Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντωνη αυριο θα δοκιμασω και εγω τις τιμες που εδωσες και θα ποσταρω feedback :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπόν, τρέχω την JPO, η οποία δυστυχώς μετά την πρώτη χαρούμενη διαπίστωση ότι lagaρει λιγότερο από την μαμίσια JM2 που φορούσα, άρχισε τα δικά της μόλις την φόρτωσα με το σύνολο των εφαρμογών μου. Έκανα ένα factory reset ελπίζοντας να λύσω το θέμα αλλά τζίφος. Επειδή λόγω άποψης απλά δεν θέλω να φλασάρω πειραγμένες kernel, ακολούθησα την ίδια διαδικασία που έκανα με την JM2. Rooting και πέρασμα της OCLF 2.2. Βελτίωση αλλά όχι θεαματική. Εγκατάσταση autokiller με preset strict. Ακόμα καλύτερα αλλά όχι τέλεια. Autokiller preset agrressive ακόμα καλύτερα αλλά απέχουμε. Autokiller preset extreme γρήγορο αλλά κάνει το σύστημα ασταθές. Δοκίμασα Αντώνη τις τιμές σου από το μεσημέρι και είναι γρηγορότερο από ποτέ χωρίς κλωτσήματα ή κλεισίματα. Θα το τεστάρω μέχρι αύριο μεσημέρι αλλά μέχρι τώρα μπράβο, καλή δουλειά :up:

 

Επειδή και εγώ είχα δοκιμάσει την jpo και μου έκανε τα ίδια να πω οτι μετά από κάτι που διάβασα εβαλα την jpa την οποία και εχω αρκετο καιρό. Με lagfix μόνο και τιποτα άλλο πάει το ίδιο γρήγορα με την jm2 με auto killer. Εβαλα και ελληνικό swype χωρίς πρόβλημα . Το μόνο που εβαλα και μου έκανε μικροκολληματα και το εβγαλα ειναι το εικονίδιο της μπαταρίας με το %. Την συστήνω ανεπιφύλακτα .

 

Sent from another Galaxy.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, τρέχω την JPO, η οποία δυστυχώς μετά την πρώτη χαρούμενη διαπίστωση ότι lagaρει λιγότερο από την μαμίσια JM2 που φορούσα, άρχισε τα δικά της μόλις την φόρτωσα με το σύνολο των εφαρμογών μου. Έκανα ένα factory reset ελπίζοντας να λύσω το θέμα αλλά τζίφος. Επειδή λόγω άποψης απλά δεν θέλω να φλασάρω πειραγμένες kernel, ακολούθησα την ίδια διαδικασία που έκανα με την JM2. Rooting και πέρασμα της OCLF 2.2. Βελτίωση αλλά όχι θεαματική. Εγκατάσταση autokiller με preset strict. Ακόμα καλύτερα αλλά όχι τέλεια. Autokiller preset agrressive ακόμα καλύτερα αλλά απέχουμε. Autokiller preset extreme γρήγορο αλλά κάνει το σύστημα ασταθές. Δοκίμασα Αντώνη τις τιμές σου από το μεσημέρι και είναι γρηγορότερο από ποτέ χωρίς κλωτσήματα ή κλεισίματα. Θα το τεστάρω μέχρι αύριο μεσημέρι αλλά μέχρι τώρα μπράβο, καλή δουλειά :up:

 

Ναι πάει καλά, εγώ βέβαια έχω 2.1 αλλά προφανώς δεν έχει σημασία...και φοβήθηκα για αστάθεια ειδικά στην αρχή που μου μπλόκαρε 2 εφαρμογές αλλά από την στιγμή που τις ξαναπέρασα όλα οκ..παλιότερα είχα βάλει και εγώ το extreme αλλά μου είχε κάνει και εμένα θέμα αστάθειας...θα το αφήσω μία μέρα λειτουργίας, αλλά νομίζω και εγώ ότι ο Αντωνιός έγραψε.

