Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ σαν το fuorigioco από πάνω..!

Θέλω να πάρω για το γαμπρό μου ένα 9-10 ιντσες και είμαι ανάμεσα στα:

Onda V972 (το έχω και με χαλάει λίγο η μπαταρία αφού μόλις το πήρα και κρατάει 4 ώρες μόνο)

Onda V975M (το φοβάμαι γιατί είναι πολύ καινούριο ακόμα και δεν ξέρω αν έχει rom που να είναι ΟΚ full λειτουργική ακόμη)

Pipo M9pro

Pipo M6pro (δεν πολυκατάλαβα διαφορές με το Μ9προ)

 

Όποιο και να πάρω από geekbuying θα είναι μάλλον. Ποιο έχει την αποδοτικότερη μπαταρία και είναι το πιο αξιόπιστο κατά τη γνώμη σας?

Αν έχετε άλλη πρόταση στην ίδια κατηγορία τιμής, ευπρόσδεκτη!!

 

Ευχαριστώ,

Στέλιος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν ειχαν εγγυηση απο την εδω αντιπροσωπεια oktabit?

 

Εγγύηση υπήρχε, και το ενα απο αυτά έχει παει και έχει έρθει 4-5 φορές μέχρι τώρα.. Εγώ προτιμώ ένα μηχάνημα που να μην βγάζει γενικώς προβλήματα...

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση υπήρχε, και το ενα απο αυτά έχει παει και έχει έρθει 4-5 φορές μέχρι τώρα.. Εγώ προτιμώ ένα μηχάνημα που να μην βγάζει γενικώς προβλήματα...

συμφωνω αλλα μετα την δευτερη φορα που πηγε και ηρθε γιατι δεν ΑΠΑΙΤΗΣΕΣ αλλαγη του??

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω αλλα μετα την δευτερη φορα που πηγε και ηρθε γιατι δεν ΑΠΑΙΤΗΣΕΣ αλλαγη του??

 

δεν το προεβλεπε η εγγυηση γιατι το προβλημα εμφανιστηκε μετα απο ενα μηνα

Link to comment
Share on other sites

δεν το προεβλεπε η εγγυηση γιατι το προβλημα εμφανιστηκε μετα απο ενα μηνα
συγνωμη προβλημα touch screen και δεν ειχε εγγυηση για ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ???για πες να ξερουμε τι απατεωνες ειναι στην oktabit...
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη προβλημα touch screen και δεν ειχε εγγυηση για ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ???για πες να ξερουμε τι απατεωνες ειναι στην oktabit...

 

Αλλαγή του tablet δεν προέβλεπε.. Το touch επισκευάστηκε αλλα μετά από λίγο καιρό έκανε τα ίδια..

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή του tablet δεν προέβλεπε.. Το touch επισκευάστηκε αλλα μετά από λίγο καιρό έκανε τα ίδια..

 

μετα απο 4-5 φορες που λες δεν τους εκανες φασαρια?ε ρε και να ημουν εγω....

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 4-5 φορες που λες δεν τους εκανες φασαρια?ε ρε και να ημουν εγω....

 

Ηταν ευγενικοι και με διαθεση να βοηθησουν... Τι να πω.. φαινεται ειχε σοβαρο θεμα και δεν διορθωνοταν ευκολα... Απο ενα σημειο και μετα δεν ασχοληθηκα περισσοτερο..

Link to comment
Share on other sites

http://www.minideal.net/cube-u55gt-talk79-7-9-android-4-2-quad-core-tablet-phone-ram-1g-16g-wifi-3g-gps.html

Cube u55gt talk 79... To πηρα πριν μια εβδομαδα στα 151 ευρω με τα μεταφορηκα. Ειναι τετραπυρηνο στα 1,2ghz εχει 3g ειναι και τηλεφω νο εχει οθοναρα αν και χαμηλης υποτιθεται αναλυσης εχει πολυ ομορφα χρωματα ισως καλυτερα απο το νεξους 4 που εχω, ξεκουραστο στη χρηση, μπαταρια αντεχει με φουλ φουλ χρηση και σαν τηλεφωνο και σαν ταμπλετ με παντα ανοιχτα data wifi μια μερα ανετα. Καθε βραδυ θελει φορτιση πρωι με το που ξυπναω το παιρνω στο δρομο και το βραδυ παλι φορτιση. Εχει τελεια ποιοτητα κατασκευης με μεταλικο πλαισιο και πλατη. Παιρνει καρτα sd εχει 16gb εσωτερικη μνημη. Το wifi του ειναι πολυ δυνατο και το gps κλειδωνει δορυφορους μπαμ μπαμ...

