Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το nook μόνο από ebay,amazon κτλ.Καινούριο στα 220-240 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά και μεταχειρισμένο από 150-160.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο nook color αυτή τη στιγμή ποιά rom είναι σταθερή και γρήγορη; (δεν είμαι λάτρης των CM,άν έχετε κάτι άλλο καλύτερα να μου προτείνετε).Οι rom με honeycomb είναι πλήρως λειτουργικές;

 

και η Phiremod 6.3 που είχα πριν και η Cm7 nightly 129 που περασα μετά, σταθεροτατες στα 1300mhz.

Όι honeycomb είναι σε πειραματικο στάδιο ακομα.

 

Sent from Nook Color on Cm7 Nightly 129 @1.300Mhz

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το nook μόνο από ebay,amazon κτλ.Καινούριο στα 220-240 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά και μεταχειρισμένο από 150-160.

από τελωνείο είναι οκ??

Link to comment
Share on other sites

από τελωνείο είναι οκ??

 

στο τελωνείο τίποτα από εκτός Ευρώπης δεν είναι σίγουρο.εμένα πέρασε χωρίς πρόβλημα, σε αλλον μπορεί να κατσει στραβη. Το ρισκαρεις, εκτός αν αγορασεις απο Αμαζον η εταιρεία που στο περνάει όπως το byserv.

 

Sent from Nook Color on Cm7 Nightly 129 @1.300Mhz

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος ενός tablet rena3 . Ένα έχω να πω .Πολύ καλό. Δεν το περίμενα . Και δεν το κρύβω ότι διαοραγματευόμουνα την πώληση του προτού το πάρω στα χέρια μου . Τώρα και IPad να μου το ανταλλάζουν δεν το δίνω . Έχω όμως κάποια ψηλοπροβλημματάκια και απορείες . Πρώτα από όλα δεν βρίσκει το δυκτιο της αδελφή μου. Δύκτιο όμως άλλο βρίσκει . Δεύτερο έχει σχισμή για sim ,εγώ δεν το παράγγειλα με sim.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος ενός tablet rena3 . Ένα έχω να πω .Πολύ καλό. Δεν το περίμενα . Και δεν το κρύβω ότι διαοραγματευόμουνα την πώληση του προτού το πάρω στα χέρια μου . Τώρα και IPad να μου το ανταλλάζουν δεν το δίνω . Έχω όμως κάποια ψηλοπροβλημματάκια και απορείες . Πρώτα από όλα δεν βρίσκει το δυκτιο της αδελφή μου. Δύκτιο όμως άλλο βρίσκει . Δεύτερο έχει σχισμή για sim ,εγώ δεν το παράγγειλα με sim.

σχισμή μπορεί να υπάρχει, δεν υπάρχει μέσα module. δοκίμασες να κάνεις αναζήτηση δίπλά στο router?

Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος ενός tablet rena3 . Ένα έχω να πω .Πολύ καλό. Δεν το περίμενα . Και δεν το κρύβω ότι διαοραγματευόμουνα την πώληση του προτού το πάρω στα χέρια μου . Τώρα και IPad να μου το ανταλλάζουν δεν το δίνω . Έχω όμως κάποια ψηλοπροβλημματάκια και απορείες . Πρώτα από όλα δεν βρίσκει το δυκτιο της αδελφή μου. Δύκτιο όμως άλλο βρίσκει . Δεύτερο έχει σχισμή για sim ,εγώ δεν το παράγγειλα με sim.

 

Αντε να γινουμε πολλες και εγω χθες παρήγγειλα το ρενα εχει μια προσφορα στο merimobiles,για υποστήριξη δες στο slatedroid εχει Κατηγορία για το ρενα

Link to comment
Share on other sites

σχισμή μπορεί να υπάρχει, δεν υπάρχει μέσα module. δοκίμασες να κάνεις αναζήτηση δίπλά στο router?