 

Sent from GALAXY!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ είχα δοκιμάσει την jpo και μου έκανε τα ίδια να πω οτι μετά από κάτι που διάβασα εβαλα την jpa την οποία και εχω αρκετο καιρό. Με lagfix μόνο και τιποτα άλλο πάει το ίδιο γρήγορα με την jm2 με auto killer. Εβαλα και ελληνικό swype χωρίς πρόβλημα . Το μόνο που εβαλα και μου έκανε μικροκολληματα και το εβγαλα ειναι το εικονίδιο της μπαταρίας με το %. Την συστήνω ανεπιφύλακτα .

 

Sent from another Galaxy.

 

Δημήτρη, όσον αφορα θέμα σου με το εικονίδιο της μπαταρίας δεν νομίζω ότι είναι θέμα της JPA. Και εγώ όταν πήγα να το περάσω στην JPO έγινε της κακομοίρας ( με το copy του framework ). Ανακάλυψα όμως ότι έπρεπε πριν το βάλω να κάνω ένα factory reset στην JPO, ειδικά άμα έχεις περάσει στο γιαούρτι με το kies και πριν είχες ήδη το εικονίδιο της μπαταρίας. Για δοκίμασέ το :).

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη, όσον αφορα θέμα σου με το εικονίδιο της μπαταρίας δεν νομίζω ότι είναι θέμα της JPA. Και εγώ όταν πήγα να το περάσω στην JPO έγινε της κακομοίρας ( με το copy του framework ). Ανακάλυψα όμως ότι έπρεπε πριν το βάλω να κάνω ένα factory reset στην JPO, ειδικά άμα έχεις περάσει στο γιαούρτι με το kies και πριν είχες ήδη το εικονίδιο της μπαταρίας. Για δοκίμασέ το :).

 

Με τις δοκιμές των διαφόρων 2.2 ρομ και ξανά πισω στην 2.1 και ξανα πάλι σε 2.2 , τώρα που βρηκα κάτι σταθερό και απροβλημάτιστο θα μείνω λίγο σε αυτό χωρίς kernels και αλλα tweks . Πραγματικά εχω βαρεθεί να στήνω το τηλέφωνο συνέχεια , παρόλο που η επαναφορές των backup λειτούργησαν σχεδόν άψογα. Θα το αφήσω λίγο ήσυχο αφου δουλεύει όπως θέλω πια .

 

Sent from another Galaxy.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ είχα δοκιμάσει την jpo και μου έκανε τα ίδια να πω οτι μετά από κάτι που διάβασα εβαλα την jpa την οποία και εχω αρκετο καιρό. Με lagfix μόνο και τιποτα άλλο πάει το ίδιο γρήγορα με την jm2 με auto killer. Εβαλα και ελληνικό swype χωρίς πρόβλημα . Το μόνο που εβαλα και μου έκανε μικροκολληματα και το εβγαλα ειναι το εικονίδιο της μπαταρίας με το %. Την συστήνω ανεπιφύλακτα .

 

 

Κι εγω φοραω την JPA μια βδομαδα και συμφωνω οτι ειναι πολυ σταθερη και απροβληματιστη, και ειδικα μετα την προσθηκη του Super Optimized JPM-JP6 Kernel (4_0 STABLE) το κινητο πραγματικα απογειωθηκε . Quadrat 2427 :D

ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το ULF και εχω μια απορια σε οσους χρησιμοποιουν κατι τετοιο. Τα tweaks τι υποτιθεται πως κανουν? Εβαλα και την Rom του Doc (γιατι γενικα δεν ηθελα και πολλα πολλα με τα stock πραγματα της sammy οποτε αφου δεν ειχε touch wiz ειπα να το δοκιμασω) ο οποιος λεει αν θελουμε να βαλουμε και τα ασφαλη αυτα tweaks. Οκ, ασφαλη ειναι, αλλα τι κανουν?:lol:

