Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eιμαι στην 3η μερα με 3 ωρες κλησεις, καμια 30ια sms, GPS για 20', 3G για 7 ωρες και κανα 4ωρο Wi-Fi, με 4 restarts και εγκατασταση περιπου 20 apps...

 

Oποτε μια χαρα θα ελεγα αφου εχω και 20% ακομα...!

Wow αν και οι περισσοτεροι λενε οτι δεν τα παει και πολυ καλα σε αυτο τον τομεα.Μηπως εκτος απο φλασαρισμα της Rom αλλαξες και kernel?

 

Aυτο που θελω ειναι χωρις Launcher Pro να ξηλωσω το touchwiz και να εχω stock 2.2 αφου βεβαια εχω φλασαρει σε 2.2.1 jpy.....υπαρχει τετοια rom βασισμενη στην 2.2.1 χωρις περιττες μαιμουδιες?

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η JPY που ειναι βασισμενη η v.7 τα παει πολυ καλυτερα.

Kernels δοκιμασα αρκετους, αλλα δεν ειδα ουσιαστικη διαφορα περα απο ασταθειες...

 

Το 3g το εχω μονιμα off (2g) και το γυρναω οταν χρειαστει....

 

Βασικη διαφορα κανει το modem της JPY σε σχεση με τα αλλα modems...

 

(Βαλε την darkyy's και ξηλωσε οτι δεν σ'αρεσει :p )

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά,

 

Πρώτη φορά γράφω στο forum αν και το παρακολουθώ αρκετό καιρό. Είμαι κάτοχος ενός Galaxy S εδώ και δυο μήνες περίπου, δεν έχω μπεί ακόμα στη διαδικασία φλασαρισμάτων απλά παρακολουθώ (προσπαθώ τουλάχιστο) τι παίζει εδώ και βλέπουμε... Έχω ακόμα την 2.1, είμαι ικανοποιημένος όσο τίποτα άλλο από τη συσκευή μου και δεν επιχειρώ προς το παρόν κάτι άλλο. Σκέφτομαι να βάλω ίσως την 2.2 αλλά διστάζω προς το παρόν. To Kies δε μου την δίνει και μάλλον ο προφανής λόγος ότι το product code ειναι GT-I9000HKDBOG!!!! Ναι, καλά το έγραψα, BOG. Tι είναι τούτο πάλι; Δεν έχω δει κάποιον εδώ μέσα να αναφέρει κάτι τέτοιο. Η συσκευή μου έχει PDA: JM2, PHONE: JM1, CSC: JM1, ειναι αγορασμένη από Ελλάδα (easybuyworld) και υποστηριζεί ελληνικά (και Swype) κανονικότατα!

Link to comment
Share on other sites

θελω να βαλω του darky v7 σε μαμα galaxy... οταν βαζω το ClockworkMod Recovery και παταω

apply sd card update.zip σταματαει την εγκατασταση και μου λεει κατι οτι signature failed ... τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Eιμαι στην 3η μερα με 3 ωρες κλησεις, καμια 30ια sms, GPS για 20', 3G για 7 ωρες και κανα 4ωρο Wi-Fi, με 4 restarts και εγκατασταση περιπου 20 apps...

 

Oποτε μια χαρα θα ελεγα αφου εχω και 20% ακομα...!

 

φιλε εισαι σιγουρος οτι αναφερεσαι στο galaxy s???? :blink::blink:

μηπως το συνδεεις με usb στον υπολογιστη και φορτιζει και δεν το εχεις παρει χαμπαρι?

το κλεινεις τη νυχτα?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

θελω να βαλω του darky v7 σε μαμα galaxy... οταν βαζω το ClockworkMod Recovery και παταω

apply sd card update.zip σταματαει την εγκατασταση και μου λεει κατι οτι signature failed ... τι να κανω?

 

Nα βαλεις το 2e recovery αντι για το 3e που εχει τωρα, ωστε να μπορεις να περασεις unsigned zip files.

Link to comment
Share on other sites

Nα βαλεις το 2e recovery αντι για το 3e που εχει τωρα, ωστε να μπορεις να περασεις unsigned zip files.

 

ενα link για το 2ε????? πρεπει να βαλω πρωτα το 2e και μετα να βαλω το 3e η δεν χρειαζεται το 3?

