Jump to content

[Επίσημο] Nokia C7-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικά κάποια εφαρμογή που πέρασες κάνει συνέχεια σύνδεση δεδομένων (παρόχου ή wlan) και γεμίζει το μητρώο με καταχωρήσεις δεδομένων (το τσεκάρεις πηγαίνοντας στο μητρώο και στην δεξιά καρτέλα) και ρουφάει την μπαταρία.

 

Τσέκαρε για αρχή αυτό και μετά κάνε αυτό.

 

τα εχω κανει ολα αυτα απο οταν το αγορασα ξαφνικα το εκανε αυτο μετα απο μια αναβαθμιση εφαρμογων που βρηκα διαθεσιμη αλλη εφαρμογη δεν εχω βαλει!!!

στο μητρωο ομως στη συνολικη καρτελα τα εμφανιζει ολα αλλα σε καθε μια ξεχωριστα εισερχομενες απαναπαντητες κτλ τα κραταει μονο για λιγες ωρες και μετα τα σβηνει. λετε να ηρθε η ωρα για nokia care?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αναφέρομαι για το μητρώο και την δεξιά καρτέλα. Από εκεί βλέπεις κάθε πότε συνδέεται, τι κατεβάζει και για πόση ώρα. Την κοίταξες αυτή την λίστα;
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι για το μητρώο και την δεξιά καρτέλα. Από εκεί βλέπεις κάθε πότε συνδέεται, τι κατεβάζει και για πόση ώρα. Την κοίταξες αυτή την λίστα;

 

ναι σε αυτη τη λιστα φενονται ολα κανονικα αλλα στισ αλλες τα σβηνει δε τα κραταει!

Link to comment
Share on other sites

Παρατεταμένα κρατάμε το κουμπί ξεκλειδώματος και ανάβουν τα leds,ομοίως με τον ίδιο τρόπο κλείνουν...(αν δεν έχει αναφερθεί ήδη):)

http://nokiamobileblog.com/nokia-e7-and-c7-the-torch-feature-is-back/

Link to comment
Share on other sites

τα εχω κανει ολα αυτα απο οταν το αγορασα ξαφνικα το εκανε αυτο μετα απο μια αναβαθμιση εφαρμογων που βρηκα διαθεσιμη αλλη εφαρμογη δεν εχω βαλει!!!

στο μητρωο ομως στη συνολικη καρτελα τα εμφανιζει ολα αλλα σε καθε μια ξεχωριστα εισερχομενες απαναπαντητες κτλ τα κραταει μονο για λιγες ωρες και μετα τα σβηνει. λετε να ηρθε η ωρα για nokia care?

 

το ιδιο πρoβλημα εχω και εγω με το n8,μετα απο αναβαθμιση εφαρμογων που εκανα πριν μια εβδομαδα τι κανουμε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα θεματακι με το C7. ενω εχω καλο σημα κατα τη διαρκεια μιας κλησης, συνεχεια ακουγονται κατι "τσαφ" απο το ακουστικο την ωρα που ακουω τον αλλον. ειναι αρκετα ενοχλητικο και φοβαμαι μαλλιστα μην καει και κανενα ακουστικο και ψαχνομαστε μετα. το εχει παρατηρησει καποιος αλλος; απο την οποια εμπειρια που εχω απο ηχοσυστηματα αυτα τα "τσαφ" μου θυμιζουν εντονα τους θορυβους που κανει ενα ηχειο οταν δεχτει καθαρο/συνεχες ρευμα απο τον ενισχυτη αντι για σημα ηχου.

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα θεματακι με το C7. ενω εχω καλο σημα κατα τη διαρκεια μιας κλησης, συνεχεια ακουγονται κατι "τσαφ" απο το ακουστικο την ωρα που ακουω τον αλλον. ειναι αρκετα ενοχλητικο και φοβαμαι μαλλιστα μην καει και κανενα ακουστικο και ψαχνομαστε μετα. το εχει παρατηρησει καποιος αλλος; απο την οποια εμπειρια που εχω απο ηχοσυστηματα αυτα τα "τσαφ" μου θυμιζουν εντονα τους θορυβους που κανει ενα ηχειο οταν δεχτει καθαρο/συνεχες ρευμα απο τον ενισχυτη αντι για σημα ηχου.

