Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορειτε να μου προτεινεται ενα ταμπλετ μεχρι 80-90 ευρω; Το θελω κυριως για youtube, internet και να διαβαζω κανα e-book. Θα προτιμουσα μονο με Android στις 8 ιντσες, να εχει σχετικα μεγαλη μπαταρια και 2 γκιγκα ραμ. Βρηκα το ONDA V80 SE 8.0 αλλα διαβασα οτι εχει χαλια μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

Δες και αυτό στο Gearbest http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_602714.html?lkid=10902549 το οποίο είναι σε πολύ καλή τιμή!

Αν το αποφασίσεις όμως,πρέπει να κάνεις την αγορά από PC,γιατί την μέθοδο αποστολής που πρέπει να επιλέξεις(για ευνόητους λόγους!) Flat Rate Shipping->Europe Registered την έχει επιλέξιμη μόνο από PC!

 

Ευχαριστω, εχει ομως σχετικα μικρη μπαταρια και σε συνδυασμο με την μεγαλη αναλυση δεν κραταει πολυ.

Edited by raidensub
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω 10αρι tablet 2/16 για επαγγελματική χρήση με καλή μπαταρία και bluetooth. Σε οικονομική τιμή, τι προτείνετε;
Link to comment
Share on other sites

Αυτο εδω αξιζει στα λεφτα του? Υπαρχει κατι δυνατοτερο?

 

http://www.public.gr/product/tablets/syskeyes-tablet/estar-themed-7-frozen-tablet-7-8gb/prod8544988pp/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια καταστήματα έχουν τριγωνική απόστολη, για αποφυγή τελωνείου,

Και πώς λέγεται αυτή η επιλογή??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια καταστήματα έχουν τριγωνική απόστολη, για αποφυγή τελωνείου,

Και πώς λέγεται αυτή η επιλογή??

Όποια μαγαζιά έχουν ευρωπαϊκή αποστολή κάνουν αυτό που θες.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα παιδιά,έχει κάποιος άποψη για το innovator 8DTB38;μέσω του newsletter του eshop το βρήκα στα 73 ευρώ και η προσφορά είναι μέχρι και αύριο.Αυτό που με προβληματίζει είναι η μπαταρία του,δε ξέρω αν έχει αρκετή διάρκεια και όταν λέω αρκετή εννοώ την τυπική των 7 ωρών.Δύο lenovo 7ιντσα που πήρα αυτή τη διάρκεια είχαν(3500 mAh).Εν αντιθέσει μ'ένα 8ίντσο της mls που μου έδωσε ο αδερφός μου(3200 mAh και 1280x800 ανάλυση)που κρατάει μόλις 3,5 ώρες και φρίκαρα!Ουσιαστικά μου είναι άχρηστο με τέτοια αντοχή.

 

Γι'αυτό και είμαι ανάμεσα σε αυτό το μοντέλο και το lenovo A7-10 στα 70 ευρώ που το είχα πάρει και για τον πατέρα μου και είναι σκυλί από κάθε άποψη,τρομερή ταχύτητα και μπαταρία.

 

Εδώ είναι και τα link των τάμπλετ:http://www.e-shop.gr/tablet-innovator-8dtb38-8-ips-quad-core-16gb-wifi-gps-bt-android-60-black-p-PER.920587

 

http://www.e-shop.gr/tablet-lenovo-ideapad-a7-10-7-ips-quad-core-8gb-wifi-bt-gps-android-44-black-p-PER.910424

 

Όποιος έχει άποψη/εμπείρια θα τον ευχαριστούσα να την καταθέσει μιας και μάλλον σήμερα θα κάνω την παραγγελία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κάτι ακόμη,από ποια χώρα ρε παιδιά είναι η Innovator;μου κάνει εντύπωση που οι πληροφορίες γι'αυτή είναι σχεδόν μηδαμινές.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Θέλω να αγοράσω το chuwi Hi12. Αν στο πρώτο boot σε Windows φτιάξω ένα σημείο επαναφοράς, θα λειτουργήσει κανονικά όταν θα αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

σε chuwi vi10 (παλαιότερο μοντέλο με win 8.1 & Android 4.4) όταν χρειάστηκε να κάνω restore μέσω windows (γκουγκλάρισε πώς γίνεται, 4-5 κλικς είναι η διαδικασία, αλλά χρειάζεται αρκετό χρόνο, περίπου μισάωρο) , έγινε μια χαρά και γύρισε σε εργοστασιακή κατάσταση. όταν ξαναμπούταρε στα Windows έκανα τις ρυθμίσεις από την αρχή (γλώσσα λειτουργικού, διάταξη πληκτρολογίου, username και password, κτλ) . δεν χρειάστηκε να φτιάξω κάποιο σημείο επαναφοράς. ήταν όλοι οι drivers περασμένοι. θέλω να πιστεύω ότι δεν έχει αλλάξει κάτι.

 

Στάλθηκε από το αυτοκίνητο μου χρησιμοποιώντας τα δάκτυλα μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

 

Προσωπικά είχα το huawei mediapad t2 πολύ καλό στον ένα χρόνο που το είχα αν θέλεις το πιστεύεις δεν έκανε ούτε ένα κρασαρισμα αλλά είχε ένα μεγάλο μειονέκτημα για μένα 5.1 android δεν πήρε ούτε ένα update για αυτό και το έδωσα, εγώ βρήκα από Κίνα οκταπυρηνο με 4gb ram ddr3 και 64gb storage 1920x1200 ips και με 4G με 2 καρτες sim στα 130 και το χτύπησα.

