Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατι δεν παει καλα ο δακρυ ελεγε οτι η διαδικασια θα κρατουσε γυρω στο ενα λεπτο και ομως εχουν περασει ηδη δυο και εχει μεινει στο finding update package εχω ενεργοποιησει το 3button combo και ακολουθησα κατα γραμμα τις οδηγιες του δαρκυ τι γινεται ? :(

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι ναι φιλε μου 1 αρχειο δεν μου το αντιγραφη και μου βγαζει PASTE FAILURE :there was not enough free disk space to complete the paste operation

 

είναι μπέρδεμα να στο εξηγήσω αλλά ο χώρος που χρησιμοποιούν τα system applications είναι διαφορετικός από τους άλλους αποθηκευτικούς χώρους ;)

δοκίμασε με το SGS tools να σβήσεις καμία αχρείαστη μαμίσια εφαρμογή για να ελευθερώσεις χώρο.

Δεν υπάρχει άλλη λύση δυστηχώς. :ninja:

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

είναι μπέρδεμα να στο εξηγήσω αλλά ο χώρος που χρησιμοποιούν τα system applications είναι διαφορετικός από τους άλλους αποθηκευτικούς χώρους ;)

δοκίμασε με το SGS tools να σβήσεις καμία αχρείαστη μαμίσια εφαρμογή για να ελευθερώσεις χώρο.

Δεν υπάρχει άλλη λύση δυστηχώς. :ninja:

 

oxiφιλε μου θα το κανω σε ευχαριστωωωωωωωωωω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατι δεν παει καλα εχει περασει τουλαχιστον ενα 20λεπτο και ακομα τιποτα αμα του βγαλω την μπαταρια και το ξανακανω ?

 

ολα καλα αφου εκανα επανακινηση βγηκα παλι στο recovery και αφου πρωτα του ειπα να φορμαρει τα παντα ολα μετα του ειπα να περασει την ρομ και τωρα πανε ολα καλα , ευτυχως πηγε η ψυχη μου στην κουλουρη

Edited by Spireto_2158

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Κατι δεν παει καλα εχει περασει τουλαχιστον ενα 20λεπτο και ακομα τιποτα αμα του βγαλω την μπαταρια και το ξανακανω ?

 

ναι σπύροοο !

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα υπαρχει περιπτωση ομως να τα παιξει τελειως ? και αμα το brickarw θα το αφησω λιγο ακομα και θα προχωρησω στην εσχατη λυση δεν βλεπω αλλη λυση

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

είναι μπέρδεμα να στο εξηγήσω αλλά ο χώρος που χρησιμοποιούν τα system applications είναι διαφορετικός από τους άλλους αποθηκευτικούς χώρους ;)

δοκίμασε με το SGS tools να σβήσεις καμία αχρείαστη μαμίσια εφαρμογή για να ελευθερώσεις χώρο.

Δεν υπάρχει άλλη λύση δυστηχώς. :ninja:

 

φιλε μου το εκανα αλλα μου εμφανιζει μονο την αγγλικη γλωσσα.μηπως ξερεις τι φταιει.το γιαουρτη του τυχερακια κατεβασα:(:(:(:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα υπαρχει περιπτωση ομως να τα παιξει τελειως ? και αμα το brickarw θα το αφησω λιγο ακομα και θα προχωρησω στην εσχατη λυση δεν βλεπω αλλη λυση

 

κοίτα από CWM Δεν νομίζω να έχει κάποιο θέμα από τη στιγμή που δεν έχει αρχίσει το update package.

Εγώ 2 φορές που το brickara με την "Screen of Doom" είχα κάνει βλακεία στο download mode όταν δεν ήξερα.

 

Φόβος υπάρχει πάντα, wellcome to the club ;)

 

ΕΔΙΤ: θυμήθηκα μία φορά που είχε κολλίσει στο ίδιο σημείο με σένα, έβγαλα μπαταρία και δεν έγινε τπτ.

