Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά .. .....καταρχήν ζήτω λόγου φόρτου εργασίας την κατανόηση όλων σας γιατί δεν μπορώ να διαβάσω όσα έχετε γράψει για το galaxy s ……. έκανα και εγώ αναβαθμίσει στο galaxy από το kies είχα firmware jm5 τώρα μου λέει έκδοση firmware 2.2 έκδοση βασικού φάσματος Ι9000xxjpp

Έκδοση kernel 2.6.32.9 root@se-s608#1 GT-I9000HKDEUR

 

Και μετά την αναβάθμισε του έκανα εργοστασιακές ρυθμίσεις …. Πέρασα κανονικά πάλη της επαφές Αλλά έχω 2 προβληματάκια

Το Πρώτο είναι με το πληκτρολόγιο…. ρυθμίσεις τοπικές ρυθμίσεις και κείμενο επιλογή μεθόδου εισαγωγής πληκτρολόγιο Samsung στης γλώσσες εισαγωγής μου έχει μόνο English και δεν υπάρχει άλλη γλώσσα οπός ελληνικά

στο swipe στη επιλογή της γλώσσας είναι όλα οκ…

Το δεύτερο πρόβλημα είναι ότι ενώ πρώτα κατά την σύνδεση στο ιντερνέτ έπαιρνα τα mail και από το Gmail και από yahoo.. τώρα δεν μπορώ να Κάνο εγγραφή στο yahoo με τίποτα .. ( ρυθμίσεις λογαριασμών & ρυθμίσεων προσθήκη λογαριασμού……...ότι και να έχω δοκιμάσει δεν μπορώ να Κάνο εγράφη mail πέρα από την εγγραφή που έκανα στο gmail.. υπάρχει κάποιος τρόπος να ξεπεράσω το πρόβλημα

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στην παρέα...σήμερα αποφάσισα να αλλάξω την απαρχαιωμένη jg1 με κάτι ποιο φρέσκο :)...

 

Λοιπόν αυτό που χρειάζομαι είναι μια ανακεφαλαίωση για να γίνουνε όλα σωστά.

Διαβάζοντας τα threads βλέπω ότι η 2.2.1 είναι κατα πολύ καλύτερη της επίσημης ελληνικής 2.2...

 

τι πιστεύετε ; αξίζει να την βάλω; υπάρχει τρόπος να βάλω το ελληνικό πληκτρολόγιο στην 2.2.1 ανώδυνα ; επίσης παίρνει root ;

 

έχω είδη ξεκινήσει το back up των εφαρμογών με το titanium και γι'αυτό πρέπει να είμαι σίγουρος αν μπορώ να rootάρω την 2.2.1 ώστε να μπορέσω να τις ξαναπεράσω.

 

δυστυχώς στον οδηγό του tyxerakia δεν περιλαμβάνονται οι παραπάνω απαντήσεις.

 

κατεβάζω kies patcher και κάνω τις κατάλληλες επιλογές για να βάλω την 2.2.1...μετά hard reset απο τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου ;;; (!)

 

μετά root (αν γίνεται)...

 

και μετά titanium και επαναφορά εφαρμογών...δηλαδή το titanium τα αποθηκεύει όλα στην εξωτερική SD card ;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων, πραγματικά χρειάζομαι κάποιες απαντήσεις για να ξέρω που πάω γιατί δεν είμαστε όλοι experts ;)

Psychedelic Traveler
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα...σήμερα αποφάσισα να αλλάξω την απαρχαιωμένη jg1 με κάτι ποιο φρέσκο :)...

 

Λοιπόν αυτό που χρειάζομαι είναι μια ανακεφαλαίωση για να γίνουνε όλα σωστά.

Διαβάζοντας τα threads βλέπω ότι η 2.2.1 είναι κατα πολύ καλύτερη της επίσημης ελληνικής 2.2...

