Jump to content

[Επίσημο] Nokia E7-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θυμίζει την αργή έναρξη πωλήσεων του N8 δίχως αυτό να είναι κακό αφού η ιστορία έδειξε ότι είναι καλύτερο να αγοράζεις το προϊόν μετά από λίγους μήνες παρά κατευθείαν.

Από εκεί και πέρα μου φαίνεται μια πολύ όμορφη και στιβαρή συσκευή!!

:)

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 995
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

 

Τι κινηταρα ειναι αυτη ρε παιδια!

 

δεν μπορω να περιμενω πραγματικα!

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Review: Nokia E7, part 2 - Camera and Camcorder functions

http://www.allaboutsymbian.com/reviews/item/12576_Nokia_E7_part_2-Camera_and_mul.php

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=KnjQVxhUg4I&feature=feedu

αυτο ειναι online service!!μπραβο στη nokia!αν το παραγγειλω και εγω απο γερμανια λετε να μου το φερουν και μενα στην πορτα μου καμια απο αυτες????????

Link to comment
Share on other sites

Τι κινηταρα ειναι αυτη ρε παιδια!

 

δεν μπορω να περιμενω πραγματικα!

 

Θυμίζει την αργή έναρξη πωλήσεων του N8 δίχως αυτό να είναι κακό αφού η ιστορία έδειξε ότι είναι καλύτερο να αγοράζεις το προϊόν μετά από λίγους μήνες παρά κατευθείαν.

Από εκεί και πέρα μου φαίνεται μια πολύ όμορφη και στιβαρή συσκευή!!

:)

 

συμφωνω σε ολα αυτα, πιστευω πως θα μπορουσε ανετα ναι γινει το best Business class phone ever αλλα δεδομενου πως φοραει το συντομα παρατημενο(πλην πληρες) symbian^3 δυσκολευομαι να δωσω 600 για να το παρω. Μιας και ειναι κινητο που το παιρνεις για να καλυψεις αναγκες 2 ετων τουλαχιστον και σιγουρα θελεις διαρκη, γρηγορη και 100% focus support.

 

Παντως σαν κινητο, κατασκευη, λογισμικο ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ .

 

:protest: :knife: elop :protest:

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

οποτε θα κατρακυλησει γρηγορα η τιμη του και θα το παρουμε ανετα

και υποστηριξη θα υπαρχει σιγουρα "εκτος" ΝΟΚΙΑ οταν θα σταματησει την υποστηριξη

(2-3 updates απο ο,τι ακουγεται μεχρι μεσα 2012)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πιθανή ημερομηνία που θα έρθει?

 

Μεταξυ Απριλη-Μάη.

 

Τα λεω σωστα παιδια?

 

τι εννοεις εκτος νοκια? :wacko: Οχι τπτ αλλο, αλλα εχω το Ν8, θα χω και εγω εκτος νοκια? :p

 

Την πιθανη υποστηριξη καλοθελητων εννοεί.

Οπως συμβαινει με το Ν900, το Ομνια HD, το ΗD 2 κλπ κλπ...

Edited by thePRODIGY

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

 

Την πιθανη υποστηριξη καλοθελητων εννοεί.

Οπως συμβαινει με το Ν900, το Ομνια HD, το ΗD 2 κλπ κλπ...

ακριβως!!.......

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Έπιασα χτες στα χέρια μου σε μαύρη απόχρωση ένα με ελληνικό κωδικό.

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι το πόσο λεπτό είναι παρόλο που κρύβει και το πληκτρολόγιο.

Επίσης μοιάζει εξωτερικά πάρα πολύ με το Ν8, απλά μπορεί κάποιος να προσέξει την μεγαλύτερη οθόνη και να το καταλάβει.

Γενικά πολύ θετική εικόνα. :)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έπιασα χτες στα χέρια μου σε μαύρη απόχρωση ένα με ελληνικό κωδικό.

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι το πόσο λεπτό είναι παρόλο που κρύβει και το πληκτρολόγιο.

Επίσης μοιάζει εξωτερικά πάρα πολύ με το Ν8, απλά μπορεί κάποιος να προσέξει την μεγαλύτερη οθόνη και να το καταλάβει.

Γενικά πολύ θετική εικόνα. :)

 

Πολύ ενδιαφέρον αυτό,πώς σου φάνηκε η οθόνη;(περίπτωση που ήταν η συσκευή αναμμένη)

Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

με βαση τη συμφωνια της nokia με τη microsoft και οτι συνεπαγεται αυτο,καθως και το χρονο που μεσολαβει απο το ενα communicator μεχρι το επομενο καταλαβαινετε οτι το e7 ισως ειναι το τελευταιο communicator της νοκια ετσι οπως τα εχουμε συνηθισει?και μονο γιαυτο αξιζει η αγορα του!!
Link to comment
Share on other sites

με βαση τη συμφωνια της nokia με τη microsoft και οτι συνεπαγεται αυτο,καθως και το χρονο που μεσολαβει απο το ενα communicator μεχρι το επομενο καταλαβαινετε οτι το e7 ισως ειναι το τελευταιο communicator της νοκια ετσι οπως τα εχουμε συνηθισει?και μονο γιαυτο αξιζει η αγορα του!!

ετσι ακριβως! απο τα τελευταια κορυφαια μοντελα!