Link to comment
Share on other sites

φιλε εισαι σιγουρος οτι αναφερεσαι στο galaxy s???? :blink::blink:

μηπως το συνδεεις με usb στον υπολογιστη και φορτιζει και δεν το εχεις παρει χαμπαρι?

το κλεινεις τη νυχτα?

 

Τωρα που το ξαναειδα, ειμαι στα μισα της 2η μερας και παω για 3η μερα. θα ποσταρω screenshot σε λιγες μερες που θα εχει κανει 1-2 νορμαλ κυκλους η μπαταρια, γιατι 1 βδομαδα τωρα που το εχω περναω roms... :p

Link to comment
Share on other sites

ενα link για το 2ε????? πρεπει να βαλω πρωτα το 2e και μετα να βαλω το 3e η δεν χρειαζεται το 3?

 

Πρωτα CF-Root και μετα περνας την Darkys

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=788108

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=814091

Link to comment
Share on other sites

φιλε εισαι σιγουρος οτι αναφερεσαι στο galaxy s???? :blink::blink:

μηπως το συνδεεις με usb στον υπολογιστη και φορτιζει και δεν το εχεις παρει χαμπαρι?

το κλεινεις τη νυχτα?

 

Αν το κλείσεις η το βάλεις με usb σου resetάρει τον μετρητή..Και ναί ώρες και στιγμές το πιάνουν κάτι τρελλά με την κατανάλωση ..

Link to comment
Share on other sites

Wow αν και οι περισσοτεροι λενε οτι δεν τα παει και πολυ καλα σε αυτο τον τομεα.Μηπως εκτος απο φλασαρισμα της Rom αλλαξες και kernel?

 

Aυτο που θελω ειναι χωρις Launcher Pro να ξηλωσω το touchwiz και να εχω stock 2.2 αφου βεβαια εχω φλασαρει σε 2.2.1 jpy.....υπαρχει τετοια rom βασισμενη στην 2.2.1 χωρις περιττες μαιμουδιες?

 

Δεν σου συνιστω να βγαλεις μονος σου το tw. Βγαινει, αλλα πιθανοτατα θα εχεις προβληματα. Οποτε πας σε cooked rom. Ο Doc εβγαζε (και υποθετω βγαζει ακομα) χωρις tw, αλλα με adw. Οποτε πας σε αυτην, περνας δικο σου launcher (αν δεν σου αρεσει ο adw) και βγαζεις (ευκολα νομιζω) τον Αdw.

Παντως επειδη και εγω το εψαχνα αυτο γιατι δεν μου αρεσει ο tw, κατεληξα πως και να τον εχεις χωρις να τον χρησιμοποιεις δεν χανεις κατι (μνημη, μπαταρια κλπ).

 

Αλεξ ποια ρομ εχεις? 2.2.1? Αν ναι, ειδες τι διαφορα εχει απο τις αρχικες εκδοσεις που ειχε το galaxy? Κατα την γνωμη μου (εχω τρελαθει να το γραφω) ειναι ο,τι καλυτερο, χωρις ΚΑΜΙΑ πραγματικη αναγκη για lagfixes κλπ :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Αν το κλείσεις η το βάλεις με usb σου resetάρει τον μετρητή..Και ναί ώρες και στιγμές το πιάνουν κάτι τρελλά με την κατανάλωση ..

 

ναι το ξερω οτι σου μηδενιζει τον μετρητη...

μηπως ειδες στο dispay ποση ωρα σου λεει οτι ειναι ενεργη η οθονη?

ποια ρομ εχεις?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

 

εχω βαλει την επισημη 2.2 απο την samsung δεν ξερω αν παιζει ρολο....

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει την επισημη 2.2 απο την samsung δεν ξερω αν παιζει ρολο....