Επισης εχει βαλει κανεις αυτο? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=813389

Ειναι backlight notification για τα soft κουμπια, αλλα η ερωτηση μου ειναι η εξης. Αφου εχω βαλει τον kernel που ειχε η rom απο μονη της και εχω ενεργοποιησει lagfix κλπ, αν τωρα περασω το παραπανω (μεσω kernel) δεν θα χαθουν και τα mods μου ή οτιδηποτε αλλο?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το ULF και εχω μια απορια σε οσους χρησιμοποιουν κατι τετοιο. Τα tweaks τι υποτιθεται πως κανουν? Εβαλα και την Rom του Doc (γιατι γενικα δεν ηθελα και πολλα πολλα με τα stock πραγματα της sammy οποτε αφου δεν ειχε touch wiz ειπα να το δοκιμασω) ο οποιος λεει αν θελουμε να βαλουμε και τα ασφαλη αυτα tweaks. Οκ, ασφαλη ειναι, αλλα τι κανουν?:lol:

Επισης εχει βαλει κανεις αυτο? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=813389

Ειναι backlight notification για τα soft κουμπια, αλλα η ερωτηση μου ειναι η εξης. Αφου εχω βαλει τον kernel που ειχε η rom απο μονη της και εχω ενεργοποιησει lagfix κλπ, αν τωρα περασω το παραπανω (μεσω kernel) δεν θα χαθουν και τα mods μου ή οτιδηποτε αλλο?

 

Δεν ξέρω την rom σου αλλά αν θές να αλλάξεις μόνο kernel χωρίς να πειράξεις το main os πρέπει να ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΤΟ LAGFIX,αν δεν το κάνεις θα πονέσει....Για το BLN εγώ θα σου πρότεινα να χρησημοποίησεις ήδη κάποιο kernel που το κάνει support και έχει και lagfix οπότε τελείωσε το θέμα.

 

Ακομά ΕΞΙΣΟΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ είναι αν έχεις κάνει voltage tweaks η γενικά πειράξει πράγματα από το recovery configuration του εκάστοτε rom να τα γυρίζεις στις αρχικές τιμές πριν το flashing.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω την rom σου αλλά αν θές να αλλάξεις μόνο kernel χωρίς να πειράξεις το main os πρέπει να ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΤΟ LAGFIX,αν δεν το κάνεις θα πονέσει....Για το BLN εγώ θα σου πρότεινα να χρησημοποίησεις ήδη κάποιο kernel που το κάνει support και έχει και lagfix οπότε τελείωσε το θέμα.

 

Ακομά ΕΞΙΣΟΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ είναι αν έχεις κάνει voltage tweaks η γενικά πειράξει πράγματα από το recovery configuration του εκάστοτε rom να τα γυρίζεις στις αρχικές τιμές πριν το flashing.

 

Βασικα στην Ρομ αυτη αναφερει ο developer πως το BLN support (BacklightNotification, enable via CWM, part of the actual kernel). Αλλα εκει μπερδευομαι γιατι ενω υποθετω πως θα υπαρχει καποια επιλογη, δεν βρισκω κατι...

ΕΝΤΙΤ: Ηταν χωμενη η επιλογη τελικα, την εντοπισα :)

Αν και ανακαλυψα πως υπαρχει και εφαρμογη η οποια την ενεργοποιει στον Kernel.

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

- When opening SGS Toolbox I receive this error: "system remount not supported on this device. Error Code: 105"

 

How can I fix this?

