει με την μπαταρια της.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ασε να κανει τους κυκλους της και μπορει να τα παει και ακομα καλυτερα. Σε 2-3 μερες θα φανει τι παιζει με την μπαταρια της.

 

εννοειται πως δεν την κρινω απο τωρα απλως λεω μια πρωτη εικονα ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να σας ρωτησω κατι. Μολις εβαλα το setcpu και ολα καλα.Αλλα εχω μια απορια. Το screenoff το καταλαβαινω να ειναι στα 100 max και min αλλα τα αλλα 2 το charging και το baterry<101% γιατι τα βαζουμε?Βασικα γιατι τα λεει στον οδηγο..Αφου και απο μονο του το κινητο στα 1000 max δουλευει και στα 100 min...
Link to comment
Share on other sites

O οδηγός στην πρώτη σελίδα ανανεώθηκε για το Ολλανδικό 2.2.1. Επίσης, με μια πρώτη ματιά, έχει ακριβώς τους ίδιους wifi drivers με τη JPY, για όσους διάβασαν τα περί JPA-JPY drivers... (ακόμα δοκιμάζω της JPA που υποτίθεται έχουν καλύτερη μπαταρία, και αύριο-μεθαύριο θα σας πω την ετυμηγορία, που για την ώρα τείνει προς το 'δεν έχουν ουσιαστική διαφορά και μάλλον θα γυρίσω στην JPY').

 

To samsung keypad και το Swype πάντως είναι διαφορετικά από το παλιότερο της JPA, και θα ανεβάσω τα καινούρια μόλις τα τραβήξω από την JS3, για όσους έχουν JPY και τα θέλουν.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

thx tyxerakias! Αυτό θα ήταν πολύ χρήσιμο!

 

Εγώ με JPU βγάζω 1001 στο quadrant... :( Παίζει να φταίει ο Launcher Pro και τα widgets; Ή δεν έχουν καμία σχέση;

 

Edit: Το ξαναέτρεξα και μου έβγαλε 1071. Προφανώς έχει να κάνει με το τι εφαρμογές τρέχουν εκείνη την ώρα.

Link to comment
Share on other sites

thx tyxerakias! Αυτό θα ήταν πολύ χρήσιμο!

 

Εγώ με JPU βγάζω 1001 στο quadrant... :( Παίζει να φταίει ο Launcher Pro και τα widgets; Ή δεν έχουν καμία σχέση;

 

Βασικα συκριναμε τις JPY μας, οποτε ισως ειναι νορμαλ το δικο σου, απλα ειναι αλλη η ρομ:) Απο την αλλη επειδη καναμε μια κουβεντα-χαβαλε και περιεργειας περισσοτερο δεν σημαινει οτι πρεπει να δινουμε σημασια στα νουμερα. Το κινητο σου βαζω στοιχημα οτι λειτουργει αψογα και με JPU.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Βασικα συκριναμε τις JPY μας, οποτε ισως ειναι νορμαλ το δικο σου, απλα ειναι αλλη η ρομ:) Απο την αλλη επειδη καναμε μια κουβεντα-χαβαλε και περιεργειας περισσοτερο δεν σημαινει οτι πρεπει να δινουμε σημασια στα νουμερα. Το κινητο σου βαζω στοιχημα οτι λειτουργει αψογα και με JPU.

 

Εγω εχω jpy και μου εβγαλε 1100.Αλλα ενταξει το κινητο ειναι μια χαρα δν κολλαει καθολου οποτε ενταξει..

Link to comment
Share on other sites

Αντε να την ενσωματησει και ο doc στην κουζινα του τη νεα rom και θα ειμαστε κομπλε ... :)

 

Παντως και γω με costum JPY και hardcore kernel γυρω στα 1000 κατι βγαζω...

Link to comment
Share on other sites

τελικα ο doc δεν ενσωματωσε ελληνικο csc...

εχει καθε καρυδιας καρυδι εκτος απο ελληνικα:lol::lol:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

@domigr Λεωνιδα ετσι, απο περιεργεια, στο samsung apps ποιες εφαρμογες σου βγαζει? Το πολυ καλο kies air το εχει πλεον?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

μολις τωρα εκανα το τεστ και εβγαλε το συνηθισμενο 1501 με jpy....!!!...οταν αλλαξα kernel το κινητο «τρεχει»...!!!
LG G4
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

ειχαμε τον νταρκυ και καθε μερα εβγαζε νεο update τωρα το κανει ο doc

να δουμε ποτε θα ηρεμησουμε και μεις οι flash adicted

τεσπα στη beta chichen εχει βαλει την js3 αλλα δεν εχω κωδικο εκει λογικα θα τη βγαλει και στο κανονικο σε λιγο

Link to comment
Share on other sites

tyxerakias @

6) Άνοιξε το Kies, σύνδεσε το τηλέφωνο και κάνε την αναβάθμιση κανονικά (θα δείς ότι η αναβάθμιση που δίνει είναι η JS3).