 

ενα τετοιο θεμα ειχα καποια παιδια με ν8 πριν κανενα μηνα. τα πηγαν πισω και τους τα αλλαξανε.ηταν βεβαια σε doA

Link to comment
Share on other sites

doA; meaning;;

 

θα μιλησω με το καταστημα απο οπου το αγορασα και βλεπουμε.

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

doA; meaning;;

 

θα μιλησω με το καταστημα απο οπου το αγορασα και βλεπουμε.

 

ειναι η διαδικασια dead on arrival. δηλαδη ανεχεις προβλημα μεσα στις 7 πρωτες εργασιμες το πας πισω για αλλαγη

Link to comment
Share on other sites

nice. εγω το εχω πανω απο μηνα... να δουμε! θα σας ενημερωσω αν εχω νεωτερα.

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

χτες εκανα μια αναβαθμιση που μου εμφανισε για"βιντεο" και "ενημερωση εφαρμογων". Ξερει κανεις τι αλλαξε? Γιατι δεν βλεπω κατι εμφανες.

6110 3310 - 3330 - Ericsson R320s - Panasonic GD 93 - 3510 - 6600 - 3230 - N73 - 5800 - C7 - iPhone 4 - iPhone 5 - iPhone 6 - iPhone 7 - iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

χτες εκανα μια αναβαθμιση που μου εμφανισε για"βιντεο" και "ενημερωση εφαρμογων". Ξερει κανεις τι αλλαξε? Γιατι δεν βλεπω κατι εμφανες.

Εγώ την έκανα πριν 3 μέρες,αυτές είναι οι ίδιες αναβαθμίσεις που λαμβάνει και το Ν8(νομίζω πως και εμείς θα λάβουμε την PR 1.1 μαζί με το Ν8-για να δουμε....),στην ενημέρωση βίντεο είναι πλέον δυνατή η υποστήριξη αρχείων υπότιτλων srt και sub.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο κατι περιεργα χρωματα στην οθονη του κινητου και οι φωτο να εμφανιζονται κοκκινισμενες το κινητο πρεπει να παει στο κεντρικο σερβις για 15 μερες :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησουλες:

α. Αγορασα nokia pen για την οθονη αλλα δεν δουλευει.Η οθονη δεν το υποστηριζει ή μηπως φταιει το φιλμ προστασιας που εχω βαλει;Σε εσας δουλευει το pen?

 

β. Η ενημερωση για το βιντεο απετυχε(και μεσω ovi και μεσω κινητου).Εχει σημασια εαν ειναι το κινητο branded;

Link to comment
Share on other sites

Α.Ποιο πενάκι πήρες; Υπάρχουν ειδικά πενάκια για τις οθόνες ταχνολογίας capacitive όπως αυτή του C7. Αυτό είναι συμβατό με την συσκευή σου.

 

Β.Όχι δεν παίζει ρόλο το brand της συσκευής σου, όλες θα δεχθούν τα updates. Ίσως η ενημέρωση πέτυχε παρόλο που βγάζει αποτυχία. Το ίδιο είπαν πολλοί χρήστες του Ν8. Γενικά στις ενημερώσεις πρέπει να περιμένεις γιατί η ολοκληρωσή του πολλές φορές διαρκεί πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω το C7 και δε μπορώ να συνδεθω στο facebook ενω ειμαι συνδεδεμένος με το wifi του σπιτιού. Μου βγάζει "no internet connection". Καμιά βοήθεια;
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο κατι περιεργα χρωματα στην οθονη του κινητου και οι φωτο να εμφανιζονται κοκκινισμενες το κινητο πρεπει να παει στο κεντρικο σερβις για 15 μερες :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

 

μην μπλεξεις ειναι. υπολογιζε περισσοτερο απο 15 μερες για να εισαι προετοιμασμενος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μην μπλεξεις ειναι. υπολογιζε περισσοτερο απο 15 μερες για να εισαι προετοιμασμενος

 

ναι το ξερω μεσα στη γκαντεμια αυτο το τηλεφωνο τι να πω :cry:

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα η αναβαθμιση δεν γινεται ουτε μεσω ovi suite ουτε μεσω wifi.Κλεινω και ολα τα προγραμματα που τρεχουν με το taskman αλλα παλι τιποτα! Γραφει οτι ειναι αδυνατη η εγκατασταη.Κατι τετοιο.Εχω βαλει ερκετες εφαρμογες μεσα λετε να δημιουργειτε απο εκει το προβλημα?

