Jump to content

Tricks & Tips για Bada OS


gesamfunai
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε φιλε ενοω οτι αφησα την συσκευη ανοιχτη οχι οτι την αφησα να φορτιζει.αφου το γραφω "μολις εκανα την διαδικασια"... ακριβως αυτα που εγραψες εκανα και η μπαταρια ειχε σχεδον τελειωσει μεσα σε 7 ωρες χωρις ουτε καν να αγγιξω το κινητο Edited by mitsos7777
Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε ενοω οτι αφησα την συσκευη ανοιχτη οχι οτι την αφησα να φορτιζει.αφου το γραφω "μολις εκανα την διαδικασια"... ακριβως αυτα που εγραψες εκανα και η μπαταρια ειχε σχεδον τελειωσει μεσα σε 7 ωρες χωρις ουτε καν να αγγιξω το κινητο

 

αυτα περι καλιμπραρισματος της μπαταριες δεν ισχυουν. το θεμα ειναι να μην τρεχουν εφαρμογες και επιβαρυνουν το cpu , να μην εχετε ανοικτο το gps location , και την περιαγωγη δεδομενων

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι ισχύει και τι όχι,αλλά με τον τρόπο που προτείνει ο φίλος(*#0228#) έχω φτάσει την 3η ένδειξη στο 99,875% και είμαι ακόμα στην 5η φόρτιση.

 

Μπορείτε να μου πείτε πως κρατάω backup στην κάρτα μνήμης?

Κυρίως μηνύματα,επαφές και σημειώσεις θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβετε πια widget είναι βαριά και τρώνε πολύ μπαταρία,

παίξτε το asphalt και μπορεί να βγάλει low memory και το wave

απενεργοποιεί από μόνο του τα widget που το ζορίζουν.

 

Θα το καταλάβετε γιατί αυτά τα widget δεν θα υπάρχουν πλέον στην αρχική οθόνη.

 

Μου εξαφανιζόταν συνέχεια ένα widget και νόμιζα ότι έκανα μαγικά λόγω ταχύτητας :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
γεια σας εχω λιγες μερες που αγορασα το wave 2 προσπαθω να μεταφερω της επαφες μου απο το παλιο κινητο ενα sony p1i και δεν μπορω αν ξερει καπιοσ κατι ευχαρηστω.και θα τα λεμε συχνα σα πρωτη εντειπωση του κινητου πολλη καλη.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

μου κλεψαν το κινητο μου , samsung wave με καρτα κοσμοτε μεσα.

 

συγγνωμη αν το γραφω σε λαθος μερος στο φορουμ αλλα μηπως γνωριζει κανενας αν γινεται να το βρω μεσω καποιας εταιριας; να δηλωσω και το ΙΜΕΙ πχ της συσκευης μου κ να το βρουν εαν το ανοιξει ο κλεφτης με αλλη καρτα;;

 

ευχαριστω πολυ.

εχω αγχωθει..δεν ξερω τι να κανω. μαλλον να το κλαψω ε;

ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...