 

τι πιστεύετε ; αξίζει να την βάλω; υπάρχει τρόπος να βάλω το ελληνικό πληκτρολόγιο στην 2.2.1 ανώδυνα ; επίσης παίρνει root ;

 

έχω είδη ξεκινήσει το back up των εφαρμογών με το titanium και γι'αυτό πρέπει να είμαι σίγουρος αν μπορώ να rootάρω την 2.2.1 ώστε να μπορέσω να τις ξαναπεράσω.

 

δυστυχώς στον οδηγό του tyxerakia δεν περιλαμβάνονται οι παραπάνω απαντήσεις.

 

κατεβάζω kies patcher και κάνω τις κατάλληλες επιλογές για να βάλω την 2.2.1...μετά hard reset απο τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου ;;; (!)

 

μετά root (αν γίνεται)...

 

και μετά titanium και επαναφορά εφαρμογών...δηλαδή το titanium τα αποθηκεύει όλα στην εξωτερική SD card ;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων, πραγματικά χρειάζομαι κάποιες απαντήσεις για να ξέρω που πάω γιατί δεν είμαστε όλοι experts ;)

 

ελα φιλε μου λοιπον κ εγω αλλαξα προσφατα αυτη τη παλια εκδοση κ πρεπει να σου πω οτι γενικα δε το ρισκαρω το θεμα , οποτε δεν εχεις τιποτα να φοβηθεις

πρωτον ναι ειναι κλασεις ανωτερη!

root γινεσαι κανονικοτατα με superoneclick που εχει ο tyxerakias στη 1 σελιδα

εκει επισης θα δεις οτι υπαρχουν κ οι οδηγειες για να βαλεις παλι greek swype (γιατι γενικα ελληνικο πληκτρολογιο βρισκεις κ στο μαρκετ)

παρε to backup σου κ μετα κανε hard reset (αφου εχει γινει η αναβαθμιση)η μεσα απο τις ρυθμισεις η απο τον dialler πατωντας *2767*3855#

μετα θα γινεις παλι root

κ τελος περνας παλι τις εφαρμογες σου (προσωπικη γνωμη να τις περασεις μονος σου χειροκινητα ) ,οχι οτι θα εχεις προβλημα με το titanium απλα για πιο καθαρη εγκατασταση

http://matrixrewriter.com/wiki/tiki-index.php?page=TB+-+HOWTOs

εδω σε βοηθαει κ πως να το κανεις

Link to comment
Share on other sites

ελα φιλε μου λοιπον κ εγω αλλαξα προσφατα αυτη τη παλια εκδοση κ πρεπει να σου πω οτι γενικα δε το ρισκαρω το θεμα , οποτε δεν εχεις τιποτα να φοβηθεις

πρωτον ναι ειναι κλασεις ανωτερη!

root γινεσαι κανονικοτατα με superoneclick που εχει ο tyxerakias στη 1 σελιδα

εκει επισης θα δεις οτι υπαρχουν κ οι οδηγειες για να βαλεις παλι greek swype (γιατι γενικα ελληνικο πληκτρολογιο βρισκεις κ στο μαρκετ)

παρε to backup σου κ μετα κανε hard reset (αφου εχει γινει η αναβαθμιση)η μεσα απο τις ρυθμισεις η απο τον dialler πατωντας *2767*3855#

μετα θα γινεις παλι root

κ τελος περνας παλι τις εφαρμογες σου (προσωπικη γνωμη να τις περασεις μονος σου χειροκινητα ) ,οχι οτι θα εχεις προβλημα με το titanium απλα για πιο καθαρη εγκατασταση

http://matrixrewriter.com/wiki/tiki-index.php?page=TB+-+HOWTOs

εδω σε βοηθαει κ πως να το κανεις

 

Χίλια ευχαριστώ αδερφέ !!