 

στις υποστηριζομενες ρομς γραφει και JPH οποτε δεν νομιζω οτι θα εχεις προβλημα...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟΥ 3 BUTTON COMBO FIX ΜΕΣΩ ΟDIN3/HEIMDALL ΣΤΟ SAMSUNG GT-I9000 GALAXY S

 

Kαλησπερα σε ολους και χρονια πολλα!! Μετα απο συζητηση και παροτρυνση του Αλεξ (aka Tyxerakias) αποφασισα να δωσω εναν οδηγο και παλι για την επαναφορα του συνδυασμου των 3 πληκτρων στο Samsung Galaxy S. Ο παλιος οδηγος που ειχα γραψει ακολουθει ουσιαστικα την ιδια μεθοδο με αυτον του Αλεξ και ειναι outdated. Εδω θα αναφερθει μια μεθοδος ακομη πιο ευκολη που δεν χρειαζεται ελεγχο και λειτουργει σε ολα τα firmwares.

 

Eιναι πιστευω πλεον γνωστη σε ολους η αναγκαιοτητα του 3 button combo εαν θελουμε να πειραξουμε για οποιοδηποτε λογο το κινητο μας. Εν ολιγοις σε καποιες παρτιδες galaxy s η samsung εχει απενεργοποιησει τον συνδυασμο των 3 πληκτρων για λογους ασφαλειας. Εμεις ουσιαστικα αλλαζουμε τον secondary bootloader ο οποιος ευθυνεται για την λειτουργια του συνδυασμου. Η διαδικασια αυτη θεωρητικα δεν επηρρεαζει καθολου την εγγυηση μας αφου αν το τηλεφωνο χρειαστει service δεν μπορουν να δουν αν ειχες η οχι απο πριν τη λειτουργια των 3 κουμπιων. Παρολα αυτα αν καποιος θελει τα 3 κουμπια λογικα θα θελει και να φλασαρει οποτε η εγγυηση χανεται. Θα επαναλαβω και εδω οτι πριν αποφασισουμε να κανουμε το οποιοδηποτε πειραγμα φροντιζουμε ο συνδυασμος των 3 πληκτρων να ειναι ενεργοποιημενος αλλιως αν προκυψει προβλημα το κινητο μας πρεπει να παει στο επισημο service!!!

 

1) Προαπαιτουμενες γνωσεις

Οπως ειναι φυσικο για να προχωρησουμε σε μια τετοια διαδικασια πρεπει να εχουμε διαβασει 5 πραγματα και να μην περιμενουμε να γινουν ολα μονα τους, αλλιως κινδυνευουμε να μεινουμε με ενα τουβλο στο χερι. Αν δεν εχουμε φλασαρει ξανα ή δεν εχουμε χρησιμοποιησει το adb, διαβαζουμε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ προσεκτικα τους οδηγους για νεους χρηστες και Hacks/root/βελτιωσεις για το galaxy s στα παρακατω λινκ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=284103

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=283153

Εαν για οποιονδηποτε λογο δεν θελουμε να τα διαβασουμε η διαβαζοντας δεν καταλαβαινουμε τιποτα, κλεινουμε τον οδηγο και χαιρομαστε το smartphone μας ως εχει, εχουμε ουτως η αλλως ενα απο τα καλυτερα κινητα της αγορας αυτη τη στιγμη.

 

Η μεθοδος χρησιμοποιει το adb φυσικα για να μπουμε σε download mode κι ετσι να μπορεσουμε να φλασαρουμε τον bootloader στο κινητο μας μεσω των προγραμματων Odin και Heimdall. Το odin ειναι το πιο διαδεδομενο προγραμματακι και το χρησιμοποιουμε για ολα τα φλασαρισματα. Το heimdall δεν ειναι τοσο διαδεδομενο, αλλα ουσιαστικα κανει την ιδια δουλεια. Συμφωνα με το xda μαλιστα ειναι ενα προγραμμα πιο αξιοπιστο απο το odin. Anyway για περισσοτερες πληροφοριες εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=755265 και εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=878686

 