και με γρηγορη πτωση τιμης και με τα καινουρια "κολπα" του S^3 (UI κλπ)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Μόνο και μόνο γιαυτό αξίζει να το πάρεις.μπορεί να είναι το τελευταίο communicator με symbian άλλα δεν πρόκειται να το παραμελήσουν.ούτως ή άλλως είναι ένα κινητό που υπερκαλύπτει σχεδόν όλες τις ανάγκες και με κατασκευή που για μένα είναι από τις καλύτερες της nokia.να δούμε πότε θα μπορούμε να το παραγγείλουμε και σε τι τιμή!εν αναμονή..;ότι νεότερο μαθαίνει ο καθένας ας το γράφει εδώ να ενημερωνόμαστε!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,χθές είχα στα χέρια μου ένα ασημί για αρκετή ώρα.Είναι π α ν έ μ ο ρ φ ο,σαν ένα μεγαλύτερο(που προσωπικά μου αρέσει πολύ )Ν8,πιο στιβαρό και βαρύ(μεταλλικό γαρ.)Η 4ιντση οθόνη είναι εξαιρετική,πίξελ δεν φαίνονται παρά την ίδια ανάλυση 640*360(ένα άγχος έφυγε!),τα χρώματα είναι εντυπωσιακά και σε σχέση με του Ν8 πιο έντονα και θερμά.Δυστυχώς ήταν νύχτα και δεν μπόρεσα να δω την clear black οθόνη σε όλο της το μεγαλείο μια που ο αισθητήρας έριχνε από μόνος αρκετά την φωτεινότητά της(και έτσι δεν μπορώ να αποφανθώ αν ανταγωνίζεται ή όχι τίς πανίσχυρες souper amoled τών Samsung,παρεπιπτόντως το C6-01 τα καταφέρνει οπότε γιατί όχι και αυτό).Το κινητό ήταν αγορασμένο από το V&P με 599euro,ήταν γερμανική έκδοση και ο φίλος που το είχε μου είπε ότι από μέρα σε μέρα θα του 'φλασάρει' τα ελληνικά.Σε αφή,ram,ταχύτητα και σταθερότητα λογισμικού είναι στα ίδια επίπεδα με τα υπόλοιπα symbian 3 κινητά τής Nokia οπότε πρόβλημα ουδέν,όσο για το εσωτερικό πληκτρολόγιο ο μηχανισμός είναι πιο άμεσος και ποιοτικός από του Ν97.Η λήψη βίντεο μου φάνηκε ικανοποιητική,η δε φωτογραφίας ολίγο ανάπηρη(αναμενόμενο από την εμπειρία του C6-01,αλλά και πάλι δεν είχα την ευκαιρία να κάνω ημερήσιες λήψεις....)Δεν ξέρω για σας,εγώ πάντως ψήθηκα και θα το χτυπήσω σε μαυρούλι όταν μπορέσω,μια που έχω ήδη ασημί Ν8 και οι λόγοι επιλογής χρώματος είναι προφανείς!(δεν τρέφω αυταπάτες ότι θα μπορέσω ποτέ να το βρώ σε μπλέ...)Πιστεύω να το ξαναδώ την επόμενη εβδομάδα και να μπορέσω να καταγράψω περισσότερες εντυπώσεις!Η ιδανικλη ναυαρχίδα για τους λάτρεις των μεγάλων επαγγελματικών multimedia κινητών!
Link to comment
Share on other sites

Nαυαρχιδα χωρις σλοτ για sd , αστα να πανε , μισες δουλειες , εκατο φορες το Ν8 :lol:

 

Συμφωνώ ώς πρός αυτό μαζί σου,αναγνωρίζω αυτή την έλλειψη ώς την 'Αχχίλειο πτέρνα' της συσκευής,ειδικά σε περιπτώσεις που κολλάει το μπουτάρισμα π.χ. από ένα βαρύ θέμα.Βγάζοντας την κάρτα το πρόβλημα λύνεται,όταν όμως είναι φορτωμένο στην μαζική μνήμη τπ ξεκόλλημα επιτυγχάνεται μόνο με φορμάτ!!!!Μπππρρρρρ!!!!Βέβαια χάρη στο usb-on-the-go ο χρήστης δεν δεσμεύεται να συνδέσει κατά ανάγκη το κινητό με υπολογιστή για να φορτώσει μεγάλα αρχεία ή να κάνει backup(οι έχοντες Ν8 ξέρουν τί εννοώ)και εδώ η Νόκια θέλει συγχαρητήρια για αυτή την απλόχερη συνδεσιμότητα που δεν έχει προηγούμενο στην αγορά.Άς μην ξεχνάμε πώς ο αδιαφιλονίκητος κυρίαρχος των smartphone(iphone4) ανέκαθεν στερείτο αποσπώμενη μνήμη και άλλες....πιο παραδοσιακές και εύχρηστες συνδεσιμότητες.....(Σας συμβουλεύω για την προσωπική σας ασφάλεια μην αναφέρετε την λέξη bluetooth σε α-ι-φονάκια χωρίς να τηρήτε απόσταση ασφαλείας...Χα χα χα...πονάει!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως διαβάζοντας το mega-review του E7 στο AAS, αρκετά σχόλια πιθανών αγοραστών και παρακολουθώντας την συνοπτική του παρουσίαση από τον Litchfield καταλήγω στο ίδιο συμπέρασμα με εκείνον, ότι τελικά το E90 παραμένει ανώτερο του E7 σε διάφορα σημεία (βλ. 9:00+ στο βίντεο) ή όπως σωστά παρατήρησε ένας σχολιαστής / αναγνώστης του AAS, μάλλον το E7 θα έπρεπε να λεγόταν C8 παρά Ex ή Communicator.

 

Τούτο φυσικά δεν σημαίνει ότι είναι κακιά συσκευή αλλά ότι απλά η Nokia είχε την "ατυχία" να κυκλοφορήσει ένα πολύ πιο ολοκληρωμένο προϊόν μερικά χρόνια πριν (E90) και είναι πλέον δύσκολο να υπερνικήσει σήμερα τον παλιό καλό εαυτό της.

Edited by Directx

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...