κι εσύ 2.2.1 έχεις βάλει ; πως πάει μ'αυτήν ;

 

ρε συ το μόνο που με σκαλώνει είναι το πού κάνει backup το titanium.στην εξωτερική κάρτα που θα βγάλω πριν την αναβάθμιση ;απλώς φοβάμαι μην γίνει καμια πατάτα και σβήσω το backup με το hard reset ..χεχεχε

Psychedelic Traveler
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε χρησιμοποιείτε το ROM Manager? Eίναι πολύ ωραίο front-end για το CWM

 

Οντως καλο προγραμμα. Αλλα καποιες φορες τρωει κολληματα και δεν σε πεταει με την πρωτη στο CWM αν θυμαμαι καλα...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρουτ είσαι απλά δεν έχεις κάνει το /system read-write... o πιο έυκολος τρόπος είναι να το κάνεις με το κουμπακι του root explorer, πάνω δεξιά όταν είσαι στο φακελο που θέλεις, "mount r/w". Μετά θα μπορείς να αντιγράψεις ό,τι θες.

Αλλιώς μπορείς να γράψεις

# busybox mount -o remount,rw /system

 

Oταν τελειώσεις την αντιγραφή κάντο πάλι read only (RO)

 

Έπρεπε ίσως να το γράψω αυτό, αλλά το θεώρησα αυτονόητο γιατί αυτός είναι ο κύριος λόγος που γινόμαστε root...

 

ολα καλα σ'ευχαριστω... ειχα και μερικα προβληματακια με το samsung keyboard στον emulator γιατι μου ετρωγε τα κενα , αλλα δοκιμασα αλλο πληκτρολογιο και ολα καλα...

οποτε τωρα εφοσον κανω τις οδηγιες και περασω το revovery2e επειτα μπορω να προχωρησω στις οδηγιες για την αποκατασταση του 3button recovery με αυτο το root κ.λ.π.

ευχαριστω πολυ!

Antonis..
Link to comment
Share on other sites

Χίλια ευχαριστώ αδερφέ !!

κι εσύ 2.2.1 έχεις βάλει ; πως πάει μ'αυτήν ;

 

ρε συ το μόνο που με σκαλώνει είναι το πού κάνει backup το titanium.στην εξωτερική κάρτα που θα βγάλω πριν την αναβάθμιση ;απλώς φοβάμαι μην γίνει καμια πατάτα και σβήσω το backup με το hard reset ..χεχεχε

πολυ κομπλε πεταει η εκδοση!

πηγαινε μετα ακολουθα κ κατα γραμα τον οδηγο που εχει ο stinger στην υπογραφη του κ θα εισαι υπερκομπλε

ε μην αγχωνεσαι δες που θα σου βγαλει το φακελο titanium backup στα αρχεια σου , κ αν ειναι στην εσωττερικη πετα τα στην εξωτερικη ,βγαλτη κανε τη δουλεια σου κ μετα την ξαναβαζεις αφου τελειωσειςς!:p

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟΥ 3 BUTTON COMBO FIX ΜΕΣΩ ΟDIN3/HEIMDALL ΣΤΟ SAMSUNG GT-I9000 GALAXY S

 

 

Παναγιωτη καταρχην ευχαριστω πολυ για τον κατατοπιστικο οδηγο σου..

ηθελα να σε ρωτησω μερικες ερωτησεις πριν προχωρησω...

σκεφτομαι με την heimdal μεθοδο καθως μου φαινετε πιο ασφαλης..

στην ουσια μεχρι και το βημα 7 ειναι η ιδια διαδικασια με τον βαλουμε το κινητο μας σε download mode μεσω τερμιναλ και adb...?

επειτα οσον αναφορα το heidmal κατεβασα το πακετο απο το σχετικο site και ανοιξα το heimdall-frontend που εχει GUI .

σε ποια σημεια ακριβως στο προγραμμα θα πατησουμε browse για να επιλεξοουμε τα αρχεια... (ελπιζω να ανοιξα το σωστο προγραμμα.)

Edited by Tyxerakias
Aφαίρεση παράθεσης
Antonis..
Link to comment
Share on other sites

Παναγιωτη καταρχην ευχαριστω πολυ για τον κατατοπιστικο οδηγο σου..