Προς το παρων δεν με ενδιαφερει αυτη η αναβαθμιση για το βιντεο.Αλλα αν βγει καμμια επισημη και θελω να την βαλω,τι παταω για να κανω reset τις ρυθμισεις?

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα η αναβαθμιση δεν γινεται ουτε μεσω ovi suite ουτε μεσω wifi.Κλεινω και ολα τα προγραμματα που τρεχουν με το taskman αλλα παλι τιποτα! Γραφει οτι ειναι αδυνατη η εγκατασταη.Κατι τετοιο.Εχω βαλει ερκετες εφαρμογες μεσα λετε να δημιουργειτε απο εκει το προβλημα?

Προς το παρων δεν με ενδιαφερει αυτη η αναβαθμιση για το βιντεο.Αλλα αν βγει καμμια επισημη και θελω να την βαλω,τι παταω για να κανω reset τις ρυθμισεις?

 

δεν νομιζω οτι παιζει ρολο οτι εχει αποθηκευμενες πολλες εφαρμογες. απλα πρεπει να προσπαθησεις μεχρι να καταφερεις να κανεις την αναβαθμιση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση...

Είμαι κάτοχος του c7 εδώ και 5 ημέρες. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένη από τη συγκεκριμένη συσκευή, απλά το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι ότι κάποιες φορές όταν καλώ κάποιον αριθμό και πριν μου απαντήσουν, κολλάει η οθόνη αλλά και τα κουμπιά και έτσι δεν μπορω να τερματίσω την κλήση. Πρέπει να πατήσω πάρα πολλές φορές το κόκκινο κουμπί στην οθόνη ή στο πληκτρολόγιο, και ίσως πιάσει ενώ έχω μπει ήδη στον τηλεφωνητή αυτού που καλώ.

Επίσης, κόλλησει 2-3 φορές ενώ ήμουν on line στο οvi store.

Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι παρόμοιο? Εφόσον με καλύπτει η εταιρεία κινητής για αντικατάσταση συσκευής εντός 7 ημερών, να προχωρήσω σε κάτι τέτοιο?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση...

Είμαι κάτοχος του c7 εδώ και 5 ημέρες. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένη από τη συγκεκριμένη συσκευή, απλά το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι ότι κάποιες φορές όταν καλώ κάποιον αριθμό και πριν μου απαντήσουν, κολλάει η οθόνη αλλά και τα κουμπιά και έτσι δεν μπορω να τερματίσω την κλήση. Πρέπει να πατήσω πάρα πολλές φορές το κόκκινο κουμπί στην οθόνη ή στο πληκτρολόγιο, και ίσως πιάσει ενώ έχω μπει ήδη στον τηλεφωνητή αυτού που καλώ.

Επίσης, κόλλησει 2-3 φορές ενώ ήμουν on line στο οvi store.

Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι παρόμοιο? Εφόσον με καλύπτει η εταιρεία κινητής για αντικατάσταση συσκευής εντός 7 ημερών, να προχωρήσω σε κάτι τέτοιο?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

αυτα τα προβληματα που αναφερεις ειναι συνηθισμενα νομιζω και δεν χρειαζεται να πας για αντικατασταση. και η αλλη συσκευη θα στα κανει. και σε εμενα τα κανει που και που. δεν ειναι τοσο ανησυχιτικο νομιζω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ! Να σου κάνω άλλη μια ερώτηση ? :)

Όταν φορτίζει, βγάζει μόνο ότι το 10% είναι οκ. Ακόμα και αν έχει τελειώσει η φόρτιση,

πάλι αυτό συνεχίζει και βγάζει ενώ είναι συνδεδεμένο με τον φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ! Να σου κάνω άλλη μια ερώτηση ? :)

Όταν φορτίζει, βγάζει μόνο ότι το 10% είναι οκ. Ακόμα και αν έχει τελειώσει η φόρτιση,

πάλι αυτό συνεχίζει και βγάζει ενώ είναι συνδεδεμένο με τον φορτιστή.

 

μην δινεις πολυ σημασια στο ποσοστο που βγαζει οταν πατας πανω στην μπαταρια. εγκατεστησε το προγραμμα nokia battery monitor το οποιο εχει πολυ μεγαλυτερη ακριβεια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...