Στην περίπτωση σου τώρα αν θέλεις από Ελλάδα και τα 2 είναι 720p ανάλυση που έβαλες και τετραπύρηνα με κάτι παραπάνω ίσως να έβλεπες το samsung galaxy tab a, αλλιώς ακολούθησε την δικιά μου επιλογή.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ενας φιλος μου θα είναι Σιγκαπούρη σ 2μερες κ του ειπα ν μ φέρει ένα ταμπλετ εχω δει το Xiaomi mi pad 3 υπάρχει κανένα άλλο να δω μεχρι 200 ευρώ. Στοιχημα live netflix social η χρήση.γτ μπορει ν μν τ βρει.καινθα εχω θεμα με την φόρτιση?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ενας φιλος μου θα είναι Σιγκαπούρη σ 2μερες κ του ειπα ν μ φέρει ένα ταμπλετ εχω δει το Xiaomi mi pad 3 υπάρχει κανένα άλλο να δω μεχρι 200 ευρώ. Στοιχημα live netflix social η χρήση.γτ μπορει ν μν τ βρει.καινθα εχω θεμα με την φόρτιση?
Όλα αυτά που θες και ένα ταμπλετ στα 130ευρω τα κάνει.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εχετε καποιο site να κοιτάξω?Η ν μ προτείνεται καποιο αλλο ταμπλετ ?CHUWI Hi9 ?

 

CHUWI Hi9 καλύτερα άστο για λίγο καιρό να στρώσει και εγώ ήθελα να το πάρω αλλά έκανα πίσω μετά το review του chris στο techtablets

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Σκέφτομαι να χτυπήσω το ALLDOCUBE Young X5, 3RAM, 32ROM, (https://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_663823.html?wid=1433363), το έχει πάρει κανείς να πει καμιά γνώμη? Αυτή η ALLDOCUBE είναι η cube? Παλιά είχα το U65 της Cube και είχα μείνει ευχαριστημένος.

 

Βασικά ψάχνω 8ιντζο, 3 GB RAM, android 7 και μεγαλύτερο, καλή κατασκευή, το θέλω περισσότερο για διάβασμα, browsing, netflix, spotify, max 150 € άντε 180 € υπέρβαση.

 

Από Gearbest επιλέγουμε 'priority line' και είμαστε εντάξει?

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να χτυπήσω το ALLDOCUBE Young X5, 3RAM, 32ROM, (https://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_663823.html?wid=1433363), το έχει πάρει κανείς να πει καμιά γνώμη? Αυτή η ALLDOCUBE είναι η cube? Παλιά είχα το U65 της Cube και είχα μείνει ευχαριστημένος.

 

Βασικά ψάχνω 8ιντζο, 3 GB RAM, android 7 και μεγαλύτερο, καλή κατασκευή, το θέλω περισσότερο για διάβασμα, browsing, netflix, spotify, max 150 € άντε 180 € υπέρβαση.

 

Από Gearbest επιλέγουμε 'priority line' και είμαστε εντάξει?

 

Δες το Chuwi Hi9 Pro από Ευρωπαϊκή αποθήκη του Gearbest...

Μαζί με μεταφορικά βγαίνει γύρω στα 120€...

https://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_009962568952.html?wid=1640583

Ανώτερο από το Ηι9....

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα στην παρέα!

Ενδιαφέρομαι για tablet με όσο καλύτερη οθονη γίνεται 9' ( να μπορεί να δουλεύει καλα σε εξωτερικο χώρο) πολύ καλο GPS, 3G/4G αλλά και μπαταρία.

η χρηση του θα είναι ένα πρόγραμμα μόνο (NAVIONICS Maps HD) οποτε δεν χρειαζομαι dual παρα μονο android

 

ευχαριστω πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας,

 

Ενδιαφέρομαι για την αγορά του Chuwi 9 Pro για τους γονείς.

 

1. Απο εδώ παραγγέλνω με ασφάλεια?

 

https://www.banggood.com/Original-Box-CHUWI-Hi9-Pro-32GB-MT6797-Helio-X20-Deca-Core-8_1-Inch-Android-8_0-Dual-4G-Tablet-p-1324740.html?akmClientCountry=GR&aff_key=41k3_ifga6&utm_source=ShareASale&utm_medium=aff&sscid=41k3_ifga6&cur_warehouse=HK

 

2. Δεν το βρίσκω σε ευρωπαική αποθήκη ούτε εδώ, ούτε gearbest & aliexpress. Δεν έχω ξαναπάρει απο Ασια, έχω κανένα θέμα αν έρθει απο Κίνα, πρέπει να επιλέξω κάτι συγκεκριμένο στον τρόπο αποστολής? Τι γίνεται αν υπάρχει πρόβλημα απο επιστροφή/εγγύηση?

 

3. Έχω καταλήξει σε αυτό σαν value for money. Αν εχετε να προτείνεται κάτι σε περισσότερες inches μου λετε. Μονο για σερφαρισμα το θέλω και κανα viber π.χ.

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

καλησπέρα σε όλους.

Ίσως να μην είναι το κατάλληλο νήμα αλλά κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη.

έχω ένα Teclast P20HD για τη μικρή στο οποίο έχει ραγίσει η οθόνη. Ανταποκρίνεται αλλά μάλλον είναι θέμα χρόνου για να σπάσει περισσότερο.

έχει κανείς υπόψη του για service στην Αθήνα που να αντικαθιστά την οθόνη;

ένα που βρήκα στον πειραιά μου είπε περίπου 80 € γιατί θα παραγγελθεί και το ανταλλακτικό από Κίνα. Ψάχνοντας όμως βρήκα πολλά καταστήματα που έχουν ανταλλακτικό (μάλλον συμβατό) περίπου στα 15 € αλλά είναι θεσσαλονίκη

ευχαριστώ για την όποια βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...