ηθελα να σε ρωτησω μερικες ερωτησεις πριν προχωρησω...

σκεφτομαι με την heimdal μεθοδο καθως μου φαινετε πιο ασφαλης..

στην ουσια μεχρι και το βημα 7 ειναι η ιδια διαδικασια με τον βαλουμε το κινητο μας σε download mode μεσω τερμιναλ και adb...?

επειτα οσον αναφορα το heidmal κατεβασα το πακετο απο το σχετικο site και ανοιξα το heimdall-frontend που εχει GUI .

σε ποια σημεια ακριβως στο προγραμμα θα πατησουμε browse για να επιλεξοουμε τα αρχεια... (ελπιζω να ανοιξα το σωστο προγραμμα.)

 

Ναι μεχρι το βημα 7 ειναι η ιδια διαδικασια. Απο κει και περα το προγραμμα ειναι το frontend και τα αρχεια που εχουμε θα μπουν το boot.bin στο primary bootloader και το SBL.bin στο secondary bootloader. Δεν πειραζεις κατι αλλο.

 

Παρολα αυτα αν εχεις ξαναφλασαρει με τη μεθοδο του οdin θα συνιστουσα εκεινο καθως ειναι πιο δοκιμασμενο (και θα εχεις ηδη καποια εμπειρια), αν και στο xda αναφερουν οτι η δουλεια γινεται εξισου καλα και με τα δυο. Προσωπικα με το heimdall δεν εχω δοκιμασει αφου ειχα επαναφερει το συνδυασμο ηδη πιο πριν με μια παλιοτερη μεθοδο και παλι μεσω odin.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ναι μεχρι το βημα 7 ειναι η ιδια διαδικασια. Απο κει και περα το προγραμμα ειναι το frontend και τα αρχεια που εχουμε θα μπουν το boot.bin στο primary bootloader και το SBL.bin στο secondary bootloader.

 

Παρολα αυτα αν εχεις ξαναφλασαρει με τη μεθοδο του οdin θα συνιστουσα εκεινο καθως ειναι πιο δοκιμασμενο, αν και το xda αναφερουν οτι η δουλεια γινεται εξισου καλα και με τα δυο. Προσωπικα με το heimdall δεν εχω δοκιμασει αφου ειχα επαναφερει το συνδυασμο ηδη πιο πριν με μια παλιοτερη μεθοδο και παλι μεσω odin.

 

ωραια οσον αναφορα τα αρχεια.. δεν εχω ξαναφλασαρει καθως φοβομουν την διαδικασια χωρις τον 3-button συνδυασμο.

διαβασα μερικα σχολια στο xda και ειδα οτι μερικοι εκαναν brick το τηλεφωνο με το odin, και καποια αναφεραν πιο ασφαλη την αλλη μεθοδο... θα του ριξω μια ματια παλι αν ειναι....

Antonis..
Link to comment
Share on other sites

ωραια οσον αναφορα τα αρχεια.. δεν εχω ξαναφλασαρει καθως φοβομουν την διαδικασια χωρις τον 3-button συνδυασμο.

διαβασα μερικα σχολια στο xda και ειδα οτι μερικοι εκαναν brick το τηλεφωνο με το odin, και καποια αναφεραν πιο ασφαλη την αλλη μεθοδο... θα του ριξω μια ματια παλι αν ειναι....

 

Και με τις 2 μεθοδους το αποτελεσμα το ιδιο θα ειναι, αρκει να εισαι λιγο προσεκτικος. Εγω σου συνεστησα την αλλη μεθοδο γιατι οσο να ναι ολοι μας εχουμε περισσοτερη εμπειρια απο odin και γιατι αυτη η μεθοδος ειναι δοκιμασμενη απο πολλα παιδια εδω μεσα, αλλα και απο εμενα. Διαλεξε οποια θελεις, φροντισε ομως να ειναι ολα οκ και στη διαδικασια του ελεγχου πιο πριν.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις τι διαφορα εχει στο set cpu το on demand απο το conservative?Ρωταω γιατι με τη ρυθμιση σε on demand εχω μικρο frame loss στο angry birds, ενω με conservative οχι.
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις τι διαφορα εχει στο set cpu το on demand απο το conservative?Ρωταω γιατι με τη ρυθμιση σε on demand εχω μικρο frame loss στο angry birds, ενω με conservative οχι.