7) Όταν τελειώσει η αναβάθμιση, κλείσε πάλι τελείως το Κies, πήγαινε στο patcher πάλι, σβήσε τις τιμές και ξαναβάλε το Enable Spoof στο False (πρέπει να γίνει αυτή η κίνηση), και πάτα Write Registry.

 

Bαση των παραπανω οδγιων απο την πρωτη σελιδα θα θελα να ρωτησω τι κανουμε οταν τελειωσει η αναβαθμιση,ξεκουμπωνουμε το κινητο στο τελος του step 6 η το εχουμε κουμπωμενο μεχρι και το step 7?:blink:

Η το step 7 ειναι για να κανουμε κατι παλι στο kies να επανελθει στο προηγουμενο σταδιο χωρις το patcher?:worry:

 

ps:Ανησυχιες wannabe flasher.:p

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

tyxerakias @

6) Άνοιξε το Kies, σύνδεσε το τηλέφωνο και κάνε την αναβάθμιση κανονικά (θα δείς ότι η αναβάθμιση που δίνει είναι η JS3).

7) Όταν τελειώσει η αναβάθμιση, κλείσε πάλι τελείως το Κies, πήγαινε στο patcher πάλι, σβήσε τις τιμές και ξαναβάλε το Enable Spoof στο False (πρέπει να γίνει αυτή η κίνηση), και πάτα Write Registry.

 

Bαση των παραπανω οδγιων απο την πρωτη σελιδα θα θελα να ρωτησω τι κανουμε οταν τελειωσει η αναβαθμιση,ξεκουμπωνουμε το κινητο στο τελος του step 6 η το εχουμε κουμπωμενο μεχρι και το step 7?:blink:

Η το step 7 ειναι για να κανουμε κατι παλι στο kies να επανελθει στο προηγουμενο σταδιο χωρις το patcher?:worry:

 

ps:Ανησυχιες wannabe flasher.:p

 

Άσε το ΚΙΕΣ στην άκρη και έλα προς τα εδώ να σε κάνω master chef και expert στο odin αγόρι μου! :lol:

 

Λοιπόν (εάν και δεν έχω κάνει την διαδικασία ποτέ -ΚΙΕΣ ξου ξου ξου- επειδή εμπιστεύομαι τυφλά τον Αλεξ και δεν γράφει να αποσυνδέσεις το κινητό τότε δεν χρειάζεται ή δεν έχει σημασία! Και ναι το step 7 είναι για να επανέλθει το KIES στα συγκαλά του :)

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω ότι δεν πρέπει να κάνουμε απανωτά posts αλλά αυτό αξίζει να το αναφέρω μόνο του!!!

 

BROWSER SMOOTHNESS FIX !! ! !

 

Παρακαλώ ΠΡΙΝ κάνετε το fix ανοίξτε ένα site (με flash προφανώς) που σας δημιουργεί πρόβλημα για να έχετε μέτρο σύγκρισης πριν και μετά!. Εγώ προσωπικά χρησιμοποίησα το http://www.in.gr

 

Προχωράμε στο FIX

 

Ανοίγουμε τον Browser.

 

Στον Browsr πληκτρολογούμε:

about:debug

και το βελάκι (GO)

 

(Δεν θα δείτε κάποια αλλαγή εδώ απλά ενεργοποιεί ένα εξτρα μενού)

 

Μενού >Περισσότερα > Ρυθμίσεις > Debug:

 

Ξεμαρκάρουμε 'Show JavaScript console'

Μαρκάρουμε 'Normal rendering'

 

 

Restart τον Browser!

 

 

ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ!!!

 

Παρακαλώ αναφέρετε τυχόν αποτελέσματα γιατί στα δικά μου μάτια φαίνεται πως έκανε ΑΡΚΕΤΗ διαφορά! Όχι ότι πάει τέλεια πλέον..απλά έχει αρκετή βελτίωση.

 

 

ΥΓ. Η ρύθμιση φεύγει εάν κάνουμε εκκαθάριση από την διαχείριση Εφαρμογών.

Φυσικά τα credits πάνε στο @xda

Edited by Stinger
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου οντως εχει διαφορα (jpy rom)...μπορω να πω οτι ειναι πολυ καλο τωρα...μα παρα πολυ καλο σε σχεση με πριν :):):)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου οντως εχει διαφορα (jpy rom)...μπορω να πω οτι ειναι πολυ καλο τωρα...μα παρα πολυ καλο σε σχεση με πριν :):):)

 

Τέλεια!

 

Ευχαριστώ για την δοκιμή! Παρακαλώ δοκιμάστε το όλοι για να έχουμε κάποια ασφαλή συμπεράσματα!

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...