2) Διαδικασια

*** Πριν κάνουμε οτιδήποτε, αντιστρέφουμε και αφαιρούμε το lagfix, αν το έχουμε εγκαταστήσει. ***

Θα αναφερουμε τη διαδικασια μεσω odin3 και μεσω heimdall. Καταρχας πρεπει να ειναι στον υπολογιστη μας εγκατεστημενοι οι drivers της samsung, δηλαδη το τηλεφωνο να αναγνωριζεται κανονικα απο το pc. Αυτο γινεται ειτε εγκαθιστωντας τους drivers απευθειας, ειτε εγκαθιστωντας το kies (με την προυποθεση να αναγνωριζει το τηλεφωνο μας). Για να κανουμε λοιπον εναν μικρο ελεγχο εξαρχης, οταν ειμαστε στο download mode και συνδεσουμε το τηλεφωνο στο pc (Βημα 7) παμε στη Διαχειρηση Εργασιων των windows (πινακας ελεγχου->συστημα και ασφαλεια->συστημα->διαχειρηση συσκευων). Εκει πρεπει να βλεπουμε τα εξης: USB Composite Device Samsung και Samsung Mobile Modem οπως φαινεται στην παρακατω εικονα

http://img146.imageshack.us/i/pic1qm.jpg/ (η εικονα ειναι απο το αντιστοιχο thread στο xda)

Εαν βλεπουμε τα παραπανω ειμαστε οκ. Επισης πηγαινουμε στο dialer (εκει που παιρνουμε τηλεφωνο) και παταμε *#0228# (χωρις να εχουμε το τηλεφωνο συνδεδεμενο στο usb). Ελεγχουμε την τιμη Voltage η οποια πρεπει να ειναι τουλαχιστον 3800(mV).

 

ΜΕΘΟΔΟΣ ΜΕΣΩ HEIMDALL

Βημα 1 - Βαζουμε το κινητο σε debugging mode πηγαινοντας ρυθμισεις->εφαρμογες->αναπτυξη->εντοπισμος σφαλματων

Βημα 2 - Αποσυνδεουμε το κινητο απο το pc (αν ειναι συνδεδεμενο)

Βημα 3 - Κλεινουμε το kies εντελως (και απο tray agent)

Bημα 4 - Ξεκιναμε το Heimdall το οποιο κατεβαζουμε απο εδω http://www.glassechidna.com.au/products/heimdall/

Βημα 5 - Συνδεουμε το κινητο στο pc μεσω του καλωδιου usb

Βημα 6 - Κατεβαζουμε το adbDownload.zip απο εδω http://www.multiupload.com/4VIKS8L32Y

Βημα 7 - Ξεζιπαρουμε και παταμε διπλο κλικ στο Download.bat

Βημα 8 - Κατεβαζουμε και ξεζιπαρουμε το RAZ_P-SBL_SGS.tar απο εδω http://www.multiupload.com/ZY33ZV1UTL

Βημα 9 - Πηγαινουμε στο heimdall και επιλεγουμε στο "Primary bootloader" το boot.bin και στο "Secondary bootloader" το SBL.bin, απο το αρχειο που εχουμε κατεβασει.

Βημα 10 - Ξεκιναμε το φλασαρισμα.

 

Σημείωση: Πρέπει να έχουμε εγκαταστήσει τα Microsoft Visual C++ 2010 redistributables στον υπολογιστή μας για να δουλέψει το Heimdall.

 

 

ΜΕΘΟΔΟΣ ΜΕΣΩ ODIN3 (ίσως ευκολότερη)

Βημα 1 - Βαζουμε το κινητο σε debugging mode πηγαινοντας ρυθμισεις->εφαρμογες->αναπτυξη->εντοπισμος σφαλματων

Βημα 2 - Αποσυνδεουμε το κινητο απο το pc (αν ειναι συνδεδεμενο)

Βημα 3 - Κλεινουμε το kies εντελως (και απο tray agent)

Βημα 4 - Ξεκιναμε το odin v1.3 η v1.7

Βημα 5 - Συνδεουμε το κινητο στο pc μεσω του καλωδιου usb

Βημα 6 - Κατεβαζουμε το adbDownload.zip απο εδω http://www.multiupload.com/4VIKS8L32Y

Βημα 7 - Ξεζιπαρουμε και παταμε διπλο κλικ στο Download.bat

Βημα 8 - Κατεβαζουμε το PSbl_stockJPU.tar.md5 απο εδω http://www.multiupload.com/NENI6TFDBL

Βημα 9 - Πηγαινουμε στο odin και επιλεγουμε στο πεδιο PDA το αρχειο PSbl_stockJPU.tar.md5 και ελεγχουμε το "Phone Bootloader Update" να ειναι τικαρισμενο και το re-partition ΝΑ ΜΗΝ ειναι τικαρισμενο. Δεν πειραζουμε τιποτα αλλο.