 

Known problem with Voodoo < pre6. Uploading upgrade package

 

αυτό ακριβώς μου συμβαίνει και μένα αλλά επειδή δεν έχω ελληνικά και επειδή θα τα χρειαστώ σύντομα ερώτηση

πως βγάζω το voodolagfix και πως βάζω κάποιο άλλο η το ίδιο απλά αναβαθμισμένο

γιατι όπως δείχνουν τα πράγματα αυτό φταίει, έψαξα στο xda αλλά εκεί έχει χάος και αναρωτιόμουνα μήπως κάποιος εδώ έχει έτοιμη λύση ~

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παρουσίασε μία φορά το φαινόμενο μόνο να ανοίξει μία εφαρμογή από μόνο του..κατά τα άλλα όλα καλά..Τώρα σχετικά με το συνδιασμό που λες δεν ξέρω αλλά νομίζω ότι ο σκοπός του Αντώνη είναι να ΜΗΝ χρησιμοποιούμε καθόλου το Autostarts ώστε να αποφεύγουμε τυχόν λάθη που θα μπλοκάρουν το σύστημα..εγώ αν συνεχίσει έτσι δεν το ξαναβάζω το autostarts μιας που όλο και έμπαινα και μπλόκαρα και κάποια εφαρμογή πράγμα που σημαίνει ότι κάποια στιγμή θα την έκανα την .....α:ninja:

Καλημερα Antonio,

Χαιρομαι που σου δουλευει καλα η συσκευη και η χρηση της ram με τις ρυθμισεις αυτες. νομιζω οτι ειναι καλυτερα ετσι γιατι οπως εγραψα και οπως καλα ειπες κι'εσυ, ειναι δυστυχως ευκολο να γινει καμια "πατατα" με το autostarts και μετα αρχιζουν οι δυσλειτουργιες.

 

@TonyK Αντωνη εβαλα τις τιμες που εχεις δωσει στον autokiller. Παρατηρω ομως πως ακομα ανοιγουν καποιες εφαρμογες, αν και λιγοτερες απο πριν.

Ερωτηση, ποια ειναι η γνωμη σου για συνδυασμο autokiller και autostarts?

Πετρο οπως ειπε και ο Αντωνης πιο πριν, εγω θεωρω πως με την σωστη χρηση τιμων στον autokiller, το autostarts δεν ειναι αναγκαιο και καλο ειναι να μην χρησιμοποιειται.

Απο εκει και περα, εφοσον εχεις βαλει τις τιμες που σας εδωσα στο autokiller, και χωρις να χρησιμοποιεις το autostarts, βλεπεις οτι η συσκευη σου λειτουργει καλα, τοτε ειμαστε σε πολυ καλο δρομο.

Αν σου ανοιγουν καποιες λιγες εφαρμογες ακομα απο μονες τους, τοτε μπορεις να ανεβασεις λιγο την τιμη στην κατηγορια 6 δηλαδη στις εφαρμογες empty.

Βαλε την τιμη 150 εκει. μην σε φοβιζει.

κανε ομως και μια επανεκινηση μετα την αλλαγη, και μετα την επανεκινηση, ανοιξε τον autokiller και απλα τσεκαρε οτι εχει ακομα την τιμη 150 εκει και πατα ενα apply.

Ουτως η αλλως τις τιμες τις κραταει μετα απο επανεκινηση αν το εχεις τσεκαρει στις ρυθμισεις του autokiller (apply on boot), απλα για να το τσεκαρεις για σιγουρα το λεω.

 

Δουλεψε λιγο την συσκευη σου και πες μου πως ειναι.

μετα την επανεκινηση και πριν μπεις στον autokiller, περιμενε να φορτωσει τα παντα η συσκευη και ανοιξε να τον advance task killer Η οποιο αλλο προγραμμα χρησιμοποιεις, και δες ποιες εφαρμογες εχουν φορτωσει. θα παρατηρησεις οτι δεν σου φορτωνει ουτε πολλες ουτε ασχετς εφαρμογες.

δουλεψε την συσκευη σου για 4-5 ωρες και μπαινε σχετικα συχνα να βλεπεις ποιες εφαρμογες τρεχουν και θα δεις οτι θα ειναι μια χαρα !!!!