 

- The ondemand governor is the default option used by Android. It scales the CPU speed between the minimum and maximum speeds depending on CPU load. If the system needs more speed, the kernel will rapidly scale up the CPU speed.

- The conservative sets the CPU speed in a similar way to the ondemand governor, but scales the CPU up much less rapidly. This would theoretically save battery power, but may lead to less responsiveness.

- The userspace governor is currently useless. It's another way for applications to set the CPU speed that SetCPU does not use.

- The powersave governor always keeps the CPU at the minimum set frequency.

- The performance governor always keeps the CPU at the maximum set frequency.

 

Except for "userspace," no matter which governor you set, the CPU will always stay within the bounds of the maximum and minimum speeds you set in SetCPU.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Έχω το galaxy περίπου ενα μιση μήνα κ αποφάσισα αφου βγήκε v8.1 απο τον DARKY να δοκιμάσω ανάβαθμιση... Τι το θελα....

 

τα στοιχεία του δικού μου Galaxy ήταν firmware i9000xxjpc και product code hkdkor . Ακολουθώντας τις οδηγίες του Darky για όσους χρησιμοποιουν τις ρομ του για πρώτη φορά έκανα όλα τα βήματα μέχρι το περασμα του CF-Root με την βοηθεια του Odin... Μαλλον όμως πρεπει να επελεξα λάθος tar αρχειο (αυτός έλεγε v.17 busybox ) αλλά τελικά μάλλον δεν ήταν το σωστό αφού πλέον το τηλ αγώνει όταν στην οθόνη γράφει "Περάστε απαλά το δακτυλό..." με αποτέλεσμα να μην μπορώ να το ανοίξω... Απλώς ανα διαστήματα "δονείται"!!! εμφανίζεται η οθόνη αλλα όταν την ακουμπάω δεν λειτουργεί ώστε να μπορέσω να δώσω Pin.... Τώρα σώζεται με κάποιον τρόπο; Κατάφερα και την ενεργοποίηση των 3 κουμπιών την έχω κάνει κανονικά... Ευχαριστώ εκ των προτέρων

http://briefcase.pathfinder.gr/download/despangel/35639/476962/1/2003_9_johnnycash912.jpg R.I.P. - m8
Link to comment
Share on other sites

Έχω το galaxy περίπου ενα μιση μήνα κ αποφάσισα αφου βγήκε v8.1 απο τον DARKY να δοκιμάσω ανάβαθμιση... Τι το θελα....

 

τα στοιχεία του δικού μου Galaxy ήταν firmware i9000xxjpc και product code hkdkor . Ακολουθώντας τις οδηγίες του Darky για όσους χρησιμοποιουν τις ρομ του για πρώτη φορά έκανα όλα τα βήματα μέχρι το περασμα του CF-Root με την βοηθεια του Odin... Μαλλον όμως πρεπει να επελεξα λάθος tar αρχειο (αυτός έλεγε v.17 busybox ) αλλά τελικά μάλλον δεν ήταν το σωστό αφού πλέον το τηλ αγώνει όταν στην οθόνη γράφει "Περάστε απαλά το δακτυλό..." με αποτέλεσμα να μην μπορώ να το ανοίξω... Απλώς ανα διαστήματα "δονείται"!!! εμφανίζεται η οθόνη αλλα όταν την ακουμπάω δεν λειτουργεί ώστε να μπορέσω να δώσω Pin.... Τώρα σώζεται με κάποιον τρόπο; Κατάφερα και την ενεργοποίηση των 3 κουμπιών την έχω κάνει κανονικά... Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Δεν εχω δοκιμασει την custom ποτε οποτε δεν ξερω για σιγουρια να σου πω κατι, αλλα σιγουρα κατι στραβωσε με το cfroot. Η darky βασικα δεν ειναι ηδη rooted? Τεσπα εισαι η περιπτωση που λεμε οτι ειναι απαραιτητα τα 3 κουμπια, γιατι αν δεν ξερει καποιος που εχει περασει darky καποιον αλλο τροπο για να σου πει, μπορεις τοπυλαχιστον να σωθεις με τα 3 κουμπια ξαναφλασαροντας. Πρωτη φορα ακουω παντως να κολλαει εκει...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