 

Αντε να γινουμε πολλες και εγω χθες παρήγγειλα το ρενα εχει μια προσφορα στο merimobiles,για υποστήριξη δες στο slatedroid εχει Κατηγορία για το ρενα

 

achillesgk μάλον πρέπει να έχει πρόβλημα το δύκτιο της αδελφής μου. Στο φίλο μου δουλεύει μια χαρά .

 

dr_sakis είσαι τυχερός γιά σήμερα το έχει προσφορά 204 $ και δώρο μια κάρτα. Για όσους. το αγοράσουν με GPS να πω ότι. είμαι στο μπαλκόνι μου κάτω από τέντα και έχει κλειδώσει.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

και η Phiremod 6.3 που είχα πριν και η Cm7 nightly 129 που περασα μετά, σταθεροτατες στα 1300mhz.

Όι honeycomb είναι σε πειραματικο στάδιο ακομα.

 

Sent from Nook Color on Cm7 Nightly 129 @1.300Mhz

Τις rom τις εγκαθιστάς στην εσωτερική μνήμη του nook ή στην sd card;

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Τις rom τις εγκαθιστάς στην εσωτερική μνήμη του nook ή στην sd card;

 

βασικα υπαρχουν και οι δυο επιλογες εγω εχω προσωπικα dual boot απο καρτα cm7 η απο εσωτερικη μνημη την κανονικη εκδοση ,απο θεμα ταχυτητας και οι δυο ειναι αρκετα γρηγορες και δεν εχω δει καμια διαφορα ,βεβαια η εσωτερικη εκδοση εκκινα καπως γρηγοροτερα:p

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Τις rom τις εγκαθιστάς στην εσωτερική μνήμη του nook ή στην sd card;

 

προτιμω να τις περναω στην εσωτερική μνήμη.βέβαια το εκανα έτσι γιατί απο την αρχή ηξερα ποια rom ήθελα.αν θες βέβαια να πειραματιστεις καλύτερα με την κάρτα.

 

Sent from Nook Color on Cm7 Nightly 129 @1.300Mhz

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας... έχω κάνει μια παραγγελία 30/7 από το merimobiles για ένα rena3 με gps. Ο κωδικός tracking μου παραδόθηκε 5 Αυγούστου αλλά δεν μου βγάζει τίποτα απολύτως... Λέτε να το έχω πριν στις 16/8 γιατί φεύγω διακοπές τότε??
TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω ενα πρόβλημα.Ξαφνικά κάποια προγράμματα εξαφανισθηκαν ανάμεσα του και το angry birds που το είχε μέσα. Το κυριότερο οτι δεν μπορώ Να το ξαναεγκαταστησω .ΔΕν με αφήνει. Καμία βοήθεια ;
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας... έχω κάνει μια παραγγελία 30/7 από το merimobiles για ένα rena3 με gps. Ο κωδικός tracking μου παραδόθηκε 5 Αυγούστου αλλά δεν μου βγάζει τίποτα απολύτως... Λέτε να το έχω πριν στις 16/8 γιατί φεύγω διακοπές τότε??

σήμεα το αργότερο αύριο θα τον έχεις , οριακά ίσως προλαβαίνεις...

κοιτάς εδώ σωστά??

http://www.yw56.com.cn/english/DIY.asp

Link to comment
Share on other sites

σήμεα το αργότερο αύριο θα τον έχεις , οριακά ίσως προλαβαίνεις...