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

θέλω να κάνω μια ερώτηση επειδή πρίν ακόμα περάσω τη 2.2.1 ROM θέλω να είμαι σίγουρος οτι δεν θα κάνω καμμία βλακεία ... το τηλέφωνό μου είναι 2.1 rooted με ενεργοποιημένο το one click lag fix ... πρίν περάσω τη ROM χρειάζεται να απενεργοποιήσω το lag fix, η και το root ; Επίσης έχω κατεβάσει ένα σωρό εφαρμογές κλπ, ... αυτές χάνονται με το φλασάρισμα υποθέτω, σωστα;
Link to comment
Share on other sites

θέλω να κάνω μια ερώτηση επειδή πρίν ακόμα περάσω τη 2.2.1 ROM θέλω να είμαι σίγουρος οτι δεν θα κάνω καμμία βλακεία ... το τηλέφωνό μου είναι 2.1 rooted με ενεργοποιημένο το one click lag fix ... πρίν περάσω τη ROM χρειάζεται να απενεργοποιήσω το lag fix, η και το root ; Επίσης έχω κατεβάσει ένα σωρό εφαρμογές κλπ, ... αυτές χάνονται με το φλασάρισμα υποθέτω, σωστα;

 

To lagfix πρεπει να απενεργοποιηθει οπωσδηποτε. Το root θα χαθει μετα το φλασαρισμα. Οι εφαρμογες σου θα χαθουν ολες, πρεπει να παρεις backup.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το εκανα αλλα μου εμφανιζει μονο την αγγλικη γλωσσα.μηπως ξερεις τι φταιει.το γιαουρτη του τυχερακια κατεβασα:(:(:(:(

 

έχω και το κινητό κλειστό..

αν θυμάμαι καλά κάνεις το εξής(και καλά μετριόφρων)

Sgs tools --> cleanup system apps --> επιλέγεις 2-3 εφαρμογές -- > το κουμπί του menu --> cleanup selected apps

μιλάμε για το SGS tools από το μάρκετ έτσι.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

έχω και το κινητό κλειστό..

αν θυμάμαι καλά κάνεις το εξής(και καλά μετριόφρων)

Sgs tools --> cleanup system apps --> επιλέγεις 2-3 εφαρμογές -- > το κουμπί του menu --> cleanup selected apps

μιλάμε για το SGS tools από το μάρκετ έτσι.

 

φιλε μου το εκανα αυτο οκ εβλαλα μια εφαρμογη το πηρε το αρχειο εκανα reboot και οταν πηγαινω στις ρυθμησεις του πληκτρολογιου επιλεγω το samsung οκ και μετα στις γλωσσες μου εμφανιζει μονο english(uk) αυτο.γιατι ετσι? ξερεις κατι?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραια τωρα θα αρχισω να το στηνω , οπως πρεπει απο τι βλεπω δεν εχει ελληνικα οχι οτι με πολυνοιαζει αρκει θα χρειαστει να περασω to swype ( υπαρχει οδηγος στη πρωτη σελιδα η να ψαξω στο γοογλη ? ) επισης προτεινεται να περασω το voodoo lagfix η μπα ? δεν χρειαζεται ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Ωραια τωρα θα αρχισω να το στηνω , οπως πρεπει απο τι βλεπω δεν εχει ελληνικα οχι οτι με πολυνοιαζει αρκει θα χρειαστει να περασω to swype ( υπαρχει οδηγος στη πρωτη σελιδα η να ψαξω στο γοογλη ? ) επισης προτεινεται να περασω το voodoo lagfix η μπα ? δεν χρειαζεται ?

 

Για swype http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3335181#post3335181

 

Lagfix δεν χρειαζεται.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ωραια τωρα θα αρχισω να το στηνω , οπως πρεπει απο τι βλεπω δεν εχει ελληνικα οχι οτι με πολυνοιαζει αρκει θα χρειαστει να περασω to swype ( υπαρχει οδηγος στη πρωτη σελιδα η να ψαξω στο γοογλη ? ) επισης προτεινεται να περασω το voodoo lagfix η μπα ? δεν χρειαζεται ?

 

Ελληνικά φαντάζομαι εννοείς ότι δεν έχει στο πληκτρολόγιο γιατί στο UI έχει, όσο για το swype μέσω CWM κάνε ένα search σε αυτό το νήμα έχει αναφερθεί 12335456 φορές :p Άσε το lagfix κλειστό δεν χρειάζεται πάει σφαίρα χωρίς αυτό (και κερδίζεις και σε μπαταρία). Στείστο όπως θέλεις και σε λίγο που βγαίνει η 7,6 κατέβασε την no wipe version και ρίχτην από πάνω, δεν χάνεις τίποτα. Αυτή θα έχει και Ελληνικό Swype ενσωματωμένο :)

Link to comment
Share on other sites

Α spireto εχεις darky Νομισα ειχες 2.2.1 απλη. Το swype δεν ξερω αν μπαινει με το μεθοδο που σου εδωσα σε custom οποτε καλυτερα κανε search εδω μεσα για κανεναν αλλο που το περασε.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Για swype http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3335181#post3335181

 

Lagfix δεν χρειαζεται.