- The ondemand governor is the default option used by Android. It scales the CPU speed between the minimum and maximum speeds depending on CPU load. If the system needs more speed, the kernel will rapidly scale up the CPU speed.

- The conservative sets the CPU speed in a similar way to the ondemand governor, but scales the CPU up much less rapidly. This would theoretically save battery power, but may lead to less responsiveness.

- The userspace governor is currently useless. It's another way for applications to set the CPU speed that SetCPU does not use.

- The powersave governor always keeps the CPU at the minimum set frequency.

- The performance governor always keeps the CPU at the maximum set frequency.

 

Except for "userspace," no matter which governor you set, the CPU will always stay within the bounds of the maximum and minimum speeds you set in SetCPU.

 

Περίεργο, διότι εγώ παρατηρώ το frame loss στο angry birds στην επιλογή on demand, ενώ στην επιλογή conservative (η και χωρίς καθόλου set cpu) έτσι τελείως smooth. Σύμφωνα με το quote αυτό θα έπρεπε να συμβαίνει το ακριβώς αντίθετο.

Link to comment
Share on other sites

To αρχειο ρομ δεν το εχω ακομα χρησιμοποιήσει. Στις οδηγίες ήμουν στο βήμα που έλεγε να γίνω root χρησιμοποιοώντας το CF-ROOT. Εκεί κάτι έγινε λάθος. Είναι πολλά αρχεία και μάλλον δεν πήρα το σωστό v1.17 busybox απο τα πολλά.... Τι εννοείς να ξαναφλασάρω;
http://briefcase.pathfinder.gr/download/despangel/35639/476962/1/2003_9_johnnycash912.jpg R.I.P. - m8
Link to comment
Share on other sites

To αρχειο ρομ δεν το εχω ακομα χρησιμοποιήσει. Στις οδηγίες ήμουν στο βήμα που έλεγε να γίνω root χρησιμοποιοώντας το CF-ROOT. Εκεί κάτι έγινε λάθος. Είναι πολλά αρχεία και μάλλον δεν πήρα το σωστό v1.17 busybox απο τα πολλά.... Τι εννοείς να ξαναφλασάρω;

 

Μισο την περασες την darky η οχι? Γιατι εγω καταλαβα οτι την περασες. Αν δεν την περασες φυσικα και θα εχεις προβλημα γιατι αυτη η ρομ που φορας δεν ειναι συμβατη με το cf root. Οι συμβατες ειανι αυτες JPH/K/6/M/A/O/U/X/Y. Δυστυχως φιλε μαλλον την πατησες. Γιαυτο φωναζω να διαβαζουμε πριν προχωρησουμε. Τωρα δεν βλεπω αλλον τροπο περα απο το φλασαρισμα νεας ρομ.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Μισο την περασες την darky η οχι? Γιατι εγω καταλαβα οτι την περασες. Αν δεν την περασες φυσικα και θα εχεις προβλημα γιατι αυτη η ρομ που φορας δεν ειναι συμβατη με το cf root. Οι συμβατες ειανι αυτες JPH/K/6/M/A/O/U/X/Y. Δυστυχως φιλε μαλλον την πατησες. Γιαυτο φωναζω να διαβαζουμε πριν προχωρησουμε. Τωρα δεν βλεπω αλλον τροπο περα απο το φλασαρισμα νεας ρομ.