 

Επισης για οποιον αλλο εχει δοκιμασει τις τιμες που σας ειπα, να μπαινετε σχετικα συχνα σε καποιον task manager να βλεπετε ποση μνημη διαθεσιμη εχετε. θα παρατηρησετε οτι σχεδον ποτε δεν θα πεσετε κατω απο τα 100Mb ελευθερη ram, αλλα θα μπορειτε να εχετε τουλαχιστον 5-6 μεγαλες εφαρμογες ανοιχτες (ισως και πιο πολλες).

Για μενα αυτο ειναι σημαντικο για καθημερινη αλλα και για βαρια χρηση. εγω που του κανω σχετικα βαρυα χρηση (το ξεζουμιζω λαικως) ετσι τωρα ειναι μια χαρα !!!!

 

περιμενω τις εντυπωσεις σας και αν σε πολλους λειτουργει καλα, να το γραψω και στο thread με τους οδηγους για το galaxy μας :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Νταξει ρε συ, εγω εχω καταλαβει οτι με eclair και OCLF το κινητο δεν εχει προβλημα, τωρα αν το θεμα ειναι οτι τα μηνυματα ανοιγουν σε 0.73" αντι για 0.51", δεν νομιζω οτι αξιζει το ρισκο και η ασχολια.

Θελω να πω οτι κατανταει λιγο μανια το πραγμα. Χωρις πολλα πολλα παει μια χαρα...

καλησπέρα panos_vz, η διάφορα δεν είναι της τάξης των 0.20ms εμένα μου κόλλαγε και για 2-3 δευτερόλεπτα πολλές φορές και με το lagfix πάνω.

Darky's v5.6 ★ JPU ★ Voodoo ★

applied fixes: 3-button combo :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Μωρε εγω συμφωνω μαζι σου οτι το κινητο παει μια χαραι με 2.1 και oclf, εξαλλου κι εγω ειμαι μια χαρα με αυτο και δεν το πειραζω καθολου μεχρι το επισημο γιαουρτι, ετσι για να μου φυγει η καψα και μετα να ριξω κανενα custom επανω.

 

Παρολα αυτα ειναι η καινουργια εκδοση του android και ο καθενας εχει το δικαιωμα για οποιονδηποτε λογο να θελει να το περασει. Απο τη στιγμη που αποφασισει να προχωρησει σε τετοια κινηση ομως, πρεπει να ειναι προετοιμασμενος και διαβασμενος. Αυτο λεω απλως.

καλησπέρα Παναγιώτης, είχα ακριβώς το ίδιο configuration με εσένα και απλά πέρασα από την νύχτα στην μέρα. και δεν μιλάω ποτέ για quadrant scores. μιλάω απλά για πραγματική απόδοση που την νιώθεις χωρίς κανένα benchmark application. πάντως το δικό μου με stock éclair και oclf μου είχε ακόμη lag. πλέον με darky 4.1 και advanced ext4 πραγματικά είναι πιο γρήγορο από iphone4 που το έχουμε συγκρίνει δίπλα δίπλα.

Darky's v5.6 ★ JPU ★ Voodoo ★

applied fixes: 3-button combo :ninja:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα Παναγιώτης, είχα ακριβώς το ίδιο configuration με εσένα και απλά πέρασα από την νύχτα στην μέρα. και δεν μιλάω ποτέ για quadrant scores. μιλάω απλά για πραγματική απόδοση που την νιώθεις χωρίς κανένα benchmark application. πάντως το δικό μου με stock éclair και oclf μου είχε ακόμη lag. πλέον με darky 4.1 και advanced ext4 πραγματικά είναι πιο γρήγορο από iphone4 που το έχουμε συγκρίνει δίπλα δίπλα.

 

 

aktizol για την ROM που φορας εχω διαβασει και ψηθηκα παρα πολυ να την περασω μαζι με τον optimized kernel.