 

GATE_1908: Καμιά νεότερη εντύπωση από το Cube U55GT? Συνεχίζεις να είσαι ικανοποιημένος όπως στην αρχή? Με ενδιαφέρει κι εμένα η αγορά του.

Link to comment
Share on other sites

Τι γνώμη έχετε γι αυτό το ταμπλετάκι?

 

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.902401&sid=1

 

Νομίζω οτι για τα χαρακτηριστικά του, σε αυτά τα λεφτά είναι μια αξιοπρεπής λύση για χρήση κυρίως παιχνιδιών από παιδιά..

Link to comment
Share on other sites

Τι γνώμη έχετε γι αυτό το ταμπλετάκι?

 

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.902401&sid=1

 

Νομίζω οτι για τα χαρακτηριστικά του, σε αυτά τα λεφτά είναι μια αξιοπρεπής λύση για χρήση κυρίως παιχνιδιών από πα

Καλο αλλα μετρια οθονη

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μιλάμε για 50-60 ευρώ, προφανως και ειναι μετρια η οθονη, σιγα μην ειχε και IPS FHD. Για τα χρηματα αυτά ρωτάω αν μπορεί να βρει κανείς κάτι καλύτερο. Και σε Κινα που κοιτάζω δεν βρίσκω κάτι..
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μιλάμε για 50-60 ευρώ, προφανως και ειναι μετρια η οθονη, σιγα μην ειχε και IPS FHD. Για τα χρηματα αυτά ρωτάω αν μπορεί να βρει κανείς κάτι καλύτερο. Και σε Κινα που κοιτάζω δεν βρίσκω κάτι..

 

Colorfly E708, τετραπύρηνο με IPS 1280x800 και 1gb ram στα 69€...

Link to comment
Share on other sites

Colorfly E708, τετραπύρηνο με IPS 1280x800 και 1gb ram στα 69€...

 

το colorfly το εχω ηδη παραγγείλει και το περιμένω.

το άλλο απο το eshop το θέλω για δωράκι και θα ήθελα να είναι απο Ελλάδα, γιατί αν χρειαστεί κάτι να μην μπλέξουν οι άνθρωποι με Κίνες

Link to comment
Share on other sites

ALLWINNER ειναι ο επεξεργαστης?τι λεει?

 

Από ότι διαβάζω και έχω δει σε άλλη αντίστοιχη Α31s (onda v711s), μια χαρά, σφεντόνα σε όλα. Το περιμένω, οπως και μια μπαταρία 4500mAh που θα βάλω γινα λύσω το θέμα της μικρής αυτονομίας...

Link to comment
Share on other sites

Από ότι διαβάζω και έχω δει σε άλλη αντίστοιχη Α31s (onda v711s), μια χαρά, σφεντόνα σε όλα. Το περιμένω, οπως και μια μπαταρία 4500mAh που θα βάλω γινα λύσω το θέμα της μικρής αυτονομίας...

 

Ομως ετσι ανεβάζεις το κόστος κανα 20ρικο και εχεις και το ρισκο κατι να μην παει καλα.. Μηπως να κοιταγες απ ευθειας σε κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Από ότι διαβάζω και έχω δει σε άλλη αντίστοιχη Α31s (onda v711s), μια χαρά, σφεντόνα σε όλα. Το περιμένω, οπως και μια μπαταρία 4500mAh που θα βάλω γινα λύσω το θέμα της μικρής αυτονομίας...