Βημα 10 - Παταμε start και η διαδικασια φλασαρισματος ξεκιναει. Θα παρει γυρω στα 3 δευτερολεπτα για να ολοκληρωθει. Το τηλεφωνο ως συνηθως θα κανει reboot. Εμεις απλα το κοιταμε χωρις να πειραξουμε τιποτα και κυριως ΧΩΡΙΣ να το αποσυνδεσουμε. Μολις ολοκληρωθει το reboot και το τηλεφωνο εχει ανοιξει κανονικα τοτε μονον το αποσυνδεουμε.

 

Η διαδικασια εχει ολοκληρωθει. Το τηλεφωνο μας εχει πλεον ενεργοποιημενο το μαγικο συνδυασμο των 3 κουμπιων που μας επιτρεπει να μπαινουμε σε recovery και download mode. Για να το δοκιμασουμε κλεινουμε το κινητο και οταν εχει απενεργοποιηθει τελειως παταμε volume up+home button+power button για να μπουμε σε recovery mode η volume down αντι για up για να μπουμε σε download mode. Γραφουμε στο φορουμ οτι πετυχε για να βοηθηθουν και οι υπολοιποι χρηστες. Συμφωνα με απαντησεις του δημιουργου RazvanG εδω http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=9935923&postcount=500 το fix ειναι μονιμο και δεν επηρρεαζεται απο μελλοντικα φλασαρισματα εκτος αν φλασαρουμε μια low rom που περιεχει αλλους bootloaders οπου δεν λειτουργουν τα 3 κουμπια. Στην ιδια απαντηση ο RazvanG ξεκαθαριζει το προφανες, οτι δηλαδη δεν υπαρχει θεμα εγγυησης.

 

Επαναλαμβανω για μια φορα ακομη οτι τα πειραγματα του κινητου ειναι διαδικασιες που ενεχουν ΡΙΣΚΟ και δεν προχωραμε ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ. Το φλασαρισμα ειναι προσωπικη υποθεση και πολλα πραγματα μπορουν να πανε στραβα κατα τη διαδικασια οπως να κανουμε καποιο λαθος, να κοπει το ρευμα η να αποσυνδεσουμε κατα λαθος το κινητο. Σε τετοιες περιπτωσεις το φορουμ δεν ειναι επισκευαστικο κεντρο της samsung και δεν μπορουμε να κατηγορησουμε/απαιτησουμε απο κανεναν να διορθωσει το κινητο μας. Ειμαστε μια κοινοτητα με σκοπο να αλληλοβοηθουμαστε. Δυστυχως αυτα ειμαι υποχρεωμενος να τα γραψω.

 

Προσπαθησα να τα γραψω οσο πιο απλα, κατανοητα και ευκολα γινοταν. Φυσικα οπως εγραψα και πιο πριν, υπαρχουν καποιες προαπαιτουμενες γνωσεις οι οποιες δεν μπορουν να γραφτουν εδω. Θα παρακαλουσα να διαβασετε προσεκτικα πριν προχωρησετε και για οποιαδηποτε ασαφεια μπορειτε να ρωτησετε, για να διορθωσω οτιδηποτε χρειαστει, οπως ηδη εκαναν μερικα παιδια και τους ευχαριστω γιαυτο.

 

Ο οδηγος αποτελει μια μεταφραση του αντιστοιχου οδηγου του RazvanG απο το xda και ολο το credit πηγαινει σε αυτον. Εκανα απλως μερικες προσθηκες για να γινουν ορισμενα πραγματα πιο κατανοητα.

Πηγη : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=821698

 

Εννοειται πως δεν φερω την οποιαδηποτε ευθυνη για τυχον καταστροφες/μπρικαρισματα του κινητου. Ο καθενας προχωραει με δικη του προσωπικη ευθυνη.

Edited by Tyxerakias

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου συνιστω να βγαλεις μονος σου το tw. Βγαινει, αλλα πιθανοτατα θα εχεις προβληματα. Οποτε πας σε cooked rom. Ο Doc εβγαζε (και υποθετω βγαζει ακομα) χωρις tw, αλλα με adw. Οποτε πας σε αυτην, περνας δικο σου launcher (αν δεν σου αρεσει ο adw) και βγαζεις (ευκολα νομιζω) τον Αdw.