 

Απλα ειναι αυτο που εγραψα και πιο πανω. Προς το παρον κανω τη δουλεια μου και θελω να περιμενω για το επισημο froyo απλα και μονο για να δω προς τι ολη η αναμονη τοσο καιρο. Το ξερω οτι αποκλειεται να μεινω με το επισημο γιατι θα εχει τις γνωστες παιδικες ασθενειες απλα βαριεμαι να ξαναστηνω το κινητο καθε τοσο, ασε που δεν εχω και χρονο.

 

Γιαυτο θα περασω πρωτα την επισημη και μετα θα ριξω αυτο που φορας εσυ. Αν βεβαια μπουμε στο Δεκεμβρη και ειμαστε ακομα στο περιμενε θα προχωρησω σε φλασαρισμα απο το γνωστο site.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω στο signature σου οτι έχεις το speedmod μπλα μπλα δοκίμασε να βάλεις την kernel 4.0 και κλάψε..

 

http://www.bytheway.gr/showpost.php?p=113139&postcount=2

βασικά δεν με βλέπω να βάζω κάποιο άλλο rom μέχρι να βγει το Gingerbread rooted, lagfixed, speed-moded και να είναι stable επίσης. αυτήν την στιγμή το κινητό παίζει super-fast, χωρίς FCs και όλα δουλεουν τέλεια Wi-Fi, 3G, YouTube, GPS, Swype. εχω διαβάσει ότι πολλοί που κάνανε δεύτερο φλασάρισμα στο rom του Darky είχανε πολλά προβλήματα. οπότε δεν υπάρχει λόγος να μπω σε περιπέτειες. επίσης το backup τον εφαρμογών, τα account syncs και όλα αυτά μου πήρανε 5 ώρες να τα κάνω config όταν πέρασα από éclair σε froyo. οπότε δεν πρόκειται να το ξανακάνω για το τίποτα. :D

Darky's v5.6 ★ JPU ★ Voodoo ★

applied fixes: 3-button combo :ninja:

Link to comment
Share on other sites

aktizol για την ROM που φορας εχω διαβασει και ψηθηκα παρα πολυ να την περασω μαζι με τον optimized kernel.

 

Απλα ειναι αυτο που εγραψα και πιο πανω. Προς το παρον κανω τη δουλεια μου και θελω να περιμενω για το επισημο froyo απλα και μονο για να δω προς τι ολη η αναμονη τοσο καιρο. Το ξερω οτι αποκλειεται να μεινω με το επισημο γιατι θα εχει τις γνωστες παιδικες ασθενειες απλα βαριεμαι να ξαναστηνω το κινητο καθε τοσο, ασε που δεν εχω και χρονο.

 

Γιαυτο θα περασω πρωτα την επισημη και μετα θα ριξω αυτο που φορας εσυ. Αν βεβαια μπουμε στο Δεκεμβρη και ειμαστε ακομα στο περιμενε θα προχωρησω σε φλασαρισμα απο το γνωστο site.

 

Τα ίδια περιμένω και εγώ...αν στην τελική δεν μου κάνει το επίσημο με optimized θα ψωνίσω darkyy..

Για τον φίλο που έχει απορία πιο πριν...έχω δοκιμάσει για κάνα δίμηνο το oclf και εδώ και κάνα μήνα με voodoo...voodoo με χίλια είναι η άποψη μου και ας λέει το quandrant ότι θέλει...με έχει κάνει μαζί με Jm2 λεβεντιά καμαρωτή

 

Sent from GALAXY!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα Παναγιώτης, είχα ακριβώς το ίδιο configuration με εσένα και απλά πέρασα από την νύχτα στην μέρα. και δεν μιλάω ποτέ για quadrant scores. μιλάω απλά για πραγματική απόδοση που την νιώθεις χωρίς κανένα benchmark application. πάντως το δικό μου με stock éclair και oclf μου είχε ακόμη lag. πλέον με darky 4.1 και advanced ext4 πραγματικά είναι πιο γρήγορο από iphone4 που το έχουμε συγκρίνει δίπλα δίπλα.