κοιτάς εδώ σωστά??

http://www.yw56.com.cn/english/DIY.asp

 

πωωω φίλε με έσωσες... έμπαινα σε ένα άλλο σάιτ και δεν έβγαζε τίποτα. τώρα μου γράφει αυτά εδώ

2011-08-09 22:56 International Hub Received and processed και ο κωδικός έχει κατάληξη GB. θα το βάζω πάλι σε αυτό το σάιτ ή πρέπει να πάω σε άλλο λινκ ευρωπαϊκό;

ελπίζω να μην είμαι πολύ offtopic

TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

πωωω φίλε με έσωσες... έμπαινα σε ένα άλλο σάιτ και δεν έβγαζε τίποτα. τώρα μου γράφει αυτά εδώ

2011-08-09 22:56 International Hub Received and processed και ο κωδικός έχει κατάληξη GB. θα το βάζω πάλι σε αυτό το σάιτ ή πρέπει να πάω σε άλλο λινκ ευρωπαϊκό;

ελπίζω να μην είμαι πολύ offtopic

 

Θα σου έρθει μέσω πόρτα-πόρτα η acs. Αν μπεις στα site τους και βάλεις το διεθνή κωδικό όχι τον αρχικό θα σου βγάλει αν το έχουν κ που βρίσκεται.

 

 

---

- Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαστε λίγο off topic θα παρακαλέσω να μην συνεχιστεί η συζήτηση που αφορά ταχυδρομικές υπηρεσίες. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχτες μου ηρθε το novo 8. το πηρα απο aliexrpess. υπαρχει εντονο προβλημα στην οθονη...ενω εχει πολυ καλη αναλυση, ειναι θολη...σαν να εχει προβλημα το γυαλι. ο κινεζος μου ειπε οτι εχει screen ptotector...οσο και να προσπαθω δεν μπορω να βρω screen protector και να το τραβηξω...
Link to comment
Share on other sites

ποσο σου ηρθε τελικα απο aliexpress ,τι μεταφορικη επελεξες ,τελωνειο γλυτωσες;

εγω παρηγγειλα χθές απο mp4nation το ιδιο ειναι ηδη mailed out με std airmail 205$.

ελπιζω να μην εχω προβλημα οθονης σαν το δικο σου.

πρεπει να ειναι ελλατωματικο.

Link to comment
Share on other sites

γυρω στα 160 ευρω.

το εχει αλλος το συγκεκριμενο tablet? νομιζω ο κινεζος το παιζει κινεζος, δεν υπαρχει screen protector

 

παιδια παιζει να εχει protector? και στο iphone kai sto galaxy tab που ειχε μπορουσα να το βγαλω. εδω δεν υπαρχει. εχει κανεις το ιδιο μοντελο?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Και μένα πάντως το herotab c8 απο merimobiles παρουσίασε πρόβλημα η οθόνη και μου είπαν ότι είναι θέμα fw. Δοκιμασα όλα τα fw απο slatedroid που είναι περισσότερα απο 15 αλλά τίποτα. Και εννοείται ότι δεν αντικαταστάθηκε. Ασε που είναι τρομερη ταλαιπωρία η επιστροφή. Οπότε πήρα και γω ένα iPad 2 και ησυχασα. Συμπέρασμα: είναι να σου κάτσει. Ένα 20-30% θα βγουν ελλατωματικα οπότε μην περιμένεις αντικατάσταση. Είναι ένα ρίσκο. Πάντως το herotab αξιζε τα 140€ ακόμα κ μόνο για πειραματικους σκοπους

 

 

---

- Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί. κάποιος. να μου πει που μπορώ. να βρω καινούργιο firmware. και πως μπορώ. να δω την εκδοση που έχω τώρα για το rena3 gps;
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί. κάποιος. να μου πει που μπορώ. να βρω καινούργιο firmware. και πως μπορώ. να δω την εκδοση που έχω τώρα για το rena3 gps;

καινούργιο firmware από εδώ

http://www.slatedroid.com/forum/204-rena/

την έκδοση που έχεις τώρα θα την βρεις ρυθμίσεις - σχετικά με το τηλέφωνο- αριθμός έκδοσης. πχ. το τελευταίο σταθερό είναι το 712 mod και εμφανίζεται ως 20110712

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Φιλε μου. Την 712 έκδοση έχω.Θά βρω καινούργια απο εκεί που είπες για αν δοκιμασω.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...