 

το κανονικο πληκτρολογιο μηπως ξερεις την διαδηκασια? γιατι το κανω οπως εχει γραψει ο τυχερακιας αλλα μου εμφανιζει μονο τα english??????:):):)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το κανονικο πληκτρολογιο μηπως ξερεις την διαδηκασια? γιατι το κανω οπως εχει γραψει ο τυχερακιας αλλα μου εμφανιζει μονο τα english??????:):):)

 

Δεν ξερω φιλε μου κοιτα μηπως εκανες κατι λαθος αυτη η μεθοδος ειναι δοκιμασμενη. Εγω δεν χρειαστηκα ποτε να περασω ελληνικο πληκτρολογιο βεβαια και δεν την εχω δοκιμασει.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Α spireto εχεις darky Νομισα ειχες 2.2.1 απλη. Το swype δεν ξερω αν μπαινει με το μεθοδο που σου εδωσα σε custom οποτε καλυτερα κανε search εδω μεσα για κανεναν αλλο που το περασε.

 

Απλά να επιβεβαιώσω πως η μέθοδος αυτή δουλεύει μια χαρά και σε custom rom. Πιο συγκεκριμένα με την Darky 7.0 που έχω εγώ δεν είχα κανένα πρόβλημα...

 

*Btw, πρώτο μου post στο φορουμ. (Διαβάζω τα threads πάνω από 3 μήνες αλλά τώρα αξιώθηκα να post-αρω πρώτη φορά!)

Link to comment
Share on other sites

Απλά να επιβεβαιώσω πως η μέθοδος αυτή δουλεύει μια χαρά και σε custom rom. Πιο συγκεκριμένα με την Darky 7.0 που έχω εγώ δεν είχα κανένα πρόβλημα...

 

*Btw, πρώτο μου post στο φορουμ. (Διαβάζω τα threads πάνω από 3 μήνες αλλά τώρα αξιώθηκα να post-αρω πρώτη φορά!)

 

Thanks φιλε για την βοηθεια. Δεν εχω περασει ποτε custom και δεν μπορουσα να επιβεβαιωσω. Καλο ξεκινημα στα post :)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Btw, Άσχετο, αλλά για όσους έχουν προβλήματα με συγκεκριμένες εφαρμογές εγκαθιστόντας την Darky με την "no wipe" μέθοδο, πριν καταλήξουν σε factory reset, ας δοκιμάσουν να σβήσουν απλά τα δεδομένα και τα settings για τις συγκεκριμένες αυτές εφαρμογές. (Settings > Applications > Manage Applications, από εκεί διαλέγουμε την εφαρμογή που έχουμε το πρόβλημα και πατάμε απλά "Clear Data".)

 

Συγκεκριμένα εγώ είχα πρόβλημα με τις κλήσεις (το πλέον βασικό), όταν με έπαιρναν τηλ. κράσαρε η εφαρμογή (μπορούσα μόνο να πάρω) και με ένα απλό Clear Data στην εφαρμογή Call Settings το πρόβλημα λύθηκε απ' ευθείας!

Link to comment
Share on other sites

παρατηρω οτι ο browser δεν ειναι και στα καλυτερα του , εχω παρατηρησει τουλαχιστον τρεις φορες σπασιματα καθως σκρολαρω σε ιστοσελιδες αλλα και μικρο λαγκαρισματα οταν κανω pinch to zoom

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και εγώ την darky , όμορφη και γρήγορη . Τα barcode scanner δουλεύουν κανονικά και το NFS που μου έκανε fc πριν. Τέλεια μέχρι στιγμής.Το μόνο που δεν μου άρεσε είναι ότι δεν μπορώ να αλλάξω φόντο στηνοθόνη κλειδώματος , όχι ότι είναι πρόβλημα.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

παρατηρω οτι ο browser δεν ειναι και στα καλυτερα του , εχω παρατηρησει τουλαχιστον τρεις φορες σπασιματα καθως σκρολαρω σε ιστοσελιδες αλλα και μικρο λαγκαρισματα οταν κανω pinch to zoom

Εάν κάνεις το flash οn demand βελτιώνεται η κατάσταση

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνεις το flash οn demand βελτιώνεται η κατάσταση

Δηλαδη ? να πατησω το βελακι που μου εχει στο φλας περιεχομενο της σελιδας ? αυτο λες?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...