 

Και από κατανάλωση μπαταρίας πως σου φαίνεται σε σχέση με eclair αυτός ο συνδυασμός darky και advanced ext 4 που αναφέρεις;

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ποιος ειναι ο καλυτερος συνδιασμος custom rom kai kernel??? Να προτιμησω doc ή darky??>

 

Βασικα αυτες οι δυο ειναι οι καλυτερες απο ο,τι λεγεται. Εγω εχω Doc, με advanced ext4 και ειμαι κατευχαριστημενος. Αν και δεν εχω δοκιμασει αυτην του Darkyy, θεωρω την Doc καλυτερη για τα δικα μου γουστα απο την στιγμη που ειναι εντελως lite και δεν εχει καν twiz.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Και από κατανάλωση μπαταρίας πως σου φαίνεται σε σχέση με eclair αυτός ο συνδυασμός darky και advanced ext 4 που αναφέρεις;

Από μπαταρία είναι χάλια. Μια μέρα το πολύ με απλή χρήση ίντερνετ. Μια μέρα και μισή ίσως σε αναμονή. Πάντως και με το αρχικό ρομ η μπαταρία δεν κρατάει πολύ. Νομίζω ότι είναι το αδύνατο σημείο του κινητού. Αλλά με φορτιστή στο γραφείο και το αμάξι δεν νομίζω να έχεις ποτέ πρόβλημα.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Darky's v5.6 ★ JPU ★ Voodoo ★

applied fixes: 3-button combo :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ποιος ειναι ο καλυτερος συνδιασμος custom rom kai kernel??? Να προτιμησω doc ή darky??>

 

έχω darky 4.1 και voodoo και είμαι 99% ικανοποιημένος και το 1% είναι επειδή δεν μπορώ να τρέξω το quadrant (κολλάει στο system writes 3/4)

έχω κάνει κάποια ******* με το voodoo οπότε είναι δικό μου φταίξιμο

άμα δεν βαριόμουνα να διαβάσω πως να βάλω το speedmod φαντάζομαι θα έφθανα σε 100+%

 

τροπ: και η δικιά μου μπαταρία δεν νιώθει μία, αλλά δεν είμαι σίγουρος οτι φταίει η ρομ.

Edited by saliez
battery

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, απο οτι είδα στους φίλους μας τους xda ο τρόπος για την ανάκτηση του 3 button combo έγινε 110% safe :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, απο οτι είδα στους φίλους μας τους xda ο τρόπος για την ανάκτηση του 3 button combo έγινε 110% safe :)

Στείλε κανένα λινκ τπτ να μην ψάχνουμε ;-)

:tease:
Link to comment
Share on other sites

παιδες ποια εκδοση να βαλω απο τις παρακατω ?

 

I9000XXJPM ## $ 803.PIT Version 2.2 2010 October

I9000XXJPO ## $ 803.PIT Version 2.2 2010 October

I9000XWJPA ## $ 803.PIT Version 2.2 2010 October

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, απο οτι είδα στους φίλους μας τους xda ο τρόπος για την ανάκτηση του 3 button combo έγινε 110% safe :)

δηλαδή; έχει αλλάξει κάτι; είναι safe και για e-fused;

 

Δυστυχώς ανακάλυψα ότι δεν έχω 3 button combo και ότι το κινητό είναι e-fused, οπότε είναι επικίνδυνο να το flash-ρω για να έχει υποστίρηξη 3 button.

Πάντως, σχετικά με το 3 button, σήμερα διάβαζα μία άλλη πιο "hardware" λύση στο XDA: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=819551

Γνωρίζει κανένας τίποτα περισσότερο γι αυτόν τον τρόπο; Είναι ουσιαστικά μία απλή κατασκευή που συνδέεται στην usb θύρα (του κινητόυ) και το κινητό μπαίνει σε download mode.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...