 

Και να φανταστε εκτύπωσα ολες τις οδηγίες του και το πηγαινα βημα βημα... Όχι δεν την πέρασα... Όταν λες φλασαρισμα νέας ρομ?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/despangel/35639/476962/1/2003_9_johnnycash912.jpg R.I.P. - m8
Link to comment
Share on other sites

Και να φανταστε εκτύπωσα ολες τις οδηγίες του και το πηγαινα βημα βημα... Όχι δεν την πέρασα... Όταν λες φλασαρισμα νέας ρομ?

 

Πρεπει να περασεις νεα ρομ, κατι που ουτως η αλλως θα συνιστουσα γιατι η ρομ σου ειναι παλια. Αυτο που πηγες να κανεις δηλαδη με την darkys, απλα πηγες να πεσεις κατευθειαν στα βαθια:) Ευτυχως εχεις το συνδυασμο των 3 κουμπιων παντως. Δεν ξερω αν υπαρχει καποιος φιλος που εχει να προτεινει κατι αλλο για την περιπτωση σου, αλλα εγω προτεινω φλασαρισμα. Πρεπει να διαβασεις τους οδηγους για νεους χρηστες και hacks/root/βελτιωσεις στις πρωτες σελιδες. Εκει εχει τις οδηγιες για περασμα ρομ μεσω odin.

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ να σαι καλά... Μάλλον πήγα κατευθείαν στα βαθιά χωρίς καν σωσίβιο.... Ξανα από την αρχή....
http://briefcase.pathfinder.gr/download/despangel/35639/476962/1/2003_9_johnnycash912.jpg R.I.P. - m8
Link to comment
Share on other sites

επτελους καταφερα να με αναγνωρισει το kies και να κανω την αναβαθμιση :)

 

προς το παρον αυτη η εκδοση της 2.2 γρηγορη μου φαινεται.ειμαι με jm5 .(θα δω τι παιζει οταν την φορτωσω..).εκει που εχω μια απορια ειναι στη lockscreen....μου εχει ακομα την lockscreen της 2.1 (αυτη που τραβας την διαφανη σελιδα με το ρολοι και μπαινεις....) η froyo δε θα πρεπε να εχει την μπαρα με το ακουστικο που την κανεις slide? υπαρχει καπου στις ρυθμισεις?χρειαζεται root πρωτα για να την δω?χρειαζεται να βαλω την sim? εχει γινει καμμια πατατα?

 

Οχι αυτην που λες ειναι της gingerbread στο nexus s. Αυτη που σου δειχνει ειναι η κανονικη.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Οχι αυτην που λες ειναι της gingerbread στο nexus s. Αυτη που σου δειχνει ειναι η κανονικη.

 

σε galaxy tab που εχει froyo υπαρχει αυτη η lockscreen...αν ειναι οπως τα λες red πικρα θα φαω:)

Link to comment
Share on other sites

σε galaxy tab που εχει froyo υπαρχει αυτη η lockscreen...αν ειναι οπως τα λες red πικρα θα φαω:)

 

Ετσι οπως τα λεω ειναι. Γιατι πικρα μωρε σιγα μια χαρα ειναι. Παρολα αυτα μπορει να περαστει και αυτη η lockscreen που θες, αν δεν κανω λαθος. Υπαρχει σε custom rom και παιζει να υπαρχει και σε διαφορα themes. Δεν εχω δοκιμασει βεβαια οποτε θα σε κατατοπισει καλυτερα καποιος αλλος.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως τα λεω ειναι. Γιατι πικρα μωρε σιγα μια χαρα ειναι. Παρολα αυτα μπορει να περαστει και αυτη η lockscreen που θες, αν δεν κανω λαθος. Υπαρχει σε custom rom και παιζει να υπαρχει και σε διαφορα themes. Δεν εχω δοκιμασει βεβαια οποτε θα σε κατατοπισει καλυτερα καποιος αλλος.

 

 

ναι αυτο εβλεπα πριν λιγο οτι γινεται με μοντα. σ ευχαριστω man.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...