 

Μπαταρία μεγάλη αλλά και το ταμπλετ αυτό από ποιο σάιτ;

Link to comment
Share on other sites

Είναι για τον πιτσιρικά και ότι και να πάρεις σε 7-8 ιντσες, πάνω από 2 ώρες παιχνίδι δεν θα δώσουν. Η pipo s6 πχ κάνει 100€ και είναι ούτε 4000mAh...

 

 

Το tablet από geekbuying...

Link to comment
Share on other sites

Είναι για τον πιτσιρικά και ότι και να πάρεις σε 7-8 ιντσες, πάνω από 2 ώρες παιχνίδι δεν θα δώσουν. Η pipo s6 πχ κάνει 100€ και είναι ούτε 4000mAh...

 

 

Το tablet από geekbuying...

σε 9-10 ιντσες κρατανε παραπανω?ποια ειναι η ιδανικη μπαταρια για 7-8 και ποια για 9-10 ?σε mah λεω.

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Κρατάνε, αλλά κάνουν 200€ και δεν τις δίνεις σε πεντάχρονο για να παίζει. Αν δεν θες να δώσεις 70-80€, υπάρχουν και διπύρηνες με τον Α23 που κάνουν 50€ και πάνε μια χαρά στα παιχνίδια.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Εγώ για τον μικρό αγόρασα τον Δεκέμβριο http://www.banggood.com/Colorfly-CT801-Q_Ait-RK3188T-Quad-Core-8-Inch-IPS-Android-4_2-Tablet-p-89460.html και είμαι μέχρι τώρα αρκετά ικανοποιημένος. Η μπαταρία κρατάει σε παιχνίδια περίπου 4 ώρες. Αν βλέπεις video ακούς μουσική ή σερφάρεις κρατάει λίγο περισσότερο , η οθόνη είναι πολύ καλή , ο επεξεργαστής δεν έχει αρνηθεί τίποτα και η μνήμη 1 gb είναι αρκετή. Το tablet χρησιμοποιείται κυρίως από παιδί .

Τώρα τα άσχημα .

Δεν έχει bt ,

Στην σελίδα που παραθέτω εμφανίζεται το Colorfly CT801 Q.Ait εμένα μου έστειλαν το Colorfly CT801 EYAS που δεν έχει bt ( είμαστε σε συνεννόηση για το τι θα κάνουν για αυτό )

Την πρώτη μέρα λειτουργίας του πάγωσε και άσπρισε η οθόνη και συνέχισε να το κάνει περιστασιακά (το κατάστημα μου πρότεινε να το στείλω πίσω από την πρώτη μέρα ) μέχρι που αποφάσισα να του ξαναπεράσω την rom . ( http://www.colorful.cn/ColorfulProductdetails.aspx?id=13087e256f30676d4ad6a9cff7ba5047715a )

Μετά την αλλαγή της rom ( είχαν βγάλει καινούργια μέχρι να το αποφασίσω ) δουλεύει απροβλημάτιστα για 30 ημέρες μέχρι σήμερα.

Έχει 1 μεγάφωνο τοποθετημένο στην πλάτη με αποτέλεσμα ο ήχος να μην είναι πολύ καλός και δυνατός .

Συνοψίζοντας για τα κόστος του ( 80,5 ευρώ , 24 μέρες αναμονή να έρθει και 15 λεπτά για το πέρασμα της rom ) ΄είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Άν κάποιος ενδιαφέρεται να το αγοράσει από banggood μπορεί να χρησιμοποιήσει αυτό http://www.banggood.com/?zf=204081 το link για να κάνει εγγραφή και να πάρει κουπόνι 10 USD γιά αγορές πάνω από 100 USD .(εγώ θα πάρω 3 USD με την πρώτη αγορά του)

Αν κάποιος θέλει περισσότερες πληροφορίες μπορώ να του δώσω.

 

edit

Τελικά μου απάντησαν στην ερώτηση που τους έκανα για για την μη ύπαρξη ΒΤ

 

Hello,

 

We are so sorry for the problem caused.As a gesture of good will and to apologise for the inconvenience,I would like to refund you 30$ for the product. If you would like to accept, please let me know.Sorry again for the problem.Looking forward to your reply soon.

 

Thank you.

Best regards,

Ling

Edited by panosss567
προσθήκη περιεχομένου
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...