Ουτε να το βλεπω δεν θελω το tw μου θυμιζει ios....απο ολα τα UI που εχω δει μονο της LG στο P500 ειναι οτι πιο κοντινο σε stock 2.2.Ουτε ο adw μου αρεσει οποτε αναγκαστηκα θα βαλω Darkys και βλεπουμε.

 

red_herring :yahoo:

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

παιδια εδω κ κανενα 3ημερο το gps μου δεν ειναι τοσο σταθερο.Ειτε θα πιασει σημα κ θα το χασει μετα ειτε καθολου.Εχω jpy.Εχει κανεις δοκιμασει το gps fix απο το sgs ???
Link to comment
Share on other sites

ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟΥ 3 BUTTON COMBO FIX ΜΕΣΩ ΟDIN3/HEIMDALL ΣΤΟ SAMSUNG GT-I9000 GALAXY S....

 

.[/color]

Παναγιωτη χρονια πολλα κι απο εμενα,σε ευχαριστουμε πολυ για τον ωραιο και κατατοπιστικο οδηγο σου
Link to comment
Share on other sites

ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ στον Παναγιωτη για αλλη μια φορα!!!!:D:D:D
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε κανει εξαιρετικη δουλεια αυριο μολις το παραλαβω ( αφου τα εχω διαβασει απο τρεις φορες το καθενα οδηγο ) νοιο8ω πανετοιμος να φλασαρω και να του αλλαξω τα ματια .

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα χρονια πολλα και καλη χρονια ..........

θελω να ρωτησω μηπως καποιος χρησιμοποιοι το προγραμμα set cpu και μπορει

να μου δωσει της ρυθμισεις του ,δυσκολευομαι στο πως να φτιαξω το προφιλ και ποιες ειναι η καλυτερες ρυθμισεις......ευχ.....

Link to comment
Share on other sites

ναι το ξερω οτι σου μηδενιζει τον μετρητη...

μηπως ειδες στο dispay ποση ωρα σου λεει οτι ειναι ενεργη η οθονη?

ποια ρομ εχεις?

 

JPY αλλά το screen είναι με JPX

 

Δεν τα κοιταω αυτά αλλα μια στιγμή είχα ξεχάσει πότε το φόρτισα και όταν το είδα αυτό λέω δεν πάμε καλά και το κράτησα σαν screen...

 

Γενικά είμαι σε 2 μέρες μέσο όρο με όλα τα froyo με 2 ώρες wifi και καμία ώρα που μου σκαλίζουν άσχετοι τα games με brightness sto 60%

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟΥ 3 BUTTON COMBO FIX ΜΕΣΩ ΟDIN3/HEIMDALL ΣΤΟ SAMSUNG GT-I9000 GALAXY S

[/color]

 

καλησπερα και χρονια πολλα. δεν εχω το galaxy s αλλα επειδη με ενδιαφερει διαβασα εδω και στο xda . ευχαριστω για τον πολυ καλο οδηγο που εκανες αλλα δεν αναφερεις που ακριβως χρησιμοποιουμε το αρχειο adbDownload.zip που κατεβαζουμε . μηπως αναμεσα στα βηματα 6 και 8 πρεπει να τρεξουμε το αρχειο Download.bat που βρισκετε μεσα στο zip για να μπει το κινητο σε download mode ? :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα. δεν εχω το galaxy s αλλα επειδη με ενδιαφερει διαβασα εδω και στο xda . ευχαριστω για τον πολυ καλο οδηγο που εκανες αλλα δεν αναφερεις που ακριβως χρησιμοποιουμε το αρχειο adbDownload.zip που κατεβαζουμε . μηπως αναμεσα στα βηματα 6 και 8 πρεπει να τρεξουμε το αρχειο Download.bat που βρισκετε μεσα στο zip για να μπει το κινητο σε download mode ? :)

 

Σωστη, στη μεθοδο heimdall το εγραψα αλλα στο οdin το ξεχασα απο βιασυνη. Το τροποποιω ευθυς αμεσως thanks

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...